Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.01.2018 15:06

pomorzanka zachodnia
Dobrze wiedzieć, że trzeba uważnie dobierać środki transportu wodnego , dogodne dla czterech liter. Na szczęście nikt nie wypadł, nawet piwo ocalało i kapelusz. :mrgreen: . Droga powrotna chyba już była spokojniejsza?


Tak, dobrze wiedzieć przed zaokrętowaniem się, czy to na czym będziemy płynąć to przypadkiem nie... - jak mówi mój mąż - MASAŻER PROSTATY :mrgreen: (Dopiero teraz przyszło mi do głowy,że on dużo boleśniej niż ja mógł znieść tę podróż :roll: :wink: )
Droga powrotna to już sama przyjemność była, bo przesiedliśmy się na inną łódź :)

beatabm
Byłby to test na miłość mojego małża :mrgreen:
)


Miłości do Ciebie czy do Pana w lodówce??


travel
O tym samym pomyślałam :lol: :lol: :lol:
Albo miłości do samej lodówki , która mogłaby spocząć na dnie Adriatyku


Po cichu liczę,że miłości do mnie,( od kiedy małżon przerzucił się na wino i rzadko pija piwo, może mu nie zależało tak bardzo na tych dwóch puszeczkach :P )

Trajgul
Katerina napisał(a):
Ależ oczywiście ,że to musiała być afro - chorwatka :oczko_usmiech:


W pierwszej chwili myślałem, że to któraś z sióstr Williams


To raczej była jakaś diva sceny pop :lol:

Oliwa85
Dwie godziny poświęciłem na przeczytanie i obejrzenie relacji :) Dziękuję i proszę o więcej


Witam i zapraszam na ciąg dalszy :papa:

beatabm
Bardzo słuszna uwaga, prosimy o więcej. Ileż możemy siedzieć z jednym Panem w ręce na słońcu


Wieczorem przeniesiemy się na piaszczystą plażę - potrzebuję trochę czasu na złapanie oddechu - tam intensywnie spędzimy czas :P
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.01.2018 17:04

beatabm napisał(a):... Ileż możemy siedzieć z jednym Panem w ręce na słońcu :roll: :roll: :roll:

"Czy Bo ten pan i pani
są w sobie zakochani?
Czy Bo ta pani tego pana chce?

Ona jeeeeeeest jak prześliczny kwiat,
a on maaaa w oczach szkiełka denka dwa."


tralalaaaaaa Obrazek
:mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.01.2018 17:50

gusia-s napisał(a):[
Czy Bo ta pani tego pana chce?

:mrgreen:

I to nie jednego chyba :roll: 8O :mrgreen: :mrgreen:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 17.01.2018 18:16

Katerina napisał(a):Nie wiadomo, może to ja bym z łokcia dostała, a nie Ty... :mrgreen:

Kto po mnie to nie pisałem :mrgreen:

beatabm napisał(a):
gusia-s napisał(a):[
Czy Bo ta pani tego pana chce?

:mrgreen:

I to nie jednego chyba :roll: 8O :mrgreen: :mrgreen:


W tym jednak najgorszy jest ambaras, żeby i Pan chciał tego naraz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.01.2018 18:20

A która z Pań nie lubi swego Pana trzymać w garści :?: :wink: . . . a nawet dwóch ( to taka mała perwersja ) . . . albo i więcej Panów . . . ale to już się niebezpiecznie zbliża do . . . alkoholizmu :?: . . . chyba :mrgreen:
protestujących panów nie stwierdziłem podczas moich wakacyjnych obserwacji


Pozrawiam
Piotr
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.01.2018 18:34

Katerina napisał(a):
Młodziak zdaje się nakręcać widząc nasz dyskomfort, bo...zwiększa obroty 8O


P8056619.JPG


Się ciesz dziewczyno, że w ogóle patrzył przed siebie :smo: :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.01.2018 18:39

Dobrze, że mieliście piwka ze sobą, bo tak bez %, to rzeczywiście nerwów nie udałoby się ukoić :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: Niezłą dawkę adrenaliny Wam zaserwował. To ja teraz czekam jak się historia dalej potoczyła i jak później z drogą powrotną :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.01.2018 19:06

beatabm napisał(a):Bardzo słuszna uwaga, prosimy o więcej. Ileż możemy siedzieć z jednym Panem w ręce na słońcu :roll: :roll: :roll:


Udaru można dostać :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.01.2018 20:19

Katerina napisał(a):
kate.JPG


Witam :)

Na tym zdjęciu przypominasz mi pewną znaną osobę :arrow:

sandra-bullock-nyc-car-04.jpg

A nawet Tą panią co z nią mieszkam... :wink:

DSCF0175.JPG


pozdrawiam :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.01.2018 22:52

gusia-s, beatabm, Abakus68, piotrf, agata26061, travel

PAN zrobił dobrze, ale pora go już odstawić :mrgreen:

Habanero
Się ciesz dziewczyno, że w ogóle patrzył przed siebie :smo: :mrgreen:


Nie cały czas, niestety :x
Większość czasu stał tyłem do steru i z lubością patrzył na nasze reakcje :evil:
Oto on...może ktoś będzie chciał zapamiętać tego sadystę :oczko_usmiech: w celu uniknięcia takiej dawki adrenaliny :P

P8056687 (2).JPG



tomekkulach
Na tym zdjęciu przypominasz mi pewną znaną osobę

A nawet Tą panią co z nią mieszkam... :wink:


No to mam nadzieję,że skojarzenia były przyjemne :roll: :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.01.2018 23:01

Sadysta przynajmniej ubrał się odpowiednio do warunków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.01.2018 23:07

Katerina napisał(a):
Nie cały czas, niestety :x
Większość czasu stał tyłem do steru i z lubością patrzył na nasze reakcje :evil:


Czyli jednak tyłem do steru :D Dobra, dobra , on już wie na co patrzył :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.01.2018 00:07

Plaża Porat


Zanim wejdziemy ponownie na nasz odrzutowy wodny pojazd, poczekamy jeszcze chwilę na resztę pasażerów, którzy utknęli gdzieś w Modrej Špilji..Wcale mi się nie spieszy, jeszcze się nagimnastykuję na tych małych siedziskach.

Obserwuję tłumy chętnych stojących w kolejkach do kas po bilety i czekających na małe łodzie ,które zabiorą ich do głównej atrakcji Biševa, a dla niektórych - Visu.

Ponieważ widziałam już Modrą, myślę,że fajnie byłoby popłynąć kiedyś do innej groty - znajdującej się kawałek dalej, czyli...

Inkedbisevo_LI.jpg


...Medvidinej Špilji :P

Nazwa pochodzi od tych uroczych stworzeń:

Ostatnio zaktualizowane.jpg


Oto gatunek Sredozemna medvedjca, czyli po naszemu Mniszka śródziemnomorska - zwierzę z rodziny fokowatych, które jest niestety zaliczane do tych zagrożonych wyginięciem...Podobno jest już tylko około 500 dziko żyjących mniszek, można je zobaczyć w nielicznych miejscach na Morzu Śródziemnym, w tym pojedyncze sztuki widywano na Cresie, koło Puli i...jeszcze w latach 90 tych w rejonie wysp Biševo, Svetac, i Jabuka.
Podobno w latach 60-tych było ich tu spore stadko, zamieszkiwały właśnie tę grotę na Bisevie, teraz próżno ich wypatrywać :(

Zastanawiam się ,czy działania eksperymentalne armii jugosłowiańskiej w i na wodach wokół Visu nie miały czegoś do czynienia z wyginięciem, bądź emigracją "foczek" :?: :roll:

Słynny był przypadek sprzed paru lat, gdy jakąś zbłąkaną medvedjcę torturowali turyści na Cresie :cry:

Każde odnotowane "widzenie" pojedynczych sztuk jest natychmiast odtrąbione w chorwackich mediach, w necie można znaleźć parę filmików, np






Tak stoję i rozważam o tych pięknych stworzeniach, ale pora ruszać do Biševskiej Luki na plażę, która podobno też jest wielką atrakcją, bo piaszczysta :lol:

Wiele już opinii forumowicze wymienili na temat piaszczystych plaż, ja znam parę w Cro, które mniej lub bardziej mi do gustu przypadły i twierdzę,że otoczakowe są de best, ale z cromaniackiej powinności ruszamy obejrzeć i tą .

Tym razem za sterem staje "hefe" - facet z plakatu reklamującego nasz speedboat. Starszy i budzący więcej zaufania, niż młokos - sadysta :wink:
Facet ma niesamowite...pięty 8O Nigdy takich nie widziałam, ani w realu, ani na zdjęciu jakim..

Chodzi boso, a pięty ma jak spękana od suszy ziemia na pustyni...

pust.jpg


Gapię się jak zahipnotyzowana w te jego pięty, nie zauważam nawet,że "banan" ruszył i nawet sporo już upłynęliśmy kierując się za cypel wyspy.

Jakoś spokojniej tym razem - może bliskość brzegu dodaje mi odwagi?

P8056701.JPG


Poza tym ten krótki odcinek pokonujemy w może 4 minuty - już widać zatokę.

Wysiadamy i lustrujemy od wejścia plażę.

P8056629.JPG


Hmmm...to było do przewidzenia - wąska z mokrym, ubitym ,ciemnym "piaskiem" i tłum ludzi :(

Nie na tyle wielki jednak ten tłum,żebyśmy nie mogli znaleźć całkiem sporego wolnego skrawka podłoża do plażowania - tu, nieopodal tych łodzi.

P8056649.JPG


Niektórzy bawią się już w najlepsze :oczko_usmiech: - jakaś kawalerska wycieczka Holendrów - zdaje mi się..

P8056630.JPG

P8056631.JPG

P8056632.JPG

P8056634.JPG


Co jakiś czas trzeba przedmuchać ptaka w doopsko..

P8056636.JPG


..żeby jędrny był, nie sflaczały , bo zaraz chłopcy ruszą tym sprzętem na wyprawę ...


Łączą te wszystkie zabawki liną i wespół zespół podpinają sie do pontonu z motorem, który pociągnie ich do tej małej groty widocznej na niektórych zdjęciach (po prawej stronie plaży) :mrgreen:

P8056637.JPG




Mamy ubaw po pachy :lol:

Oczywiście pozazdrościłam im i...dobywam mój sprzęt mizerny, a co? 8)

P8056643.JPG

P8056645.JPG

P8056647.JPG

P8056648.JPG


Fajny ten piaseczek w wodzie, butów do pływania nie trzeba wkładać :P

Obsychając na brzegu obserwuję współplażowiczów, a zwłaszcza tę małą dziewczynkę na brzegu..Zobaczcie co wyprawiała przez 15 minut :)

P8056651.JPG

P8056652.JPG

P8056653.JPG

P8056654.JPG


Mężczyźni w wodzie grają w....no właśnie ...myślałam na początku,że w picigina - formę piłki wodnej wymyśloną przez chorwackich studentów w 1908 roku na plaży w Splicie.
Ale ta piłka jest za duża - w picigina gra się małą piłeczką..

Popływaliśmy, pogapiliśmy się na ludzi - pora na lunch :)

Na plaży jest konoba, która cieszy się niezłą renomą, trzeba samemu ocenić.

W konobie tłum, cudem znajdujemy miejsce i zamawiamy proste dania - tuńczyka z rusztu, slane srdele i blitwę.

To był jeden z lepszych tuńczyków ever -świeży, soczysty, do tego chrupiąca sałatka i bijelo stolno :hearts:

P8056655.JPG


Cena? Nie pamiętam :oops:
Ale nie tak straszna, jak myśleliśmy, to na pewno.

Ponieważ mamy dużo czasu (nasi sternicy zostawili nas na tej plaży na 4 h), a ja wykąpana i najedzona - zarządzam małą wycieczkę..

Przy plaży jest drogowskaz:

P8056684.JPG


Gdzie by tu...?

Mając na uwadze chorą nogę i...brak obcasów, które umożliwiają mi dłuższe chodzenie :lol: wybieram trasę najkrótszą...15tominutową - w górę po klifie po prawej stronie plaży :P

Wspinając się coraz wyżej nareszcie widzimy gdzie jesteśmy...stąd jest przepiękny widok na zatokę i plażę :hearts:

P8056662.JPG

P8056663.JPG

P8056664.JPG

P8056665.JPG

P8056666.JPG


Zostawiam Was z tymi widokami - w następnym odcinku pójdziemy kawałek dalej :) :papa:
Ostatnio edytowano 29.06.2018 11:17 przez Katerina, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.01.2018 00:17

Katerina napisał(a):Ponieważ widziałam już Modrą, myślę,że fajnie byłoby popłynąć kiedyś do innej groty - znajdującej się kawałek dalej, czyli...
...Medvidinej Špilji :P


Pływałem w tej grocie, w jej części ze sklepieniem. :lol:
Spora jej część jest pod ziemią, trzeba tam pływać ze sprzętem nurkowym. :idea:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 18.01.2018 00:21

Lazury piękne, myślałem, że takie tylko na Jońskim.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone