Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja ukochana Chorwacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2016 01:18

Jeszcze parę zdjęć z Baški Vody.

basz.jpg


basz.jpg


basz1.jpg
nasz parking i stromy podjazd


basz2.jpg
zachód słońca widziany z perspektywy naszego tarasu


basz4.jpg


basz6.jpg
pierwszy zjazd do B V od Splitu


basz7.jpg
promenada przy marinie
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 29.05.2016 11:08

Witaj, widze ze Twoje wypady pokrywaja sie z moimi dotychczasowymi i planowanymi. Za miesiac ruszamy do Cro. Tym razem pierwszy raz do Baskiej Vody. W planach Dubrovnik,Mostar i Miediugorje, Kravica. Czy trzy ostatnie da sie zrobic w jeden dzień?
Czy w Wiedniu byliscie długo i co warto zobaczyc w ciagu kilku godzin?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2016 12:29

santosz napisał(a):Witaj, widze ze Twoje wypady pokrywaja sie z moimi dotychczasowymi i planowanymi. Za miesiac ruszamy do Cro. Tym razem pierwszy raz do Baskiej Vody. W planach Dubrovnik,Mostar i Miediugorje, Kravica. Czy trzy ostatnie da sie zrobic w jeden dzień?
Czy w Wiedniu byliscie długo i co warto zobaczyc w ciagu kilku godzin?


Witaj :D Naturalnie tak, da się to zrobić -zacząłbym od Mostaru, ja jechałem Jadranką, natomiast wy możecie wykorzystać autostradę będzie prędzej. Mostar zajmie wam około 3-ch godzin zapewne będą tłumy, ale dacie radę. Medziugorie mała miejscowość - klasztor z wejściem na górę objawień myślę że max 3h.Natomiast na
wodospady Kravica również 3h max. wraz z kąpielą dla ochłody. Z pewnością będziecie zmęczeni, ale naprawdę warto. Po Kravicy możecie dojechać do autostrady jeśli zechcecie. Ja jednak polecam jazdę przez masyw Biokovo z aparatem w ręku widoki i droga naprawdę fajne. 8O
U mnie niestety jest tak, że zawsze prowadzę i nie bardzo ma kto te zdjęcia robić, nad czym ubolewam. :cry:
A dolicz proszę do tego czas przejazdu do poszczególnych miejsc.

Co do Wiednia to byliśmy, tu kilka godzin po przerwie na drzemkę, na autostradzie i byliśmy niedospani. Myślę że największym problemem, będzie zaparkowanie auta w sensownym miejscu. Ale zapomniałbym jest metro :!: :idea:
Na pewno warto zobaczyć katedrę i nieopodal jest pałac Hofburg ogromny kompleks pałacowy w centrum i kościół Karlskirche
to niewiele ale z pewnością zajmie wam dużo czasu. :!: :smo:

Pozdrawiam
Krzysiek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.05.2016 13:05

Fajnie spisywać relację i po czasie móc do niej zajrzeć ponownie :D

arko2007 napisał(a):
santosz napisał(a): W planach Dubrovnik,Mostar i Miediugorje, Kravica. Czy trzy ostatnie da sie zrobic w jeden dzień?
Czy w Wiedniu byliscie długo i co warto zobaczyc w ciagu kilku godzin?

Witaj :D Naturalnie tak, da się to zrobić -zacząłbym od Mostaru, ja jechałem Jadranką, natomiast wy możecie wykorzystać autostradę będzie prędzej. Mostar zajmie wam około 3-ch godzin zapewne będą tłumy, ale dacie radę. Medziugorie mała miejscowość - klasztor z wejściem na górę objawień myślę że max 3h.Natomiast na
wodospady Kravica również 3h max. wraz z kąpielą dla ochłody. Z pewnością będziecie zmęczeni, ale naprawdę warto. Po Kravicy możecie dojechać do autostrady jeśli zechcecie. Ja jednak polecam jazdę przez masyw Biokovo z aparatem w ręku widoki i droga naprawdę fajne. 8O

Jeśli mogę coś od siebie: jesi planujesz wejście na górę objawień w Medju. to weź odpowiednie buty, jak do chodzenia po górach. Sandały czy tenisówki to nie dobry wybór (my nie planowaliśmy, ale myślałam, że choć mały kawałeczek przejdziemy, ale w sandałach nawet 2 kroków nie było sensu robić, aby nie skręcić sobie nogi). Pamiętaj o wodzie, teren jest otwarty i wystawiony na działanie słońca. No i nie wiem czy będziesz z małymi dziećmi - to też ważne przy wejściu na górę. Na spokojnie Mostar bez góry to max. 1 h.

Jeśli chodzi o Wiedeń. Zamierzasz tam wpaść na kilka godzin czy na 1 noc (co polecam).

arko2007 napisał(a):Co do Wiednia to byliśmy, tu kilka godzin po przerwie na drzemkę, na autostradzie i byliśmy niedospani. Myślę że największym problemem, będzie zaparkowanie auta w sensownym miejscu. Ale zapomniałbym jest metro :!: :idea:
Na pewno warto zobaczyć katedrę i nieopodal jest pałac Hofburg ogromny kompleks pałacowy w centrum i kościół Karlskirche
to niewiele ale z pewnością zajmie wam dużo czasu. :!: :smo:
Sensowne parkowanie to tylko P+R. Cena jest śmieszna 3,6 eur/dzień, jest duży, piętrowy, w cieniu i zawsze znajdzie się tam miejsce parkingowe :idea: więc na prawdę nie ma sensu szukać i tracić czas. Polecam P+R Edberg, obok stacja metra (bilet całodzienny to coś 7 eur, ale dzieci za darmo - musisz mieć ich legitymację szkolną). My zaliczyliśmy Wiedeń na sylwestra 2014/2015 oraz rok temu przy powrocie z Włoch (w mojej relacji dojadę do tego odcina ok. środy, jeśli nie doczekasz to odezwij się na priv).
Ostatnio edytowano 29.05.2016 14:01 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2016 13:13

piekara114 napisał(a):Fajnie spisywać relację i po czasie móc do niej zajrzeć ponownie :D

arko2007 napisał(a):
santosz napisał(a): W planach Dubrovnik,Mostar i Miediugorje, Kravica. Czy trzy ostatnie da sie zrobic w jeden dzień?
Czy w Wiedniu byliscie długo i co warto zobaczyc w ciagu kilku godzin?

Witaj :D Naturalnie tak, da się to zrobić -zacząłbym od Mostaru, ja jechałem Jadranką, natomiast wy możecie wykorzystać autostradę będzie prędzej. Mostar zajmie wam około 3-ch godzin zapewne będą tłumy, ale dacie radę. Medziugorie mała miejscowość - klasztor z wejściem na górę objawień myślę że max 3h.Natomiast na
wodospady Kravica również 3h max. wraz z kąpielą dla ochłody. Z pewnością będziecie zmęczeni, ale naprawdę warto. Po Kravicy możecie dojechać do autostrady jeśli zechcecie. Ja jednak polecam jazdę przez masyw Biokovo z aparatem w ręku widoki i droga naprawdę fajne. 8O

Jeśli mogę coś od siebie: jesi planujesz wejście na górę objawień w Mostarze to weź odpowiednie buty, jak do chodzenia po górach. Sandały czy tenisówki to nie dobry wybór (my nie planowaliśmy, ale myślałam, że choć mały kawałeczek przejdziemy, ale w sandałach nawet 2 kroków nie było sensu robić, aby nie skręcić sobie nogi). Pamiętaj o wodzie, teren jest otwarty i wystawiony na działanie słońca. No i nie wiem czy będziesz z małymi dziećmi - to też ważne przy wejściu na górę. Na spokojnie Mostar bez góry to max. 1 h.

Jeśli chodzi o Wiedeń. Zamierzasz tam wpaść na kilka godzin czy na 1 noc (co polecam).

arko2007 napisał(a):Co do Wiednia to byliśmy, tu kilka godzin po przerwie na drzemkę, na autostradzie i byliśmy niedospani. Myślę że największym problemem, będzie zaparkowanie auta w sensownym miejscu. Ale zapomniałbym jest metro :!: :idea:
Na pewno warto zobaczyć katedrę i nieopodal jest pałac Hofburg ogromny kompleks pałacowy w centrum i kościół Karlskirche
to niewiele ale z pewnością zajmie wam dużo czasu. :!: :smo:
Sensowne parkowanie to tylko P+R. Cena jest śmieszna 3,6 eur/dzień :idea: więc na prawdę nie ma sensu szukać i tracić czas. Polecam P+R Edberg, obok stacja metra (bilet całodzienny to coś 7 eur, ale dzieci za darmo - musisz mieć ich legitymację szkolną). My zaliczyliśmy Wiedeń na sylwestra 2014/2015 oraz rok temu przy powrocie z Włoch (w mojej relacji dojadę do tego odcina ok. środy, jeśli nie doczekasz to odezwij się na priv).


Dokładnie tak jak piszesz :!: Znam takich, którzy stracą godziny na szukaniu miejsca do postawienia auta byle, za free. :D

Chyba chodzi o górę objawienia w Medziugrie :D
pozdrav
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.05.2016 14:00

arko2007 napisał(a):Chyba chodzi o górę objawienia w Medziugrie :D
No pewnie, że tak. Już poprawiam, aby nie wprowadzać w błąd. Dla mnie Medj. to wielka komercha, a Mostar super....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2016 14:35

Tata kiedy pójdziemy na plażę...i tak co rano :D

baszk6.jpg


baszk.jpg


baszka0.jpg


baszka9.jpg
tak wygląda właśnie plażowanie w B.V


basze.jpg
czasem trzeba napić się czegoś naprawdę chłodnego


P7220044.JPG


P7220045.JPG


P7220039.JPG


Jak sardynki w puszce no ...ale jak się nie ma co się lubi :D :lol: :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.05.2016 15:42

arko2007 napisał(a):Jak sardynki w puszce no ...

Delikatnie powiedziane....
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 29.05.2016 16:30

piekara114 napisał(a):
arko2007 napisał(a):Jak sardynki w puszce no ...

Delikatnie powiedziane....

to ta sama plaża :D :wink:
Chorwacja cz5 106.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2016 22:50

Ze spaceru do Breli - kilka zdjęć

baszka1.jpg


P7250087.jpg


baszka.jpg


Zdjęcie0479.jpg


brela.jpg


brela1.jpg


cdn...
Załączniki:
basz5.jpg
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.06.2016 02:05

arko2007 napisał(a):cdn...

Załącznik po "cdn" bardzo urokliwy...

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2016 21:11

Trzy dni do tyłu pojawiliśmy się w Bašce połową grupy, która wyjechała z pod Warszawy. :|
Mamy 24 lipca od rana oczekuję pozostałej, części naszej watahy. :D :lol: Wczoraj wysłali cynk że już się nudzą i rano opuszczą swoją Dolac i przyjadą na jednodniową wizytę. :hut: Tak jak, było ustalone jeszcze przed wyjazdem. Przed siódmą rano dzwoni telefon z informacją że jadą.
Aby zobaczyć to, co najpiękniejsze w Chorwacji jadą Jadranką.
Oto co zobaczyli zza okien swoich aut. /zdjęcia dzięki ich uprzejmości/. 8) :wink:

wal.jpg


wal1.jpg


wal2.jpg


wal3.jpg


wal4.jpg


wal5.jpg


wal6.jpg


wal7.jpg


wal8.jpg


wal9.jpg


wal10.jpg


wal11.jpg


wal12.jpg


wal13.jpg


wal20.jpg
Widoczna w dole Baśka Voda - znaczy dojechali


cdn...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.06.2016 23:11

arko2007 napisał(a):Oto co zobaczyli zza okien swoich aut.

Dalmacja piękna nawet zza samochodowej szyby.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2016 23:27

Franz napisał(a):
arko2007 napisał(a):Oto co zobaczyli zza okien swoich aut.

Dalmacja piękna nawet zza samochodowej szyby.

Pozdrawiam,
Wojtek


Masz rację - pamiętam jak u mnie, było wielkie Wow :wink: :!: kiedy po raz pierwszy zjechałem na wybrzeże z autostrady.
danoxxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) danoxxx » 01.06.2016 23:41

arko2007 napisał(a):
Franz napisał(a):
arko2007 napisał(a):Oto co zobaczyli zza okien swoich aut.

Dalmacja piękna nawet zza samochodowej szyby.

Pozdrawiam,
Wojtek


Masz rację - pamiętam jak u mnie, było wielkie Wow :wink: :!: kiedy po raz pierwszy zjechałem na wybrzeże z autostrady.


Wow to dopiero było jak pierwszy raz przejechałem przez tunel zimno ciepło cała rodzinka byla w szoku :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja ukochana Chorwacja - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone