Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 27.06.2022 18:43

Popieram :) Temat do zamknięcia?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 27.06.2022 19:39

Tak tak, należy zakazać rozmów na tematy, które nie mają racji bytu ;) przecież jeśli ktoś uważa dany wątek za niezasadny, to wystarczy go nie czytać. Jasne, nie jest to porównanie jabłka do jabłek, ale czemu odbierać zainteresowanym możliwość dalszej dyskusji? Jak widać, od ponad 10 lat wątek żyje, jak nie będzie chętnych do wyrażenia swojej opinii, to obumrze sam z siebie...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 27.06.2022 19:50

mr-owl napisał(a): chyba, ze ktos chce jechac nad Baltyk i szuka tego co nasze morze oferuje. Szerokie piaszczyste plaze i morskie fale.


No, nie tylko! Dodajmy jeszcze sinice, krioterapię w 14-stopniowej wodzie i przepiękne morze parawanów jak okiem sięgnąć. :mrgreen:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 27.06.2022 22:26

vin napisał(a):Tak tak, należy zakazać rozmów na tematy, które nie mają racji bytu ;) przecież jeśli ktoś uważa dany wątek za niezasadny, to wystarczy go nie czytać. Jasne, nie jest to porównanie jabłka do jabłek, ale czemu odbierać zainteresowanym możliwość dalszej dyskusji? Jak widać, od ponad 10 lat wątek żyje, jak nie będzie chętnych do wyrażenia swojej opinii, to obumrze sam z siebie...


Problemem tego wątku jest to, że klepiemy od tych właśnie 10 lat to samo.
Chorwacja super.
Baltyk to złodziejstwo, kra na morzu w lipcu, gofry za 85 zlotych. Piasek w dupie. Korki po horyzont itd itd..
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 27.06.2022 22:55

kaszubskiexpress napisał(a):Problemem tego wątku jest to, że klepiemy od tych właśnie 10 lat to samo.
Chorwacja super.
Baltyk to złodziejstwo, kra na morzu w lipcu, gofry za 85 zlotych. Piasek w dupie. Korki po horyzont itd itd..

poczekajmy aż wejdzie euro w Chorwacji, może tendencja się odmieni ;) Akurat w kwestii porównań uwarunkowania mogą się zmieniać, w jedną lub drugą stronę. Zresztą, idąc Twoim tokiem rozumowania, połowa wątków by była do zamknięcia - popatrz, jak nonstop wraca choćby kwestia, czy droga nr 11 w Czechach jest bezpłatna, jak przejechać Słowenię bez autostrad, itp. Osobiście stoję na prezentowanym tu już częściowo przez innych stanowisku, że Chorwacja celem plażowania w czerwcu i wrześniu, a Bałtyk poza sezonem, z zimą włącznie - w ten sposób można wykorzystać optymalnie zalety poszczególnych miejsc. Ale chętnie poznam inne opinie i może sposoby na jeszcze pełniejsze skorzystanie z zalet jednego i drugiego morza.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2022 22:59

marekkowalak napisał(a):(...) i przepiękne morze parawanów jak okiem sięgnąć.
:lol: :lol: :lol: A w Chorwacji same puste plaże, zero tłumów , wielkich dmuchańców, parasoli i namiotów przeciwsłonecznych....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wolę nie myśleć jak wygląda ta plaża teraz, po upływie 9 lat...
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 27.06.2022 23:02

Ciągle czytam o jakichś paragonach grozy.

Dzisiaj z żoną zjedliśmy dorsze z surówką, frytkami.
Do tego 2 piwa i 2 drinki martini.
124 zł.

Ale nie będę przekonywał, że Bałtyk jest lepszy.
Mimo, że spacerem mam 20 minut do plaży, kąpałem się pewnie jakieś 20 lat temu.

Trudno porównywać trabanta i merca. Niby każdym pojedziesz , ale wiadomo.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 27.06.2022 23:29

Też lubię Bałtyk. Ale odkąd pojechałem co Cro - lepsza bura nad Jadranem niż gorsza! pogoda nad Bałtykiem :wink: Wszystko ma swój klimat, ale 100% wakacje - Jadran!
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 28.06.2022 00:09

A ja postanowiłam przypomnieć sobie, po latach, brodzenie w piasku i wodzie. Zawsze bardzo to lubiłam :)
Wyjazd będzie krótki, więc może morze zostawi dobre wspomnienia :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 28.06.2022 00:52

piekara114 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):(...) i przepiękne morze parawanów jak okiem sięgnąć.
:lol: :lol: :lol: A w Chorwacji same puste plaże, zero tłumów , wielkich dmuchańców, parasoli i namiotów przeciwsłonecznych....
.


No jeśli ktoś nie widzi różnicy pomiędzy taką plażą a hektarami ogrodzonymi parawanami, to ja nic nie poradzę....
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 28.06.2022 07:48

W kamienie trudno wbić palilki od parawana (parawanu ?).
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 28.06.2022 08:31

Parawanu - dopełniacz liczby pojedynczej (kogo? czego?) :wink:

Rzeczownik, liczba pojedyncza, rodzaj męski - męskonieżywotny, gdyż taki sam zaimek w mianowniku ten parawan i w bierniku ten parawan :idea:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.06.2022 09:00

malina1959 napisał(a):A ja postanowiłam przypomnieć sobie, po latach, brodzenie w piasku i wodzie. Zawsze bardzo to lubiłam :)
Wyjazd będzie krótki, więc może morze zostawi dobre wspomnienia :D


Na pewno tak będzie bo wędrówki piaszczystą plażą są cudowne :hearts:

Rok temu w sierpniu byliśmy 3 dni nad Bałtykiem - było gorąco, woda bardzo ciepła, plaża mimo że całkiem niedaleko Gdańska prawie pusta. Było bezwietrznie więc i parawanów nie było bo po co?

Bałtyk jest piękny i ciągle jest dla mnie marzeniem. Wypad na Bornholm - córki już coraz większe, coraz bardziej doświadczone, upał coraz bardziej zaczyna im przeszkadzać. Może nadchodzi ten czas żeby w końcu odważyć się na tydzień bałtyckiej przygody? Kusi, oj kusi.... :hearts:
feniks7
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.04.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniks7 » 28.06.2022 14:24

marekkowalak napisał(a):
mr-owl napisał(a): chyba, ze ktos chce jechac nad Baltyk i szuka tego co nasze morze oferuje. Szerokie piaszczyste plaze i morskie fale.


No, nie tylko! Dodajmy jeszcze sinice, krioterapię w 14-stopniowej wodzie i przepiękne morze parawanów jak okiem sięgnąć. :mrgreen:


Byłem parę razy w ostatnich 10 latach nad Bałtykiem i ani razu nie spotkałem sinic, woda zwykle miała temperaturę ~20C (jakoś tak się nieszczęśliwie złożyło, że nigdy nie miałem termometru), a parawany były, można je było policzyć używając 1 czasami 2 rąk.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 28.06.2022 14:57

feniks7 napisał(a):
Byłem parę razy w ostatnich 10 latach nad Bałtykiem i ani razu nie spotkałem sinic, woda zwykle miała temperaturę ~20C (jakoś tak się nieszczęśliwie złożyło, że nigdy nie miałem termometru), a parawany były, można je było policzyć używając 1 czasami 2 rąk.


Czyli rozumiem, że te coroczne komunikaty w radiu, TV i innych mediach o ciągle zamykanych plażach ze względu na sinice to zwykłe medialne fejki?

Co do temperatury - z pierwszej lepszej strony z Googla: Morze Bałtyckie jest morzem zimnym, średnia temperatura wody latem waha się w zależności od nadmorskiej miejscowości, średnia temperatura to około 18 stopni. Temperatura od 14,7 stopni Celsjusza w Kołobrzegu do nawet 20,4 stopni Celsjusza w Pucku.


Co do parawanów - również pierwsze lepsze zdjęcie z netu plaży we Władysławowie:
116243019_3337302492956926_4267976963967952854_n.jpg


Nie wiem, ile ty masz palców, że dasz radę to policzyć.... :mrgreen: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone