Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje wielkie greckie wakacje! - cz. II Tinos

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.10.2018 12:30

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE!

Mykonos

Tego dnia w planach wycieczka na Mykonos ...
Wstaję jak zwykle dość wcześnie :smo: ... a tu taka niespodzianka pogodowa 8O 8O 8O
Obrazek


No jakieś dziury w chmurach dają nadzieję, że może się "przetrze" ... :?
Obrazek


No i się przetarło ... bo jak szliśmy z biletami w garści do portu, pogoda wyglądała już tak :oczko_usmiech:
Obrazek


A do tego wszystkiego to był pierwszy dzień (z trzech :wink: ) zupełnie bez wiatru ... co dawało się odczuć już w poczekalni promowej :roll: :wink:
Obrazek


Prom na Mykonos mamy o 11.15 - Fast Ferries Andros - cena 8 euro/osoba
Prom powrotny o 17.00 - Ekatarini P - cena 5,60 euro/osoba

Prom przypłynął z małym opóźnieniem (jak zwykle z resztą :wink: ) ...
Ale załadunek poszedł sprawnie (też jak zwykle :mrgreen: ) ... i wreszcie płyniemy :oczko_usmiech:
Obrazek


Obrazek


Tu widać apartmany Porto bella Vista
Obrazek


Tu jeszcze lepiej - to te prawie najwyżej, po prawej stronie :wink:
Obrazek



Obrazek


W środku dość komfortowo ... :mrgreen:
Obrazek


Obrazek


Ale ja oczywiście latam po otwartym pokładzie ... z jednej strony na drugą :lol:
Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Promy przypływają do tzw nowego portu, skąd autobusem jedziemy do centrum (bilet 2 euro/osoba)


No i trzeba stawić czoła temu mocno rozreklamowanemu miejscu ... :wink:
Obrazek



Mykonos słynie z kultowych barów, eleganckich butików i ... pelikana Petrosa.
Mykonos ma największe zaplecze klubów dla gejów w Grecji
- tak głosi mój przewodnik (między innymi ofkors) ... i ja to wszystko potwierdzam :roll: :lol: :wink:

Tony natomiast 498 razy powtarzał mi, żebym tam nie jechała, bo ... Tam tylko pijani i rzygający Anglicy są 8O 8O 8O - sorki Tony, ale masz kiepskie informacje :lol: :lol: :lol: (bo chyba sam jeszcze nie byłeś :wink: )
W kolejnym odcinku będziemy weryfikować to wszystko ... :lol: :lol: :lol:

:papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 11.10.2018 14:55

Czekałem bardzo na ten odcinek, ale już czuję się trochę zawiedziony niedyspozycją Anglików ... liczyłem na jakieś ciekawe wybryki :wink: . Od razu mam pytanko - czy wg. Ciebie warto być na Mykonos dłużej niż dzionek ?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.10.2018 15:17

Buber napisał(a):Czekałem bardzo na ten odcinek, ale już czuję się trochę zawiedziony niedyspozycją Anglików ... liczyłem na jakieś ciekawe wybryki :wink: .
Jeśli koniecznie potrzebujesz kontaktu z pijanymi Anglikami, to polecam Albufeirę w Algarve :roll: :wink:

Buber napisał(a):Od razu mam pytanko - czy wg. Ciebie warto być na Mykonos dłużej niż dzionek ?
Lucyna twierdziła, że Mykonos nie jest ciekawą wyspą :lol: , nawet mykonoska chora nie jest warta wycieczki tam 8O . Jedynie co plecała to wycieczka na Delos.
Wg mnie chora jest bardzo klimatyczna i warto tam pomyszkować :oczko_usmiech:
Co do reszty wyspy, po przeczytaniu kilku blogów i relacji Kulek, nie znalazłam tam nic, co koniecznie chciałabym zobaczyć :wink:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 11.10.2018 15:23

mysza73 napisał(a):
Buber napisał(a):Od razu mam pytanko - czy wg. Ciebie warto być na Mykonos dłużej niż dzionek ?
Lucyna twierdziła, że Mykonos nie jest ciekawą wyspą :lol: , nawet mykonoska chora nie jest warta wycieczki tam 8O . Jedynie co plecała to wycieczka na Delos.
Wg mnie chora jest bardzo klimatyczna i warto tam pomyszkować :oczko_usmiech:
Co do reszty wyspy, po przeczytaniu kilku blogów i relacji Kulek, nie znalazłam tam nic, co koniecznie chciałabym zobaczyć :wink:


Jak Anglicy się powstrzymują, to się tam wybiorę na 2 - 3 dni.
No i jak pomyszkować warto :wink: ... może spotkamy jakiegoś brata - pita, czy innego Lewandowskiego :boss: .
Delos jest w planie - mam nadzieję, że też tam byłaś.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.10.2018 15:32

Buber napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Buber napisał(a):Od razu mam pytanko - czy wg. Ciebie warto być na Mykonos dłużej niż dzionek ?
Lucyna twierdziła, że Mykonos nie jest ciekawą wyspą :lol: , nawet mykonoska chora nie jest warta wycieczki tam 8O . Jedynie co plecała to wycieczka na Delos.
Wg mnie chora jest bardzo klimatyczna i warto tam pomyszkować :oczko_usmiech:
Co do reszty wyspy, po przeczytaniu kilku blogów i relacji Kulek, nie znalazłam tam nic, co koniecznie chciałabym zobaczyć :wink:


Jak Anglicy się powstrzymują, to się tam wybiorę na 2 - 3 dni.
No i jak pomyszkować warto :wink: ... może spotkamy jakiegoś brata - pita, czy innego Lewandowskiego :boss: .
Delos jest w planie - mam nadzieję, że też tam byłaś.

Słyszałam że różne Lewandowskie czy Kożuchowskie tam bywają ... i inne celebryty oraz :wink:
Ja nikogo nie spotkałam, ale ja to się na nich słabo znam :roll:
No chyba, że byłby to siatkarski celebryta, to insza inszość :lol:
Taki dajmy na to Zajcew Ivanek, czy nasz Kubiak albo Bołądź (Potter padnie ze śmiechu jak tu kiedyś wróci :lol: )
Co do Delos, to nie byliśmy ... może z Paros albo Naxos się uda :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.10.2018 11:58

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE!

Mykonos - ciąg dalszy

Wiele słyszałam dobrego i złego o tej tętniącej życiem dniem i nocą wyspie ...
Byłam bardzo ciekawa jak Mykonos wypadnie w porównaniu z równie popularną Santorini :D
Trochę obawiałam się tłumu jazgoczących Azjatów, których zapamiętałam z Santorini właśnie ... :?
Codziennie przy Mykonos stała jedna albo dwie ogromne costy, którymi właśnie pływają te tłumy :roll: ... ale całe szczęście tego dnia wszystkie costy się ulotniły :oczko_usmiech:


Plaża miejska dość przyjemna ... :D
Obrazek


Agia Anna
Obrazek



Obrazek


Obrazek


Jesteśmy w starym porcie, skąd odpływają seabusy do nowego portu, a także statki wycieczkowe na Delos
Obrazek



Obrazek


Agios Nikolaos
Obrazek



Ze starego portu jest kilka kroków do kościoła Panagia Paraportiani, a właściwie pięć kościołów połączonych w jeden 8)
Pierwsze cztery świątynie, Agios Efstathios, Agios Anargyros, Agios Sozon i Agia Anastasia, zostały wybudowane między XIV a XVI w., tworząc bazę dla piątej, poświęconej Dziewicy Maryi. Nazwa Paraportiani oznacza "boczne drzwi" i odnosi się do faktu, że pierwotny kościół znajdował się obok bramy miejskiej, po północno-zachodniej stronie średniowiecznych murów, które chroniły zamek oraz stare miasto. Dziś kościół jest jednym z najważniejszych zabytków wyspy.
Biała jak śnieg budowla, na tle turkusowego morza wygląda pięknie :hearts:

Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Zdjęć z Mykonos mam ... sporo, więc odcinków poświęconych temu miastu też będzie ... sporo :oczko_usmiech:


Ale dziś wieczorem wszystko będzie dla odmiany czarne ... idziemy z Zuzią na pierwszy mecz w nowym sezonie ... :oczko_usmiech:
Obrazek


:papa:
Ostatnio edytowano 12.10.2018 12:09 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.10.2018 12:05

mysza73 napisał(a):Ale dziś wieczorem wszystko będzie dla odmiany czarne ... idziemy z Zuzią na pierwszy mecz w nowym sezonie ... :oczko_usmiech:
Obrazek


:papa:

Ostatnie zdjęcie - szara dziura z białą kreską :cry: :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.10.2018 12:09

Janusz Bajcer napisał(a):Ostatnie zdjęcie - szara dziura z białą kreską :cry: :wink:

A teraz :?: :?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.10.2018 12:11

Teraz już dziurki nie widzę. :wink: :idea:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 12.10.2018 13:32

mysza73 napisał(a):Byłam bardzo ciekawa jak Mykonos wypadnie w porównaniu z równie popularną Santorini :D

Wg mnie Mykonos może z Santorini wygrać w kilku konkurencjach. Szanse widzę w wykopaliskach (Delos, Mysza nie zmyszkowała), w posiadaniu przez mieszkańców sympatycznej żywej maskotki ptaku następcy Petrosa (ten pierwszy Petros mieszkał na wyspie ponoć 30 lat), kilka malowniczych wiatraków oraz w nieporównywalnie mniejszym tłumie przechadzających się turystów po stolicy. Santorini ma tych wygranych konkurencji jak mi się wydaje znacznie więcej. Santorini zabrało nam 8 dni Mykonos 3. I chyba tak bym oceniła wynik starcia 8:3 plusów dla Santorini, co nie znaczy że nie warto sobie głowę zawracać. W tych proporcjach mieści się też historia tych wysp.

W przypadku planowania wycieczki na Delos trzeba się wybrać jak najwcześniej rano ponieważ podobnie jak większość stanowisk archeologicznych w Grecji i to jest zamykane o 15.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.10.2018 11:32

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE!

Mykonos - ciąg dalszy


Idziemy dalej ...
Zanim dojdziemy do kolejnego obowiązkowego punktu na Mykonos, musimy przejść "uliczkami handlowymi" ... :roll:
Jak dla mnie, to za dużo tych straganów ... :?
Dobrze chociaż, że często kolorystyka tych szmatek jest biało-niebieska :wink:

Obrazek



Obrazek


Ulubiona bajka męża mego ... niestety koszulki z Pepą w rozmiarze XXL nie było :oczko_usmiech:
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Kościół z czerwoną kopułą ... widać na Mykonos jest większy wybór farb :lol:
Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



No i dochodzimy wreszcie do miejsca, które podglądałam sobie tu ... i zastanawiałam się, dlaczego ci wszyscy ludzie nie robią zdjęć wiatrakom ... tylko w drugą stronę ... :? 8O

Teraz już wiem co tam jest ... no i też mamy takie zdjęcie ... :oczko_usmiech:
Obrazek


Miejsce nazywane Little Venice (Mała Wenecja) jest jednym z chętniej odwiedzanych i fotografowanych na Mykonos. To kilka malowniczych, starych domów, zlokalizowanych nad brzegiem morza. Dawniej była to osada rybacka, założona w XVIII w. przez najbogatszych mieszkańców wyspy.

Skoro miejsce jest tak chętnie fotografowane, to i my zrobimy kilka fotek ... :smo:
Obrazek



Obrazek


Obrazek


W następnym odcinku pójdziey do wiatraków :oczko_usmiech:


:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.10.2018 12:15

A już myślałam, że wiatraków nie będzie na zdjęciach....
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.10.2018 12:16

Przyjemnie te domki nad samą wodą. I jaka zróżnicowana kolorystyka... :wink:
Ale zachwyciły mnie jeszcze pamiątkowe śliniaczki na straganie. :mrgreen: Świnka Peppa też niczego sobie... 8) Chociaż moi chłopcy zdecydowanie wolą T-shirty z różnymi wersjami napisu: This is Sparta! Ach, to brutalne młode pokolenie... :roll: :wink:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.10.2018 13:09

Czerwony bardziej konweniuje :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.10.2018 19:07

No dobrze, ta mała Wenecja niczego sobie, gdyby nie trzeba byłoby omijać na chodniku pozostałości rzygowin imprezowiczów.... ;)
których WIEM dlaczego nie spotkaliście - bo oni do18 SPIĄ!!
;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Moje wielkie greckie wakacje! - cz. II Tinos - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone