Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.10.2021 12:17

My w tym roku apartman mieliśmy przez booking. Przyjeżdżamy, wita nas teściowa właścicielki. Mieszka na dole. W trzecim dniu pobytu piszemy przez booking do właścicielki , tej która mieszka gdzie indziej, że potrzebujemy lekarza bo dzieciak się pochorował. Za dosłownie 10 minut jej teściowa była w drzwiach ubrana i gotowa żeby iść z nami do lekarza. Była cała wizytę. Niby nic takiego, ale lekarka nie chciała z nami rozmawiać przez brak szczepień. No i nasza pani bardzo ładnie wynegocjowała wizytę.

Tylko raz na wiele pobytów w Cro trafił nam się średni właściciel. Ale oferta była zgodna z opisem. A on sam mało towarzyski
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 06.10.2021 13:49

Nie przepadam za właścicielami mieszkajacymina miejscu. Na szczęście nigdy nam się taki nie trafił. Najlepiej jak się widzimy przy odbiorze kluczy. Rok temu właścicielka ze względu na covida w ogóle nie dojechała z Zadaru, klucze zostawiliśmy za grillem ;) w tym roku właściciele mieszkali w Blato, pan dojechał w 2 godziny, gdy zgłosiliśmy, że klima coś bulgoce ;) W każdym razie zawsze coś zimnego czekało w lodówce :)
robiz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 07.07.2021
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 06.10.2021 18:32

naszastruga napisał(a):Nie przepadam za właścicielami mieszkajacymi na miejscu


A ja wręcz odwrotnie - bardzo lubię jak właściciele mieszkają na miejscu lub w pobliżu.
Dla mnie właściciel mieszkający na miejscu to synonim odpoczynku w apartamencie w Chorwacji :D
Wtedy czuję się jak u cioci na wakacjach, dającej mi 100% swobody , serdecznej i pomocnej w każdej chwili :hearts:
anielkak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 06.05.2021
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) anielkak » 21.11.2021 14:29

anakin napisał(a):Życie wymusiło w tym roku Bałtyk, tak więc 6 dni padło na Łebę.

To tak jak u mnie :)
anakin napisał(a):Przez te 6 dni właściciele ani raz nie zapytali - jak leci, czy się podoba, czy czegoś nie trzeba...

Tak być nie powinno. Większość naszych wakacji to były wyjazdy nad Bałtyk. W 90 % trafialiśmy na takich właścicieli, że nie czuliśmy się zostawieni sami sobie.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 17.02.2022 22:06

Kapitańska Baba napisał(a):
dids76 napisał(a):
walp napisał(a):
luk006 napisał(a):Choć temat był wałkowany milion razy, widzę że niektórych nie da się odwieść od chłodnego Bałtyku. Może to i lepiej? :-).

Mnie właśnie nikt nie odwiedzie, bo Bałtyk choć chłodny, kapryśny to ma swój urok. Wystarczy nie jeździć do Międzyzdrojów, Mielna czy Władysławowa.
Byłem w tym roku dwa razy i na przyszły weekend planuję kolejny wypad po porcję jodu. :)

Jak dla mnie Bałtyk też ma swój urok, ale nie kojarzę go z plażowaniem :wink: Dla mnie idealnie nad Bałtykiem to październik, pusto, sporo jodu, na plaży leżeć nie trzeba :oczko_usmiech: :mrgreen:


A ja bym tak chętnie zanurkowała w ten mięciutki delikatny piasek na bałtyckiej plaży i poleżała.....z pół godziny :hearts:
Bałtyk mnie ciągnie, kusi - ale dzieci za małe - to zbyt wymagające morze :hearts: Pojadę jak one przestaną z nami urlopować lub podrosną na tyle że same zechcą spróbować :D

U mnie dzieci dorosłe, Bałtyk pod nosem, a nawet na spacer nie chce mi się zbytnio iść. Nie lubię zbytnio wszechobecnego piachu. Przypominam sobie czasy, kiedy byłem jeszcze małym knyplem, mam robiła mi bułki z żółtym serem i całe wakacje na plaży w Jelitkowie. Piach wchodził wszędzie, w tym do tych bułek, trzeszczał między zębami.....sorry mam sporą traumę jeżeli chodzi o polskie morze i plaże... Nie odmawiam uroku polskim plażom, ale osobiście jednak wybieram inny kierunek plażingu :) .
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.02.2022 22:48

SebastianM
U mnie dzieci dorosłe, Bałtyk pod nosem, a nawet na spacer nie chce mi się zbytnio iść. Nie lubię zbytnio wszechobecnego piachu. Przypominam sobie czasy, kiedy byłem jeszcze małym knyplem, mam robiła mi bułki z żółtym serem i całe wakacje na plaży w Jelitkowie. Piach wchodził wszędzie, w tym do tych bułek, trzeszczał między zębami.....sorry mam sporą traumę jeżeli chodzi o polskie morze i plaże... Nie odmawiam uroku polskim plażom, ale osobiście jednak wybieram inny kierunek plażingu :) .

Witaj w klubie, ale zaręczam, że te bułki to pikuś. Mieszkałam z rodzicami między Jelitkowem, a Brzeźnem 20 min od plaży, więc mama uznawała, że już od maja dzieci muszą spędzać każdy weekend na plaży, a potem codziennie - przez większość wakacji. Szliśmy na tę plażę w upale objuczeni: parawanem, kocami, ręcznikami, parasolem, dmuchanymi kółkami, materacami, wiaderkami z łopatką, piłką, rakietkami do badmintona, kartami do gry, uwaga: radiem tranzystorowym :lol:,truskawkami ze śmietaną w jednym słoiku, jagodami w drugim, pomidorami ze śmietaną w trzecim, dwoma termosami - z herbatą i kawą, butelką z kompotem, butelkami z wodą - do picia i do obmywania się na koniec po soli bałtyckiej :roll: , kanapkami, jajkami na twardo, obranymi ogórkami, jabłkami, arbuzem, ciastem do kawy (większość z tych rzeczy w torbie-lodówce z ciężkimi wkładami chłodzącymi), gaciami na zmianę, książkami i...wieloma innymi, których nie zdołam wyliczyć :evil:
To była dla mnie czysta udręka, zwłaszcza w wieku wczesno-nastoletnim.
Dla dorosłych to był naturalny sposób , aby toczyć życie towarzyskie letnią porą, bo schodzili się znajomi i rodzina, gadali, czasem piwo wypili, w karty pograli, ktoś skoczył do smażalni po rybę, albo kiełbaskę z rożna, a ja cierpiałam.
Najgorsze było cykliczne smarowanie jakimś tłustym kremem przez mamę i wcieranie go w spieczoną i pokrytą piachem skórę :roll:
Dlatego ja już tylko kamieniste i skalne plaże uznaję :D
(Aczkolwiek, plaża sprawdziła się w wieku licealnym i studenckim - spotkania, imprezy, ogniska :D o różnych porach roku ) :papa:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.02.2022 04:46

Katerina napisał(a):(...) objuczeni: parawanem, kocami, ręcznikami, parasolem, dmuchanymi kółkami, materacami, wiaderkami z łopatką, piłką, rakietkami do badmintona, kartami do gry, uwaga: radiem tranzystorowym :lol:,truskawkami ze śmietaną w jednym słoiku, jagodami w drugim, pomidorami ze śmietaną w trzecim, dwoma termosami - z herbatą i kawą, butelką z kompotem, butelkami z wodą - do picia i do obmywania się na koniec po soli bałtyckiej :roll: , kanapkami, jajkami na twardo, obranymi ogórkami, jabłkami, arbuzem, ciastem do kawy (większość z tych rzeczy w torbie-lodówce z ciężkimi wkładami chłodzącymi), gaciami na zmianę, książkami i...wieloma innymi (...)
To na pewno była wyprawa nad Bałtyk?
Nie na Tamizę?
J.K. Jerome napisał(a):Gdyśmy zgromadzili wszystko w jednym miejscu, nasz ekwipunek urósł w niezłą stertę. Była tego jedna duża waliza, jedna torba podróżna, dwa kosze, gruby rulon koców, cztery czy pięć peleryn, płaszcze przeciwdeszczowe i kilka parasoli, dodatkowo melon w osobnej torbie, bo nie chciał się nigdzie zmieścić, dwa funty winogron w jeszcze jednej, japońska parasolka z bibułki i patelnia, która by wystawała z każdej torby, więc zawinęliśmy ją tylko w szary papier.
Patrząc na ten cały kram, zawstydziliśmy się trochę, choć szczerze mówiąc, nie wiem dlaczego
:wink: :lol: :hut:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 18.02.2022 07:07

boboo napisał(a):Nie na Tamizę?
J.K. Jerome napisał(a):Gdyśmy zgromadzili wszystko w jednym miejscu, nasz ekwipunek urósł w niezłą stertę. Była tego jedna duża waliza, jedna torba podróżna, dwa kosze, gruby rulon koców, cztery czy pięć peleryn, płaszcze przeciwdeszczowe i kilka parasoli, dodatkowo melon w osobnej torbie, bo nie chciał się nigdzie zmieścić, dwa funty winogron w jeszcze jednej, japońska parasolka z bibułki i patelnia, która by wystawała z każdej torby, więc zawinęliśmy ją tylko w szary papier.
Patrząc na ten cały kram, zawstydziliśmy się trochę, choć szczerze mówiąc, nie wiem dlaczego
:wink: :lol: :hut:

Brakuje ewidentnie psa ;)
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 18.02.2022 07:49

Jako dziecko bywałem na plaży w Jelitkowie i miło to wspominam.
Pomiętam ciepłą wodę i miękki piasek.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 18.02.2022 08:51

ACandrzej napisał(a):Jako dziecko bywałem na plaży w Jelitkowie i miło to wspominam.
Pomiętam ciepłą wodę i miękki piasek.


Bo generalnie trudno uwierzyć, że dziecko ma traumę, bo rodzice zabierali go na piaszczystą plażę, ale gdy chce się udowodnić, że w Chorwacji wszystko jest super, to da się.

Ja lubię chorwackie kamienie, ale piasek jeszcze bardziej, między innymi dlatego, że mam cudowne wspomnienia z dzieciństwa, no może poza piaskiem w kanapce :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.02.2022 08:57

Ja, jako osoba mieszkająca zawsze na południu Polski, mająca zdecydowanie bliżej góry niż morze, zazdroszczę Wam tych dziecięcych kanapek z piaskiem.... Dla mnie to jeden z symboli wakacji nad Bałtykiem i spokojnego letniego wypoczynku :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.02.2022 09:08

ACandrzej napisał(a):Jako dziecko bywałem na plaży w Jelitkowie i miło to wspominam.
Pomiętam ciepłą wodę i miękki piasek.


Nad Bałtyk mam daleko więc bywam sporadycznie. I bardzo tego żałuję bo uwielbiam miękki ciepły piasek, długie wędrówki na bosaka po plaży i kąpiele w falach. I ten widok z plaży - bezkres wody wciąga :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.02.2022 09:50

Ogólnie rzecz biorąc jest tak, że jak mamy coś pod nosem, to w jakiś sposób się nudzi z czasem; dlatego cenimy coś co możemy mieć raz na jakiś czas i czekamy na to z upragnieniem.
Ja tam lubię Bałtyk, bo nie mam go na co dzień, ani co tydzień, ani co miesiąc; rok temu pojechałem te 650km z noclegiem tylko na 1 noc.
U mnie teraz Bałtyk jest konkurencją dla Adriatyku i innych destynacji z uwagi na niespodziewane obostrzenia itp. tzn plan jest jechać na południe, ale jeżeli będą jakieś problemy to Bałtyk.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.02.2022 16:00

Katerina napisał(a):(...) Dla dorosłych to był naturalny sposób , aby toczyć życie towarzyskie letnią porą, bo schodzili się znajomi i rodzina, gadali, czasem piwo wypili, w karty pograli, ktoś skoczył do smażalni po rybę, albo kiełbaskę z rożna, a ja cierpiałam (...)
Skąd ja to znam... :?
Tyle, że nad śląskimi "jeziorami". Prawie każdy pogodny weekend.
To nic, że kumple zostali "w domu" i grają na podwórku w fusbal. Ty leż i się opalaj!
Może dlatego nie wysiedzę/wyleżę na plaży więcej niż kilkanaście minut :roll:
I nieważne czy kamienista czy piaszczysta.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.02.2022 16:32

Katerina napisał(a):Najgorsze było cykliczne smarowanie jakimś tłustym kremem przez mamę i wcieranie go w spieczoną i pokrytą piachem skórę :roll:

Nawet mi o tym nie wspominaj, miernej jakości olejki, które się nie wchłaniały i piach, który się przyklejał. 5-6 razy w sezonie schodziła skóra, bo oczywiście miałem wstręt, żeby tym się smarować, okłady z siadłego mleka (chyba) dla złagodzenia pieczenia. Pomimo wszystko z perspektywy czasu uważam, że dzieciństwo miałem szczęśliwe. Zdecydowanie jednak wolę te 16-17 godzin poświęcić na jazdę i wypoczynek w Chorwacji. Moje dzieci także jakoś niespecjalnie pałają miłością do plażowania nad Bałtykiem, znacznie częściej jeziora i Kaszuby.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone