Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Teksańskie widoczki w Toskanii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 27.05.2016 16:16

O...i za tym czekałem...miłe wspomnienia powróciły...Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.05.2016 17:08

ajdadi napisał(a):O...i za tym czekałem...miłe wspomnienia powróciły...Pozdrawiam

Cieszę się, że miłe wspomnienia powróciły...
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 28.05.2016 12:30

piekara114 napisał(a):Cieszę się, że miłe wspomnienia powróciły...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Może kiedyś uda się wrócić... :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.05.2016 22:52

mysza73 napisał(a):ja do Sieny też jeszcze kiedyś chcę wrócić ... no i zobaczyć Duomo w środku, bo nie byłam :oops:
Nie chciało się w kolejce stać?

ajdadi napisał(a):Może kiedyś uda się wrócić... :wink:
W Sienie byłeś późnym popołudniem? Torre pięknie oświetlona takim ciepłym światłem…



20.07.2015, poniedziałek - Siena c.d.

Spotykam chłopaków na schodach z tyłu bazyliki. Mają zimne picie, co w tym upale jest podstawą... Idziemy coś zjeść, oczywiście to coś to pizza… Ale niestety TA w Sienie do nawet dobrych nie należała :evil:
Kupujemy jeszcze butelki win dla siebie, na prezenty, na najbliższe wesele….
Wchodzimy jeszcze na Campo…. Ale tłumy 8O 8O ciężko przejść, żeby wejść na sam plac, nie mówiąc już o jakimś poruszaniu się w tym tłumie. Udaję się pod fontannę, która powoli zapełnia się wodą. Nie mam mowy o zrobieniu zdjęcia całej fontannie, ludzie okupują ogrodzenie szczelnym szpalerem. Udaje mi się zrobić jakieś zdjęcie….
Obrazek

Obrazek

Jest i gorąco i tłumnie, a jeszcze trochę drogi dziś przed nami, więc wracamy na parking. Najpierw przepychamy się przez tłumy, ale na szczęście z każdą kolejną uliczką ludzi coraz mniej. Na schodach ruchomych spotykamy turystów podążających ku miastu, my podążamy w dół i po chwili meldujemy się na zacienionym parkingu. Auto mamy na dolnym poziomie, więc cały czas było w cieniu :mrgreen: Na parkingu są toalety - myślę, że to dość ważna informacja w przypadku zwiedzania z dziećmi…
Jeszcze spotkanie z maszyną, w której zostawiamy 8 euro i możemy jechać dalej. Już przy obwodnicy tankujemy paliwo (zdecydowanie tańsze niż to przy autostradzie) i podążamy na północ. Minęło południe...


To już był nasz ostatni punkt w Toskanii :papa: :papa: ……






…..ale nie w Italy :mrgreen: :mrgreen:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 29.05.2016 11:49

piekara114 napisał(a):W Sienie byłeś późnym popołudniem? Torre pięknie oświetlona takim ciepłym światłem…


Od wczesnego do późnego :) wjechaliśmy tam z Florencji przed powrotem do MdB
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2512
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 29.05.2016 12:11

Zostałam zaproszona w relacji Ruzicy więc jestem :) mam nadzieję, że dobrze trafiłam. Żałuję tylko, że tak późno bo piękne zdjęcia na poprzednich stronach zauważyłam. To nic, mam czas więc 23 stronki nadrobię :D
Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.05.2016 12:30

wiola2012 napisał(a):Zostałam zaproszona w relacji Ruzicy więc jestem :) mam nadzieję, że dobrze trafiłam. Żałuję tylko, że tak późno bo piękne zdjęcia na poprzednich stronach zauważyłam. To nic, mam czas więc 23 stronki nadrobię :D
Pozdrawiam

Witaj Wiola. Zapraszam do mnie i dobrze trafiłaś. Dziękuję za pochwałę... Zaraz będziemy w regionie, który Cię interesuje...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2016 16:15

piekara114 napisał(a):o poranku...

Majowym wieczorem też nie jest tak źle :)
Tyle że do Duomo już nie wpuszczali, czego do tej pory żałuję.
Po Colle Val d'Elsa chwilkę pospacerowaliśmy, nic szczególnego, ale mają tam windę do centro storico :cool:

A fajne darmowe miejsca do parkowania w Sienie są po zachodniej stronie twierdzy (i stadionu), nawet w cieniu można trafić :) .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.05.2016 16:29

kulka53 napisał(a):
piekara114 napisał(a):o poranku...

Majowym wieczorem też nie jest tak źle :)
Tyle że do Duomo już nie wpuszczali, czego do tej pory żałuję.
Po Colle Val d'Elsa chwilkę pospacerowaliśmy, nic szczególnego, ale mają tam windę do centro storico :cool:

A fajne darmowe miejsca do parkowania w Sienie są po zachodniej stronie twierdzy (i stadionu), nawet w cieniu można trafić :) .

Czyli z majówki wróciliście?
Po Colle nie pospacerowaliśmy, spieszyliśmy się do Sieny, i w sumie do dobrze wyszło, bo pusta Siena piękna.... A parking darmowy? zwykle szukamy, ale teraz odpuściliśmy i w sumie te 8 euro za 4 h w tym przypadku w ogóle nie bolało jak wrzucałam do maszyny (w przeciwieństwie do 10 eur/10 h w Luksemburgu jak ostatnio musieliśmy uiścić.... tu już bolało.....)
Ostatnio edytowano 29.05.2016 18:31 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2016 16:36

piekara114 napisał(a):Czyli z majówki wróciliście?

Dziś w nocy :roll:
Tym razem na Brennerze padało tylko trochę i tylko raz (bilans 6:2 :) ), ale mimo to i tak nie jechało się najlepiej, a wręcz przeciwnie - korki :evil:
piekara114 napisał(a):10 eur/1 h

8O :roll:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.05.2016 16:43

kulka53 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Czyli z majówki wróciliście?

Dziś w nocy :roll:

A gdzie byliście, bo chyba przegapiłam :oops: ?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2016 16:52

mysza73 napisał(a):A gdzie byliście, bo chyba przegapiłam :oops: ?

Ooooo nieładnie :wink:
Tym razem bez niespodzianki, zgodnie z planem - czyli Sardynia po raz drugi. 8)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.05.2016 16:56

kulka53 napisał(a):
mysza73 napisał(a):A gdzie byliście, bo chyba przegapiłam :oops: ?

Ooooo nieładnie :wink:
Tym razem bez niespodzianki, zgodnie z planem - czyli Sardynia po raz drugi. 8)

No coś mi się rzuciło kiedyś w oczy :wink: ,
ale z Wami do końca to nigdy nic nie wiadomo :smo: ,
jak pogoda, bo jak giro oglądałam, to deszczu w Italii nie brakowało :roll: , kiedy relacyja? :oczko_usmiech:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2016 17:03

Fakt, z nami nic nie wiadomo, ale tym razem bez rozważań i wahania wybraliśmy jedynie słuszny kierunek - Livorno - i prom na tę "wysepkę" :)
Pogoda... zero deszczu, niewiele chmur, słońca nie brakowało, opalenizna nie do pogardzenia, ale co się wymarzliśmy to nasze :roll: :lol:
Relacja - pewnie trochę potrwa bo nazwiedzaliśmy się sporo, a zaczniemy sądzę że niedługo :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.05.2016 17:06

kulka53 napisał(a):Fakt, z nami nic nie wiadomo, ale tym razem bez rozważań i wahania wybraliśmy jedynie słuszny kierunek - Livorno - i prom na tę "wysepkę" :)
Pogoda... zero deszczu, niewiele chmur, słońca nie brakowało, opalenizna nie do pogardzenia, ale co się wymarzliśmy to nasze :roll: :lol:
Relacja - pewnie trochę potrwa bo nazwiedzaliśmy się sporo, a zaczniemy sądzę że niedługo :)

No to czekam :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Teksańskie widoczki w Toskanii - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone