Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 29.06.2022 09:20

Parawany to takie zagrabianie części plaży, niejednokrotnie nieprzyzwoicie dużej jej części. Rozumiem odgrodzić się od strony gdzie wieje wiatr ale jak niektórzy ludzie potrafią odtworzyć niemalże mieszkania, parawan tworzy pokój/pokoje dochodzi do absurdów w moim odczuciu. Sam mam małe dzieci i żona zakupiła nawet namiot plażowy ale używany był tylko w skrajnie niekorzystnych warunkach do plażowania (w PL). Parasol też wożę do Chorwacji bo daje odrobinę cienia i nie zagarnia przy tym hektarów plaży. Każdy ma odmienne zdanie, najważniejsze by taka plaża była dobrem wspólnym a nie miejscem egoizmu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.06.2022 09:22

DominikI napisał(a):Parawany powinny być ustawowo zabronione :D wyjątek jak się ma niemowlaki..
8O 8O A dlaczego? To jawna dyskryminacja. Czym różni się leżący niemowlak od np. niepełnosprawnej nieruszającej się nastolatki czy zdrowej spokojnej seniorki czy czytającego książki nastolatka?

wikol napisał(a):W Baśka Voda na plaży przy porcie w sezonie jest masakra. Jeden przy drugim.
Dokładnie. Pierwsze z moich zdjęć (poprzednia strona) jest z BV z 2013 r. Zagęszczenie niczym się nie różni od tego z Władka, zamiast parawanów są namioty plażowe i parasole....

Kapitańska Baba napisał(a):
DominikI napisał(a):Parawany powinny być ustawowo zabronione :D wyjątek jak się ma niemowlaki..
Tak samo jak namioty plażowe, parasole i leżaki bo one niczym nie różnią się od parawanów :roll:
Jak zakaz to zakaz. I powinny też zakazane wszelkie wielkie dmuchańce typu flaming czy krokodyle. Często jedna rodzina 4 os. ma kilka takich na stanie i też zajmują sporo miejsca....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.06.2022 09:24

DominikI napisał(a):Parawany to takie zagrabianie części plaży, niejednokrotnie nieprzyzwoicie dużej jej części. Rozumiem odgrodzić się od strony gdzie wieje wiatr ale jak niektórzy ludzie potrafią odtworzyć niemalże mieszkania, parawan tworzy pokój/pokoje dochodzi do absurdów w moim odczuciu.
:lol: :lol: Tak, parawanem grodzone jest 40/50m2

DominikI napisał(a):Parawany to takie zagrabianie części plaży, niejednokrotnie nieprzyzwoicie dużej jej części.
Idąc tym tokiem myślenia parasol, leżaki i namiot też zagrabiają część plaży, może mniejszą, ale efekt jest ten sam.... Między nimi kluczy się identycznie jak między parawanami....
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12129
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.06.2022 09:31

piekara114 napisał(a): Jak zakaz to zakaz. I powinny też zakazane wszelkie wielkie dmuchańce typu flaming czy krokodyle. Często jedna rodzina 4 os. ma kilka takich na stanie i też zajmują sporo miejsca....


I materace :idea:
A skoro nie można zajać części plaży to i ludzi nie wpuszczać bo też zajmują miejsce :idea:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.06.2022 09:36

Bartek81 napisał(a):Tylko nie zgodzę się z tym że pokazujecie zdjęcia z Władysławowa z tłumami jakby w Makarskiej były pustki.


Nie chodziło o tłumy, tylko o parawany.

I porównanie parawanów do materaców czy parasoli jest mocno chybione. Dmuchańce i parasole bierze się na plażę, bo są potrzebne - jedne do pływania, drugie do ochrony przed słońcem. Natomiast parawanów coraz rzadziej używa się do ochrony przed wiatrem, a coraz częściej jako element mody, no i oczywiście do oznaczenia swojego terenu (możliwe jak największego).
W dodatku pomiędzy dmuchańcami i parasolami łatwo można przejść, a przez parawan trzeba by skakać.

Mam takie jedno sentymentalne pytanie do bywalców nadbałtyckich plaż. Kiedy jeździłem tam za gówniaka, często widywało się takie fajne wiklinowe kosze, w których można było posiedzieć (2-sosobowe). Czy to już zupełnie zniknęło, czy jeszcze się je spotyka? Super to było i z tym najczęściej kojarzy mi się dziecięcy Bałtyk.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8644
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 29.06.2022 10:00

marekkowalak napisał(a):Mam takie jedno sentymentalne pytanie do bywalców nadbałtyckich plaż. Kiedy jeździłem tam za gówniaka, często widywało się takie fajne wiklinowe kosze, w których można było posiedzieć (2-sosobowe). Czy to już zupełnie zniknęło, czy jeszcze się je spotyka? Super to było i z tym najczęściej kojarzy mi się dziecięcy Bałtyk.


Kołobrzeg

img_4844_5_6_HDR.jpg
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.06.2022 10:05

marze_na napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Mam takie jedno sentymentalne pytanie do bywalców nadbałtyckich plaż. Kiedy jeździłem tam za gówniaka, często widywało się takie fajne wiklinowe kosze, w których można było posiedzieć (2-sosobowe). Czy to już zupełnie zniknęło, czy jeszcze się je spotyka? Super to było i z tym najczęściej kojarzy mi się dziecięcy Bałtyk.


Kołobrzeg

img_4844_5_6_HDR.jpg


Takie bardziej nowoczesne, ale też fajne :D :D
feniks7
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.04.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniks7 » 29.06.2022 10:25

[quote="marekkowalak"]


Czyli rozumiem, że te coroczne komunikaty w radiu, TV i innych mediach o ciągle zamykanych plażach ze względu na sinice to zwykłe medialne fejki? ....
[quote]

Jeśli uważasz, że komunikaty w TV czy radio to najwartościowsze i najrzetelniejsze informacje to nie mam nic do dodania :( .

Jak się chce to w necie wszystko można znaleźć. Jak lubisz takie plaże jak we Władku to zapraszamy :mrgreen:
Ja wolę takie
plaza01.jpg


To już 18C nie 14C, pogrzeb jeszcze trochę a znajdziesz może moje 20C.

Kończąc - przedstawiasz swoją rzeczywistość, nie fakty. Ani to rzetelne ani uczciwe
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.06.2022 10:29

Też zna takie puste plaże nad naszym Bałtykiem. I to w sezonie. Trzeba trochę ruszyć d...i dojść, identycznie jak w Chorwacji, aby mieć pustą przestrzeń dla siebie.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 29.06.2022 11:16

Dla mnie różnica jest taka, że nad Bałtykiem w sezonie aby znaleźć w miarę nieoblegane miejsce przy wodzie trzeba, albo jechać z kwatery gdzieś poza miejscowość samochodem, albo dymać z buta ileśćset metrów- nie zawsze ma się na to ochotę, czy możliwość.
Na etapie wyboru noclegu w Chorwacji to ja decyduję, czy chcę mieć wokół siebie dużo ludzi, średnio, lub niemal wcale i to sobie cenię - poza pogodą, klimatem itd najbardziej.
I żeby nie było w Chorwacji byłem kilkanaście razy nad Bałtykiem ( z różnych wzgledów) pewnie kilkadziesiąt.
Załączniki:
cro.jpg
Sezon 2021 Pisak prywatny kawałek wybrzeża mniej niż 200 kroków od apartamentu
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.06.2022 11:20

Kosz w Kobrzegu (w maju) - 90 zł za dzień.
Czy w sezonie drożej - nie wiem.
feniks7
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.04.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniks7 » 29.06.2022 12:33

histe napisał(a):Dla mnie różnica jest taka, że nad Bałtykiem w sezonie aby znaleźć w miarę nieoblegane miejsce przy wodzie trzeba, albo jechać z kwatery gdzieś poza miejscowość samochodem, albo dymać z buta ileśćset metrów- nie zawsze ma się na to ochotę, czy możliwość.
Na etapie wyboru noclegu w Chorwacji to ja decyduję, czy chcę mieć wokół siebie dużo ludzi, średnio, lub niemal wcale i to sobie cenię - poza pogodą, klimatem itd najbardziej.
I żeby nie było w Chorwacji byłem kilkanaście razy nad Bałtykiem ( z różnych wzgledów) pewnie kilkadziesiąt.


Fajne miejsce :hut: Jest możliwość wejścia do wody z brzegu (bez skoku czy drabinki) :?:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12724
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 29.06.2022 12:44

marekkowalak napisał(a):
Takie bardziej nowoczesne, ale też fajne :D :D


Kosze plażowe pojawiły się nad Bałtykiem po raz pierwszy w niemieckim Herinhsdorfie, gdy w 1882 r. pewna starsza dama (cierpiąca na artretyzm) zamówiła u mistrza koszykarskiego zadaszone siedzisko, chroniące ją przed zimnym wiatrem. Minęło 140 lat, kosze nadal się sprawdzają :) , no i są dużo ładniejsze, niż dawniej :D . Z parawanami jednak nie wygrają :wink: , chociażby ze względu na cenę, o jakiej pisał Janusz. No i parawan każdy może sam sobie przynieść i rozstawić na plaży tam, gdzie mu pasuje – też na nieobleganych jej odcinkach, do których czasem trzeba trochę powędrować ( spacer z koszem byłby trudny :lol: ).

Nad Bałtykiem bywam rzadko, ale wtedy wybieram miejsca mniej popularne. Tu Smołdziński Las w pełni ubiegłorocznego sezonu…

IMG_20210803_120130.jpg


Parawan też mieliśmy :mrgreen: .
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 29.06.2022 13:08

To skoro jednak dyskusja tętni życiem to "pochwalę" się swoim, chyba najlepszym pobytem nad Bałtykiem - rok 2019, Sianożęty, ośrodek BURSZTYN, pełne 7 dni, od niedzieli do niedzieli ale ostatni tydzień sierpnia. Upał non stop 30 stopni, zero wiatru, raz w środku tygodnia przeszła potężna burza, która podtopiła nawet kilka ulic w pobliskim Kołobrzegu. I teraz najważniejsze, no bo wątek niby o konkurencji Bałtyk versus Adriatyk: koszt pobytu w bungalowie b. dobrze wyposażonym, świetny basen, zaplecze, plac zabaw, nowoczesna kuchnia, wyżywienie HB, dwie dorosłe osoby, córka 14 lat i maleństwo 3,5 miesięczne - ok 2600zł!!! Nikt mi nie chciał uwierzyć!!! Okolica fajna, blisko do Ustronia Morskiego, Kołobrzegu, Mielna. Plaża super tylko temp. wody - niestety mimo upałów coś koło 18 - 19 stopni max bo to najzimniejszy przecież kawałek wybrzeża. Ale i tak wspominam ten wypoczynek bardzo przyjemnie! :wink:
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 29.06.2022 13:35

feniks7 napisał(a):
histe napisał(a):Dla mnie różnica jest taka, że nad Bałtykiem w sezonie aby znaleźć w miarę nieoblegane miejsce przy wodzie trzeba, albo jechać z kwatery gdzieś poza miejscowość samochodem, albo dymać z buta ileśćset metrów- nie zawsze ma się na to ochotę, czy możliwość.
Na etapie wyboru noclegu w Chorwacji to ja decyduję, czy chcę mieć wokół siebie dużo ludzi, średnio, lub niemal wcale i to sobie cenię - poza pogodą, klimatem itd najbardziej.
I żeby nie było w Chorwacji byłem kilkanaście razy nad Bałtykiem ( z różnych wzgledów) pewnie kilkadziesiąt.


Fajne miejsce :hut: Jest możliwość wejścia do wody z brzegu (bez skoku czy drabinki) :?:


jest kilkumetrowej szerokości plażyczka żwirowa ;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone