Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.05.2022 08:20

ziemniak napisał(a):Mnie nie obchodzi ile kto jechał, najważniejsze żeby prędkość dostosować do natężenia/warunków na drodze i nie zrobić komukolwiek krzywdy.

No właśnie mam wątpliwość co do tego, że tak jest, przecież
ziemniak napisał(a):średnio z tempomatem ustawionym na 150.




Ale to nie przewodni temat wątku.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 30.05.2022 23:19

ziemniak napisał(a):Mnie nie obchodzi ile kto jechał, najważniejsze żeby prędkość dostosować do natężenia/warunków na drodze i nie zrobić komukolwiek krzywdy.

"jadę szybko, ale bezpiecznie" :D
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 737
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 02.06.2022 17:30

Na szczęście dla mnie świat nie jest tylko czarny lub biały.

Jednak rozumiem, że są ludzie, którzy mają do wyboru:

tylko Bałtyk lub Adriatyk

lub wg. nich jak się jedzie "wolno to musi być bezpiecznie", a jak się jedzie "szybko to musi być niebezpiecznie".

Życzę wszystkim bez wyjątku udanych, bardzo bezpiecznych wakacji, a najbardziej szerokiej drogi :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.06.2022 08:07

Nie no jak Ty taki światowy miszcz kierownicy, coach szybkiej i bezpiecznej jazdy, to jasne, nie mamy o czym rozmawiać :papa:

Życzę wszystkim nie spotkania na drodze jadących średnio 150 na tempomacie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.06.2022 08:20

W dniu wczorajszym Pani J została wstępnie przekonana, żeby zamiast Bałtyku znów HR;
porównałem jej ceny pobytu w Kołobrzegu (jej wybór miejscowości) z cenami z Pagu.
Wybór był oczywisty. Różnicę robi w tej chwili tylko paliwo, ale delektując się jazdą tak jak ja lubię, można spalić mniej paliwa (do 2L na 100km).
Śpieszyć na UW się nie zamierzam, tym bardziej że z przyczyn zdrowotnych min. co 200km spacer 15min.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 05.06.2022 08:52

te kiero napisał(a):W dniu wczorajszym Pani J została wstępnie przekonana, żeby zamiast Bałtyku znów HR;
porównałem jej ceny pobytu w Kołobrzegu (jej wybór miejscowości) z cenami z Pagu.
Wybór był oczywisty. Różnicę robi w tej chwili tylko paliwo, ale delektując się jazdą tak jak ja lubię, można spalić mniej paliwa (do 2L na 100km).
Śpieszyć na UW się nie zamierzam, tym bardziej że z przyczyn zdrowotnych min. co 200km spacer 15min.

Jedziesz autostradą czy jedynką. Bo przy spokojnej jeździe, aż prosi się przez Plitvice jechać. 1.5 godzinki dłużej ( w rejon Makarskiej), a koszty jednak sporo niższe. U mnie podobnie, 2 litry minimum mniej niż na autostradzie
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 05.06.2022 13:20

te kiero napisał(a):W dniu wczorajszym Pani J została wstępnie przekonana, żeby zamiast Bałtyku znów HR;
porównałem jej ceny pobytu w Kołobrzegu (jej wybór miejscowości) z cenami z Pagu.
Wybór był oczywisty. Różnicę robi w tej chwili tylko paliwo, ale delektując się jazdą tak jak ja lubię, można spalić mniej paliwa (do 2L na 100km).
Śpieszyć na UW się nie zamierzam, tym bardziej że z przyczyn zdrowotnych min. co 200km spacer 15min.


Podtrzymuję Twoją opinię. Przynajmniej wiesz za co płacisz.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 05.06.2022 13:57

Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze. Bez względu czy jedziemy drogą gminną czy autostradą. Nad Bałtyk czy nad Adriatyk nigdy się nie śpieszę. W końcu jadę na wypoczynek, a nie na Wyścig Pokoju.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.06.2022 14:06

rufus295 napisał(a):
te kiero napisał(a):W dniu wczorajszym Pani J została wstępnie przekonana, żeby zamiast Bałtyku znów HR;
porównałem jej ceny pobytu w Kołobrzegu (jej wybór miejscowości) z cenami z Pagu.
Wybór był oczywisty. Różnicę robi w tej chwili tylko paliwo, ale delektując się jazdą tak jak ja lubię, można spalić mniej paliwa (do 2L na 100km).
Śpieszyć na UW się nie zamierzam, tym bardziej że z przyczyn zdrowotnych min. co 200km spacer 15min.

Jedziesz autostradą czy jedynką. Bo przy spokojnej jeździe, aż prosi się przez Plitvice jechać. 1.5 godzinki dłużej ( w rejon Makarskiej), a koszty jednak sporo niższe. U mnie podobnie, 2 litry minimum mniej niż na autostradzie


Poza autostradą to różnica w spalaniu jeszcze większa; nawet 3-3,5L mniej.

A w temacie porównania wg tematyki wątku:
w dobie autostrad Adriatyk kojarzy mi się głównie z długim urlopem, natomiast nad Bałtyk lubię skoczyć w 6godz na parę dni.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 737
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 05.06.2022 20:40

te kiero napisał(a):
rufus295 napisał(a):
te kiero napisał(a):W dniu wczorajszym Pani J została wstępnie przekonana, żeby zamiast Bałtyku znów HR;
porównałem jej ceny pobytu w Kołobrzegu (jej wybór miejscowości) z cenami z Pagu.
Wybór był oczywisty. Różnicę robi w tej chwili tylko paliwo, ale delektując się jazdą tak jak ja lubię, można spalić mniej paliwa (do 2L na 100km).
Śpieszyć na UW się nie zamierzam, tym bardziej że z przyczyn zdrowotnych min. co 200km spacer 15min.

Jedziesz autostradą czy jedynką. Bo przy spokojnej jeździe, aż prosi się przez Plitvice jechać. 1.5 godzinki dłużej ( w rejon Makarskiej), a koszty jednak sporo niższe. U mnie podobnie, 2 litry minimum mniej niż na autostradzie


Poza autostradą to różnica w spalaniu jeszcze większa; nawet 3-3,5L mniej.

A w temacie porównania wg tematyki wątku:
w dobie autostrad Adriatyk kojarzy mi się głównie z długim urlopem, natomiast nad Bałtyk lubię skoczyć w 6godz na parę dni.


Zdecydowanie Bałtyk jest fajny na krótkie wypady. Nawet z południa Polski. Natomiast w sezonie, w godzinach szczytu dalej nad ten ulubiony Bałtyk można dłużej jechać niż nad Adriatyk. Jeżdżąc nad Adriatyk w tygodniu na noc może być szybciej. Dla mnie rewelacja, wyjazd wieczorem, zupełnie pusta autostrada, załoga śpi, a wczesnym rankiem możemy się delektować pięknem Adriatyku.

W tym roku będę testował wolną jazdę. Jestem ciekaw reakcji wszystkich, bo droga daleka i wyjeżdżamy wcześniej. Drogi też nie do końca będą pozwalały zazwyczaj na szybszą jazdę. W sumie ok. 3500 km (po kolei po kilka dni MNE, BiH, HR). Zakładana prędkość to ok. 90-100 kmh co daje ok. 4,5 L ON. Porównując do 8 L przy szybszej jeździe powinna być spora różnica.

W pracy często jeżdżę autostradą i poniżej 95 kmh jest niestety IMO bardzo niebezpiecznie jechać, bo trzeba jechać przynajmniej tak jak ciężarówki, a niektóre ciągniki z naczepami ciągną nawet 100 kmh.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 05.06.2022 22:10

ziemniak napisał(a):Zdecydowanie Bałtyk jest fajny na krótkie wypady. Nawet z południa Polski. Natomiast w sezonie, w godzinach szczytu dalej nad ten ulubiony Bałtyk można dłużej jechać niż nad Adriatyk. Jeżdżąc nad Adriatyk w tygodniu na noc może być szybciej. Dla mnie rewelacja, wyjazd wieczorem, zupełnie pusta autostrada, załoga śpi, a wczesnym rankiem możemy się delektować pięknem Adriatyku.

W tym roku będę testował wolną jazdę. Jestem ciekaw reakcji wszystkich, bo droga daleka i wyjeżdżamy wcześniej. Drogi też nie do końca będą pozwalały zazwyczaj na szybszą jazdę. W sumie ok. 3500 km (po kolei po kilka dni MNE, BiH, HR). Zakładana prędkość to ok. 90-100 kmh co daje ok. 4,5 L ON. Porównując do 8 L przy szybszej jeździe powinna być spora różnica.

W pracy często jeżdżę autostradą i poniżej 95 kmh jest niestety IMO bardzo niebezpiecznie jechać, bo trzeba jechać przynajmniej tak jak ciężarówki, a niektóre ciągniki z naczepami ciągną nawet 100 kmh.


Porownuj wiec zblizone 'warunki' jazdy - mozna tez nad Bałtyk jechac nocą - po co 'manipulować' wynikami... ;)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 737
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 05.06.2022 23:12

Można, tylko bardzo dużo osób tego nie robi.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 05.06.2022 23:35

ziemniak napisał(a):Można, tylko bardzo dużo osób tego nie robi.


Porownujesz 2 rozne rzeczy, a czy ktos robi, czy nie, to bez znaczenia...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2187
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.06.2022 09:43

ziemniak napisał(a):Można, tylko bardzo dużo osób tego nie robi.


No, nie byłbym taki pewien...

2 czy 3 lata temu wracałem z Chorwacji nocą z soboty na niedzielę i na A1 (będącej wtedy w początkowym stadium budowy) utknąłem w niekończącym się sznurze aut ze Śląska wypchanych flamingami i innym plażowym sprzętem. o 3 w nocy na MOP-ie Wiśniowa Góra k. Łodzi ledwo znalazłem jakieś miejsce parkingowe (a MOP jest wielki!)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.06.2022 09:48

marekkowalak napisał(a):
ziemniak napisał(a):Można, tylko bardzo dużo osób tego nie robi.


No, nie byłbym taki pewien...

2 czy 3 lata temu wracałem z Chorwacji nocą z soboty na niedzielę i na A1 (będącej wtedy w początkowym stadium budowy) utknąłem w niekończącym się sznurze aut ze Śląska wypchanych flamingami i innym plażowym sprzętem. o 3 w nocy na MOP-ie Wiśniowa Góra k. Łodzi ledwo znalazłem jakieś miejsce parkingowe (a MOP jest wielki!)


My ze Śląska 3 lata temu też nad Bałtyk jechaliśmy w nocy. Co prawda wyjazd nie był o 21 jak do Cro ale o 2 w nocy. Szkoda dnia i pogody :mrgreen: :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone