Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 27.07.2014 20:38

beagm napisał(a):Piękne miejsca, które warto wpisać na listę przyszłorocznych planów, podziwiam i jestem pełna zachwytu
pozdrawiam :D


Jak sobie pomyślę, że kiedyś i my wpisywaliśmy je na listę "przyszłorocznych planów", a teraz to już za nami... :cry: :wink: Dobrze, że na Korčuli (i w jej okolicach) zostało nam co najmniej jeszcze raz tyle do obejrzenia i odwiedzenia :mrgreen:
Pozdrawiam
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 27.07.2014 20:39

minimartini napisał(a):
andeo napisał(a):A ja już kombinuje jak popłynąć z Hvaru na Badiję ;) Na przyszły rok planuję Hvar,jestem zdecydowana :lol:


Jak będziecie na Hvarze - polecam rejsy na piekielne wyspy :D

A Badija - można z Hvaru do Korčuli (np. katamaranem) - no i na Badiję już rzut beretem :wink:


OOO dzięki za rady.muszę przypomnieć sobie Twoją relację z Hvaru...piekielne wyspy?muszę poszukać :D
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 27.07.2014 20:41

Aldonko, szukaj ich jako Pakleni Otoci :)
U mnie w Lawendowym ich nie będzie - w zeszłym roku ich nie odwiedzaliśmy.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 27.07.2014 20:43

Dobrze,tak zrobię :smo:
ozim
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ozim » 28.07.2014 11:33

Witam,
przepiękna ta Korčula - nigdy tu nie byłem, ale trzeba będzie się wybrać (choć w tym roku raczej nie - plany są bardziej po raz drugi gdzieś na Makarską Riwierę - już za 17 dni :)).

Pytanie odnośnie zdjęć (bardzo ładne) - czy wydaje mi się, czy używasz filtr polaryzacyjny?
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 28.07.2014 12:23

ozim napisał(a):Witam,
przepiękna ta Korčula - nigdy tu nie byłem, ale trzeba będzie się wybrać (choć w tym roku raczej nie - plany są bardziej po raz drugi gdzieś na Makarską Riwierę - już za 17 dni :)).

Pytanie odnośnie zdjęć (bardzo ładne) - czy wydaje mi się, czy używasz filtr polaryzacyjny?


Dziękuję, tak oczywiście - przy takim świetle i pejzażach, polar to podstawa.
Udanego wyjazdu :)
Pozdrawiam
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 28.07.2014 15:26

Lenga, ośmiornica – (nie)ośmiornica i… Gdzie na Korčuli zjeść dobre lody.
28.06.2014


Zły wieszcz accuweather głosi, że niby załamanie pogody blisko. Znowu? :roll:
Jako, że jego wróżby sprawdzalność wysoką dość mają podczas tegorocznego wyjazdu, wolimy nie ryzykować i obieramy cel piękny, nasz - sprawdzony, wpisany na listę: „WOOW”.

Dojeżdżamy do Bilin Žal – widać, że sezon już puka do korczulańskich drzwi – parking płatny, choć jeszcze kilka dni temu free. Natężenie parasoli i leżaków też jakby drastycznie wzrosło…

Parkujemy zatem przy winnicach (winiarnia GRK) i udajmy się do naszego małego raju – z nadzieją, że będzie tylko nasz :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Woda jest bardzo ciepła, słońce pali niemiłosiernie, tłumów nie ma – słowem: idealny dzień na błogie lenistwo :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety, jak to w sielskich chwilach bywa, odzywają się głodne brzuchy, które przypominają sobie, że zbliża się pora obiadu :wink: Czytałam, że w pobliżu jest pewne miejsce, gdzie smacznie karmią. Zwijamy więc grajdołek i pieszo, wśród winnic udajemy się do Konoby Feral.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zajmujemy przyjemnie zlokalizowaną miejscówkę…:

Obrazek

Piękne widoki na prawo:

Obrazek

Obrazek

Na lewo, już troszkę mniej, ale poglądowo, nich będzie:

Obrazek

… i zamawiamy małe co nieco :D :

Obrazek

M. decyduje się na mięsiwa z rusztu, natomiast ja na ośmiornicę w cieście (specjalność Konoby) – 60 kn.

Po krótkiej chwili sympatyczna Kelnerka przynosi talerzyk śniadaniowy, a na nim… Coś a la nasze racuszki, tylko tu w wersji wytrawnej, z czymś w środku – przyprawy? O mamuńciu! 8O
Toż to na pewno ośmiornica!
:evil:

Tak więc siedzę zrozpaczona nad swym talerzem – tzn. talerzykiem wypełnionym (choć to złe słowo) kilkoma kawałkami owych „racuszków”, a nad kontemplacją nad „specjalite delamezą” wyrywa mnie głos M.: „Posmakuję sobie jedną, ok?”. „Ależ jasne – proszę – i tak już się najadłam…” :twisted:

Wyobraźcie sobie moją minę, gdy urocza Pani Kelnerka podchodzi do stolika ponownie, a przed moim M. ląduje ten oto talerz:

Obrazek



A teraz wyobraźcie sobie minę, gdy przed moim nosem… Ląduje to 8O :

Obrazek

Mam ochotę zapaść się pod stół, albo lepiej… Zanurzyć się w Jadranie.
Toż te niby „wytrawne racuszki” to przystawka powitalna była…
Człowiek na wakacjach jednak głupieje.

Tak więc z czystym sumieniem i pełnym żołądkiem polecamy to miejsce, gdyż karmią tu naprawdę znakomicie!
Ostatnio edytowano 28.07.2014 15:34 przez minimartini, łącznie edytowano 1 raz
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 28.07.2014 15:32

Lenga, ośmiornica – (nie)ośmiornica i… Gdzie na Korčuli zjeść dobre lody.
28.06.2014


Obrazek

Obrazek


W drodze powrotnej przechodzimy przez Lumbardę – całkiem tu fajnie. Tyle czytaliśmy, że: „hałas, ludzi dużo, plaże tylko piaszczyste, brudne, mało urokliwie itd.” Przyznam, że ludzi sporo – nawet, jak na opcję „sezon za chwilę”, lecz… Na pewno jest czysto, miejscami urokliwie, plaże (w okolicach) nie tylko piaszczyste, a nawet i takie miejsca w samym sercu Lumbardy się znajdzie - ja bym nie pogardziła kąpielą tutaj, choć to plaża miejska (obok Beach Bar, parasolki) :wink: :

Obrazek

Obrazek

I jak? Pięknie, prawda? :wink:

Ponadto miasteczko tętni życiem.

Powiem szczerze, że choć zawsze uciekamy w odludne miejsca, czasami brakuje nam możliwości posiedzenia na wieczornej kawce w kawiarence, zjedzenia lodów itd. Te wieczory – tu w Gršćicy – są takie niezagospodarowane.

Obrazek

Obrazek

Wieczorem udajemy się do Blato – nie tylko w poszukiwaniu lodów, ale jednak to cel poboczny :lol: :wink: . "Z lotu ptaka” Blato jest bardziej urokliwe niż z perspektywy wewnętrznej. To takie miasteczko, gdzie skupia się życie mieszkańców wyspy – rzekłabym wielka sypialnia. Oczywiście są tu urokliwe miejsca, jak np. aleja, którą jedzie się wśród drzew, park, czy okolice Kościołów i Kolumnady, niemniej nic więcej poza tym nie udało się nam odnotować...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Troszkę zawiedzeni udajemy się na zwiady do Prigradicy – może tam znajdziemy jakieś smaczne lody?

Obrazek

Prigradica

Nie znajdujemy, chodzimy za chwilę, „to tu, to tam”. Przygotowania do sezonu, na całej wyspie, widać na każdym kroku - sprzątanie, malowanie, montaż drabinek, sadzenie kwiatków w doniczkach…
Prigradica jest jednak spora w porównaniu do naszej mieścinki. Ani ona, ani Zavalatica – które obraliśmy na początku za ewentualne miejsca noclegowe – nie przypadły nam aż tak do gustu. Gršćica jest jednak bardzo kameralna. Nie ma natężenia apartman na apartmanie.

Wracamy do Blato. Na lody.

Do Konzuma :roll: :lol:

… No skoro nawet KIWI nie zdało egzaminu – trafiliśmy na lody bez smaku, rozwodnione, „pachnące chemią”.

GDZIE ZNALEŹĆ SMACZNE LODY NA KORČULI?

***

A wieczorem rozmyślania nad jutrzejszym celem podróży, przy smacznym, acz mocnym pošipie :wink:

Obrazek
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 28.07.2014 19:40

Najlepsze lody na Korčuli jadłam w mieście Korčula, o tu:
Obraz 281.jpg

W Prižbie też były niezłe, ale w Korčuli dużo lepsze. Natomiast najlepsze lody jadłam w zeszłym roku w Drage w przyplażowej knajpce. Pistacjowe...to była poezja...
Przepraszam za mały "lodowy" OT ;)
Blato lubiliśmy bardzo, byliśmy tam praktycznie co dwa dni w Konzumie, kupowaliśmy świeże ryby, itp. Lubiłam zwłaszcza drogę z Prižby do Blato i widok miasteczka z góry, z trasy :)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 28.07.2014 19:53

Mnie lody w KIWI bardzo smakowały, ale może coś się "popsuło" i co za tym smak lodów też się zepsuł ;) Szkoda. Nigdzie nie jedliśmy lepszych, nawet w Dubrowniku.

Magda O. - czy to nie jest właśnie bar KIWI? Jest w bocznej uliczce od portu w Korculi.

Martynko - przecudne zdjęcia! :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 28.07.2014 20:54

Eunike1984 napisał(a):
Magda O. - czy to nie jest właśnie bar KIWI? Jest w bocznej uliczce od portu w Korculi.



Nie wiem, czy to było KIWI, chyba nie... Nie znalazłam u siebie zdjęcia tej lodziarni z zewnątrz, ale znalazłam je u autorki relacji :) :
minimartini napisał(a):
Obrazek

minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 28.07.2014 21:22

Wydaje mi się, że z KIWI mogliśmy mieć po prostu pecha... ;)
Magdo, a wiesz, że tak mnie korciło, żeby wejść do tej lodziarni, którą polecasz :) Będzie namiar na przyszły raz.
Najsmaczniejsze lody w Cro jedliśmy (nałogowo, podczas każdego pobytu na Hvarze) w Jelsie :)
A w tym roku przepyszne także w Oazie (Orebič).

Blato oczywiście brzydkie nie jest - choć tak, jak pisałam - największe wrażenie robiło na nas widziane z drogi ;)

Eunike1984 - dziękuję! ;)

Pozdrawiam Was serdecznie
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 28.07.2014 22:07

Faktycznie, to nie ta lodziarnia ;)

Mam jeszcze pytanko do Ciebie minimartini - jakiej firmy masz filtr polaryzacyjny? Tzn. jaki polecasz? Z góry dzięki za odpowiedź :)
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 28.07.2014 22:28

Och, już dawno miałam iść spać, ale chęć doczytania do końca Twojej relacji była silniejsza :D
Rano pewnie nasz Labek siłą będzie mnie ściągał z łóżka :wink:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 28.07.2014 23:05

Eunike1984 napisał(a):Faktycznie, to nie ta lodziarnia ;)

Mam jeszcze pytanko do Ciebie minimartini - jakiej firmy masz filtr polaryzacyjny? Tzn. jaki polecasz? Z góry dzięki za odpowiedź :)


Od wielu lat jestem wierna Marumi - zaczynałam od yellow, aktualnie posiadam DHG super PL(D) slim. Wszystkie Marumi są godne polecenia - na początek najtańsza żółta seria będzie ok :)

JoannaMaxel napisał(a):Och, już dawno miałam iść spać, ale chęć doczytania do końca Twojej relacji była silniejsza :D
Rano pewnie nasz Labek siłą będzie mnie ściągał z łóżka :wink:


Ha ha ;)
Nasze dziewczyny to my musimy ściągać z łóżka ;)

Laku noć ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014 - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone