Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.06.2022 15:53

marekkowalak napisał(a):Co do parawanów - również pierwsze lepsze zdjęcie z netu plaży we Władysławowie:


To chyba byłam nad innym Bałtykiem :roll:
Zdjęcie nie z netu a moje, zrobione w szczycie sezonu (początek sierpnia ubiegłego roku) wczesnym popołudniem. Plaża kawałek od Gdańska.

20210804_143605.jpg


Temperatura powietrza grubo powyżej 25 stopni, wody nie wiem - w naszym odczuciu bardzo ciepła, termometru nigdy nie wożę ze sobą bo i po co...
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 28.06.2022 16:13

Kurcze, nie byłem już wiele lat nad Bałtykiem. Ale to jest prawdziwe zdjęcie?? Bo jeżeli tak, to jestem szczęśliwy że jeżdżę do Cro.
Chodzi o to zdjęcie z tym tłumem ludzi.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 28.06.2022 17:10

marekkowalak napisał(a):Co do parawanów - również pierwsze lepsze zdjęcie z netu plaży we Władysławowie:
116243019_3337302492956926_4267976963967952854_n.jpg


Nie wiem, ile ty masz palców, że dasz radę to policzyć.... :mrgreen: :mrgreen:

Hmmmm
https://www.fotopolis.pl/opinie/analizy ... rza-miasta
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 28.06.2022 17:20

Byliśmy ekipką nad Bałtykiem 4 dni od 16 czerwca. Słajszewo.
Przyznam było bardzo fajnie. Mniejsze miejscowości jednak potrafią być fajne.
Załączniki:
wqewqefewf.JPG
ewewqfwqf.JPG
eee.JPG
12e12.JPG
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 28.06.2022 17:43

Skoro tamto zdjęcie wzbudza kontrowersje, to tak na szybko znalezione fotki z Ustki i Łeby (ze stron oficjalnych, a więc nie budzące wątpliwości):

5e7b354b63b2b1afb15b231705b03b95.jpg


Łeba-plaża-01.jpg


Tu też nie ma morza parawanów? :mrgreen:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 28.06.2022 17:49

LUKASQ Zdjęcia piękne, nie powiem, tyle że na tych zdjęciach wiele osób jest w bluzach, swetrach czy kurtkach.

Ja w Chorwacji na 9 wyjazdów długich rękawów nie wyciągnąłem z torby nigdy - i między innymi po to tam jeżdżę :D :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12744
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.06.2022 18:05

Kapitańska Baba napisał(a): Wypad na Bornholm - córki już coraz większe, coraz bardziej doświadczone, upał coraz bardziej zaczyna im przeszkadzać. Może nadchodzi ten czas żeby w końcu odważyć się na tydzień bałtyckiej przygody? Kusi


Wasza Załoga na pewno da radę na takim rejsie :D .
Mój małżonek wraz z Kapitanem ( tym, z którym czasem pływamy po ciepłych wodach ) i kilku kolegami, opłynęli Bornholm w czasie tegorocznego BożoCielnego tygodnia (start ze Świnoujścia, w drodze powrotnej Rugia). Bardzo sobie chwalą :D ten czas spędzony na Bałtyku, chociaż pływania wpław nie było :oczko_usmiech:

IMG-905fdd614e90ecf7b58c4ef31e80a3cc-V.jpg
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 28.06.2022 19:02

ziemniak napisał(a):@empire13 i co z tego? :P w pociągu zawsze możesz pochodzić, zagrać kolejną partię tysiąca czy wypić jeszcze jednego browarka - bez spiny i nerwów za kierownicą :boss: dodatkowo czasami trafiają się takie promocje w przypadku rodzin, że wychodzi dwa razy taniej niż autem, a mam diesla, który pali w zależności od jazdy 4,5-8 L.

@te kiero dla mnie wymiata ten bałtycki złoty róg! Nawet byłbym skłonny powiedzieć, że ten ładniejszy niż oryginał. :hut:

Ja uwielbiam nasze morze poza sezonem. Nawet czasami jak coś szukam i znajduje kilka ofert to żona: "a nie ma czegoś nad morzem?" Czy konkurencja? Tak, ale co roku wybieramy jedno i drugie. Jeżdżę nocą, w dni poza dużym ruchem, średnio z tempomatem ustawionym na 150.

Wychodzi tak:
ulubione miejsce na PL: 460 km - ok. 3:15 h
ulubione miejsce na HR: 1110 km - ok. 8:45 h (wyjazd CZ/PN po 21:00, przyjazd przed 6:00 - z 5 min tankowaniem w Szombathely).

Z całym szacunkiem, ale 5 minut przerwy na 1110 km trasie to nie chciałbym Cię spotkać na drodze... :?
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 28.06.2022 19:19

Bałtyk ma to do siebie, że faktycznie z pogodą bywa różnie. Można trafić na 10 dni chłodnych, pochmurnych, deszczowych, a można trafić na pogodę wymarzoną. 3 lata temu byłem w Ustroniu Morskim. Przez całe 2 tygodnie temperatura ok 25-27 stopni, Bałtyk 24-26 stopni. Jeśli chodzi o parawany, to fakt, jest ich duuuużo. Ale w/g mnie często bez parawanu nie dało by się wysiedzieć na plaży. Wystarczy troszkę większy wiaterek, a wszyscy i wszystko byłoby zasypane piaskiem. Po za tym wystarczy pójść troszkę dalej od "centrum" miejscowości i mamy zupełnie puste plaże bez parawanów i ludzi. Na tłumy ludzi nic się nie poradzi, zarówno nad Bałtykiem jak i w Chorwacji. I wydaje mi się, że w każdym kraju jest podobnie. Jak chce się odpocząć od tłumów, to tak jak było napisane powyżej, tylko i wyłącznie malutkie miejscowości - plaże są malownicze.
Jeśli chodzi o sinice, to lubią pojawiać się na wschodnim wybrzeżu, na zachodnim przez 13 lat moich wyjazdów nie spotkałem się ani razu z sinicami.
Osobiście gorąco polecam Bałtyk.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 28.06.2022 20:31

Parawany powinny być ustawowo zabronione :D wyjątek jak się ma niemowlaki..
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 28.06.2022 20:38

Ja tylko napiszę że co kogo nie pytam co był w wakacje nad Bałtykiem to zawsze była lampa po 30stopni i ani kropla deszczu. Oczywiście jak tylko wyjechał to deszcze i 15 stopni. Tylko oni w różnych terminach byli. Więc wynika z tego że nad Bałtykiem jest zawsze lampa po 30 stopni i nigdy nie pada deszcz.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 29.06.2022 00:08

marekkowalak napisał(a):LUKASQ Zdjęcia piękne, nie powiem, tyle że na tych zdjęciach wiele osób jest w bluzach, swetrach czy kurtkach.

Ja w Chorwacji na 9 wyjazdów długich rękawów nie wyciągnąłem z torby nigdy - i między innymi po to tam jeżdżę :D :D


Tak, tylko jak ktoś napisał - porównujemy dwie różne rzeczy.

Dla mnie np. Bałtyk jest najbardziej atrakcyjny poza sezonem 2x w roku: maj/czerwiec oraz wrzesień-listopad.
Adriatyk zaliczamy pomiędzy tymi dwoma pobytami nad Bałtykiem.

:papa: :hut:
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 29.06.2022 08:45

Baldini napisał(a): Na tłumy ludzi nic się nie poradzi, zarówno nad Bałtykiem jak i w Chorwacji.

Zgadza się , w zeszłym roku w Rogoznicy ciężko było znaleźć miejsca na plaży nie mówiąc już o pustej plaży i nie chodzi tu tylko o te największe, popularna ale i te mniejsze, a co roku jest coraz gorzej. Dodatkowo we wspomnianej Rogoznicy wieczorami znalezienie miejsca w Konobie powodowało bicie rekordu kroków na krokomierzu.
Pewnie są nieoblegane miejsca i nad Bałtykiem i w Cro.
Tylko nie zgodzę się z tym że pokazujecie zdjęcia z Władysławowa z tłumami jakby w Makarskiej były pustki.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 29.06.2022 08:59

W Baśka Voda na plaży przy porcie w sezonie jest masakra. Jeden przy drugim. Nie wiem jak można wypoczywać w takim hałasie i tłoku. Parę metrów dalej pustki i szum fal.
Baltyk poza sezonem bardzo lubię na kilku dniowe wyjazdy.
Dla mnie Bałtyk to od Helu w kierunku Międzyzdrojów. Zatoka Gdańska to nie Bałtyk..
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.06.2022 09:07

DominikI napisał(a):Parawany powinny być ustawowo zabronione :D wyjątek jak się ma niemowlaki..


Tak samo jak namioty plażowe, parasole i leżaki bo one niczym nie różnią się od parawanów :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone