Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 30.09.2012 23:32

Wasz pierwszy raz ........a hulacie sobie po tej krainie jak weterani cromaniacy.....super :!:
Widoczki ze szlaku na Nicolę - rewelka.....no i ten ostatni zachód słońca.......bądźcie spokojni - zapamiętacie go na długo 8) wow :!:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 02.10.2012 19:01

CROberto napisał(a):Wasz pierwszy raz ........a hulacie sobie po tej krainie jak weterani cromaniacy.....super :!:
Widoczki ze szlaku na Nicolę - rewelka.....no i ten ostatni zachód słońca.......bądźcie spokojni - zapamiętacie go na długo 8) wow :!:

To dzięki forum wiedzieliśmy co i w którą stronę :)
Może się wydawać, że aż za dużo atrakcji sobie serwowaliśmy, ale spokojnie - na plażę i odpoczynek zawsze był czas :lol:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 02.10.2012 19:24

Dziś będzie krótko i smutno trochę...

Dzień 7 - 05.09.2012

Planowaliśmy zostać jeszcze w Breli kolejne 2 dni, a potem ruszyć dalej na południe, ale pogoda niestety zmieniła nasze plany. Środa przywitała nas chmurami i deszczem i tak podobno miało być aż do piątku. I tak w końcu musieliśmy opuścić Brelę, a prognozy w okolicach Dubrownika były dużo bardziej nam odpowiadające.
Szybkie pakowanie i ostatni spacer po promenadzie, bo słoneczko chciało nam jeszcze pomachać na pożegnanie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Łezka się w oku zakręciła, ale żądni kolejnych wrażeń ochoczo ruszyliśmy w drogę.
Z każdym kilometrem słońce coraz śmielej wyglądało za chmur i wyglądało na to, że popołudnie uda się jeszcze spędzić na plaży :)

Czemu wybraliśmy Mlini? Ze zdjęć miejscowość wydawała się sympatyczna i miała to być przede wszystkim dobra baza wypadowa do Dubrownika i Czarnogóry.
Po krótkich poszukiwaniach udało się znaleźć sympatyczny pokój w odpowiedniej cenie i z dobrym zejściem na plażę. Schodów dużo mniej niż w Breli i jakoś tak bardziej zielono.
Bez zbędnego ociągania udaliśmy się w kierunku plaży. Z pierwszego rekonesansu nie mamy zdjęć... i całe szczęście. Jakieś dzikie zejście doprowadziło nas bowiem do plaży... betonowej! No nie wyglądało to fajnie po urokliwych plażach Breli. Gdyby nie zaplanowane wycieczki spakowalibyśmy się do auta i z podkulonym ogonem wrócili na Makarską. Na szczęście to było tylko pierwsze wrażenie i po kilku dniach w Mlini mogę z czystym sumieniem polecić tę miejscowość. Na szczęście są też inne plaże z fajnymi skałkami i różne sympatyczne zakątki :)
Tylko kamyczki na plaży dużo drobniejsze i włażą między palce i nie tylko :oops:
Użytkownik usunięty
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.10.2012 17:55

:D Kasiu i Krzysiu
Żyjecie? To już koniec? No nie wierzę.A gdzie zdjęcia z Mlini, Dubrownika i Czarnogóry.No na czym mam się teraz wzorować??? Wasze wakacje to kopia moich przyszłorocznych planów.Proszę o ciąg dalszy i zdjęcia :D :D :D :D :D
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 15.10.2012 19:40

alfa1968 napisał(a)::D Kasiu i Krzysiu
Żyjecie? To już koniec? No nie wierzę.A gdzie zdjęcia z Mlini, Dubrownika i Czarnogóry.No na czym mam się teraz wzorować??? Wasze wakacje to kopia moich przyszłorocznych planów.Proszę o ciąg dalszy i zdjęcia :D :D :D :D :D

Obiecuję ciąg dalszy, ale jakoś dopadła mnie ostatnio jesienna deprecha i ciężko coś naskrobać sensownego...
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 15.10.2012 20:07

No dobra, to na czym skończyliśmy...

Dzień 8 - 06.09.2012

Pierwszy poranek w Mlini nie wyglądał zachęcająco. Chcieliśmy od razu zobaczyć Dubrownik, ale gęste chmury skutecznie nas zniechęciły do tego pomysłu. No dobrze, to może chociaż obejrzymy miejscówkę?
Jadran mimo pochmurnego nieba prezentował się okazale:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Te skałki i drzewka to prawie jak w Breli:
Obrazek
Obrazek

Nie udało się niestety zbyt dużo zobaczyć, bo zaraz zaczęło kropić, a jak wróciliśmy do pokoju rozpadało się na dobre... i to na kilka godzin.
Nadrobiliśmy trochę zaległości książkowych, a już po południu znów wyjrzało słońce i udało się nawet trochę pobyczyć na plaży.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 15.10.2012 20:08

A może jak tak fajnie się zrobiło, to zobaczymy Dubrownik... z góry?

Wjazd na Srd nie okazał się jakimś szczególnie ekstremalnym przeżyciem, a widoki stamtąd zapierają dech:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Warto było trochę poczekać na nocne zdjęcia, choć zrobiło się dość zimno i ja ostatnie widoki znam tylko z fotek, bo uciekłam do auta trochę się ogrzać :oops:
Od razu zaplanowaliśmy kolejny dzień - trzeba się przecież dokładniej przyjrzeć temu, co widzieliśmy z góry :)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 16.10.2012 09:49

Przeczytałam , pooglądałam , zachwyciłam się fotkami.

Pozdrawiam serdecznnie - Iwona
Użytkownik usunięty
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.10.2012 11:44

Cudnie. Dubrownik to miasto z duszą i zadepczą jej tłumy turystów :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.10.2012 18:38

Niektóre zdjęcia to jak z mojego aparatu :D
Czekam na Czarnogórę, bo odpóściliśmy wyjazd i troszkę żal :cry:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 18.10.2012 20:13

Kasia i Krzyś napisał(a):Warto było trochę poczekać na nocne zdjęcia


Tak jest, warto było! Na Srd byłem dwa razy, ale nigdy po zmroku. Muszę to kiedyś nadrobić.

Pozdrawiam
Mi$iek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 22.06.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 19.10.2012 12:25

nocne zdjęcia... REWELACJA! :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 21.10.2012 16:32

No to nadszedł czas na spacer po Dubrowniku...

Dzień 9 - 07.09.2012

Przed wyjazdem dużo naczytaliśmy się o problemach z parkowaniem w Dubrowniku. Dzień wcześniej zajrzeliśmy też do miasta na zakupy i nie wyglądało to dobrze :roll:
Rozważaliśmy parkowanie na Srd, piesze zejście i wejście/wjazd w drodze powrotnej, ale po wieczornym wjeździe i zapowiadającej się upalnej pogodzie stwierdziliśmy, że to jednak za wysoko. Dużym plusem jest nocleg blisko Dubrownika, zadecydowaliśmy zatem wyjechać po prostu wcześniej, póki nie zjadą turyści "z północy". Nie chcieliśmy też wjeżdżać za bardzo do centrum, a akurat było wolne miejsce na Jadrance (koło przystanku autobusowego), więc stanęliśmy wśród innych autek i to gratis :hut: W dół nie było tak daleko, gorzej z powrotem...

Fotek będzie dużo, bo nie mogłam się zdecydować. A komentarz chyba jest zbędny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 21.10.2012 16:41

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 21.10.2012 16:43

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone