Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.05.2022 10:11

ziemniak napisał(a):Ja też uważam, że od Gdańska do Krynicy Morskiej to nas oszukują, to nie morze! Polecam Kołobrzeg, Władysławowo, Mielno. Tylko tam jest prawdziwe morze, nie ma sensu gdzie indziej jeździć. Poza tym teraz im bliżej wschodu to Panie niebezpiecznie! Sąsiadka, szwagier i fryzjerka też tak twierdzą.


A byłeś kiedyś w Krynicy Morskiej ?
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 713
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 26.05.2022 10:19

Tak 3 razy poza sezonem. Ostatnio w tym roku, tuż przed świętami wielkanocnymi. Idąc tokiem rozumowania co niektórych to również w Chorwacji możemy nie znaleźć morza lub jest w nielicznych miejscach.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.05.2022 10:43

wikol napisał(a):
Jak to mawia mój kolega, Zatoka Gdańska to nie morze.
Prawdziwy Bałtyk zaczyna się od Helu w kierunku Międzyzdrojów.
A Piaski czy Mikoszewo całkiem przyjemne mieściny..


Nam w okolicy Piasków bardzo się podoba, zwłaszcza gdy kawał plaży w sezonie mamy tylko dla siebie :) Przypomnę, że jeździmy tam jak świeci słonko zwykle na 1-2 dni

Zdecydowanie bardziej niż w Helu czy Międzyzdrojach o których wspominasz, a również tam byliśmy ...

Ale oczywiście nie namawiam, może nawet wręcz przeciwnie :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 26.05.2022 10:57 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.05.2022 10:45

ziemniak napisał(a):Ja też uważam, że od Gdańska do Krynicy Morskiej to nas oszukują, to nie morze! Polecam Kołobrzeg, Władysławowo, Mielno. Tylko tam jest prawdziwe morze, nie ma sensu gdzie indziej jeździć. Poza tym teraz im bliżej wschodu to Panie niebezpiecznie! Sąsiadka, szwagier i fryzjerka też tak twierdzą.


Ja osobiście nie rozumiem ludzi, którzy potrafią wypocząć na plaży w Kołobrzegu, Władysławowie czy Mielnie, ale to chyba dobrze :)

Rok temu w czerwcu, jeszcze podczas roku szkolnego jechałem sobie rowerem trasą R10 ze Świnoujścia do Władysławowa. Przez Kołobrzeg przejeżdżałem we wtorek, więc w tygodniu, jakoś przed południem i w średnią pogodę. Jadąc z Kołobrzegu na wschód wręcz wlokłem się kilka kilometrów w rowerowych korkach, gdyż w obie strony ruch taki, że wyprzedzać nie szło. To nie jest żart, no ale co kto lubi :)

Niech każdy wybiera to co mu się podoba i tyle :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.05.2022 14:22

IMG_20220526_124026.jpg
ireneusz1977
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.02.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ireneusz1977 » 26.05.2022 15:35

jakoś mi sie tak ułozyło, ze więcej razy byłem na wybrzeżu Chorwacji niz nad Bałtykiem.
Rok temu jednak z rodzinka pojechaliśmy wlasnie nad Bałtyk i...:
- zimno, chyba dopiero w dzien wyjazdu nie padał deszcz;
- jechaliśmy z Gliwic do Jarosławca więc czas podrózy podobny z czasem dojazdu w okolice Zadaru;
- najbardziej mnie zmasakrowała ta tandeta straganowo-rozrywkowa. Nie wiem jakim cudem ten badziew przyjął sie tylko w Polsce. Nie wiem dlaczego w innych krajach da się pojechać na urlop i nie wyjść na wyrodnego ojca, który tłumaczy dziecku, że tandetna zabawka nie jest mu potrzebna do szczęścia

Na pewno po stronie plusów piaszczysta plaża

była chwila, w której miałem nadzieje na powrót do Chorwacji w tym roku, niestety dobra zmiana skutecznie mnie wyleczyła z tego zamiaru
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.05.2022 15:46

Janusz Bajcer napisał(a):
IMG_20220526_124026.jpg


Pięknie :hearts: :hearts: :hearts:
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 26.05.2022 16:15

ireneusz1977 napisał(a):- najbardziej mnie zmasakrowała ta tandeta straganowo-rozrywkowa. Nie wiem jakim cudem ten badziew przyjął sie tylko w Polsce. Nie wiem dlaczego w innych krajach da się pojechać na urlop i nie wyjść na wyrodnego ojca, który tłumaczy dziecku, że tandetna zabawka nie jest mu potrzebna do szczęścia


Mam podobne odczucia, to przeszkadza mi najbardziej i tu mnie boli moje serduszko.

Folia, tektura, pianka, polbruk, wiata, szyld, neon, słomka, stragan, tacka, frytura, flagi i płachty. Non stop, w kółko, na okrągło. Nie wiem gdzie jestem, bo przestrzeń publiczna, zlewa w jeden tandetny, tymczasowy obraz. Niczym tabor targowy, stragan przy stadionie dziesięciolecia, chiński bazar. Regionalizm, architektura, design – to prawie nie istnieje. Jest za to Pepko, Polo Market, Żabka, Biedronka i Netto. Jest jakaś niekończąca się ilość piwa w puszcze i plastiku, frytek, ryby nie wiem skąd i totalny architektoniczny chaos. To jak nowotwór oczu, upadek urbanizmu, kataklizm architektury i ugór kultury.
Źle mi z tym, bo nie lubię narzekać, ale mam wrażenie, że przez tydzień, który spędziłem nad polskim morzem na palcach jednej ręki zliczyłbym ludzkie twory, które uznałbym za piękne.
Kiedy nam się to wymknęło? Cośmy przeoczyli? Ile jeszcze lat musi minąć, zanim nauczymy się eksponować piękno naszego kraju, natury, wdrażać pomysły wspaniałych projektantów, grafików, designerów, twórców wyjątkowych mebli i urzekających budowli. Przecież ten sezon nie kończy się w tym roku. On będzie trwał, latami. A tu wszystko jakby na chwile, byle najtaniej w imię zysku dziś.
Estetyka to inwestycja, dzięki niej chce się wracać. Chorwacja to dobry przykład.

ireneusz1977 napisał(a):była chwila, w której miałem nadzieje na powrót do Chorwacji w tym roku, niestety dobra zmiana skutecznie mnie wyleczyła z tego zamiaru


W sensie że co, inflacja?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.05.2022 16:35

ireneusz1977 napisał(a):była chwila, w której miałem nadzieje na powrót do Chorwacji w tym roku, niestety dobra zmiana skutecznie mnie wyleczyła z tego zamiaru

Nie politykujemy na tym forum.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 713
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 26.05.2022 17:23

ireneusz1977 napisał(a):- najbardziej mnie zmasakrowała ta tandeta straganowo-rozrywkowa. Nie wiem jakim cudem ten badziew przyjął sie tylko w Polsce. Nie wiem dlaczego w innych krajach da się pojechać na urlop i nie wyjść na wyrodnego ojca, który tłumaczy dziecku, że tandetna zabawka nie jest mu potrzebna do szczęścia

Na pewno po stronie plusów piaszczysta plaża


Tandeta straganowa tylko w Polsce? To ja chyba jeżdżę tylko w tandetne miejsca, a zaliczyłem 45 na 46 krajów w Europie plus 13 na świecie. Poza tym nad polskie morze jeżdżę poza sezonem i to w takie miejsca gdzie raczej ciężko o stragany.

Piaszczysta plaża to dla części osób minus. W zeszłym roku byliśmy tydzień na Dugim Otoku, później pół dnia spędziliśmy na piaszczystej plaży na Vir, a potem znowu tydzień na innej wyspie. Moje dzieciaki (wtedy 5 i 3 lata) byli nieszczęśliwi z faktu zmiany na piaszczystą plażę. Dużo bardziej podobają im się żwirek i kamyki.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 26.05.2022 17:39

Janusz Bajcer napisał(a):
IMG_20220526_124026.jpg

Pusto coś? Zdjęcie robione o 6.00 rano ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.05.2022 19:06

Pusto bo dmucha ...
Zdjęcie zrobione ok. 13-tej.

Za kilka minut wymarsz na upolowanie zachodu słońca... :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2022 19:46

Polowanie TUTAJ
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2022 10:51

Ostatni wczorajszy spacer.

IMG_20220527_120155.jpg
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 28.05.2022 11:05

Polskie morze, spoko ale tylko jako spacerowanie etc. Żadne tam plażowanie. Bylem 2 razy w przeciągu kilku ostatnich lat i zawsze szambo z pogodą. No ale że wiedziałem czego można oczekiwać to i nie czułem się rozczarowany. No i dzieci zadowolone.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone