Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.12.2017 20:13

gusia-s napisał(a):Jest trailer ... :)

Mamma Mia 2 ! :)
Katerina where are you? wycięli :(

:oczko_usmiech:


Na razie rozpoznałam wyspę Św.Andrija majaczącą na horyzoncie w trzech ujęciach i kawałek przylądka Prirovo z klasztorem w Visie. Może Maslinka rozpoznałaby zatoczki??? :papa: Cześć Maslinka, zaglądasz tu czasem? Czy to jest uvala Barjoška w trailerze?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.12.2017 21:02

Andrzeja też rozpoznałam i kawałek Biseva widać a reszta to nie wiem :(
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.12.2017 23:22

Ja już prawie gotowa do Świąt :)

IMG_20171220_144913[1].jpg

IMG_20161224_142804.jpg

IMG_20170101_033136.jpg


Sretan Božić :)

Życzę wszystkim cudownych Świąt i zapowiadam przedsylwestrowy odcinek - Jak to się w Komiży na Queen cycało 8) :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.12.2017 00:33

Katerina napisał(a):Może Maslinka rozpoznałaby zatoczki??? :papa: Cześć Maslinka, zaglądasz tu czasem? Czy to jest uvala Barjoška w trailerze?

Zaglądam i czekam, aż napiszesz następny odcinek :P Ja nie ruszyłam jeszcze niczego, jeśli chodzi o święta :roll: Dobrze, że idziemy do moich rodziców...
Nie mam w domu tak ładnie jak Ty :D

Jeśli chodzi o trailer, tak, Barjoška jest tam, gdzie pomost (np. moment powitania). Jest Vis (Luka), z klasztorem w tle - kiedy widać Stellana Skarsgårda.
Barjoška jest też, jak płyną statki, a oni biegną górą... Generalnie, prawie cały czas pojawia się Barjoška :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.12.2017 10:47

Katerina napisał(a):Ja już prawie gotowa do Świąt :)
...
Życzę wszystkim cudownych Świąt i zapowiadam przedsylwestrowy odcinek - Jak to się w Komiży na Queen cycało 8) :papa:

Pięknie przystrojony domek :hearts:
U mnie też świąteczne akcenty :)
received_1615400501900627.jpeg
received_1615400631900614.jpeg
received_1615400938567250.jpeg


Czyli do Siego Roku w Komiży :)
Wesołych Świąt i żeby nóżka wyzdrowiała :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.12.2017 14:27

Maslinka, Gusia :) :papa: :papa:

Gusia. widzę,że u Ciebie po szlachecku 8) I anioły są...Ja niestety kominka nie mam, ratuję się niezliczoną ilością lampek :P Dzieki za życzenia - noga po paru zabiegach fizjoterapii wygląda optymistycznie :) Ja również życzę całej Twojej Rodzince licznych , cudnych podróży , czy to w Cro, czy gdziekolwiek na świecie :P

Maslinka, ja zarzucam sznury lampek gdzie się da i głównie na tym opiera się dekoracja domu :D

IMG_20171223_182445.jpg


A skoro pojawił sie dziadek do orzechów...to wczoraj próbowałam wydobyć migdały ze skorup - migdały pochodzą z Visu - miejscowości Talež - sprzedał nam je starszy pan, który ma ekologiczne uprawy...

I...połamaliśmy z mężem dziadka do orzechów :mrgreen: Udało się pozyskać może 10 sztuk, reszta była tak twarda,że po połamaniu sprzętu poddaliśmy się.. :roll: Dzisiaj popróbujemy z młotkiem :oczko_usmiech:

IMG_20171224_021640_1.jpg


Jeszcze raz - samej najlepszości dla wszystkich Cromaniaków :) :papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.12.2017 15:17

Wesołych Świąt !!!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.12.2017 17:26

Kasia, wszystkiego Naj na Święta i w nowym roku, dla Ciebie i Twojego męża. Podróży do Cro, przede wszystkim na Vis :D I zdrówka!
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 26.12.2017 14:15

Katerina fajne ulepiłaś pierogi. Wystrój świąteczny też przykuwa uwagę. Na pianinie to kto gra. Ty czy jest ozdobą domu ?
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.12.2017 11:48

Maslinka i Hercklekot - dzięki za życzenia - najlepszego po Świętach i w Nowym Roku. Oby Wam podróży nie zabrakło :)

Ural - dzięki zaa pochwały :oops:
A na pianinie pogrywa parę osób w rodzinie, ja uczę się od lat z różnym efektem :oczko_usmiech: , ale kolęd kilka zagram. Na wigilię zawsze mamy "koncert kolęd" wykonywanych przez różne osoby, także - sprzęt odkurzony i gotowy do gry już we wczesnym adwencie :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.12.2017 17:16

Jak się w Komižy na Queen cycało.. :sm: :coool: :boss:


Jak już wspomniałam w poprzednim odcinku - zażywam uroków zatoki Ruda, gdy ..około godziny 13 tej dociera do mnie sms od Kapitańskiej Baby - autorki forumowych relacji o żeglowaniu i cycaniu :) na jachcie o dumnej nazwie Queen - beatabm
Oczywiście - całkowicie zaskoczona to ja nie byłam, umawiałyśmy się wstępnie na spotkanie gdzieś w Cro, bo nasze wakacje akurat się zazębiały. Poza tym , dzień wcześniej dostałam wiadomość ,że Załoga Queen obiera kurs na Vis.
Jednak... wydawało mi się to tak nierealne - a raczej wirtualne - bo z Beatą i jej jachtem znałam się tylko z forum i ekranu kompa :roll:
Także do końca nie wierzyłam, że komuś zechce się na ten nasz odległy Vis przyżeglować - za tę niewiarę zostałam już przez Beatę zbanowana w jej relacji, karę zasłużoną poniosłam :mrgreen:
Wiedziałam również ,że w Komiży przebywa równolegle z nami nasza kolejna forumowa koleżanka - CROnikiCROpka , spodziewałam się zatem ,że i z nią spotkamy się na Queen - Ewa, pozdrawiam :papa:

No..., to gdzie to my byliśmy? A.. na Rudej :idea: :) W smsie stoi,że jacht dopłynie do Komižy około 17tej, mamy zatem 4 godziny do zagospodarowania.

Zwijamy się z Plaży Ruda..

P8036419.JPG


.. aby przenieść się na położoną nieopodal Małą Srebrną (nazwa tej plaży nieoficjalna - stosowana przez naszych forumowiczów :) )
Pogoda jest wciąż fantastyczna i po poprzednich kapryśnych pogodowo dniach jesteśmy spragnieni plażingu..
Do Małej Srebrnej docieramy przez plażę główną Srebrną idąc po skałkach. Później odkryjemy też zejście do niej po skarpie ze wsi Rukavac.

P8036422.JPG

P9061694.JPG

P9061695.JPG

P9061702.JPG

P9061704.JPG
"Duża" Srebrna

P8036431.JPG





P9061703.JPG


Idąc sobie górą tą leśną ścieżką dostrzegamy taką oto platformę, którą wielu pływających przy Srebrnej obiera sobie za cel do zdobycia..

P8036423.JPG


Zrobi to również mój mąż - popłynie do niej z Małej Srebrnej i próbując na nią wejść boleśnie się porani - poobciera skórę na kolanach i brzuchu. Ale zuch - dał radę :roll: :lol:
Póki co, dochodzimy do plażyczki..

P8036424.JPG

P8036426.JPG

P8036427.JPG


..gdzie oddaję się słodkiemu nicnierobieniu na ślicznych białych otoczakach 8)

P8036430.JPG

P8036432.JPG


Trochę pływam z maską, ale dno nie jest ciekawe - same kamienie - za to woda przepyszna - czysta i ciepła :)

Robię sesję dziewczynom, żeby zdać fotorelację mojej bratanicy - niech widzi jak wartościowo jej ulubione laleczki spędzają czas :mrgreen:

P8036434.JPG


Z początku było na tej plaży może 5 osób, teraz zaczyna schodzić się coraz więcej plażowiczów - sjesta minęła..

O kurczę, która to godzina 8O :?:
Po 15 tej :!: Jesteśmy przecież umówieni na Zimnego Cyca z Beatą i jej Załogą, pora opuścić tę sympatyczną plażę :)

Robimy to wspinając się skarpą do góry - trochę wysiłku, ale zdecydowanie krócej ,niż idąc przez Srebrną :)

W drodze do auta mąż obwieszcza, że on musi do Visu... 8O :?:

Po co?

Buty muszę sobie kupić :P

8O :evil: :mrgreen:

Gdy pierwsze osłupienie minęło przyznałam mu rację - jego jedyne białe trampki nie nadawały się "do ludzi" po naszej przygodzie na bunkrach - jeśli ktoś nie śledził - opisałam jak zakopaliśmy samochód na mokrej gliniastej szutrówce - od tamtej pory trampki przybrały obleśny - rudo - sraki kolor :( :oczko_usmiech:
Wywabić się tego nie dało ..toteż pędzimy do tego Visu, bo mąż pójścia w gości "na klapku" odmówił :oczko_usmiech:

Poza tym wypada kupić jakieś wino..

Drzewo do lasu mamy nieść :mrgreen: :mrgreen: , myślę, ale na krzywy ryj nie pójdziemy tak zupełnie, więc nabywamy Plavca drogą kupna :)

Mąż marudzi przy wyborze obuwia, w końcu trafiamy na całkiem niezłe i niedrogie buty żeglarskie, więc wszystko trzyma się w konwencji. :wink:

Ja dla siebie szukam takich - oczywiście na obcasie :mrgreen:

obcasy.jpg


...ale nie mają :evil: :mrgreen:


Przy okazji ja też mierzę fajne Crocs'y, ale są bardzo drogie, więc nie napalam się dłużej :( :(

Pewnie nikt mi nie uwierzy, ale za 3 dni kupię je o 100 kun taniej - to już drugi raz na tych wakacjach - obniżka po sezonie w sklepie wypadała akurat :boss:

W samym Visie zabawiliśmy bardzo krótko, prawie nic nie sfociłam, ale zrobiłam to w ubiegłych latach i pokazałam miasteczko w poprzedniej mojej relacji.

Kilka zarejestrowanych w przelocie obrazków..

P8036443.JPG

P8036444.JPG

P8036445.JPG

P8036446.JPG


Pik, pik - sms - "Stoimy w Komiży na bojce"

Kurczę, trzeba się migusiem przemieścić do Komiży.

Viski port z góry widziany - ta szutrowa droga prowadzi do plaży miejskiej Grandovac.

P8036442.JPG


W Komiży wpadamy do apartmana w celu odświeżenia się...i...lekki zdziw - na stole w kuchni stoi przykryty serwetką talerzyk z komišką pogačą - lokalną przekąską przyrządzoną przez naszą Vanję 8O

Wszystko byłoby super, gdyby nie..totalny bajzel jaki zostawiliśmy w kwaterce przed wyjściem 8O :oops: :oops: Co za wstyd :roll:
I wtedy kiełkuje pytanie - czy Vanja powinna była wchodzić do apartmana pod naszą nieobecność? Wprawdzie to jej dom, ale... :?:

P8046560.JPG
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.12.2017 17:21

Kurczę,mam nadzieję ,że Admin pomoże - zdjęcia z jakiegoś powodu nie załadowały się :evil: :evil:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 28.12.2017 17:39

Katerina napisał(a):Kurczę,mam nadzieję ,że Admin pomoże - zdjęcia z jakiegoś powodu nie załadowały się :evil: :evil:

Ja widzę wszystkie, i dodam, że są bardzo super :D :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.12.2017 17:45

elka21 napisał(a):
Katerina napisał(a):Kurczę,mam nadzieję ,że Admin pomoże - zdjęcia z jakiegoś powodu nie załadowały się :evil: :evil:

Ja widzę wszystkie, i dodam, że są bardzo super :D :papa:


Są???Dzięki za info i dobre słowo..
To dlaczego ja nie widzę 8O
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 28.12.2017 18:44

No i co ,no i co dalej :?: :?: :?: :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone