Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 21.07.2014 07:22

Žitna - hmm już chyba gdzieś pisałem, że największe zło na tej planecie to Człowiek... Myślę, że do takiego "wysypu" przyczyniła się również burzowa i wietrzna pogoda ostatnich dni a taki śmieć jednak potrzebuje chwili, aby dopłynąć ze Słonecznej Italli do Chorwacji ....

Smokvica- rety ,że ja przegapiłem te opuszczone domy, I'll be back :mrgreen:

Kościół Oczyszczenia Pańskiego - widzę, że ten sam patent z tym zadaszeniem na kolumienkach (nie wiem jak to się nazywa ... :oops: :oops: :oops: ) jak w Blato


minimartini napisał(a):
W następnej części opuścimy Korčulę i odwiedzimy jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie widzieliśmy w Chorwacji :mrgreen:


Wydaje mi się, że podpowiedź była na początku relacji, mam swój typ, zobaczę, czy trafiłem :papa:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 21.07.2014 09:06

maluszek napisał(a):bardzo ładne miasteczko ta Smokvica. Im więcej czytam o Korčuli tym coraz więcej mam do zwiedzania. Uwielbiam stare, opuszczone domy, choć są taki smutne... :(


Przyznam, że z miejsc, które chcieliśmy zobaczyć, zobaczyliśmy połowę - tzn. wiedzieliśmy, że tak będzie, gdyż przydałoby się jeszcze co najmniej 10 dni na wyspie ;) Ale mamy już plan na przyszły raz ;)

jackuc napisał(a):Žitna - hmm już chyba gdzieś pisałem, że największe zło na tej planecie to Człowiek... Myślę, że do takiego "wysypu" przyczyniła się również burzowa i wietrzna pogoda ostatnich dni a taki śmieć jednak potrzebuje chwili, aby dopłynąć ze Słonecznej Italli do Chorwacji ....

Smokvica- rety ,że ja przegapiłem te opuszczone domy, I'll be back :mrgreen:

Kościół Oczyszczenia Pańskiego - widzę, że ten sam patent z tym zadaszeniem na kolumienkach (nie wiem jak to się nazywa ... :oops: :oops: :oops: ) jak w Blato


minimartini napisał(a):
W następnej części opuścimy Korčulę i odwiedzimy jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie widzieliśmy w Chorwacji :mrgreen:


Wydaje mi się, że podpowiedź była na początku relacji, mam swój typ, zobaczę, czy trafiłem :papa:


Jacku, jestem przekonana, że trafiłeś ;)

Mówisz pewnie o kolumnadzie? Ta, to typowa barkowa loża. Rzeczywiście podobna do tej w Blato, aczkolwiek ładniejsze w niej światło.

Co do śmieci - na 100 % pogoda się przyczyniła, niemniej tak, jak piszesz, gdyby nie człowiek :evil: ...
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 21.07.2014 09:41

Nam niestety nie udało się tak dokładnie poznać Smokvicy, szkoda...ale może next time :roll:

Już nie mogę doczekać się następnego odcinka, cóż to będzie...Proizd??? Peljesac? A może jeszcze inne miejsce?
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 21.07.2014 09:53

Późno, bo późno ale sobie jeszcze poobserwuje ;) Piękne fotki :)
Byliśmy w podobnym terminie na Peljeszcu w Zuljanie (od 20.06 do 6.07). Na Korculi tylko jednodnodniowy wypad ale może warto na dłużej ? ;)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 21.07.2014 10:21

AniaJ. napisał(a):Nam niestety nie udało się tak dokładnie poznać Smokvicy, szkoda...ale może next time :roll:

Już nie mogę doczekać się następnego odcinka, cóż to będzie...Proizd??? Peljesac? A może jeszcze inne miejsce?


... inne miejsce ;) choć pierwsze dwa też niedługo się tu pojawią ;)

Maciej napisał(a):Późno, bo późno ale sobie jeszcze poobserwuje ;) Piękne fotki :)
Byliśmy w podobnym terminie na Peljeszcu w Zuljanie (od 20.06 do 6.07). Na Korculi tylko jednodnodniowy wypad ale może warto na dłużej ? ;)


Dziękuję ślicznie :) wcale nie późno, gdyż wiele miejsc się tu jeszcze pojawi :)
My natomiast zrobiliśmy jednodniowy wypad na Pelješac ;)
Pozdrawiam serdecznie
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.07.2014 11:29

Będąc kiedyś na Pelješcu odwiedziłem Korčulę. Samą miejscowość. Urokliwa - nie ma co gadać.
Mam znajomych którzy rok w rok na tę wyspę jeżdżą i się zachwycają. Priżba - słyszę co rok te peany :wink:
Ja zawszę myślę, ze to kurcze daleko. Jest też Chorwacja bliższa...
Kiedyś może nadejdzie czas.
Pisz dalej - będę zerkał.
Pozdrav.
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 21.07.2014 12:50

romuald22 napisał(a):Będąc kiedyś na Pelješcu odwiedziłem Korčulę. Samą miejscowość. Urokliwa - nie ma co gadać.
Mam znajomych którzy rok w rok na tę wyspę jeżdżą i się zachwycają. Priżba - słyszę co rok te peany :wink:
Ja zawszę myślę, ze to kurcze daleko. Jest też Chorwacja bliższa...
Kiedyś może nadejdzie czas.
Pisz dalej - będę zerkał.
Pozdrav.


To prawda, że droga trochę czasu zajmuje, niemniej np. my jesteśmy przyzwyczajeni i te dodatkowe kilometry nie robią nam różnicy ;)a dla takich widoków... WARTO! Pelješac - u mnie w marzeniach - choć w tym roku na chwilę go odwiedziliśmy.
Pozdrawiam serdecznie
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 21.07.2014 22:24

piękne zdjęcia;), podoba mi się ich styl i detale uchwycone w kadr.

co do pogody...czasem jej brak skutkuje poznaniem tak bardzo ciekawych zakątków jak Smokvica, my nie poznaliśmy jej tak dokładnie, z tych zdjęć trochę przypomina mi klimat Plitve na Hvarze, to miasteczka bardzo mnie zauroczyło.

jestem totalnie zaskoczona tymi śmieciami!..zwłaszcza, ze wspomniałaś już że na Proizd również tak było!..szok, dla nas Proizd był jak raj na ziemi, takie nieskalany...szkoda że pogoda a i człowiek tak wpłynęli na te widoki...

śledzę wciąż :D
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 21.07.2014 22:37

ArliJ napisał(a): trochę przypomina mi klimat Plitve na Hvarze,


ArliJ chyba Pitve
Pozdrawiam :papa:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 21.07.2014 23:07

ArliJ napisał(a):piękne zdjęcia;), podoba mi się ich styl i detale uchwycone w kadr.

co do pogody...czasem jej brak skutkuje poznaniem tak bardzo ciekawych zakątków jak Smokvica, my nie poznaliśmy jej tak dokładnie, z tych zdjęć trochę przypomina mi klimat Plitve na Hvarze, to miasteczka bardzo mnie zauroczyło.

jestem totalnie zaskoczona tymi śmieciami!..zwłaszcza, ze wspomniałaś już że na Proizd również tak było!..szok, dla nas Proizd był jak raj na ziemi, takie nieskalany...szkoda że pogoda a i człowiek tak wpłynęli na te widoki...

śledzę wciąż :D


Hej Arlj :)
Smokvicy to byśmy nie odpuścili nawet, jak słońce by paliło :) co wieczór niemalże jeździliśmy tam nałogowo na spacery :lol: Co do klimatu - ja bym połączyła hvarskie V. Grablje i Svirče.
Pitve ma też szczególne miejsce w naszych sercach :)

Pomimo tych śmieci i dla nas Proizd był rajem na ziemi :!: Choć smutno było ogromnie... Zwłaszcza, że oprócz śmieci były też rozkładające się ptaki... (na pewno efekt burzowej pogody) :?

A na co ja przed chwilą wpadłam?! Zupełnie przez przypadek... Nie w dziale "Nasze relacje..." :wink: . Otóż... PĘDZĘ DO CIEBIE! :hut:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 21.07.2014 23:41

Mała "podpowiedź" do dalszej części relacji:

Obrazek

I jak? Już wiecie, gdzie to? :wink:
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 22.07.2014 00:47

Ja wiem!!
W raju.... 8O :smo:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 22.07.2014 08:08

Basiulinek napisał(a):Ja wiem!!
W raju.... 8O :smo:


:lol: :lol: :lol:

BRAWO!
AnnaEs
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnnaEs » 22.07.2014 08:09

ale pięknie :hearts:
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 22.07.2014 08:53

minimartini napisał(a):Mała "podpowiedź" do dalszej części relacji:

Obrazek

I jak? Już wiecie, gdzie to? :wink:

u mnie się nie otwiera zdjęcie :x czy tylko u mnie :?:
edit
już się otwiera...
ale Basiulinek ma rację - to raj :D
Ostatnio edytowano 22.07.2014 10:01 przez maluszek, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014 - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone