Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
awram_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 07.05.2006
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) awram_ » 15.08.2014 16:30

Kapitalna, lekka relacja. Zdjęcia cudowne, człowiek czyta i czuje Jadran ;). Oby tak dalej!
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.08.2014 22:45

minimartini napisał(a):. . . poczekaj na niebieskości, które pokażę w kolejnej części - to dopiero uczta dla oka i duszy :hearts:


Bądź pewna , że poczekam - bardzo lubię takie uczty :D


Pozdrawiam
Piotr
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 17.08.2014 08:52

Ja też czekam :D
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 19.08.2014 21:21

PROIZD
29.06.2014


Piękny poranek zwiastuje cudny dzień – taki z kategorii – błękit, lazur, słońce i zero chmur.
Pakujemy niezbędnik plażowy i wyruszamy w kierunki V. Luki, skąd o 10.00 odpływa taxi boat na Prozid. Ok. 9. nabywamy bilety (40 kn/osoba) i ładujemy nasz grajdołek plażowy w wersji mini na Mali Muro Dubrovnik. Specjalnie przyjechaliśmy wcześniej, by mieć pewność, że na łajbie starczy dla nas miejsca.

Obrazek

Obrazek

Kwadrans przed dziesiątą taxi wypełnia się po brzegi – dosłownie – z przepisowych 34 osób, widniejących dumnie na miedzianej tabliczce na pokładzie, robi się ponad 40… A po „dorzutce” spod Hotelu ‘Posejdon’, jeszcze więcej… 8O

Ot! Mamy bezludną wyspę… :evil:

Rejs trwa ok. 40 minut, potem rozpoczyna się szaleńczy wyścig w kierunku plaż. Ścieżki do nich prowadzące są oznakowane:

Obrazek

Zgodnie z założeniami, docieramy na Veli Bili Bok:

Obrazek

Jakież jest nasze zdziwienie, gdy oprócz nas na plaży ląduje tylko jedna włoska rodzina. To mamy raj prawie na wyłączność. :mrgreen:

Ale zaraz zaraz! CO TO?! :evil: 8O

Morze wyrzuciło ogrom śmieci, cała plaża wzdłuż wygląda tak… Skały również… Wśród ogromu śmieci rozkładające się ptaki… Smród niemiłosierny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łzy wściekłości w oczach – tu nie da się plażować… Te śmieci… Ale rozkładające się ptactwo…

Obchodzę zatoczkę i znajduję ustronne miejsce wśród skał, otoczakowe, urocze, wolne od śmieci i smrodu, a jednocześnie zapewniające intymność.
Teraz możemy cieszyć się takimi widokami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... no i mnie trochę ;):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W ciągu dnia ludzi przybywa, jednak ok. 13 plaża praktycznie pustoszeje, zostajemy sami z plażowiczami z jachcików. Powód? Plaża to istna patelnia – parasol, namiocik – absolutne must have :!: .

Ok. 15 udajemy się na research wyspy.

Obrazek

Obrazek

Na początek plaża Batalo:

Obrazek

Tu plażuje najwięcej osób – głównie rodziny z dziećmi. Łagodne zejście, płytko. Dziwne podłoże – otoczaki zmieszane z korą i liśćmi drzew – jakoś tak miękko :wink:

Następnie Srednji Bili Bok:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oj robi wrażenie ta półka skalna. A jaka woda… Tak kusząco, że choć na chwilę odwłoki trzeba było zamoczyć :D. Idealnie.... Niestety za godzinę odpływa nasza taxi boat, więc czas się zbierać.

W restauracji (jedyna na wyspie) zaliczamy jeszcze pyszną sałatkę z ośmiornicy (60 kn, porcja ogromna – praktycznie dla dwóch osób) - miłe zaskoczenie, nie spodziewaliśmy się tu tak smacznego jedzenia.

Obrazek

Powrót okazuje się koszmarem… już pierwsze minuty na łajbie, podczas oczekiwania na innych plażowiczów, zmuszają mnie do zamknięcia oczu, odmawiania zdrowaśek i marzeń o jak najszybszym znalezieniu się w stabilnym miejscu.
Wśród takich fal nigdy nie płynęłam.
Masakra.
Łajbę kołysze okrutnie a wraz z nią w rytm ja drańskich fal tańczą moje wnętrzności… Z sałatką z ośmiornicy.

Odpływam.


***

... a wieczorem, gdy wracam do siebie po przygodzie z falami, podtrzymujemy tradycję :mrgreen:

Obrazek

Lubicie dostawać kartki pocztowe? Ja uwielbiam :)
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 19.08.2014 21:35

minimartini napisał(a):Lubicie dostawać kartki pocztowe? Ja uwielbiam :)


Kartki pocztowe to obowiązkowy element każdych naszych wakacji, nie ważne czy spędzanych za granicą czy w Polsce. Wysyłamy też sobie do domu - ot taka tradycja :D Mamy już na lodówce niezłą kolekcję. Fajnie zimą zerknąć i powspominać.
PS. Bardzo lubię czytać Twoją relację :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.08.2014 22:00

Yesss! Doczekałam się kolejnego odcinka Twojej relacji. I to jakiego! :D Cudne foty, Martyna, jak zwykle :D

Mogę już powiedzieć (spoiler ;)), że plaże na Proizd były naszym numerem 1 tegorocznych wakacji :) Srednji Bili Bok skradł nasze serca :hearts:
Ale najwięcej czasu spędziliśmy (tak jak Wy) na plaży Veli Bili Bok - również przepięknej i trochę wygodniejszej ;) Było zdecydowanie więcej ludzi niż u Was :mrgreen:

A w restauracji jedliśmy tylko palačinki, ale pyszne - z czekoladą i pomarańczą :D

Cieszę się, że znowu wystartowałaś z relacją, ale obawiam się, że Wasze wakacje niedługo się skończą... :(
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 19.08.2014 22:42

Przecudna ta wysepka:)
Myśmy się niestety nie załapali :(
Zresztą kilka perełek jeszcze zostało do zobaczenia :lol: . Stanowczo kiedyś trzeba będzie wrócić.

maslinka napisał(a): Było zdecydowanie więcej ludzi niż u Was :mrgreen: :(


Czyli jednak czerwiec :)
Tyle, że w czerwcu nie każdy może jechać ...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.08.2014 23:01

:D Proizd nazywana jest bardzo często „Wyspą miłości” , podobnie zresztą jak Hvar, ale bez wątpienia to jedna z perełek Adriatyku.

Czy zaliczyliście również Ośjak?
awram_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 07.05.2006
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) awram_ » 19.08.2014 23:19

Już wiem, że w następne wakacje zdradzę Pag...może wybaczy ;)

Jakim sprzętem robiłaś zdjęcia?;)
CroTisiU
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroTisiU » 19.08.2014 23:24

Proizd aaaa zakochałam się w tych kolorach wody koniecznie muszę to zaliczyć rewelacja wspaniałe zdjęcia :D
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 20.08.2014 09:25

wrocilem wczoraj z Cro(Korcula).
Plywalem troche po zatoczkach od strony zachodniej i powiem ci ze masakra, syf brud i smrod.
Przeplynalem 1 dnia ok 24 km wzdloz zachodniego brzegu. Syf, śmieci i smrod !!!
I to w kazdej zatoczce, widac ze tego nikt nie sprzatal od dawna. Szkoda.
co prawda polnocny wiatr ponoc przywleka taki syf z morza, ale ze tez tego nikt nie sprzata.

Jedynie Pupnatska, Bacva i Zitna byly w miare czyste i posprzatane reszta to syf !
Patrzac na ostatnie twoje zdjecia to mniej wiecej tak to wygladalo.

Nawet zdjec nie robilem, bo tak mnie to zszokowalo.

Pozdrowienia.
kasiaa2604
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 05.07.2013
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaa2604 » 20.08.2014 09:40

Długo czekałam, ale się wreszcie doczekałam! Zdjęcia nieziemskie, na tych plażach można zamieszkać :)
Twoja relacja jest dla mnie inspiracją na przyszłoroczne wakacje - obawiam się, że bardziej nie mogę się ich doczekać, niż tegorocznego Dubrownika :)

Pozdrawiam Cię gorąco i niecierpliwie czekam na ciąg dalszy!
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 20.08.2014 11:40

oo pięknie,szkoda że występują te zanieczyszczenia ,takie piękne miejsce :(
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 20.08.2014 14:47

awram_ napisał(a):Kapitalna, lekka relacja. Zdjęcia cudowne, człowiek czyta i czuje Jadran ;). Oby tak dalej!


awram_ napisał(a):Już wiem, że w następne wakacje zdradzę Pag...może wybaczy ;)

Jakim sprzętem robiłaś zdjęcia?;)


Dziękuję ślicznie :)
Pag... Wybaczy i... Nie odpłynie :lol:

Co do sprzętu, pisałam gdzieś już, że do Cro w tym roku jechał z nami malutki i lekki canon 600d, jeżeli chodzi o szklarnię, też ją gdzieś chyba przytaczałam ;)

Pozdrav!

piotrf napisał(a):
Bądź pewna , że poczekam - bardzo lubię takie uczty :D


To tak, jak ja :D

Pozdrawiam serdecznie
Martyna

Eunike1984 napisał(a):Ja też czekam :D


... a pakowanie??? :lol:

Igłą pinii napisał(a):
minimartini napisał(a):Lubicie dostawać kartki pocztowe? Ja uwielbiam :)


Kartki pocztowe to obowiązkowy element każdych naszych wakacji, nie ważne czy spędzanych za granicą czy w Polsce. Wysyłamy też sobie do domu - ot taka tradycja :D Mamy już na lodówce niezłą kolekcję. Fajnie zimą zerknąć i powspominać.
PS. Bardzo lubię czytać Twoją relację :)


Za każdym razem mamy zamiar zacząć wysyłać też dla siebie... Ale... Póki co żadna kartka z naszych wojaży nie zawisła u nas ;)

P.S. Bardzo mi miło :mrgreen:

Pozdrawiam cieplutko

maslinka napisał(a):Yesss! Doczekałam się kolejnego odcinka Twojej relacji. I to jakiego! :D Cudne foty, Martyna, jak zwykle :D

Mogę już powiedzieć (spoiler ;)), że plaże na Proizd były naszym numerem 1 tegorocznych wakacji :) Srednji Bili Bok skradł nasze serca :hearts:
Ale najwięcej czasu spędziliśmy (tak jak Wy) na plaży Veli Bili Bok - również przepięknej i trochę wygodniejszej ;) Było zdecydowanie więcej ludzi niż u Was :mrgreen:

A w restauracji jedliśmy tylko palačinki, ale pyszne - z czekoladą i pomarańczą :D

Cieszę się, że znowu wystartowałaś z relacją, ale obawiam się, że Wasze wakacje niedługo się skończą... :(


Hej Agnieszko :)
cieszę się, że się podoba :mrgreen: A wiesz, że domyśliłam się bez spoilera, że tym the best był Proizd :D Nasz nr 1 oczywiście ten sam plus Badija i... Lenga. Choć jest jeszcze pewna zatoka, która też podbiła nasze serca :)

A wiesz, że mam wątpliwości co do nazw plaż na Proizd? W sensie, że Batalo to Batalo - to oczywiste, ale co do innych w necie są niejasności... A gdy byliśmy na wyspie, tabliczki były jakby poprzekręcane... Więc nie jestem pewna, czy Srednji to Srednji a Veli to Veli :roll: Ale chyba tak???

Co do końcówki... Niby jeszcze tylko dwa dni, ale... Aktywne i... Z kontuzją w tle :lol:

Pozdrawiam Cię serdecznie

Goniaa napisał(a):Przecudna ta wysepka:)
Myśmy się niestety nie załapali :(
Zresztą kilka perełek jeszcze zostało do zobaczenia :lol: . Stanowczo kiedyś trzeba będzie wrócić.

maslinka napisał(a): Było zdecydowanie więcej ludzi niż u Was :mrgreen: :(


Czyli jednak czerwiec :)
Tyle, że w czerwcu nie każdy może jechać ...


Jak i nam :D Nie da się wszystkiego na raz, gdy wakacje takie krótkie... :cry:

Co do czerwca... Na Hvarze w sierpniu (druga połowa, początek września) - w miejscach, które odwiedzaliśmy, było mniej ludzi niż w czerwcu na Korčuli :) Ale... Jeżeli chodzi o korczulańskie plaże - rzeczywiście było minimalistycznie :lol:

majeczka napisał(a)::D Proizd nazywana jest bardzo często „Wyspą miłości” , podobnie zresztą jak Hvar, ale bez wątpienia to jedna z perełek Adriatyku.

Czy zaliczyliście również Ośjak?


Niestety nie... Za mało czasu - ale jest na liście MUST VISIT na następny raz :oczko_usmiech:
Wydaje się bajecznie wyjątkowy.

CroTisiU napisał(a):Proizd aaaa zakochałam się w tych kolorach wody koniecznie muszę to zaliczyć rewelacja wspaniałe zdjęcia :D


Oj tak... Woda jest tam absolutnie wyjątkowa...
Dziękuję! :)

Monte Christo napisał(a):wrocilem wczoraj z Cro(Korcula).
Plywalem troche po zatoczkach od strony zachodniej i powiem ci ze masakra, syf brud i smrod.
Przeplynalem 1 dnia ok 24 km wzdloz zachodniego brzegu. Syf, śmieci i smrod !!!
I to w kazdej zatoczce, widac ze tego nikt nie sprzatal od dawna. Szkoda.
co prawda polnocny wiatr ponoc przywleka taki syf z morza, ale ze tez tego nikt nie sprzata.

Jedynie Pupnatska, Bacva i Zitna byly w miare czyste i posprzatane reszta to syf !
Patrzac na ostatnie twoje zdjecia to mniej wiecej tak to wygladalo.

Nawet zdjec nie robilem, bo tak mnie to zszokowalo.

Pozdrowienia.


8O 8O 8O

:evil:

Ot ludzka głupota, niedbalstwo i tyle... Szlag mnie trafia, że tak to wygląda... :(
Boję się, co zastaniemy tam następnym razem...

Rzeczywiście szokujące jest to, że nikt tego nie sprząta...

Pozdrawiam Cię serdecznie!

kasiaa2604 napisał(a):Długo czekałam, ale się wreszcie doczekałam! Zdjęcia nieziemskie, na tych plażach można zamieszkać :)
Twoja relacja jest dla mnie inspiracją na przyszłoroczne wakacje - obawiam się, że bardziej nie mogę się ich doczekać, niż tegorocznego Dubrownika :)

Pozdrawiam Cię gorąco i niecierpliwie czekam na ciąg dalszy!


Ależ miło mi się zrobiło :oops: Dziękuję :D
Dubrovnik magiczny jest!
Pozdrawiam cieplutko!

Martyna

andeo napisał(a):oo pięknie,szkoda że występują te zanieczyszczenia ,takie piękne miejsce :(


Aldonko... Ludzie, ludzie i jeszcze raz ludzie... Byłam taka wściekła jak to zobaczyłam, że poryczałam się... Rajska wyspa... No i ta śmieciowa otoczka... Rozkładające się ptaki to już inna sprawa... Ale dziwiło nas, że nikt tego nie sprząta...

Jestem ciekawa, jak wygląda tam teraz...
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 20.08.2014 15:03

yyy... pakowanie? zaraz, zaraz... jakie pakowanie? :roll:
Aha, no tak za 2 dni wyjazd :mrgreen: Coś tam już poszykowane, ale nie wszystko. Pierwszy raz w życiu tak późno zabrałam się za pakowanie :oczko_usmiech: Relacje mnie wciągają :wink:
P.S. Piękne widoczki i kolory wody :) Świetnie piszesz ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014 - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone