Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 22.09.2012 15:50

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 26.09.2012 21:06

Chyba trzeba przyspieszyć trochę z relacją, bo do następnego wyjazdu się nie wyrobię... :)

Część 2 - Split

O Splicie napisano na forum już chyba wszystko. Mogę tylko podzielić się kilkoma naszymi fotkami - pewnie nic nowego, ale przynajmniej można powspominać znane miejsca.

Zaparkowaliśmy jakieś 10 min. pieszo od Starówki (6 kun/h). Powitał nas taki uroczy zwierzaczek:
Obrazek
Zadziwiły nas chorwackie koty, które chętnie pozowały do zdjęć.

Potem spacer po najbardziej znanych zakątkach Splitu:
Obrazek
Obrazek

Najpierw weszliśmy na wieżę (nie polecam tam wchodzić z małymi dziećmi, bo schody są fragmentami koszmarnie wysokie):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potem długo kluczyliśmy uliczkami Splitu:
Obrazek
Obrazek
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 26.09.2012 21:09

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 26.09.2012 21:34

Część 3 - powrót do Breli

W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze na chwilę do Omisu (następnym razem trzeba będzie zajrzeć tam na dłużej):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Piękna pogoda sprawiała jednak, że ciągnęło nas na plażę. Zatrzymaliśmy się więc tam, gdzie stało już kilka samochodów i dzikim zejściem udaliśmy się w kierunku wody:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plaża w Medici zauroczyła nas i po długim zwiedzaniu mogliśmy wreszcie zanurzyć się w błękitnym Jadranie :)
Kilka fotek tamtejszej fauny morskiej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na tym jednak dzień się nie skończył...
Ostatnio edytowano 26.09.2012 21:41 przez Kasia i Krzyś, łącznie edytowano 1 raz
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 26.09.2012 21:40

Na deser zachód słońca w Breli:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i skałka by night:
Obrazek
Obrazek

A w następnym odcinku - Brela z innej perspektywy :)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 27.09.2012 16:46

Jest ukochana Brela jestem i ja. Ehhhh cudowne miasteczko. To czekammy na inną perspektywę :D
ojtus
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.06.2010
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ojtus » 27.09.2012 17:34

ooo.... widzę, że dzwonnica w Splicie zaliczona :D. Ciekawy jestem jak wrażenia, bo ja np. wchodząc na górę rok temu tak mocno trzymałem swoje dziecko za rękę, że później miało siniaki : :oops: przy czym sam miałem zawroty głowy :mrgreen: . Niemniej jednak widoki z góry - bezcenne ...... Pozdrawiam.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.09.2012 19:18

ojtus napisał(a):ooo.... widzę, że dzwonnica w Splicie zaliczona :D. Ciekawy jestem jak wrażenia, bo ja np. wchodząc na górę rok temu tak mocno trzymałem swoje dziecko za rękę, że później miało siniaki : :oops: przy czym sam miałem zawroty głowy :mrgreen: . Niemniej jednak widoki z góry - bezcenne ...... Pozdrawiam.

Rzeczywiście, trudno nazwać wejście na dzwonnicę bezstresowym spacerkiem, ale naprawdę było warto :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.09.2012 19:47

beagm napisał(a):Jest ukochana Brela jestem i ja. Ehhhh cudowne miasteczko. To czekammy na inną perspektywę :D


A proszę bardzo :)

Dzień 5 - 03.09.2012

Poniedziałek zapowiadał się pochmurnie (kolejny raz przekonaliśmy się, że nie do końca należy ufać prognozom), więc jako zapaleni wielbiciele gór postanowiliśmy sprawdzić czy te chorwackie też nas zachwycą.
Jako cel obraliśmy sobie kaplicę Św. Nikoli. Wydawało się całkiem niedaleko, choć jedyna mapa jaką udało się nam ujrzeć, to plansza w Breli przy Frankopanskiej:
Obrazek

Jednak odnalezienie szlaku było dość trudne, więc udaliśmy się pierwszą ścieżką, która zmierzała pod górę.
Dość szybko ukazały się nam takie widoki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widok na Baskę:
Obrazek
i w drugą stronę:
Obrazek

Bardzo nas ucieszył drogowskaz, który mówił, że dobrze idziemy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tylko potem coś pomieszały się nam ścieżki i straciliśmy sporo czasu i sił, bo wrócić na właściwy szlak.
Mieliśmy już wracać zrezygnowani, ale coś mignęło między skałami.
Jeszcze kilka chwil wspinaczki i oto jest - kapliczka Św. Kai:
Obrazek

Kapliczka zaskoczyła nas swoją wielkością, a właściwie tym, jak bardzo jest mała.
Widoki stamtąd były jednak nieziemskie:
Obrazek
Obrazek

Po chwili odpoczynku i rozważeniu wszystkich za i przeciw uznaliśmy, że nie damy rady dalej - było za ciepło i kończyła nam się woda, a znaki wskazywały jeszcze 1,5 godziny do celu...
Obrazek
Obrazek

Żałowaliśmy trochę, ale jednocześnie postanowiliśmy, że Św. Nikola (i może nie tylko) zostanie zdobyta podczas naszego kolejnego pobytu w Breli :mrgreen:
Oczywiście bardzo polecam wybrać się chociaż na krótki spacer po drugiej stronie Jadranki. Niesamowite widoki gwarantowane 8)
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 27.09.2012 19:56

fotki bardzo fajne, widoki ze szlaku naprawdę superowe :mrgreen: nawet nie wiedziałam że można się tam wybrac na górską wycieczkę, ale pewnie i tak byśmy nie skorzystali bo 3letnia córka raczej nie dałaby rady, poczekamy aż podrośnie :wink: czekam na więcej fotek ukochanej Breli :)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 27.09.2012 21:33

No i proszę teraz wszędzie muszę jechać po raz drugi :D Chyba w przyszłym roku zapowiadają się długie wakacje hahahahaha. Pomarzyć warto.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 30.09.2012 20:39

Dzień 6 - 04.09.2012

We wtorek planowaliśmy wjechać na Sv. Jure, ale po pogodnym wschodzie słońca niebo zasnuło się chmurami i wydawało się, że przez najbliższe godziny nie ma szans na poprawę :(
Szybka decyzja - jedziemy do Mostaru.

Pierwszy punkt programu - Imotski.
Modro Jezero:
Obrazek
i Crveno:
Obrazek
Obrazek
Warto zobaczyć po drodze, przy słonecznej pogodzie robią pewnie dużo większe wrażenie. Przy Niebieskim było kilka wejść, w tym jedno oznaczone jako kasa biletowa. Weszliśmy jakimś bocznym i nikt nas nie gonił...

Wjazd do Mostaru zrobił na mnie niesamowite wrażenie, nie spodziewałam się, że miasto jest tak duże, te sterczące wieżowce i minarety... szczerze mówiąc zastanawiałam się, co my tu robimy 8O
Szybko jednak zrozumiałam, że warto było tu przyjechać dla tego klimatu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i dla tego widoku oczywiście:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 30.09.2012 20:46

W drodze powrotnej zajrzeliśmy na Wodospady Kravica.
Po uiszczeniu opłaty za parking (2 euro) ruszyliśmy schodkami na dół. Bardzo fajne miejsce, dużo ludzi w wodzie, knajpka tuż przy wodospadach. Tylko ciężko byłoby tu długo wytrzymać przez uciążliwy szum wody :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Już w Chorwacji podziwialiśmy takie widoki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I (ostatni jak się potem okazało) zachód słońca w Breli:
Obrazek
Obrazek
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 30.09.2012 21:07

Piękne, "czyste" zdjęcia. Czuć rękę profesjonalisty. Miejsca niby znajome, jeszcze jakby piękniejsze jakieś ...
anette_1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 23.07.2009
Re: Nasz pierwszy raz :) Brela i Mlini 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anette_1 » 30.09.2012 21:19

Witajcie! Piękne wodospady, w waszym wydaniu prezentują się rewelacyjnie. Teraz żałuję, że nam się nie udało tam dotrzeć. Będzie za to okazja, żeby wrócić w te okolice. Mostar zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie. Szczególnie zapamiętałam moment, kiedy byłam na szczycie minaretu i ten głos muezina nawołującego do modlitwy ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone