Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 06.07.2014 20:02

Jak ja się cieszę, że coraz więcej osób docenia uroki Korčuli :hearts:
W tym roku wyjątkowy wysyp relacji z mojej ukochanej wyspy ;)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 06.07.2014 21:07

-Katka- napisał(a):Pięknie fotki.
Czekam na więcej i jeszcze więcej :-)


Dziękuję ślicznie :) na pewno będzie więcej... i więcej ;)

ruzica napisał(a):I ja chętnie poczytam o przygodach na Korčuli :)


Oj przygód trochę w tym roku mieliśmy, począwszy od auta, skończywszy na rozwalonej rzepce w kolanie ;)

Monte Christo napisał(a):Odliczamy dni. Zostało 24. Chętnie siądę w ostatnim rzędzie.
P.S. Plyneliscie promem ze splitu?


Nie, wybraliśmy opcję - dwa promy. Natomiast w drodze powrotnej płynęliśmy z V. Luki do Splitu.
Pozdrawiam

m@rek napisał(a):"śledzik" pozostawiony ... kto wie może kolejnym razem :)
czekam na ciąg dalszy :papa:


... postaram się skutecznie zachęcić ;)
Pozdrawiam

te kiero napisał(a):
maniust napisał(a):Widzę że Korcula ma w tym roku powodzenie.

faktycznie, ostatnio popularna na forum,
choć na niej nie byłem to nie trzeba mnie do niej przekonywać, a Twoje zajawkowe foty tylko to potwierdzają
pięknie


Dziękuję ślicznie :) Wyspa jest wyjątkowa w swej urodzie i klimacie. Poza tym nigdzie nie spotkałam tak miłych i otwartych ludzi, jak tam.
Pozdrawiam

be-ja napisał(a):Minimartini napisała "Niby lustro i szklarnia nowe - ale oko i ręka - te same :mrgreen: Mam nadzieję, że zawodu nie będzie :wink:"
Wiem, wiem że rączka ta sama i oko dociekliwe więc foty artystyczne będą.

Pzd be-ja


:wink:
Choć tu w przeciwieństwie do Hvaru będzie trochę brakowało tych urokliwych uliczek, ale... Miasto Korčula na pewno to nadrobi ;) No i klimatyczne wioseczki, które odwiedziliśmy... Winnice...

Basiulinek napisał(a):Nie bede oryginalna mowiac,ze pieknie tu u Ciebie ;)
Zostaje! :)


Dziękuję serdecznie :) Pozdrawiam

Magda O. napisał(a):Jak ja się cieszę, że coraz więcej osób docenia uroki Korčuli :hearts:
W tym roku wyjątkowy wysyp relacji z mojej ukochanej wyspy ;)


Mam wrażenie, że rok rocznie jest moda na jakiś "obszar w CRO" - zapewne dla odwiedzających forum wyznacznikiem są właśnie relacje :) Jeżeli w przyszłym roku liczba odwiedzających tę wsypę wzrośnie tak, jak liczba relacji z niej... :lol: :hut:
Pozdrav!
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 06.07.2014 21:12

Czekam na relację. Jadę do Trpanja za 4 dni i rozważam pobyt na jakimś kempingu właśnie na Korculi. Z dużą niecierpliwością oczekuję na Twoje wspomnienia, być może się zainspiruję. Po Twoich zdjęciach jest to bardzo prawdopodobne.
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 06.07.2014 21:13

Twoją poprzednią relację czytałam i oglądałam z wypiekami na policzkach ;-) Ta zapowiada się również wspaniale. Świetne oko do zdjęć i fantazja ... gratulacje :-)
Miken77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 08.02.2012
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miken77 » 06.07.2014 21:17

karolcia1 napisał(a):Jedne z piękniejszych zdjęć jakie widziałam z Chorwacji. Zachwyciły mnie. :)


Nie sposób się z tym nie zgodzić.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 06.07.2014 21:24

Siedzę i czekam...ja juz po urlopie...ale o takich widokach to moge sobie pomarzyc...
A czytajac relacjię o Hvarze marzylam o kapeluszu, bo rewelacyjnie w nich wygladałaś i .....co? kupiłam sobie i w Tucepi paradowałam w swoim.... :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 06.07.2014 21:34 przez karin74, łącznie edytowano 1 raz
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 06.07.2014 21:30

minimarini nie mogę się już doczekać na ciąg dalszy... :lol:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 06.07.2014 21:35

Ja też czekam :) Zapowiada się ciekawie :D
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 06.07.2014 21:52

Witaj minimartini nie może mnie tu zabraknąć... po 2 pobytach na Hvarze zastanawiam sie mocno nad Korculą myślę, że ta relacja bardzo mi pomoże w podjęciu decyzji więc czekam na ciąg dalszy :D
pozdrawiam :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 06.07.2014 22:06

...z uwagi na fakt, że również "po uszy" wpadłam kiedyś w korczulańskie klimaty, a tkwię już w nich od dobrych kilku lat, chętnie dołączę :D
belfer
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.01.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) belfer » 06.07.2014 22:51

Wow!! Ale zdjęcia!! Najpierw relacja jackuc-a a teraz Twoja. :) Korcula faktycznie ma ,,wzięcie" :mrgreen: Czekam na więcej :) Będę tam za 25 dni :hut: :papa:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 07.07.2014 06:04

minimartini napisał(a):Jacku - Jesteś moim Gościem Honorowym :D



Ha zatem ponieważ udało mi się bez przekupstwa wkraść w łaski Szanownej Autorki to sobie przycupnę na dłużej, wygodniutko w tej Loży Honorowej. Stąd mam znakomity widok. Kilka miejsc jeszcze zostało :lol:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 07.07.2014 07:18

Po prostu pięknie - tytuł nic nie kłamie...... 8)


Napisz proszę jako to zatoka.

:papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.07.2014 07:46

Myślałem, że z rana najpiękniejszy jest kolor kawy ale...myliłem się.

Cześć.

Fajnie można podładować tu akumulatorki.

Pozdrawiam
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 07.07.2014 09:35

NA WARIACKICH PAPIERACH
20.06.2014


Mieliśmy wyjeżdżać dnia poprzedniego.
Przecież wszystko było zaplanowane kilka miesięcy wcześniej.
Zaplanowane.

Szalony to był czas przedwyjazdowy. Nasza starsza sunia przewlekle choruje. Przed wyjazdem wszystko się posypało… Kolejne konsultacje weterynaryjne, dziesiątki badań, strach i stres. Wyjazd zszedł gdzieś na dalszy plan.

Kiedy wydawało się, że wszystko zostało już względnie ogarnięte, zabrakło czasu na najbardziej prozaiczną czynność – pakowanie. U nas to nie lada wyzwanie logistyczne – pakunkowy mistrz (czyt. Mąż) musi nieźle kombinować, by upchnąć do naszego dziwnym trafem coraz mniejszego bagażnika, coraz więcej klamotów wszelakich. W tym roku doszedł tzw. podwójny psi grajdołek – tj. legowiska, kocyki, transporterek, kojec (no przecież taras trzeba jakoś zabezpieczyć, co by do Jadrana nie powpadały :roll: ), piszczałki, piłeczki, miseczki, no i domowy zestaw weterynaryjny z całkiem nieźle zaopatrzoną apteką – istne szaleństwo. Dochodzimy do wniosku, że na przyszłość, z dziećmi – to już tylko auto w wersji XXL :lol:

Tak więc 20.06. o 4.15 wyjeżdżamy z Bydgoszczy. Pogoda idealna. Na podróż. Pochmurno. Miejscami opady deszczu. Psiaki się nie męczą. Nam się lepiej jedzie. Standardowo już jedziemy autostradami przez Czechy (winieta 440 czk/msc) Austrię (8,5 €/10 dni), Słowenię (15 €/7 dni) – w tym roku ze sprawdzonego objazdu rezygnujemy.

Niektórym podróż mija, tak:

Obrazek

Obrazek


A inni umilają sobie czas, tak:

Obrazek
Swoją drogą, dlaczego w Polsce nie ma tak pysznego Frappe Oreo? :roll: To było z naturalną bitą śmietaną! Nie jakąś tam oszukaną z atomizera :wink:

O 20.00 jesteśmy już w Chorwacji. Deszcz nie ustaje ani na chwilę. Wycieraczki nie nadążają z przechwytywaniem wody. Do tego straszna mgła, kiepska widoczność. Zatrzymujemy się na zjeździe Draganić – przesypiamy kilka godzinek i śmigamy dalej.

Mój M. zgadza się po moich namowach (pewnie rozum mi chwilowo odebrało w wyniku intensywnych opadów i zamglenia :wink: ) na odpuszczenie autostrady w całej Chorwacji na rzecz… Jadranki. Tak więc od Splitu, jedziemy… Tzn. stoimy, przejściowo jedziemy, stoimy, stoimy… Jedziemy Jadranką. „No skąd mogłam wiedzieć, przecież jest przed sezonem?” :roll:
Korki, fragmenty magistrali wykorzystywanej niczym sopocki Monciak, i Czesi… Jadący 20/30 km/h w poszukiwaniu wymarzonego apartmana przy drodze.

A miały być ładne widoczki… Nie muszę już chyba mówić, że o zatrzymaniu się na moje standardowe „Ohh jak tu pięknie! Ohhh ale kadr…” nie było mowy. Nigdy więcej Jadranki! :evil: :lol:

Tak więc spóźniamy się dosłownie 5 minut na prom w Ploče, ale nic to – przecież za jakiś czas jest następny. W międzyczasie zaczyna się rozpogadzać, wszystko paruje, jest duszno – a że naszym miernikiem ciepła są latające góra-dół języki naszych futrzaków, wiemy, że trzeba ewakuować się gdzieś do cienia.

Obrazek

Obrazek
Ploče

Nareszcie nadpływa „Jadran” (godz. 12.45), ładujemy się na prom (aut jest sporo jak na opcję „przed sezonem”). Mąż łypie na mnie uszczypliwie w stylu: „Już widzę te puste korczulańskie zatoki…” :roll:
Oj tam, oj tam. Myślę: ...bo to jedna zatoka jest na Korčuli – na pewno wszyscy i tak pojadą na Pupnatską :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dopływamy do Trpanj – i tu zaczyna się wyścig. O mamuńciu!
Ludzie naprawdę ścigają się na prom Orebić-Dominče.
Przecież pływa co godzinę… No właśnie: „Kochanie!!! Co godzinę!”.
Słyszę: „Nie będziemy gorsi”.
Przewracam oczyma i chcąc nie chcąc jestem uczestnikiem śmiesznego wyścigu przedpromowego...

Jak nie trudno się domyślić, dla większości z uczestników wyścigu, celem destynacji był nie prom… A Orebić :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Opływamy.Ta woda... Pierwszy raz widzę takie kolory wody. Hipnotyzujące.

Obrazek

Obrazek

Dopływamy do portu Dominče. Zaraz obok portu jest stacja benzynowa INA – z reguły to tu tankujemy podczas pobytu na wyspie ( w sumie za dużego wyboru nie ma, stacja jest jeszcze w V. Luce i Smokvicy – lecz ta jakoś nie budziła zaufania).

Pierwsze zetknięcie z wyspą… I… „JAK TU ZIELONO!!!”. Słyszę swój głos odbijający się echem o blachę samochodu.


____________________

Proponuję powiększać zdjęcia, wtedy ukazują swe pełne walory kolorystyczne :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone