Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alj
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alj » 16.09.2012 23:25

Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy, tym bardziej że śmierć w rodzinie (teść) uniemożliwiła nam planowany wyjazd właśnie do Breli.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 17.09.2012 12:54

Kasia i Krzyś napisał(a):Dziękuję wszystkim za obecność. Jutro postaram się opisać nasze pierwsze wrażenia z Breli :)

Już jest jutro ... :wink:
witpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3967
Dołączył(a): 29.08.2008
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) witpol » 17.09.2012 13:05

Jestem i Ja, czekam na więcej :wink:
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 17.09.2012 13:23

Ale macie frekwencje, normalnie zazdroszczę :lol:

Pozdrawiam
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 17.09.2012 13:30

Ja też chętnie popatrzę...
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 17.09.2012 19:44

No jestem i piszę póki "jutro" jeszcze trwa :)

Dzień 2 - 31.08.2012

Dobrze się spało na Vukovej Goricy :)
O 6:00 ruszyliśmy dalej. Jeszcze kilka godzin na autostradzie i w końcu zobaczyliśmy to:
Obrazek
Obrazek
Ten widok wiele razy przewijał się na forum, ale i tak trudno było uwierzyć własnym oczom.
To niemożliwe, żeby woda miała taki kolor...

Kwaterę znaleźliśmy w Brela Soline. Dzięki temu wszędzie było blisko. Rezygnacja z Plitwic trochę nam utrudniła zadanie, bo pierwsze kwatery mały być wolne "od jutra" (czyli od soboty), zresztą ceny w centrum dość wysokie jak na dwie osoby, a my zakładaliśmy 30 euro za nocleg. Po pierwszych rozczarowaniach zaczepiła nas starsza Pani coś tam po swojemu gadając, że ma dobre miejsce na nas. Wzięliśmy ją do auta i po chwili zaparkowaliśmy tam gdzie powiedziała. No dość wysoko było, ale zrażeni niepowodzeniami i zadowoleni z ceny zdecydowaliśmy się zostać. Chyba nie bardzo nadajemy się do jazdy w ciemno. Albo to brak wprawy i zmęczenie po długiej podróży trochę nas zniechęciły.
Pokój okazał się całkiem w porządku, miał widok z tarasu na morze i kuchnię na dwa pokoje (przez cały pobyt drugi był wolny, więc mieliśmy ją do swojej dyspozycji). Zresztą nie przyjechaliśmy do Chorwacji żeby w pokoju siedzieć :) A Brela nie była naszym jedynym celem podczas tego wyjazdu.
Widok z tarasu (z innego dnia):
Obrazek

Potem był szybki prysznic i pierwszy rekonesans po Breli:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Brela nas zachwyciła krótko mówiąc. Pomimo lekko bazarkowego charakteru promenady, szczególnie w centrum, można tam było spacerować godzinami i zachwycać się błękitem Jadranu i urokliwymi drzewami chylącymi się ku morzu. Każda z plaż miała swój niepowtarzalny urok. Najdalej udało się nam dotrzeć za zatoczkę z łódkami, potem wydawało się nam już mniej ciekawie, ale mogliśmy się mylić. Na pewno tam było dużo spokojniej. Może następnym razem poszukamy lokum dalej od centrum, żeby poczuć też tamten klimat :)
Nie spodziewaliśmy się we wrześniu tylu ludzi. Pomimo tego jakoś nieszczególnie przeszkadzaliśmy sobie nawzajem.

Tego dnia brakło sił na więcej.
Kolejny zapowiadał się średnio, jeśli chodzi o pogodę. Na szczęście miło się rozczarowaliśmy :)

W następnym odcinku - wizyta w Makarskiej.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 18.09.2012 09:18

No fajnie ,fajnie.....
widzę ,że złapaliście chorwackiego bakcyla.
Będe tu zaglądać .
Pozdrawiam.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.09.2012 11:38

To było 2 lata temu.
Ehh, Brela, Split, Trogir, Makarska, Baśka Voda.
Cudownie, pięknie.
Więcej zdjęć !
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 18.09.2012 19:18

Dzień 3 - 01.09.2012

Pierwszym punktem w Makarskiej miała być malownicza plaża dla nudystów, której zdjęcia kiedyś znalazłam na forum. No ale oczywiście nie wpadłam już na to, żeby sobie zanotować jak się tam dostać, chyba zbyt mocno uwierzyłam we własną intuicję :)
Stanęliśmy autkiem przy lasku za Makarską i ruszyliśmy na poszukiwania.
Oczom naszym po krótkim spacerze ukazały się takie widoki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety potem było gorzej, krzaki zaczęły się robić bardziej gęste i kłujące, a skały bardziej ostre i trudniejsze do pokonania. W końcu dobrnęliśmy do takiego miejsca:
Obrazek
Wszystko fajnie, tylko jak tam zejść? Chyba nie mieliśmy już więcej siły na poszukiwanie drogi i daliśmy sobie spokój. Była nadzieja, że znajdziemy jeszcze czas na kolejne podejście (po wcześniejszym przejrzeniu forum i Google Earth), ale się niestety nie udało. Może następnym razem...

Wróciliśmy do Makarskiej, ale tam ruch straszny. Nie mieliśmy drobnych na parking, więc w poszukiwaniu czegoś ze szlabanem i człowiekiem w okienku trafiliśmy... pod Lidla. No dobra, przecież nie jest tak daleko do centrum i do tego za darmo...
Po drodze zatrzymaliśmy się przy makarskich kościołach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

przespacerowaliśmy się wzdłuż mariny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i trafiliśmy na miejską plażę.
W sumie nie jest to takie złe miejsce, jak wynikałoby z opisów na Cro. A poza tym można się poczuć jak w domu, bo wkoło mnóstwo rodaków :) No i jeśli ktoś nie lubi małych golasków taplających się przy brzegu, to jet to dla niego idealne miejsce :D

Po orzeźwiającej kąpieli i odpoczynku na słońcu ruszyliśmy w drogę powrotną - przez półwysep Sv. Petar ze słynną latarnią i figurą Świętego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W międzyczasie na niebie pojawiło się więcej chmur.
Po południu było jeszcze plażowanie w Breli, ale niestety już bez słoneczka :(
Wieczorem przeszła burza, co zapowiadało piękną pogodę na niedzielę. Dla większości forumowiczów to okazja do spędzenia całego dnia na plaży, ale my postanowiliśmy pozwiedzać. Błękitne niebo to również piękne tło dla zdjęć, a Trogir i Split zasługują na najlepszą oprawę...
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 19.09.2012 07:44

Makarska jest urocza :)
Mi$iek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 22.06.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 19.09.2012 09:52

Jak ja lubię tą skałkę w BRELI.... !!!! :D :D :D :D
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 21.09.2012 16:13

a ja zamiast obrazków ciągle widzę wirujące kółeczka :? może za dużo Proska z mojego zestawu wypijam :?:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 22.09.2012 14:33

greg1595 napisał(a):może za dużo Proska z mojego zestawu wypijam :?:

No chyba tak :mrgreen: , bo u mnie wszystko OK.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 22.09.2012 14:46

Dzień 4 - 02.09.2012

W niedzielę pobudka była wcześnie rano, czas na zwiedzanie - Trogir i Split.

Część 1 - Trogir
Niby z Breli to niedaleko, ale ograniczenia prędkości zrobiły swoje i po dość długiej podróży zaparkowaliśmy blisko starówki. Parking płatny - 10 kun/godzina - całkiem sporo, ale przynajmniej blisko i nie trzeba tracić nerwów na szukanie wolnego miejsca :)
Starówka Trogiru jest niewielka, ale urocza i dość spokojna - była niedziela, ale można było znaleźć zakamarki wolne od turystów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 22.09.2012 14:48

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone