Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 08.07.2014 16:17

loverosa napisał(a):Masz dwa yoreczki? Ja mam jednego,ale jeszcze z nami na wakacjach nie była :D
Ciekawe,czy też skorzystały z kąpieli?


dhmegi napisał(a):PS. jak Twoje pieski znoszą podróż, bo nasz to by chyba rozniósł samochód. Na ale on to Twoje przytulanki zjadłby na jeden raz (45 kg żywej wagi).
4-A5AA2CC2-936571-480.jpg


Belluna napisał(a):Moje kudłacze to 2x 30 kg, uwielbiają jeździć samochodem i moczyć odwłoki w Jadranie :mrgreen:


Tak, mamy dwie dziewczyny (Luśka - na zdjęciach jeszcze w długim włosie i Zuleyka):

Obrazek

Obrazek

Z kąpieli w Jadranie nie korzystają - Luśka ma chore nerki, natomiast Zuleyka uczestniczy w wystawach psów, więc ma długi papilotowany włos, no i jest to fizycznie niemożliwe (do niedawna Lusi też).
Poza tym one są naprawdę malutkie, Luśka waży nie całe 2 kg, wyobrażacie sobie takie maleństwo podczas kąpieli w falach? :wink:

Podróże znoszą świetnie - są przyzwyczajone do długich jazd, Luśka zjeździła z nami kawałek Europy, a i dojazdy na wystawy też świetnie przyzwyczajają do jazdy autem. Zuleyka podróżuje w transporterku, natomiast Luśka - na kolanach.
Robimy częste postoje (co 3-5 godzin).

dhmegi - nie zjadłby :mrgreen: wygląda przesympatycznie!

Belluna - ta rasa tak ma :mrgreen:

Pozdrawiam Was serdecznie
Ostatnio edytowano 08.07.2014 16:41 przez minimartini, łącznie edytowano 1 raz
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 08.07.2014 16:34

ewelka1 napisał(a):Piękne fotki,my już 13 lipca będziemy w Prigradicy :D
A czy na pewno ,prom z Drvenika na Korcule nie pływa :? Czytam,szukam i nigdzie nie ma rozkładu na 2014r. :papa:


Dziękuję! :)
Niestety w tym roku chyba nie... Nigdzie nie znaleźliśmy informacji...

maluszek napisał(a):i ja także dołączam do już kolejnej relacji z tej pięknej wyspy.... :D


trevia napisał(a):Hej! Też "daję głos", bo relacja zapowiada się przednio ;)


Zapraszam serdecznie :)

agata26061 napisał(a):Kilka dni mnie na forum nie było, a tu tyle relacji się pojawiło, że nie mogę tego wszystkiego ogarnąć. Oczywiście Twojej relacji nie mogę przegapić, więc małe zaległości już nadrobiłam i teraz czekam na ciąg dalszy :D


Hej, hej! :) Cieszę się, że Jesteś :wink: To prawda... Ruch na forum spory :)
Pozdrawiam

sebcio89 napisał(a):Te zdjęcia... korczulańskie klimaty meeeega pięknie !


Dziękuję ślicznie! :)

Eunike1984 napisał(a):Zdjęcia śliczne! Ale jak mają nie być śliczne, skoro to Chorwacja? W dodatku moja ukochana Korcula! Czekam na więcej :D


Dziękuję serdecznie! :D Chorwacja jest bardzo fotogeniczna ;)
Pozdrawiam

Magdalena S. napisał(a):Na koniec okazało się, że w apartamencie mieliśmy do dyspozycji pralkę i tego całego bałaganu mogliśmy zabrać dużo, dużo mniej...
A z wodą to było tak, że w sklepie wydawało mi się, że takie małe buteleczki wcale nie zajmą nam miejsca :lol:
No i efekt, jak na załączonym obrazku...


Magda, ten bagażnik i tak wygląda super! :) U nas zawalony po dach i jeszcze tylne siedzenia :lol:

jackuc napisał(a):my też mieliśmy pralkę więc wróciliśmy z czystymi ciuchami w walizce


I TO JEST POMYSŁ! :lol: Że też nie podrzuciliśmy do Was części ciuszków urlopowych, jak jeszcze byliście na miejscu :wink: Hi hi hi A teraz w domu akcja: WIELKIE PRANIE. Najgorsze są te plamy po środkach do opalania... Nawet Vanish nie pomaga.

Macie jakiś sprawdzony sposób?

AniaJ. napisał(a):O, Gršćica:) Zaglądaliśmy, podobało nam się, ładna zatoczka i mały camp... W zeszłym roku Korčula gościła nas w sierpniu, pięknie było 8)
Będę śledziła Wasze przygody.


Myślę, że to miejsce godne uwagi, cichutkie i z tradycjami rybackimi - w czym sami mieliśmy możliwość uczestniczyć :oczko_usmiech:
Pozdrawiam!

jackuc napisał(a):
Hahahaa no szkoda, że więcej nie cyknąłem, mogłem się zaczaić gdzieś w krzakach. Taka fota to lepsza niż monidło nad łózkiem :twisted: :twisted: :twisted:


:twisted:
Ja bym pomyślała o jakimś konkursie fotograficznym, czy cuś z tą foteczką :mrgreen: :wink:
Ewa i Piotr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 01.01.2012
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa i Piotr » 08.07.2014 18:01

Jakie słodziaczki ! Dzieciaki znowu zaczną nudzić o pieska- i argument , a kto z nim zostanie w wakacje też nie wypali......... Proszę o baaardzo dużo zdjęć i cd relacji :D
Mona_M
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mona_M » 08.07.2014 18:14

O mamo zakochałam się w tej wyspie.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 08.07.2014 18:15

Ewa i Piotr napisał(a):Jakie słodziaczki ! Dzieciaki znowu zaczną nudzić o pieska- i argument , a kto z nim zostanie w wakacje też nie wypali......... Proszę o baaardzo dużo zdjęć i cd relacji :D


Ja mam takiego słodziaka, bo córka jęczała, fakt jest super, ale 6x dziennie wychodzimy teraz my, rodzice, przemyślcie dobrze bo to nie zabawka i atrakcja na chwilę tylko kilkanaście lat. Bynajmniej nie zniechęcam :oczko_usmiech:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 08.07.2014 18:25

minimartini napisał(a):
I TO JEST POMYSŁ! :lol: Że też nie podrzuciliśmy do Was części ciuszków urlopowych, jak jeszcze byliście na miejscu :wink: Hi hi hi A teraz w domu akcja: WIELKIE PRANIE. Najgorsze są te plamy po środkach do opalania... Nawet Vanish nie pomaga.

Macie jakiś sprawdzony sposób?


Martyna
primo: szkoda, że nie wpadliście z praniem i nawet zmywaniem + coffe 8) naprawdę

Co do drugiej części o plamach po olejkach to ja jestem miłośnikiem złośliwego poczucia humoru, dogryzania itp. A ponieważ znakomicie się bawię również swoją osobą więc przyznam, że ten dowcip wyszedł Ci przednio :twisted: pełen szacun :lol:
Zrywałem boki normalnie.
A jak już się uspokoiłem to pragnę Ci odpowiedzieć, że absolutnie nie mieliśmy tego problemu, ponieważ olejków do opalania zużyliśmy niewiele .... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
hahahhaaaaa :D


minimartini napisał(a):
Ja bym pomyślała o jakimś konkursie fotograficznym, czy cuś z tą foteczką :mrgreen: :wink:


No szkoda, że jakoś tych włosów na plecach wrrrrrrrr :twisted: mi się lepiej nie udało uwiecznić
Mam prośbę jak ktoś będzie w Prigradicy proszę o lepsze zdjęcia Pana Rumcajsa

Tak wiem jestem wredny i złośliwy :twisted:

Like it
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 08.07.2014 18:54

Ależ słodkie te psiaki macie :D Też chorujemy na Yorka, ale wciąż głośniej przemawia rozsądek ;) Choć sądzę, że za kilka lat temat powróci... I wtedy córci już nie będziemy umieć odmówić ;)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 08.07.2014 19:14

Ewa i Piotr napisał(a):Jakie słodziaczki ! Dzieciaki znowu zaczną nudzić o pieska- i argument , a kto z nim zostanie w wakacje też nie wypali......... Proszę o baaardzo dużo zdjęć i cd relacji :D


Czasami niestety zabranie psiaka na wakacje nie jest możliwe - znam pieski, które fatalnie znoszą nawet krótki przejazd, a co dopiero podróż liczącą wiele kilometrów. My mamy szczęście.
Pozdrawiam serdecznie

jackuc napisał(a):
Martyna
primo: szkoda, że nie wpadliście z praniem i nawet zmywaniem + coffe 8) naprawdę

Co do drugiej części o plamach po olejkach to ja jestem miłośnikiem złośliwego poczucia humoru, dogryzania itp. A ponieważ znakomicie się bawię również swoją osobą więc przyznam, że ten dowcip wyszedł Ci przednio :twisted: pełen szacun :lol:
Zrywałem boki normalnie.
A jak już się uspokoiłem to pragnę Ci odpowiedzieć, że absolutnie nie mieliśmy tego problemu, ponieważ olejków do opalania zużyliśmy niewiele .... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
hahahhaaaaa :D




Jacku, kawkę mam nadzieję, nadrobimy :wink:
Do tego chorwacki taras potrzebny nie jest 8)

A z tymi mazidłami bynajmniej nie miałam nic złośliwego na myśli :evil: Zwłaszcza, że wcieraliśmy je w siebie nawet podczas dni pochmurnych :lol: Nos i stopy spaliłam sobie właśnie spacerując podczas pochmurnego dnia po Korčuli - można? :mrgreen:

Eunike1984 napisał(a):Ależ słodkie te psiaki macie :D Też chorujemy na Yorka, ale wciąż głośniej przemawia rozsądek ;) Choć sądzę, że za kilka lat temat powróci... I wtedy córci już nie będziemy umieć odmówić ;)


Dziękujemy, to prawda, są słodkie, jednak należy pamiętać, że pomimo wyglądu maskotki, to terriery z krwi i kości :) Potrafią nieźle nabroić, trzeba poświęcać im sporo czasu na tresurę :)
Pozdrawiam
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 08.07.2014 19:59

Ale słodziaki :D Piękne fotki mają:) A swoją drogą ta rasa jest bardzo fotogeniczna :mrgreen:
Myślałam,że moja to chudzina,ale jak napisałaś,że ma niecałe 2 kilo to się uspokoiłam.Moja waży 2,5 kg :wink:
Czekam na CD z niecierpliwością :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 08.07.2014 20:22

Eunike1984 napisał(a):Ależ słodkie te psiaki macie :D Też chorujemy na Yorka, ale wciąż głośniej przemawia rozsądek ;) Choć sądzę, że za kilka lat temat powróci... I wtedy córci już nie będziemy umieć odmówić ;)


Zrób prosty test. Pobudka o 6 nieważne deszcz niedziela itp i niech córka chodzi kilka razy dziennie, bez wymówek przez miesiąc z samą smyczą na spacery. Zobaczysz w tym prostym teście co i jak, polecam :D

Mój grubas waży 3,2kg ... :twisted:
Ostatnio edytowano 08.07.2014 20:26 przez jackuc, łącznie edytowano 1 raz
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 08.07.2014 20:25

minimartini napisał(a):
Jacku, kawkę mam nadzieję, nadrobimy :wink:
Do tego chorwacki taras potrzebny nie jest 8)

A z tymi mazidłami bynajmniej nie miałam nic złośliwego na myśli :evil:


:lol: :lol: :lol:

Martyna jasna sprawa to ja dostrzegłem w tym żarty jedynie :mrgreen: I nawet fajnie to wyszło :oczko_usmiech:
ngel
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.07.2011
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ngel » 08.07.2014 20:55

Umarłam! W przyszłym roku BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO JADĘ NA KORCULĘ!! W tym roku mam za mało urlopu ale w przyszłym- nie ma przebacz.
Proszę, błagam o więcej fotek!!
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 08.07.2014 22:16

G r š ć i c a

Pomimo wakacji przedsezonowych, w tym roku nie jechaliśmy w ciemno. Zależało nam na znalezieniu przytulnego apartmana w Zavalaticy bądź Prižbie, głównie ze względu na położenie, które pozwalałoby na prostszą i szybszą eksploatację wyspy.
Na celowniku pojawiło się jednak miejsce dotąd nam nieznane – maleńka rybacka miejscowość Gršćica. Gdy mój M. pokazał mi pewnego dnia uroczo urządzony apartament z pięknym tarasem, zlokalizowany zaledwie 5 metrów od morza (!), inne miejscowości na wyspie zupełnie przestały wchodzić w grę.

Widoki z tarasu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dojazd do Gršćicy od strony Korčuli. Prosto, kierunek: Prižba.

Obrazek
Zjazd do zatoki

Obrazek
Na całej wyspie jest dużo szlaków rowerowych, w pobliżu Gršćicy także.


Zjazd do Gršćicy doprowadza bezpośrednio do małej przystani, jest tu też mini plażyczka, płytko, kamyki porośnięte glonem – jak dla nas niezbyt przyjemnie, ale część turystów się tu kąpała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Większość turystów (dojeżdżali tu nawet z innych miejscowości, co przyznam było dla nas sporym zaskoczeniem, lecz wiadomo gusta są różne :wink: ) plażowała i kąpała się tu:

Obrazek

Przed sezonem montuje się tu kilka drabinek i zjeżdżalnię (dla dzieciaków fajna sprawa).

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Z psiakami jest też, gdzie pospacerować, czy najzwyczajniej posiedzieć.

Miejscem, które odpycha swym widokiem, jest niedokończony budynek, który widzieliśmy z tarasu. Niemniej słusznie zagospodarowany – są tam „boiska” do piłki nożnej i kosza, gdzie lokalne dzieciaki co wieczór do późnej nocy bawią się w najlepsze :wink:

Na wyspie jest ogromna ilość jaskółek (w Gršćicy zwłaszcza), wlatywały w ludzi, kompletnie się nie bały, latały jak ogłupiałe :roll: Oprócz jaskółek nie oszczędzały nas też komary. No i ogrom jeżowców – bez butów na całej wyspie pływać się nie dało.

Miejscem wartym uwagi jest ta oto zatoczka, do której można dojść kierując się ścieżką powyżej dolnej części miasteczka. Proszę nie sugerować się zdjęciami, były wykonane późnym wieczorem, mimo to woda miała cudny kolor, było przejrzyście.

Obrazek

Obrazek

Mam wrażenie, że kiedyś musiało być to naprawdę piękne miejsce. Teraz jest znacznie zaniedbane. Sporo śmieci, nie tylko tych wyrzuconych przez morze. Wiem, że przyjeżdżają tu nurkować, dno ponoć jest tu bardzo bogate.

Garść informacji praktycznych:

W Gršćicy nie ma sklepu, najbliższy jest ok. kilometra w Prižbie. Jest za to restauracja – naszych Gospodarzy. Specjalizuje się w owocach morza, które poławia sam Gospodarz – raz nawet mieliśmy przyjemność wypłynąć z Nim przy zachodzie słońca, starą drewnianą łodzią zarzucić sieci. Piękne przeżycie.

Wyspa nie jest duża, lecz jej górzyste ukształtowanie sprawia, że dojazdy z Gršćicy zajmowały nam dość sporo czasu (dla przykładu trasa Gršćica-Korčula – ok. godziny). Drogi są w naprawdę dobrym stanie (mówię oczywiście o drogach głównych, niekoniecznie o drogach do wybranych zatoczek :lol: ), lecz należy się liczyć ze sporymi różnicami poziomów i serpentinami.

Przed sezonem Gršćica jest naprawdę spokojna i cicha - nie licząc wieczorów i echa roznoszącego się z boisk :lol: Turystów było niewielu, jednak im bliżej lipca, liczba ta rosła. Mieszkańcy przesympatyczni - kilku poznaliśmy osobiście.
Ostatnio edytowano 12.07.2014 00:11 przez minimartini, łącznie edytowano 2 razy
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 08.07.2014 22:34

jackuc napisał(a):
Eunike1984 napisał(a):Ależ słodkie te psiaki macie :D Też chorujemy na Yorka, ale wciąż głośniej przemawia rozsądek ;) Choć sądzę, że za kilka lat temat powróci... I wtedy córci już nie będziemy umieć odmówić ;)


Zrób prosty test. Pobudka o 6 nieważne deszcz niedziela itp i niech córka chodzi kilka razy dziennie, bez wymówek przez miesiąc z samą smyczą na spacery. Zobaczysz w tym prostym teście co i jak, polecam :D

Mój grubas waży 3,2kg ... :twisted:


Hahaha... :lol: Z tym testowaniem, to będę musiała trochę zaczekać, bo na razie ma niespełna 4 latka ;) A co do godziny, to o 6 najczęściej ona mnie robi pobudkę, więc z wstawaniem raczej problemu nie będzie miała :mrgreen: O ile w ogóle w naszym domu pomysł z psiakiem przejdzie - na razie ma u babci - Pekińczyka ;)

Minimartini, fajnie znowu poczytać o Korculi. Czekam na dalszy ciąg. Foty świetne, ale to już wiesz :wink:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 08.07.2014 22:45

jackuc napisał(a):Martyna jasna sprawa to ja dostrzegłem w tym żarty jedynie :mrgreen: I nawet fajnie to wyszło :oczko_usmiech:


Mimo wszystko biorąc pod uwagę sytuację pogodową, palnęłam... ot tak... Mało delikatnie :wink: :evil:
Ale Ty wiesz, że złej woli w tym nie było :lol:

loverosa napisał(a):Ale słodziaki :D Piękne fotki mają:) A swoją drogą ta rasa jest bardzo fotogeniczna :mrgreen:
Myślałam,że moja to chudzina,ale jak napisałaś,że ma niecałe 2 kilo to się uspokoiłam.Moja waży 2,5 kg :wink:
Czekam na CD z niecierpliwością :)


Dzięki ;) Biegam za nimi ciągle z aparatem, więc lekkiego życia nie mają :lol:
Druga natomiast waży ok. 3 kg.
Pozdrawiam Cię serdecznie

ngel napisał(a):Umarłam! W przyszłym roku BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO JADĘ NA KORCULĘ!! W tym roku mam za mało urlopu ale w przyszłym- nie ma przebacz.
Proszę, błagam o więcej fotek!!


Piękne miejsca dopiero się tu pojawią :mrgreen: Pokażę więcej zdjęć z miejsc z prologu, ale i zupełnie inne - równie piękne.
Pozdrawiam :)

Eunike1984 napisał(a):
Hahaha... :lol: Z tym testowaniem, to będę musiała trochę zaczekać, bo na razie ma niespełna 4 latka ;) A co do godziny, to o 6 najczęściej ona mnie robi pobudkę, więc z wstawaniem raczej problemu nie będzie miała :mrgreen: O ile w ogóle w naszym domu pomysł z psiakiem przejdzie - na razie ma u babci - Pekińczyka ;)

Minimartini, fajnie znowu poczytać o Korculi. Czekam na dalszy ciąg. Foty świetne, ale to już wiesz :wink:


Ha ha ha :lol: No to rzeczywiście :mrgreen:

Dziękuję ;)

Pozdrawiam serdecznie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone