Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 24.01.2018 16:19

A ja nie chodziłam do przedszkola. 8) Ale pamiętam picie mleka w szkole... Pani nauczycielka zachęcała mnie do spożycia kożucha "bo wtedy będzie ci ciepło" 8O 8O
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.01.2018 22:41

pomorzanka zachodnia napisał(a):A ja nie chodziłam do przedszkola. 8) Ale pamiętam picie mleka w szkole... Pani nauczycielka zachęcała mnie do spożycia kożucha "bo wtedy będzie ci ciepło" 8O 8O


Może to i lepiej ,że nie chodziłaś...Wspominam mój przedszkolny czas jak mało przyjemny sen zahaczający o koszmar czasem :(
Ale to inne czasy były :)



Mamma Mia - opuszczać Komiżę czas :!: :cry:



Po ochłonięciu z lekkiego (ale tym razem przyjemnego :) ) oszołomienia po przeprawie z Biševa, jak też po całej wycieczce, przyszedł czas na poważne decyzje...

To miał być - według wcześniejszego planu - nasz ostatni dzień na Visie, bowiem 7-ego września chcieliśmy być w Orebiću z powodu wydarzenia (a raczej cyklu wydarzeń) artystycznego na wyspie Badija..

Gdy w czerwcu potwierdzaliśmy pobyt u naszej gospodyni z Orebića - Vanji 2 (bo Vanja 1 to ta z Komiży :) ), okazało się ,że nasz apartman jest wolny od 8-ego :o Po moim wyjaśnieniu,że zależy nam na koncercie na Badiji, gospodyni obiecała znaleźć nam pokój na jedną noc u kogoś z sąsiadów , abyśmy mogli uczestniczyć w późnowieczornym wydarzeniu, a następnego dnia przenieść się na cały już pobyt do niej.Powiedziała,że nawet jak zadzwonimy dzień wcześniej to i tak bez problemu znajdzie nam lokum.

To co robimy? Czy warto narażać się na trud wielokrotnych przenosin , czy poświęcić spektakularny koncert (o nim i innych jeszcze wspomnę) i zostać jeszcze kolejny dzień na Visie?

Ten nadprogramowy dzień przydałby się, bo została mi jeszcze jedna (z wielu :oczko_usmiech: ) sprawa do załatwienia, poza tym - jestem tak zmęczona po plażingu i działaniu adrenaliny na RIBie, że myśl o pakowaniu i zdążeniu na prom o 5.30 rano nazajutrz jeszcze bardziej mnie osłabia :roll:

I jeszcze jedno - od 7 ego września - czyli od jutra - ma się tu gdzieś wreszcie pojawić obsada Mamma Mia 2 :mrgreen:
Do tej pory przewijała się w różnych miejscach tylko ekipa techniczna..


Jeśli zostanę, może dane mi będzie zobaczyć taki widok pod naszym komiskim balkonem :P ..(zdjęcie z netu)

article-0-05E60FAF000005DC-631_468x286.jpg


...albo Brosnana i C.Firtha przy cycu(ooops - winku :) ) w jednej z kafejek na rynku? :roll:

44F435E500000578-4940500-image-a-227_1506939887292.jpg


Oczywiście wszystkie zdjęcia aktorów pochodzą z netu, ale zrobiono je na pewno w komiskiej i viskiej scenerii - podczas kręcenia filmu. Na powyższym - na lewo od P.Brosnana siedzi tyłem Colin Firth (wolałabym,żeby siedzieli odwrotnie :roll: :wink: )

Wychodzi na to,że zostajemy na jeszcze jeden dzień 8)

Chodźmy do "centrum" miasteczka poszukać wrażeń :lol:

Mój ulubiony Petit Paris coś wyludniony w to późne popołudnie..

P8056725.JPG



Moją uwagę przykuwa zabawka tego chłopaczka - łódeczka z ..miedzi - bardzo stara - tu na zdjęciu nie widać jaka była ładna.

P8056727.JPG


Proszę chłopca i jego mamę o zaprezentowanie łódeczki, pani namawia synka, aby pokazał zabawkę, ale on przytulił ją do piersi, odwrócił się plecami i powiedział "Neee" :mrgreen: Pewnie bał się, że mu ją zabierzemy :(

Zaglądamy po raz kolejny w znane zaułki, jakby przewidując,że jutro pogoda się zmieni i nie będzie nam dane pożegnać się z Komiżą w jej najpiękniejszej odsłonie :(

P8056728.JPG

P9180729.JPG


Nasze przydomowe podwórko :)

P9160549.JPG


..i słynna plażyczka..

P9180746.JPG


...która chyba pojawi się w filmie, bo znalazłam artykuł o planie filmowym i zdjęcie na którym przerobiono ją na bardziej grecką :oczko_usmiech:

plan filmowy.jpg


Najpierw myślałam,że przemalowali ,oprócz okiennic i drzwi, również łódki, ale tyle jest jednak tych niebieskich w Komiży,że wystarczyło oznakowanie KŻ z każdej usunąć :lol:

Żegnamy się z plażyczką, z której odebrał nas Kapitan pontonem i zawiózł na Cycatą Queen :)

vis-mamma-mia.jpg



Mam nadzieję wypatrzeć gdzieś lokalsa - Komiżanina z relacji Maslinki, którego udało jej się sfotografować w trakcie imprezy zainstalowania tego oto Nepomuka..(Fotka autorstwa Maslinki, zapożyczona za przyzwoleniem :) )

3b7d4463000ca8c059b9216f.jpg


Tak mi się spodobał ten pan w Jej relacji, że przez tydzień go wzrokiem szukałam wśród tubylców, ale bez skutku :(

Teraz już wiem, gdzie się podziewał :lol:

Wg artykułu w Croatia Times - ten 90 - letni charyzmatyczny rybak (Nikola Marešić) dostał rolę statysty bez castingu - tak bardzo spodobał się ekipie robiącej nabór :P

CROPIX-GETTY-IMAGES-640x462.jpg



Podobno chwalił się,że dałby radę jako tancerz, nie tylko statysta, bo taniec to po rybołówstwie ...jego drugie rzemiosło :D

W artykule wyczytać można,że statyści dostawali 1000Kn za dzień zdjęciowy - taka tam informacja.. :wink:

Miejscowi byli też poproszeni o wypożyczenie swoich zwierząt - kur, kóz i osiołków - żartowali,że fryzjerzy i make - up artyści mieli dużo roboty z tym inwentarzem :mrgreen:

Podobno trailer Mamma Mia 2 miał w przeciągu kilku dni 30 milionów odsłon, co jak można sobie wyobrazić wróży wielkie oblężenie wyspy w najbliższych latach :roll:

MammaMia.jpg


Dlatego też 11 dni we wrześniu 2018 i te same terminy u Vanji na kolejne lata są przez nas zarezerwowane - na wszelki wypadek :)

Zaczyna się magiczna pora :)

P8056766.JPG

P8056767.JPG


Ostatnie winko w naszym małym raju - w cinema scope :lol:

P8056733.JPG

P9201026.JPG


:mrgreen:

P9092302.JPG

P9092300.JPG

P9092301.JPG


Laku noć :papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 24.01.2018 22:53

Mamma Mija, to już będzie koniec Visu?! Że tak zapożyczę... "Płacz, Zdzichu, nie wstydź się. Bo jak prawdziwy chłop płacze, to musi być święto!"(Z jakiego to filmu?)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.01.2018 22:57

Płacz Zdzichu... toż my tu SAMI SWOI...?
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 24.01.2018 23:01

Katerina napisał(a):Płacz Zdzichu... toż my tu SAMI SWOI...?

Chłopacy nie płaczą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.01.2018 23:04

1413098738_y0b6uy_600.jpg
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.01.2018 23:38

beatabm napisał(a):
Katerina napisał(a):
Raz spróbujesz i złapiesz bakcyla :P



To niestety albo stety prawda :roll:



A nikt nie mówi/pisze co na to bakcyl . . . :roll: Straszne :oczko_usmiech:

Kasiu , czy Ty zbliżasz się do zakończenia swojej relacji . . . już . . . :?: :?

Zarezerwowanie miejscówek na ten sezon to strzał w "10" - troszkę zazdroszczę , że znalazłaś swój mały raj i dodatkowo znowu do niego trafisz . . . rezerwowanie raju - nowa specjalność CROlandu :mrgreen:

Dziękuję , że mogłem się przyglądać co robiłaś w raju i jak ten raj wygląda w Twoim obiektywie , to była wielka przyjemność :papa:


Pozdrawiam
Piotr
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.01.2018 23:43

piotrf
Kasiu , czy Ty zbliżasz się do zakończenia swojej relacji . . . już . . . :?: :?


Absolutnie nie...

Przeniesiemy się na Peljeszczak i Brač - zgodnie z tytułem relacji 8)
Zapraszam :) :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.01.2018 23:48

I o to mi chodziło :D wiedziałem , że to nie jest możliwe , żeby istniał tylko jeden raj :papa:


Pozdrawiam
Piotr
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.01.2018 00:18

Katerina napisał(a):...Wspominam mój przedszkolny czas jak mało przyjemny sen zahaczający o koszmar czasem :( ...
Siostroooo :mrgreen: jak ja ciebie rozumiem w tej kwestii :mrgreen:
Dobrze, że miałam kochaną ciocię, która mnie w kółko od tego przedszkola ratowała :mrgreen:

Wracam odczytać odcinek :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.01.2018 00:28

Co te przedszkolanki wyczyniały wtedy w kwestii dyscypliny 8O 8O
Toż to molestowanie było :!: :twisted:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.01.2018 00:37

Katerina napisał(a):...
P9201026.JPG
...
Proszę Pani, Pani nie słucha zaleceń Doktora 8O w sensie lekarza znaczy :mrgreen: Gdzie są obcasy :?: 8O

Skoro zostajemy jeszcze jeden dzień to wypatruję również vipów :wink:
A tego Nepomuka czy jak mu tam to ja na żywo nie widziałam mimo, że pod komuna pląsałam :? Dopiero na zdjęciu gdzieś tam w kąciku go ujrzałam 8O

A czy to Twojego podwórka kawałek widać na tym zdjęciu :?:
IMG_20170918_212634.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.01.2018 09:48

Mamma Mia, opuszczamy Komizę??? Lepiej zostańmy tam na miejscu, na morzu sztormy jakieś mogą szaleć, w ogóle promy nie kursują, po co płynąć na ląd? :oczko_usmiech:
Nastrojowe wieczorne portowe zdjęcia :hearts:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.01.2018 09:51

Tego lokalsa też mamy na niejednym zdjęciu, ale w łódce :)

Co do tego całego Mamamija - ja nie widzę, jak popularność filmu (sam tego typu rzeczy omijam szerokim łukiem) ma przełożyć się na znaczne zwiększenie ruchu turystycznego w miejscu, gdzie go kręcono. No, ale może się nie znam.

Przed wizytą w 2017 odbierałem - głównie z forum - sygnały, że Vis się zmienił, oczywiście na gorsze, i że nasz mały raj znika. Że turystów będzie multum, że nie będzie gdzie postawić auta, że nie dostanie się wolnego stolika w konobie. I że to wszystko zmieniło się od 2015, czyli od mojej poprzedniej wizyty na Wyspie. Tak więc miałem przed sobą wizję potencjalnej porażki urlopowej, zwłaszcza że w 2017 po raz pierwszy jechałem (płynąłem?) na Vis w tzw. "sezonie".

I co? Powiem krótko - nic :lol:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.01.2018 11:15

Marsallah napisał(a):... Co do tego całego Mamamija - ja nie widzę, jak popularność filmu (sam tego typu rzeczy omijam szerokim łukiem) ma przełożyć się na znaczne zwiększenie ruchu turystycznego w miejscu, gdzie go kręcono. No, ale może się nie znam...
Ano tak, że po obejrzeniu filmu wielu nachodzi ochota by odwiedzić miejsca, w których kręcono sceny tak jak to było w przypadku Scopelos gdzie kręcono cz. I :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone