Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 29.06.2022 14:02

ŁukaszCiupa napisał(a):To skoro jednak dyskusja tętni życiem to "pochwalę" się swoim, chyba najlepszym pobytem nad Bałtykiem - rok 2019, Sianożęty, ośrodek BURSZTYN, pełne 7 dni, od niedzieli do niedzieli ale ostatni tydzień sierpnia. Upał non stop 30 stopni, zero wiatru, raz w środku tygodnia przeszła potężna burza, która podtopiła nawet kilka ulic w pobliskim Kołobrzegu. I teraz najważniejsze, no bo wątek niby o konkurencji Bałtyk versus Adriatyk: koszt pobytu w bungalowie b. dobrze wyposażonym, świetny basen, zaplecze, plac zabaw, nowoczesna kuchnia, wyżywienie HB, dwie dorosłe osoby, córka 14 lat i maleństwo 3,5 miesięczne - ok 2600zł!!! Nikt mi nie chciał uwierzyć!!! Okolica fajna, blisko do Ustronia Morskiego, Kołobrzegu, Mielna. Plaża super tylko temp. wody - niestety mimo upałów coś koło 18 - 19 stopni max bo to najzimniejszy przecież kawałek wybrzeża. Ale i tak wspominam ten wypoczynek bardzo przyjemnie! :wink:


aż z ciekawości sprawdziłem

w tym roku najmniejszy domek w ostatnim tygodniu sierpnia ( tym zachodzącym już na poczatek roku szkolnego )
280 zł
tydzień wcześniej 470 zł

+ wyżywienie ( przy opcji z małym dzieckiem ) 265 zł

trochę podrożało
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.06.2022 14:09

Jak się chce to w necie wszystko można znaleźć. Jak lubisz takie plaże jak we Władku to zapraszamy :mrgreen:
Ja wolę takie
plaza01.jpg


Nie chodziło o to, co można znaleźć, a o to, co jest nad Bałtykiem. I nigdzie nie pisałem o tłumach, a o parawanach. Czytaj bardziej ze zrozumieniem.

Moje plażowe preferencje w ogóle nie uwzględniają Bałtyku - bardziej Orebić, Makarska, Primošten, Pakoštane itp.

To już 18C nie 14C, pogrzeb jeszcze trochę a znajdziesz może moje 20C.


Po raz kolejny - czytaj ze zrozumieniem. Skoro nie znalazłeś w tamtej wypowiedzi 14 stopni, to ja już na twój wzrok nic nie poradzę. A gdyby lepiej pogrzebać, to pewnie i 12 stopni by się znalazło.


Jeśli uważasz, że komunikaty w TV czy radio to najwartościowsze i najrzetelniejsze informacje...


Mając do wyboru rzetelność informacji z radia, TV, gazet i internetu kontra wypowiedzi anonimowego usera o nicku "feniks7" - zdecydowanie wybieram to pierwsze.

feniks7 napisał(a): ...nie mam nic do dodania :( .

To może i lepiej :mrgreen: :mrgreen:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.06.2022 14:15

Janusz Bajcer napisał(a):Kosz w Kobrzegu (w maju) - 90 zł za dzień.
Czy w sezonie drożej - nie wiem.


A, to już nie takie fajne :evil: :mrgreen: :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.06.2022 14:34

A ile kosztują teraz leżaki w Chorwacji? Bo lepszego odpowiednika plażowych koszy to chyba nie ma... Przynajmniej ja nie widziałam.
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 29.06.2022 14:39

woojtekg napisał(a):
ŁukaszCiupa napisał(a):To skoro jednak dyskusja tętni życiem to "pochwalę" się swoim, chyba najlepszym pobytem nad Bałtykiem - rok 2019, Sianożęty, ośrodek BURSZTYN, pełne 7 dni, od niedzieli do niedzieli ale ostatni tydzień sierpnia. Upał non stop 30 stopni, zero wiatru, raz w środku tygodnia przeszła potężna burza, która podtopiła nawet kilka ulic w pobliskim Kołobrzegu. I teraz najważniejsze, no bo wątek niby o konkurencji Bałtyk versus Adriatyk: koszt pobytu w bungalowie b. dobrze wyposażonym, świetny basen, zaplecze, plac zabaw, nowoczesna kuchnia, wyżywienie HB, dwie dorosłe osoby, córka 14 lat i maleństwo 3,5 miesięczne - ok 2600zł!!! Nikt mi nie chciał uwierzyć!!! Okolica fajna, blisko do Ustronia Morskiego, Kołobrzegu, Mielna. Plaża super tylko temp. wody - niestety mimo upałów coś koło 18 - 19 stopni max bo to najzimniejszy przecież kawałek wybrzeża. Ale i tak wspominam ten wypoczynek bardzo przyjemnie! :wink:


aż z ciekawości sprawdziłem

w tym roku najmniejszy domek w ostatnim tygodniu sierpnia ( tym zachodzącym już na poczatek roku szkolnego )
280 zł
tydzień wcześniej 470 zł

+ wyżywienie ( przy opcji z małym dzieckiem ) 265 zł

trochę podrożało
To nie ulega wątpliwości, ale już nawet wtedy w 2019 roku jak płaciłem na recepcji pozostałą kwotę, to właściciel (bardzo fajny gość), "odgrażał" się, że to ostatni sezon z takimi dobrymi cenami i będzie tylko drożej.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.06.2022 14:40

marekkowalak napisał(a):Moje plażowe preferencje w ogóle nie uwzględniają Bałtyku - bardziej Orebić, Makarska, Primošten, Pakoštane itp.


Przy takich preferencjach nic dziwnego, że puste plaże nad Bałtykiem nie odpowiadają 8O
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.06.2022 14:44

Kapitańska Baba napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Moje plażowe preferencje w ogóle nie uwzględniają Bałtyku - bardziej Orebić, Makarska, Primošten, Pakoštane itp.


Przy takich preferencjach nic dziwnego, że puste plaże nad Bałtykiem nie odpowiadają 8O


Oczywiście - ani puste, ani pełne.
Bałtyk lubiłem kiedyś, w czasach PRLu. Z pierwszym wyjazdem do Chorwacji zobaczyłem różnicę i już mnie nikt nad Bałyk nie wyciągnie.
I nie ma to żadnego związku z liczbą ludzi na plażach...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.06.2022 14:50

Też tak myślałem, ale w maju pojechałem.
Efekt jest taki, że na przyszły rok jest opcja powtórki z rozrywki :oczko_usmiech:
feniks7
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.04.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniks7 » 29.06.2022 15:09

marekkowalak napisał(a):
Jak się chce to w necie wszystko można znaleźć. Jak lubisz takie plaże jak we Władku to zapraszamy :mrgreen:
Ja wolę takie
plaza01.jpg


Nie chodziło o to, co można znaleźć, a o to, co jest nad Bałtykiem. I nigdzie nie pisałem o tłumach, a o parawanach. Czytaj bardziej ze zrozumieniem.

Moje plażowe preferencje w ogóle nie uwzględniają Bałtyku - bardziej Orebić, Makarska, Primošten, Pakoštane itp.

To już 18C nie 14C, pogrzeb jeszcze trochę a znajdziesz może moje 20C.


Po raz kolejny - czytaj ze zrozumieniem. Skoro nie znalazłeś w tamtej wypowiedzi 14 stopni, to ja już na twój wzrok nic nie poradzę. A gdyby lepiej pogrzebać, to pewnie i 12 stopni by się znalazło.


Jeśli uważasz, że komunikaty w TV czy radio to najwartościowsze i najrzetelniejsze informacje...


Mając do wyboru rzetelność informacji z radia, TV, gazet i internetu kontra wypowiedzi anonimowego usera o nicku "feniks7" - zdecydowanie wybieram to pierwsze.

feniks7 napisał(a): ...nie mam nic do dodania :( .

To może i lepiej :mrgreen: :mrgreen:


Widzę dobrą wschodnią szkołe, proszę odp.. się od mojej osoby i moich narządów. Sprawdź swoje. Niestety lekarza nie doradzę.
Żegnam ozięble.
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Tak dla przypomnienia: "Niedopuszczalne jest [...] krytykowanie w jakiejkolwiek formie poglądów czy postaw innych osób."

(st)


marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.06.2022 15:26

Janusz Bajcer napisał(a):Też tak myślałem, ale w maju pojechałem.
Efekt jest taki, że na przyszły rok jest opcja powtórki z rozrywki :oczko_usmiech:



Może kiedyś, na emeryturze.... :wink:

Bo poza sezonem jeszcze faktycznie nad Bałtykiem nie byłem.

Póki co (czasowo i finansowo) stać mnie średnio na 2 wyjazdy rocznie, więc jeden letni Chorwacja (albo inny kraj na Bałkanach), a drugi zimą jakiś city break typu Madryt, Rzym czy Lizbona. :D :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.06.2022 15:30

feniks7 napisał(a):
Widzę dobrą wschodnią szkołe, proszę odp.. się od mojej osoby i moich narządów. Sprawdź swoje. Niestety lekarza nie doradzę.
Żegnam ozięble.


No cóż ja mogę odpowiedzieć na taką głębię argumentów....

Chyba pozostanie mi tylko odwołać ten Peljesać i pojechać do Władka czy innego Mielna :mrgreen: :mrgreen:
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 29.06.2022 16:24

ŁukaszCiupa napisał(a):Plaża super tylko temp. wody - niestety mimo upałów coś koło 18 - 19 stopni max bo to najzimniejszy przecież kawałek wybrzeża. Ale i tak wspominam ten wypoczynek bardzo przyjemnie! :wink:


Jakieś 11 lat temu byłem z żoną w Darłówku, prawie cały tydzień padało, ale i tak wspominam ten pobyt bardzo przyjemnie :mrgreen:


marekkowalak napisał(a):Bałtyk lubiłem kiedyś, w czasach PRLu. Z pierwszym wyjazdem do Chorwacji zobaczyłem różnicę i już mnie nikt nad Bałyk nie wyciągnie.
I nie ma to żadnego związku z liczbą ludzi na plażach...


Otóż to
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 29.06.2022 17:40

ŁukaszCiupa napisał(a):To skoro jednak dyskusja tętni życiem to "pochwalę" się swoim, chyba najlepszym pobytem nad Bałtykiem - rok 2019, Sianożęty, ośrodek BURSZTYN, pełne 7 dni, od niedzieli do niedzieli ale ostatni tydzień sierpnia. Upał non stop 30 stopni, zero wiatru, raz w środku tygodnia przeszła potężna burza, która podtopiła nawet kilka ulic w pobliskim Kołobrzegu. I teraz najważniejsze, no bo wątek niby o konkurencji Bałtyk versus Adriatyk: koszt pobytu w bungalowie b. dobrze wyposażonym, świetny basen, zaplecze, plac zabaw, nowoczesna kuchnia, wyżywienie HB, dwie dorosłe osoby, córka 14 lat i maleństwo 3,5 miesięczne - ok 2600zł!!! Nikt mi nie chciał uwierzyć!!! Okolica fajna, blisko do Ustronia Morskiego, Kołobrzegu, Mielna. Plaża super tylko temp. wody - niestety mimo upałów coś koło 18 - 19 stopni max bo to najzimniejszy przecież kawałek wybrzeża. Ale i tak wspominam ten wypoczynek bardzo przyjemnie! :wink:

Byłem ostatni tydzień sierpnia koło Darłowa w 2019r.
Na tydzień 4 dni były 30st, reszta deszczowo. Wieczorem zrobiliśmy ognisko w ośrodku gdy nagle zrobiło się biało od deszczu. Ulewa konkretna. Za osobę HB liczono 90zł. W tym roku chcą już 150zł za osobę. 450zł dziennie za 3 osoby.
Także różowo nie jest. Wydasz ponad 4k za tydzień gdzie 3 dni chodzisz w bluzie i martwisz się czy spadnie deszcz.
Okolice Darłowa piękne tylko pogoda różna.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 30.06.2022 07:43

DominikI napisał(a):Parawany powinny być ustawowo zabronione :D wyjątek jak się ma niemowlaki..

Jestem tego samego zdania, z tą różnicą, że niemowlaki też powinny być zabronione ;)
2 tygodnie temu byłem w Białogórze na jeden dzień i faktycznie pierwszy raz w życiu stwierdziłem, że przydałby się parawan, no nie szlo leżeć, a piasek to jeszcze ze 2 dni wyciągałem z ucha i nie tylko ;)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 30.06.2022 12:51

Dokładnie. Bałtyk teraz, to najlepiej na spacery, wtedy nawet może być chłodniej, tylko żeby nie padało. Wolę żwirek niż piasek w gaciach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone