Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alj
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alj » 02.12.2012 21:15

Oglądamy, oglądamy i na dalszy ciąg czekamy.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 03.01.2013 11:04

Załapałam się na sam koniec, ale i tak miło z Tobą podróżować :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.01.2013 20:04

Kasia i Krzyś napisał(a):Aaaa, jeszcze zdjęcie bez którego wizyta w Czarnogórze jest nieważna :lol:


Zdecydowanie muszę powtórzyć :? skoro unieważniliście moją wizytę :wink:

Czekam na więcej

Pozdrawiam
Piotr
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 05.01.2013 12:47

piotrf napisał(a):Zdecydowanie muszę powtórzyć :? skoro unieważniliście moją wizytę :wink:

Dobrze mieć jakiś pretekst, żeby tam wrócić :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 05.01.2013 13:04

Strasznie dawno mnie tu nie było, a relacja jeszcze nie dokończona :oops:
Czyli dalsza część Czarnogóry...

Po drodze na wybrzeże fotograficzna wizyta na Sv. Stefanie:
Obrazek

Planowaliśmy małe plażowanie w Budvie, ale przeraził nas tłum, "dziwny" kolor piasku i ogólnie dość głośne towarzystwo. Skończyło się więc na spacerze po starówce i murach (dość sympatycznie, ale ze względu na darmowy wstęp na mury, dało się wyczuć - dosłownie, że są ulubionym miejscem zakrapianych imprez).

Obrazek

katedra św. Jana
Obrazek
Obrazek

cerkiew św. Trójcy
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 05.01.2013 13:15

Widoki z murów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowując, wybrzeże Czarnogóry nie zachwyca, dużo Polaków i Rosjan, nieco niższe ceny w restauracjach, ale plaże w porównaniu do Chorwacji wypadają blado i brakuje im klimatu. No ale z drugiej strony nie mieliśmy okazji zobaczyć, jak jest w mniejszych czarnogórskich miejscowościach na wybrzeżu. Nie wiem tylko czy kiedykolwiek zdecydujemy się to sprawdzić :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 05.01.2013 13:34

W drodze powrotnej aby zaoszczędzić czas zdecydowaliśmy się na prom przez Zatokę Kotorską, świetna opcja: szybko i nieszczególnie drogo (4,5 euro). Widoki też niczego sobie:
Obrazek

Ostatnim miejscem jakie odwiedzieliśmy w Czarnogórze było Herceg Novi. Nie mieliśmy już zbyt dużo czasu do zachodu słońca, więc nie był to szczególnie długi spacer:
Obrazek

Cerkiew św. Michała Archanioła:
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do Mlini wróciliśmy dobrze po zmroku. Zmęczeni, ale zadowoleni. Choć nie wszystkie miejsca nas zachwyciły, to uważam, że to była najciekawsza z naszych wycieczek, a Czarnogórę po prostu warto odwiedzić, choćby dlatego, że jest taka "inna" od Chorwacji.
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 21.01.2013 23:51

Kasia i Krzyś napisał(a):A może jak tak fajnie się zrobiło, to zobaczymy Dubrownik... z góry?

Wjazd na Srd nie okazał się jakimś szczególnie ekstremalnym przeżyciem, a widoki stamtąd zapierają dech:
Obrazek


Wiesz jak tam dojechać samochodem na tą gorę?? Bo czytałem gdzieś tu na forum, że ponoć nie ma problemu aby dostać się tam autkiem, a widzę, że byłeś więc pytam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.01.2013 09:43

Przemek1967
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 16.02.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemek1967 » 25.03.2013 21:51

Bardzo fajna opowieść, byłem już 2 razy w Chorwacji, w 2011 Baśka Voda, w 2012 Primosten, teraz kolej na Mlini i Montenegro, pozdrawiam serdecznie :)
ps. nigdy nie miałem odwagi na napisanie relacji zazdroszcze talentu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15667
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.03.2013 14:32

Wróciliście do Mlini i ........ co dalej :?: :?: :?: :?:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 31.03.2013 20:50

Trochę zapomniało mi się, że relacja jeszcze do dokończenia...
Tak dość mam już tej zimy, że każde wspomnienie gorącej i słonecznej Chorwacji powoduje jeszcze większą depresję. Byle do lata i już niedługo znów znajdziemy się nad ciepłym i bajecznie niebieskim Jadranem 8)

No to lecimy...

Dzień 11 - 09.09.2012 r.
Niedziela miała być już niestety naszym ostatnim dniem w Cro. Planowaliśmy rejs na Locrum, ale z Czarnogóry wróciliśmy późno i nie mieliśmy już siły biec po bilety na przystań. Postawiliśmy więc na błogie plażowanie w okolicy - do południa była to już wcześniej pokazywana plaża w Mlini, po obiadku udaliśmy się na plażę w "zatoce umarłych hoteli" w Kupari.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zatoka robi wrażenie i trochę teraz żałuję, że wtedy jakoś nie wpadliśmy na to, żeby się pokręcić trochę w pobliżu opuszczonych budynków.

Wieczorem wybraliśmy się jeszcze na nocne zwiedzanie Durownika, w ten sposób ofociliśmy miasto o każdej porze dnia (no może poza wschodem słońca, ale kto na urlopie tak wcześnie by wstawał).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 31.03.2013 20:59

Dzień 12 - 10.09.2012 r.

Mlini opuściliśmy dość wcześnie, bo w drodze powrotnej chcieliśmy jeszcze choć na chwilę zatrzymać się w Breli.
Ze względów logistycznych i parkingowych najpierw odwiedziliśmy Makarską na krótkie plażowanie i szybki obiad, potem chwilę spędziliśmy w Breli. Jak usiedliśmy na murku przy plaży, to aż łezka mi popłynęła - tak trudno się było pożegnać z tym pięknym miejscem... Obiecaliśmy sobie, że wrócimy tu za rok i mam nadzieję, że to się uda.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 31.03.2013 23:43

Kasia i Krzyś napisał(a):
Zatoka robi wrażenie i trochę teraz żałuję, że wtedy jakoś nie wpadliśmy na to, żeby się pokręcić trochę w pobliżu opuszczonych budynków.




Faktycznie - wrażenia zostają dłuuugo w pamięci ... Ja się trochę w pobliżu pokręciłem :D

Pozdrav. :D :papa:
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 01.04.2013 07:48

Zawsze żal wyjeżdżać, a jak jeszcze człowiek pomysli że na wielkanoc będzie lepił bałwana to.......
Byle do lata. Ktoś ze znajomych powiedział, że to jeszcze 5 wypłat i już urlop :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone