Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.01.2015 22:33

Martyna, super, że wróciłaś :) Mam nadzieję, że nie każesz nam długo czekać na ciąg dalszy 8)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 06.01.2015 10:30

andeo napisał(a):No jesteś w końcu :) niektórzy nawet się martwili,wiesz ?a niektórzy dedykują Ci relacje , uff działo się :)


:smo: :hearts:

maslinka napisał(a):Martyna, super, że wróciłaś :) Mam nadzieję, że nie każesz nam długo czekać na ciąg dalszy 8)


:smo:

Hej! Nie, nie każę ;) Poza tym... Klub Miłośników Korčuli czeka :mrgreen: Chcę stworzyć tam fragmenty dotyczące okolicznych wysepek - Proizd, Badija, Vir itd. - fragmenty z Twojej relacji pozwolę sobie wykorzystać w formie linków ;)
Teraz przed sezonem - dobry na to czas.

Miło mi, że czekaliście ;)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 06.01.2015 13:04

O właśnie ,przydadzą się nowości w wątku o Korćuli :) zapowiada się ciekawie .
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 06.01.2015 22:28

O R E B I Č
30. 06. 2014


Nałogowo śledziliśmy prognozy pogody, więc, gdy dojechaliśmy do Dominče, taka oto aura z gwałtowną burzą, nie była dla nas zaskoczeniem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaopatrzeni w podręczny zestaw deszczochronny (czyt. parasol), wsiadamy na pokład promu SUPETAR, z nadzieją, że gdy za ok. 15 minut dobijemy do brzegu, choć pioruny przestaną ciskać.
Jakież jest nasze zaskoczenie, gdy już w czasie przeprawy, burzowe chmury praktycznie znikają, ustępując miejsca błękitnemu niebu i żarowi z niego się lejącemu.

Obrazek

Tak więc - witaj Orebiču!
I nasza czarna, jak smoła parasolko - przyciągająca zdziwione spojrzenia spacerujących promenadą :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak lody... To tylko w OAZIE :D

Obrazek

Odnoszę wrażenie, że Orebič to takie miejsce w Chorwacji, gdzie polskie głosy niosą się echem lepiej niż szum jadrańskich fal, a samych Polaków jest więcej niż Chorwatów. Ot taki chorwacki Sopot :wink:
Z promenadą, zamiast molo. Czy Wy, też macie takie wrażenie?
Ogromne wrażenie robią wille kapitańskie i ich ogrody, rozmieszczone wzdłuż promenady.

c.d.n.
za chwilę :wink:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 06.01.2015 22:45

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na mały-wielki głód - szybkie rozwiązanie:

Obrazek
Tuna

Obrazek
Dalmatino

Obrazek

Czy ktoś, tak, jak my jest uzależniony od... Oranginy :wink:

Obrazek
Ku naszej uciesze pojawiła się też w polskich sklepach :wink:

Czas na powrót:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy do Korčuli. Trwają przygotowania do maskarady - Sylwester w środku lata. Świętowanie połowy roku, zabawa do rana. Jaka szkoda, że nie możemy wziąć udziału w zabawie.
Udajemy się szybko do Aromatici i małe galeryjki hand-made po urocze pamiątki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


_____________________________________

W następnej części - ostatni korczulański dzień.
Dwie zatoki.
Zmasakrowane kolano i...
Ćevapčići :wink:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 07.01.2015 13:53

Ach piękne te Twoje fotki :) Miło obejrzeć z Wami Orebič ,my śmignęliśmy przez niego idąc do taxi wodnej na Korćulę ,a wracając z Korćuli już nam się nic nie chciało oprócz jedzenia.Zjedliśmy coś niedaleko portu i wróciliśmy do Trpanj.Nawet o lodach w Oazie zapomniałam,nie wiem dlaczego tak "brzydko"potraktowaliśmy to miasteczko 8O .
30 czerwca wspinałam się na mury Kotoru,było lekkie zachmurzenie ,nawet kilka kropel deszczu spadło,ale tylko kilka ;)
Czekam na cd ,co to z tym kolanem się będzie działo :?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.01.2015 15:38

minimartini napisał(a):Odnoszę wrażenie, że Orebič to takie miejsce w Chorwacji, gdzie polskie głosy niosą się echem lepiej niż szum jadrańskich fal, a samych Polaków jest więcej niż Chorwatów. Ot taki chorwacki Sopot :wink:

Niestety też mam takie wrażenie...
Kiedyś na parkingu w Orebićiu pierwszym, co usłyszeliśmy, wychodząc z samochodu, była polska wiązanka przekleństw. Gdy siedzieliśmy w restauracji, wpadli rodacy i zaczęli łączyć, przestawiać stoliki (zupełnie samowolnie, bez porozumienia z kelnerem), robiąc przy tym mnóstwo hałasu :roll:

Oczywiście widać tylko te najbardziej jaskrawe zachowania i większość Polaków z pewnością jest spokojna :D, ale ci nieliczni nie robią nam dobrej opinii.

Nie wiem, czy akurat z tego powodu, ale faktem jest, że Orebić nie przypadł nam szczególnie do gustu :?
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 13.01.2015 00:38

Przeczytałem od deski do deski i czekam na dalszy ciąg :)
...a w międzyczasie ... proszę o link do twojej relacji z Havru :wink:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 13.01.2015 12:52

minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 13.01.2015 16:39

andeo napisał(a):Ach piękne te Twoje fotki :) Miło obejrzeć z Wami Orebič ,my śmignęliśmy przez niego idąc do taxi wodnej na Korćulę ,a wracając z Korćuli już nam się nic nie chciało oprócz jedzenia.Zjedliśmy coś niedaleko portu i wróciliśmy do Trpanj.Nawet o lodach w Oazie zapomniałam,nie wiem dlaczego tak "brzydko"potraktowaliśmy to miasteczko 8O .
30 czerwca wspinałam się na mury Kotoru,było lekkie zachmurzenie ,nawet kilka kropel deszczu spadło,ale tylko kilka ;)
Czekam na cd ,co to z tym kolanem się będzie działo :?


Nadrobicie ;) Ja bardzo żałuję, że zabrakło nam czasu na klasztor i widoki z góry... Ale... też na pewno kiedyś nadrobimy :)

A z kolanem... Dzieje się do tej pory - ot pamiątka z Chorwacji :roll: :oczko_usmiech:

maslinka napisał(a):Kiedyś na parkingu w Orebićiu pierwszym, co usłyszeliśmy, wychodząc z samochodu, była polska wiązanka przekleństw.


:lol:
To w sumie, podobnie, jak my...

mervik napisał(a):Przeczytałem od deski do deski i czekam na dalszy ciąg :)
...a w międzyczasie ... proszę o link do twojej relacji z Havru :wink:




Witaj mervik :)
Dzięki Eunike1984 :smo:

P.S. Włochy, to jednak dla mnie nie to... Ale to napiszę Ci u Ciebie w relacji, jak dokończę lekturkę :)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 13.01.2015 17:10

To myślimy podobnie ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.01.2015 18:00

fotki z Orebicia super, a woda, roślinność i kamienne budowle, bardzo mnie zachęciły, bo kilka razy na forum czytałem, że nie nic specjalnego, że nie za dobre miejsce na urlop
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 14.01.2015 00:25

te kiero napisał(a):fotki z Orebicia super, a woda, roślinność i kamienne budowle, bardzo mnie zachęciły, bo kilka razy na forum czytałem, że nie nic specjalnego, że nie za dobre miejsce na urlop


No dobra kiero czarnogórskie treny zwiedziliśmy CRO w jakimś stopniu tyż:wink:
Ja właśnie dzisiaj spłaciłem wyjazd włosko-chorwacki
...z tych dwóch kart kredytowych żony :evil: :oczko_usmiech:
...czas przyszedł na wyspy południowe :roll:
..bo minimartini tylko nęci i kusi Havrem albo drugą wyspą obok i nawet trzecią :oczko_usmiech:
...jak myślisz...chęci są...marzenia też....ale czy się uda :?: :roll:
...już mnie głowa rozbolała ile to trzeba znowu wydać :mrgreen:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.01.2015 09:14

mervik napisał(a):...już mnie głowa rozbolała ile to trzeba znowu wydać :mrgreen:


Mervik to nie jest ważne ... kasa rzecz nabyta :mrgreen:

Ważne jest to, co Martyna cytowała już TUTAJ:

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj."


MARK TWAIN
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 14.01.2015 17:45

jackuc napisał(a):
mervik napisał(a):...już mnie głowa rozbolała ile to trzeba znowu wydać :mrgreen:


Mervik to nie jest ważne ... kasa rzecz nabyta :mrgreen:

Ważne jest to, co Martyna cytowała już TUTAJ:

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj."


MARK TWAIN


..no tak ... tylko .... jak długo trzeba nabywać tą kasę :roll:
Jacek widzę że minimartini ciebie też już w sieci złapała cytatem ...Marka Twaina :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014 - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone