Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.12.2017 19:02

travel napisał(a):No i co ,no i co dalej :?: :?: :?: :?:


Przetrzymam Was trochę :P

Poczekam,aż się Kapitańska odnajdzie :lol:

Izo, a Ty widzisz foty w tym odcinku?
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 28.12.2017 19:25

Katerina napisał(a):
travel napisał(a):No i co ,no i co dalej :?: :?: :?: :?:


Przetrzymam Was trochę :P

Poczekam,aż się Kapitańska odnajdzie :lol:

Izo, a Ty widzisz foty w tym odcinku?


Widzę , piękne zdjęcia :hearts:
Po homarze , zaczynam mieć smaka na VIS :mrgreen:
Może masz zakaz oglądania własnych zdjęć na forum :roll: :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.12.2017 20:50

"Katerina"]Jak się w Komižy na Queen cycało.. :sm: :coool: :boss:


Dawaj dawaj, ciekawa jestem opowieści :mrgreen:

Jak już wspomniałam w poprzednim odcinku - zażywam uroków zatoki Ruda, gdy ..około godziny 13 tej dociera do mnie sms od Kapitańskiej Baby - autorki forumowych relacji o żeglowaniu i cycaniu :) na jachcie o dumnej nazwie Queen - beatabm


normalnie mam wyrzuty sumienia tak w plażowaniu przeszkadzać :roll:

Oczywiście - całkowicie zaskoczona to ja nie byłam, umawiałyśmy się wstępnie na spotkanie gdzieś w Cro, bo nasze wakacje akurat się zazębiały. Poza tym , dzień wcześniej dostałam wiadomość ,że Załoga Queen obiera kurs na Vis.
Jednak... wydawało mi się to tak nierealne - a raczej wirtualne - bo z Beatą i jej jachtem znałam się tylko z forum i ekranu kompa :roll:


przecież to już całkiem solidna znajomość była, funkcja Cię zobowiazywała :mrgreen:

Także do końca nie wierzyłam, że komuś zechce się na ten nasz odległy Vis przyżeglować - za tę niewiarę zostałam już przez Beatę zbanowana w jej relacji, karę zasłużoną poniosłam :mrgreen:


ciesz się że taka krótka była :mrgreen:

O kurczę, która to godzina 8O :?:
Po 15 tej :!: Jesteśmy przecież umówieni na Zimnego Cyca z Beatą i jej Załogą, pora opuścić tę sympatyczną plażę :)


zdecydowanie, najwyższa pora :roll:

W drodze do auta mąż obwieszcza, że on musi do Visu... 8O :?:

Po co?

Buty muszę sobie kupić :P


I tu Kapitan ma moralniaka - że kazał je natychmiast zdjąć :mrgreen:

Poza tym wypada kupić jakieś wino..

Drzewo do lasu mamy nieść :mrgreen: :mrgreen: , myślę, ale na krzywy ryj nie pójdziemy tak zupełnie, więc nabywamy Plavca drogą kupna :)


Pełna zgoda, jakby na Queen było mało :roll:

Pik, pik - sms - "Stoimy w Komiży na bojce"


Sumienia nie mamy, prawda? :roll:


To dlaczego ja nie widzę 8O


Cyc Ci oczy przesłonił :mrgreen:

Odsłaniaj je i pisz cd :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.12.2017 21:46

Katerina/beatabm
W drodze do auta mąż obwieszcza, że on musi do Visu... 8O :?:

Po co?

Buty muszę sobie kupić :P



I tu Kapitan ma moralniaka - że kazał je natychmiast zdjąć :mrgreen:


A ja w ostatniej chwili zmieniłam obcasy na "jachtowe" obuwie :oczko_usmiech: Byłoby zabawnie w tym pontonie na obcasach... :lol:

To jak? Poczekamy jeszcze na stałych imprezowiczów?
Nie będziemy tak same cycać - sobie a muzom :roll:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.12.2017 21:53

Katerina napisał(a):Katerina/beatabm
W drodze do auta mąż obwieszcza, że on musi do Visu... 8O :?:

Po co?

Buty muszę sobie kupić :P



I tu Kapitan ma moralniaka - że kazał je natychmiast zdjąć :mrgreen:


A ja w ostatniej chwili zmieniłam obcasy na "jachtowe" obuwie :oczko_usmiech: Byłoby zabawnie w tym pontonie na obcasach... :lol:

To jak? Poczekamy jeszcze na stałych imprezowiczów?
Nie będziemy tak same cycać - sobie a muzom :roll:

E tam, nie czekajmy, co Oni wiedzą o cycaniu i Cycach :mrgreen: 8O 8O
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 28.12.2017 22:40

beatabm napisał(a):E tam, nie czekajmy, co Oni wiedzą o cycaniu i Cycach :mrgreen: 8O 8O

Ja tam znam tylko 2 cyce , ale chętnie dowiem się o innych :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.12.2017 22:41

Ja tam jestem w gotowości tylko nie wiem czy też buty zdjąć :?: :roll:

A wiesz, że ostatnio w sklepie tzw. chińczyku widziałam laleczkę z Twojej kolekcji ... taką na breloczku :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.12.2017 23:53

gusia-s napisał(a):Ja tam jestem w gotowości tylko nie wiem czy też buty zdjąć :?: :roll:

A wiesz, że ostatnio w sklepie tzw. chińczyku widziałam laleczkę z Twojej kolekcji ... taką na breloczku :)

Gusia Ty nie wiesz czy wchodząc do pontonu należy buty zdjąć??????????? 8O 8O 8O 8O 8O Czyżbyście mieli szczelny ponton????? 8O 8O 8O 8O 8O
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.12.2017 23:54

gusia-s
A wiesz, że ostatnio w sklepie tzw. chińczyku widziałam laleczkę z Twojej kolekcji ... taką na breloczku :)


No wiesz... 8O Przesadzili :evil: Przecież to są pełnokrwiste Chorwatki :mrgreen: U chińczyka, też coś - podróba jakaś :lol:


No to jedziemy dalej - CYCANIE cz. II


Ale zanim pocycamy, to...opowiem Wam co to jest komiška pogača :mrgreen:

Właściwie są dwie wersje pogačy - viška (z Visu) i komiška (jak się domyślacie - z Komiży :oczko_usmiech: )

Ta z Visu to dwa kawałki chleba podobnego do ciabatty przełożone pastą z sardynek (anchois), cebuli, czosnku i pietruszki zielonej.Podobno recepturę przywieźli starożytni Grecy z Syrakuz.
Po kolonizacji Ameryki Południowej Hiszpania rozpropagowała modę na pomidory i z tamtych czasów pochodzi wersja komiška - pasta ,oprócz bardzo słonych sardynek zawiera też sos pomidorowy.

pogaca.jpg


Natomiast wersja naszej Vanji była wegetariańska - miała w chlebie tylko pomidory z cebulą.. :( Też dobra, ale o niebo wolałabym tą ze slane srdele :P

Tak też po prysznicu i małym pindrzonku - siedzę na balkonie i zajadam komiski przysmak..

P8046558.JPG




...wypatrując polskiej bandery przez lornetkę :P

..wśród licznych jachtów zacumowanych (teraz wiem,że na bojkach :boss: ) koło konoby Jastożera.

Jeszcze dwa dni wcześniej nie było tam ani jednego jachtu z racji sztormu - teraz są dziesiątki- co chwilę z co niektórych wypływa ponton i zawozi homarożerców do Jastożery, która mocno dymi z komina...Jak też oni się nie uwędzą na tych łódkach 8O :?:

P8036447.JPG

P8036448.JPG

P8036449.JPG


Mamy piękny widok w nocy, kiedy wszystkie te łodzie mają zapalone światełka na masztach :hearts:

Łapię ostatnie promienie słońca zanim schowa się ono za górę.

P8056744.JPG

IMG_20170905_194305.jpg



Obserwuję też psa sąsiadów - Astrę i jej koleżankę, czy też kolegę :)

P8066788.JPG

P8066789.JPG

P8066790.JPG

P8066792.JPG



Wydaje mi się,że zamajaczyła mi biało - czerwona bandera, ale pewności nie mam.
Wcześniej już napisałam Kapitańskiej Babie ,że będziemy u nich koło 20-tej - musieliśmy trochę odpocząć po dwóch plażingach, spacerach po skałach i zakupach w Visie.
Także - podekscytowana spotkaniem zbieram siły na cycanie ( jeśli jest tu ktoś nie zorientowany, to wyjaśniam,że jest to po prostu picie wina z ..cyca, czyli takiego oto srebrnego woreczka :mrgreen:

images.jpg


Taki sposób transportowania wina sprawdza się na jachtach, gdzie trzymanie dużej ilości butelek nie jest wskazane zwłaszcza przy dużych przechyłach.Ale więcej o tym poczytacie w relacji beatybm o pięciu Księżniczkach, Kapitanie ,Doktorze, i oczywiście ..Zimnym Cycu.

No więc zbieram te siły :mrgreen: gapiąc się z balkonu

P8056741.JPG


...podglądając naszych rozrywkowych sąsiadów - hipsterów po drugiej stronie plaży.

P8056745.JPG

P8056746.JPG


Synowie rybaka i ich znajomi ze Splitu i Dubrovnika występowali często w mojej poprzedniej relacji..
...np. gdy organizowali w 2016 Goulash Festival w Komiży..

P8133983.JPG


lub ślub i wesele :)

P8164105.JPG

P8164106.JPG

P8164116.JPG


Mąż gotowy do wyjścia - odstawiony w nowe buty pogania - pora już ruszać w kierunku plaży Gusarica - skąd ma nas odebrać ponton 8O 8O :mrgreen:

I wtedy zonk :idea: Gdzie ja się wybieram w tej kiecce i obcasach ? Przecież na wodzie na pewno będzie chłodno w nocy - błyskawicznie wdziewam spodnie, coś na grzbiet i chwytam szal - okaże się on zbawienny :) I obuwie płaskie - jachtowe - świetny pomysł :P

Piszę sms ;" Nadciągamy :papa: " i opuszczamy miejscówkę.

C.d.n. :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.12.2017 00:25

"Katerina"]

No to jedziemy dalej - CYCANIE cz. II


w końcu, ile można czekać na te Cyce :oczko_usmiech:

Ale zanim pocycamy, to...opowiem Wam co to jest komiška pogača :mrgreen:
Natomiast wersja naszej Vanji była wegetariańska - miała w chlebie tylko pomidory z cebulą.. :( Też dobra, ale o niebo wolałabym tą ze slane srdele :P

No i jak nie smakowała to trzeba było zabrać na Queen - gdyby nam nie posmakowała to posłużyłaby za przynętę na ryby :roll:

Tak też po prysznicu i małym pindrzonku


Zaczynam być zazdrosna....o ten prysznic zwłaszcza :mrgreen:

...wypatrując polskiej bandery przez lornetkę :P

..wśród licznych jachtów zacumowanych (teraz wiem,że na bojkach :boss: ) koło konoby Jastożera.


była, wisiała i powiewała na wietrze

Jeszcze dwa dni wcześniej nie było tam ani jednego jachtu z racji sztormu


To nie przez sztorm ta pustka - z soboty na niedzielę jest zmiana czarterów - wszystkie jachty siedzą w macierzystych marinach :mrgreen:


Wydaje mi się,że zamajaczyła mi biało - czerwona bandera, ale pewności nie mam.


Jak powijesz białego i czerwonego Cyca to pewności nabierzesz :roll:

Wcześniej już napisałam Kapitańskiej Babie ,że będziemy u nich koło 20-tej - musieliśmy trochę odpocząć po dwóch plażingach, spacerach po skałach i zakupach w Visie.
Także - podekscytowana spotkaniem zbieram siły na cycanie ( jeśli jest tu ktoś nie zorientowany, to wyjaśniam,że jest to po prostu picie wina z ..cyca, czyli takiego oto srebrnego woreczka :mrgreen:

Taki sposób transportowania wina sprawdza się na jachtach, gdzie trzymanie dużej ilości butelek nie jest wskazane zwłaszcza przy dużych przechyłach.Ale więcej o tym poczytacie w relacji beatybm o pięciu Księżniczkach, Kapitanie ,Doktorze, i oczywiście ..Zimnym Cycu.

No więc zbieram te siły :mrgreen: gapiąc się z balkonu


Trzeba było lepiej pływanie wpław poćwiczyć, pewniej byś się czuła :oczko_usmiech:

Mąż gotowy do wyjścia - odstawiony w nowe buty pogania - pora już ruszać w kierunku plaży Gusarica - skąd ma nas odebrać ponton 8O 8O :mrgreen:


Napięcie rośnie - szkoda tylko nowych butów męża :roll: Gdzież na słynny ponton w NOWYCH BUTACH :roll:

I wtedy zonk :idea: Gdzie ja się wybieram w tej kiecce i obcasach ? Przecież na wodzie na pewno będzie chłodno w nocy - błyskawicznie wdziewam spodnie, coś na grzbiet i chwytam szal - okaże się on zbawienny :) I obuwie płaskie - jachtowe - świetny pomysł :P


Widać od razu że Kobieta myśli praktycznie, brawo Ty :D
Przepraszamy że zapomnieliśmy zawrzeć dress code w zaproszeniu na party na Queen :wink:

Piszę sms ;" Nadciągamy :papa: " i opuszczamy miejscówkę.


Kapitan już płynie....... czym???????
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.12.2017 01:03

beatabm napisał(a):
gusia-s napisał(a):Ja tam jestem w gotowości tylko nie wiem czy też buty zdjąć :?: :roll:

Gusia Ty nie wiesz czy wchodząc do pontonu należy buty zdjąć??????????? 8O 8O 8O 8O 8O Czyżbyście mieli szczelny ponton????? 8O 8O 8O 8O 8O
Toć zapomniałam, że jeszcze przeprawa 8O :mrgreen:
Katerina napisał(a):gusia-s
A wiesz, że ostatnio w sklepie tzw. chińczyku widziałam laleczkę z Twojej kolekcji ... taką na breloczku :)

No wiesz... 8O Przesadzili :evil: Przecież to są pełnokrwiste Chorwatki :mrgreen: U chińczyka, też coś - podróba jakaś :lol:
Jak będę następnym razem to aż normalnie wezmę i nabędę :mrgreen:

Katerina napisał(a): No to jedziemy dalej - CYCANIE cz. II
yhyyy ... niby cz. II a nic jeszcze nie pocycane :(
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 29.12.2017 09:03

Napięcie rośnie jak u.... Hitchcocka :wink: :lool:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.12.2017 19:08

krakusowa napisał(a):Napięcie rośnie jak u.... Hitchcocka :wink: :lool:

Moglibyśmy coś pocycać, co Wy na to???
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 29.12.2017 19:20

Bedą dzisiaj te cyce cy nie , bo cosik mnie susy :mrgreen:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 29.12.2017 19:35

Katerina wyglądasz na balkonie jak włoska aktorka Sophia Loren wypoczywająca po zdjęciach do filmu. Gdzieś nad morzem pod Neapolem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone