Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROberto
Cromaniak
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013 - bo raz to za mało

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.12.2013 18:15

Witam duet K.K :papa:
Przeczytałem ponownie wszystko i teraz wiem że byliście naprawdę blisko plaży Nugal, myślę że w końcu się pokusicie. (zamieszczę u siebie mapkę z forum bo mam zapytanie gdzie to jest...)
Tegoroczny wypad również fajny,podziwiam fotki i widoczki 8)
Brac jeszcze przede mną (fish piknik się nie liczy)

Hej.
Kasia i Krzyś
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.12.2013 18:39

CROberto napisał(a):Witam duet K.K :papa:
Przeczytałem ponownie wszystko i teraz wiem że byliście naprawdę blisko plaży Nugal, myślę że w końcu się pokusicie. (zamieszczę u siebie mapkę z forum bo mam zapytanie gdzie to jest...)
Tegoroczny wypad również fajny,podziwiam fotki i widoczki 8)
Brac jeszcze przede mną (fish piknik się nie liczy)

Hej.

Na pewno odwiedzę Twoją relację, mapka przyda się w przyszłości :)
dusiołek
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dusiołek » 27.12.2013 19:57

Świetna relacja z podróży. Miło się czyta i ogląda tak profesjonalnie przygotowane wyprawy. Brela jest prześliczna. :lol:
Kasia i Krzyś
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 31.12.2013 10:38

Dzień 12 - 10.07.2013

Kończy się rok 2013 i my zbliżamy się do końca relacji :(
To był nasz ostatni dzień w Chorwacji. Pierwszą jego część spędziliśmy oczywiście na plaży. Wybraliśmy ogólnodostępną z prysznicami, co by pozbyć się resztek soli przed powrotem :wink:

kapliczka w Breli:
Obrazek
plaża:
Obrazek

Nie obyło się bez pamiątkowej sesji zdjęciowej z prezentacją opalonych ciał, jednak nie nadają się one do upublicznienia...

Łezka aż w oku się zakręciła, ale przecież to nie koniec jeszcze.
Na pożegnanie z Cro postanowiliśmy odwiedzić Zadar. Niestety, było już dość późno, więc udało się zobaczyć tylko najważniejsze punkty w mieście.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie obyło się oczywiście bez oczekiwania na zachód słońca, ponoć najpiękniejszy w Chorwacji (rzeczywiście, całkiem ładny był...).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Ze smutkiem pożegnaliśmy Zadar. Bardzo mi się spodobało to miasto i mam nadzieję, że następnym razem uda się tam zabawić nieco dłużej.
Na parkingu (płatnym przy odjeździe) zjawiliśmy się kilka minut po 22 - szlaban był otwarty, a miły z budki nie chciał już od nas pieniędzy. No przecież nie będziemy nalegać...
Chorwację właściwie opuściliśmy dopiero następnego dnia ze względu na kilkugodzinny odpoczynek na odmorište Vukova Gorica. W drodze powrotnej jakoś nie mamy już ochoty na zwiedzanie, więc pozostała część trasy przebiegła raczej szybko.

Co ciekawe, zastanawiając się po drodze czy w przyszłym roku też chcę spędzić urlop w Cro, miałam pewne wątpliwości. Jest przecież tyle pięknych miejsc do zobaczenia, a Chorwacja w najbliższych latach nie zniknie z mapy. Jednak już kilka dni po powrocie do Polski zrobiło mi się żal, że jeszcze rok mam czekać na kolejny wyjazd Tam i tylko Tam. Miałam nawet pomysł, że we wrześniu coś tam wygospodarujemy na choćby tygodniowy pobyt. Z różnych względów się nie udało, ale urlop w Cro w 2014 jest już niemal pewny.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku też będę mogła Was zaprosić na krótką relację i kilka fajnych fotek, a na razie dziękuję za dotychczasowy udział (i ten zaznaczony, i ten z przyczajenia) :papa:

Korzystając z okazji życzymy wszystkim Cromaniakom (i Crosceptykom też) wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i niezapomnianych wspomnień z wyjazdów tych bliższych i tych dalekich :-D
Ostatnio edytowano 31.12.2013 13:25 przez Kasia i Krzyś, łącznie edytowano 1 raz
Jarek999
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 31.12.2013 13:17

Dzięki za piękną relację i przepiękne fotki z miejsc, które z przyjemnością sobie wspomniałem
i oczywiście wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, urlopu w Cro w 2014,
a wszystkim Cromaniakom równie pięknej relacji po tym urlopie :D

Jarek
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 01.01.2014 11:48

Piekna relacja , aż żal że to już koniec. :cry:
Ale przed nami kolejne wakacje :lol:
Wszystkim forumowiczom życzę dużo radości i udanych wakacji w 2014r i niekoniecznie musi być to Chorwacja. Wszak wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Kasiu wszyslkie południowe kraje sa piękne a każdy inny i myslę ,że tęskniłabyś za kazdym .
Tak się zaczytałam w twojej relacji że tegoroczne wakacje na pewno spedzę w Breli i Mlini :papa:
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 01.01.2014 15:36

Super relacja,cudne foty ach :)
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 01.01.2014 17:27

Dziękuję za piękną i ciekawą relację :D a przy okazji Pierwszego dnia Nowego 2014 Roku życzę Wam wszystkiego co tylko los może przynieść najlepszego , wspaniałych podróży , by było o czym pisać takie relacje

Pozdrawiam
Piotr
czechus89
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) czechus89 » 23.06.2014 08:25

Już nie mogę się z żoną doczekać naszego wyjazdu do Breli
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013/ Pag 2014 - tak dla odmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 13.07.2014 17:40

Pag 2014 - tak dla odmiany

No i stało się...
Wróciliśmy z kolejnego udanego urlopu w Chorwacji.
Tym razem wybraliśmy Pag - miejsce tak inne od poprzednio odwiedzanych, ale tak strasznie nie było, jak można na forum poczytać :oczko_usmiech:
Nie mogę obiecać relacji już/zaraz, bo trzeba mieszkanie do porządku doprowadzić, pranie zrobić, zdjęcia ogarnąć :oops:
Wkrótce na pewno coś się pojawi...
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.07.2014 17:45

Ooo... 8O a jednak... :?

To napisz chociaż już teraz, gdzie znaleźliście bazę. Podejrzewam, że nie w Metajnie, skoro nie było aż tak strasznie. :wink: :mrgreen:
Kasia i Krzyś
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 13.07.2014 18:28

Mikromir napisał(a):Ooo... 8O a jednak... :?

To napisz chociaż już teraz, gdzie znaleźliście bazę. Podejrzewam, że nie w Metajnie, skoro nie było aż tak strasznie. :wink: :mrgreen:

Pag-Vodice :)
Wstępniak już się pisze...
Kasia i Krzyś
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 15.07.2014 15:01

No to zaczynamy...

Przed samym wyjazdem mieliśmy "troszkę" wątpliwości czy Pag to dla nas na pewno dobry wybór. Przecież tam nic nie ma...
W zeszłym roku wróciliśmy zauroczeni soczystymi kolorami początku sezonu na Riwierze Makarskiej, przejrzystością Jadrana i bogactwem podwodnego życia. W ostatniej chwili omal nie zmieniliśmy kursu na Pelješac, ale wtedy niemal rok przygotowań (głównie przeglądania forum) można by uznać za zmarnowany. Poza tym z premedytacją wykupiliśmy w zeszłym roku ubezpieczenie auta bez zielonej karty i dodatkowe koszty, które trzeba byłoby ponieść, ostatecznie przekonały nas do Pagu ;) (słynne ubezpieczenie w mBanku bez możliwości wykupienia ZK).

Nie będzie żadnych odkrywczych miejsc, forumowicze odwiedzili już chyba każdy zakątek w Cro. Ale zawsze można powspominać znane widoki. Odwiedziliśmy kilka miejsc z poprzednich urlopów, ale, niestety, aż do Breli to nie dotarliśmy :lol:

Tradycyjnie nie będzie prezentacji naszych wizerunków, zdjęć przez szybę samochodu, fotek jedzenia i miejsc noclegowych (jakoś nie myślimy w takich momentach o sięganiu po aparat). Oprócz naszych wspomnień postaram się także w miarę sprawności mojej pamięci przytoczyć informacje praktyczne/aktualne ceny itp.

Oto zrealizowany plan wyjazdu, może kogoś zainteresuje:
dzień 1: Łódź - Ptuj (spacer) - przerwa na sen (autostrada w Chorwacji)
dzień 2: Pag
dzień 3: sv. Marija, sv. Vid
dzień 4: Nin, Zadar
dzień 5: Beretnica
dzień 6: Dubrava, kanion Zrmanja
dzień 7: Rab
dzień 8: Sv. Marija
dzień 9: Kamenjak (punkt widokowy) - Šibenik - Trogir
dzień 10: Sv. Marko
dzień 11: Pag
dzień 12: Uvala Zavratnica - Hum - Rovinj - Vrsar
dzień 13: Poreč - Piran
dzień 14-15: Wenecja, Burano
dzień 16: powrót do Łodzi

Udało się niemal w 100% zrealizować to, co zaplanowaliśmy przed wyjazdem.

Pogoda na Pagu była cudowna - jeden dzień z opadami i burzą w nocy i do południa, jedna nocna burza, po której rano nie było śladu i załamanie pogody w dniu wyjazdu. A trochę się obawialiśmy, bo ostatnio trudno przewidzieć pogodę w Chorwacji.
Po dotarciu na wyspę dojechaliśmy zgodnie z planem do Sv. Marko, ale droga dojazdowa nas nie przekonała (choć potem jeździliśmy takimi w gorszym stanie). W Bošanie po pierwszej nieudanej próbie zrezygnowaliśmy - jakoś nie przekonała nas do siebie :) Wróciliśmy więc do Pagu-Vodice i już pierwszy strzał był skuteczny. Za duży apartament z sypialnią, sporym salonem i widokiem na Velebit płaciliśmy za naszą dwójkę 33 euro (utargowane z 35 :))
Dokładna lokalizacja na mapce (ten niższy):
https://www.google.pl/maps/@44.451996,1 ... !2e0?hl=pl
Odległość od wysypiska wystarczająca, choć ja - osoba znana z "węchu absolutnego" - przy kilkukrotnym mijaniu go przy otwartym oknie w samochodzie nic niepokojącego nie poczułam.

Na Istrii też było całkiem nieźle - deszcz w nocy, sporo chmurek w ciągu dnia, ale i duża dawka Słońca.
Nocowaliśmy przy szosie na Vrsar (nie zależało nam na wybrzeżu, byleby chcieli nas przyjąć na jedną noc). Cena 40 euro bez możliwości negocjacji - właścicielka twierdziła, że za dwa dni ma pełne obłożenie i jak nie chcemy za taką cenę, to nie :) Dostaliśmy pokoik bardzo czysty i schludny - razem z innym do dyspozycji kuchnia i łazienka, ale jeszcze nikogo na tym piętrze nie było i mieliśmy całość do dyspozycji. Na parterze wypoczywali Włosi. Początkowo myśleliśmy o kampie w okolicach Rovinj, ale zrezygnowaliśmy ze względu na niepewną pogodę i zapowiedź obfitych opadów w nocy.
Domek znajduje się dokładnie tu:
https://www.google.pl/maps/place/Vrsar, ... 883f?hl=pl

W Wenecji zatrzymaliśmy się na kampingu Miramare (Punta Sabbioni). Polecamy - jest czysto, przyjemna obsługa, blisko do tramwajów wodnych do Wenecji i na Burano, darmowe autobusy, w tym na plażę. Za namiot, dwie osoby i opłatę klimatyczną płaciliśmy 25,70 euro za noc. Wcześniej pytaliśmy w pobliskim domu - jeden nocleg 60 euro, dwa - 55 euro, trzy - 50 euro.
Pierwszej nocy mocno padało, w dzień dość pochmurno, ale Słońce też wyglądało zza chmurek. Kolejny dzień też zaczął się pochmurnie, potem już pełnia Słońca.

Wieczorem pierwsze fotki - muszę poczekać na powrót męża, bo zapowiedział, że chce mieć udział przy wybieraniu zdjęć :roll:
madzia828
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 16.07.2014 10:01

to czekamy na fotki z Pagu :wink: byliśmy tam w zeszłym roku, nasza ulubiona plaża to Dubrava, kwaterkę mieliśmy około 1,5 km od centrum Pagu. Ciekawe jak Wam się podobało? w tym roku w sierpniu znowu Brela
Kasia i Krzyś
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 16.07.2014 13:03

madzia828 napisał(a):to czekamy na fotki z Pagu :wink: byliśmy tam w zeszłym roku, nasza ulubiona plaża to Dubrava, kwaterkę mieliśmy około 1,5 km od centrum Pagu. Ciekawe jak Wam się podobało? w tym roku w sierpniu znowu Brela

Witam! Breli zazdroszczę :hearts: Pozdrówcie ją od nas.
Muszę jakoś wykombinować, by w przyszłym roku wpaść tam choć na chwilę...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019