Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 08.04.2017 00:44

lkemot napisał(a):Fajny widok z parkingu na dachu Tommiego, a i cena za parking bardzo dobra. Już nie mogę się doczekać jak tam wjadę i pomaszeruję do Starego Miasta...

Czekamy na ciąg dalszy, bo zapowiedź jest złowroga :evil:


Cena za parking bardzo dobra, a do Starego Miasta z buta może z 10 min. Oczywiście pewnie w sezonie w ciągu dnia będzie tam trudno postawić, ale warto próbować. :)

Wierz mi, że nie tylko zapowiedź kolejnego odcinka złowroga, ale i nasza przygoda zjeżyła mi włos na głowie :-?
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.04.2017 02:43

Blato super, nawet przy "niepogodzie", deptałyśmy sobie po piętach, upewniam się z każdym odcinkiem:))

Poprzedni...- bardzo klimatyczny, taki jakie lubię - długi i obfity w piękne foty :) :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 08.04.2017 08:38

Katerina napisał(a):Blato super, nawet przy "niepogodzie", deptałyśmy sobie po piętach, upewniam się z każdym odcinkiem:))

Poprzedni...- bardzo klimatyczny, taki jakie lubię - długi i obfity w piękne foty :) :papa:



U mnie zawsze długie odcinki :P pewnie dlatego mało osób komentuje i dyskutuje, bo ciężko coś zacytować :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2017 12:11

Uf, przetrzepałem ten wątek i kawałek o Bledzie i okolicy. Dziękuję za ładne zdjęcia i opis, bedzie co zwiedzać w czerwcu :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.04.2017 12:15

U nas też było Blato przy słabej pogodzie. Trudno się dziwić - jak jest słońce, siedzi się na plaży (albo w morzu) ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2017 12:49

maslinka napisał(a):U nas też było Blato przy słabej pogodzie. Trudno się dziwić - jak jest słońce, siedzi się na plaży (albo w morzu) ;)


W Piranie, Trieście i Krku z wody wychodziłem na chwilę. Nad Gardą do wody przez tydzień wlazłem może dwa razy i to tylko raz na pełne zanurzenie (ale sierpień 2014 to była tragedia pogodowa) :wink: A z Bledu przytargałem przeziębienie - było się na tym słoneczku nie rozpinać i zamiast zimowej kurtki, założyć softa. Duży chłopczyk wspinając sie po schodach na zamek, zdjął czapeczkę i kurteczkę i go ekspresem przewiało :roll: :mrgreen:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 29.04.2017 14:04

Pääkäyttäjä napisał(a):Uf, przetrzepałem ten wątek i kawałek o Bledzie i okolicy. Dziękuję za ładne zdjęcia i opis, bedzie co zwiedzać w czerwcu :mrgreen:


W czerwcu tam będzie pięknie. Polecam Vintgar :) Mi brakowało czasu, aby się tam na spokojnie poszwędać po okolicznych wioskach, dlatego do powtórki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jakoś nie narzekam z tego powodu :lol:


maslinka napisał(a):U nas też było Blato przy słabej pogodzie. Trudno się dziwić - jak jest słońce, siedzi się na plaży (albo w morzu) ;)


Otóż to. Staraliśmy się tak wycyrklować, patrząc na prognozy, aby do maksimum wykorzystać słoneczne dni. :hut:

No właśnie... swoją drogą opuściłam się w pisaniu :roll: Czas się brać za film i kolejny odcinek!


Pääkäyttäjä napisał(a):
maslinka napisał(a):U nas też było Blato przy słabej pogodzie. Trudno się dziwić - jak jest słońce, siedzi się na plaży (albo w morzu) ;)


W Piranie, Trieście i Krku z wody wychodziłem na chwilę. Nad Gardą do wody przez tydzień wlazłem może dwa razy i to tylko raz na pełne zanurzenie (ale sierpień 2014 to była tragedia pogodowa) :wink: A z Bledu przytargałem przeziębienie - było się na tym słoneczku nie rozpinać i zamiast zimowej kurtki, założyć softa. Duży chłopczyk wspinając sie po schodach na zamek, zdjął czapeczkę i kurteczkę i go ekspresem przewiało :roll: :mrgreen:


Mądry Polak po szkodzie :wink: My w Bledzie popływaliśmy, woda była ciepła! Szczerze, to się nawet zdziwiłam, ale faktycznie, nic nie odmarzało po wejściu ani po wyjściu :P a pływaliśmy koło 18:00.

Co do pogody, jak patrzę na to, co za oknem, to się boję, jakie będzie w tym roku lato :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2017 17:13

CROnikiCROpka napisał(a):Co do pogody, jak patrzę na to, co za oknem, to się boję, jakie będzie w tym roku lato :roll:


Nie chcę zapeszać i krakać ale w 2014 było podobnie i lato we Włoszech było do d...uszy. :roll:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 29.04.2017 19:33

Pääkäyttäjä napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Co do pogody, jak patrzę na to, co za oknem, to się boję, jakie będzie w tym roku lato :roll:


Nie chcę zapeszać i krakać ale w 2014 było podobnie i lato we Włoszech było do d...uszy. :roll:


Weź lepiej odpukaj w niemalowane, a dla potwierdzenia to jeszcze wypluj te słowa :? :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2017 22:35

CROnikiCROpka napisał(a):Weź lepiej odpukaj w niemalowane, a dla potwierdzenia to jeszcze wypluj te słowa :? :roll:


Tak jest!
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.05.2017 00:16

Część XX. Wywiało nas na inną wyspę


Wracam po długiej przerwie i zabieram Was ze sobą w rejs! Tak, a co! Dziś płyniemy na Mljet :hut: Zakładajcie kamizelki ratunkowe, bo miejscami wrażenia mogą być ekstremalne :wink:


Zacznijmy jednak od tego, że spałam na „czuja”, bo rejs też zależał od pogody. A w nocy dodatkowo przeszła burza, od 4 do 7 nie było prądu, lało. Bałam się, że z rejsu nici. Jednak rano telefon milczał, czyli płyniemy. Po wczorajszej ulewie wyglądam za okno, a tam tak:

Obrazek

Obrazek


Jesteśmy w Cro, czegóż innego można się spodziewać? :mrgreen: A poza tym po deszczu jest super przejrzyste powietrze i Lastovo mamy na wyciągnięcie ręki :)


Musimy zjeść i wyjść o 7:30, dlatego nie ma wylegiwania się. Raz dwa i jedziemy.


Jest tak ładnie, że nie mogę odpuścić sobie zdjęć :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
to chyba w tym momencie podjęliśmy decyzję, że za rok na Lastovo :wink:

Obrazek


Jako parking, tym razem ten nad Tommym. Będzie tanio, w końcu uciekamy z Korculi na cały dzień.

Idziemy w dół do biura podróży Korkyra, które jest organizatorem naszej wyprawy. Reguluję resztę kwoty, bo wczoraj płaciliśmy tylko zaliczkę. W sumie 840 kun za dwie osoby w dwie strony. W tym był rejs, obiad (rybka itd. jak na fish picnicu), wejście do Parku Narodowego, poruszanie się po nim (w tym krótkie rejsiki) i przewodnik, który nas oprowadzał i opowiadał w języku angielskim.

Ludzie się zbierają. Jest kilka par w naszym wieku, kilkoro osób samych i kilka pań – przyjaciółek. Generalnie ekipa fajna i nie „klub emeryta” :wink: W końcu idziemy do łódki i punktualnie o 8:30 wypływamy.


Jest fajnie, ciepło, morze nie buja (jeszcze), statek jest „dwupoziomowy”, młodzież idzie na górę, 45+ zostają na dole :lol: My poszliśmy na górę, żeby mieć lepszy widok do nagrywania (potem żałowałam… :roll: ).

Na początek oczywiście rakija. Swoją drogą paskudna :roll:


I płyniemy. Widoki – cudne :hearts:

Obrazek

Obrazek
jak ja uwielbiam Półwysep :hearts:

Obrazek
przy takiej przejrzystości powietrza – zapiera dech w piersiach


Nie tylko jednak Peljesac możemy podziwiać. Spójrzcie na TO :)

Obrazek

Obrazek


Ale Półwyspem też Was pomęczę jeszcze :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Niestety, im dalej w las tym gorzej. Zaczyna bujać. Najpierw fajnie – wiecie, jak to jest, jedna falka, ooo idzie większa itd. Także radocha na całego, cykanie zdjęć, kręcenie filmików, każdy na pokładzie zacieszał :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


No dobra, fajnie, ale… daleko jeszcze? :roll:

I tak nas buja 20 min, 30 min, 40 min…. :roll: Jak choroby morskiej nie mam, tak już mnie zaczyna mdlić. Współtowarzyszom podróży z górnego pokładu już też mina rzednie, każdy się stara patrzeć w jeden nieruchomy punkt. Silniczek łódki ledwo sobie radzi, fale walą nas z boku…Ani wysiąść, ani nic – szlag by to… w myślach przeklinam tą naszą wycieczkę.

Jeszcze staram się coś cykać, ale 90% zdjęć krzywych. GoPro i stabilizator Gimbal dostały choroby morskiej i też krzywo nagrywają, poza tym boję się, że upuszczę i pójdą na dno, więc też dość szybko chowam to wszystko do plecaka.

Co jakiś czas wpada do nas na górę przewodnik i patrzy czy żyjemy. Widać, że też nie jest zachwycony. Martwi się o całą naszą wyprawę. Ja też. Na morzu nikogo poza nami. To się żeśmy wybrali… :roll: a można było d..ę na Bacvie uwalić. Ehh mądry Polak po szkodzie :roll:

A bujało nas tak (jesteśmy na górnym pokładzie, z dolnego fale pewnie wyglądały na jeszcze gorsze i gdybym tam siedziała, to pewnie zdjęcia wiałyby grozą):

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jak na karuzeli…góra, dół, góra dół….

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I to moje ostatnie zdjęcia. Chowam aparat, zamykam oczy. I to był błąd… jak mi się wtedy zaczęło bujać w głowie…. Apogeum nadeszło, gdy fala uderzyła tak, że stół drewniany się przewrócił, a my prawie spadliśmy z ławek. Ok, to mi się przestaje podobać. Wysiedziałam jeszcze trochę u góry i poszłam na dół. Cóż, najwyżej będę tym pierwszym, który zacznie puszczać pawia… :roll: Ktoś musi zacząć :P


Na dole przy schodach spotkałam kapitana, który popatrzył na mnie i zaczął obiecywać, że już niedaleko. No, my na górze to chociaż sucho mieliśmy. Na dole kałuże małe i duże :wink: Kapitan obserwował fale i mówił drugiemu, który siedział za sterem, co ma robić.

Kierownik wycieczki, widząc mnie w stanie łagodnie ujmując średnio-zadowolonym, proponował wodę itd., ale ja to już chciałam tylko wysiąść. Siadłam, wystawiłam twarz do wiatru, trochę pomogło. Wkrótce dołączyła do mnie kolejna towarzyszka niedoli z góry. Mówiłam, że ktoś musi być pierwszy? :lol:

Na szczęście faktycznie, 15 min i byliśmy u celu. Do zatoki na Mljecie wpływaliśmy już z kapitanem u steru, bo młodszy stażem nie mógł sobie poradzić. Cały rejs trwał 2h. Długo…


Eh… a jak my wrócimy? :roll:


Na razie idziemy zwiedzać. Jestem dalej skołowana, więc i zdjęć mniej.


Przy wejściu do Parku przejmuje nas przewodniczka. Każdy dostaje już kupiony bilet do PN. Jego koszt to 100 kun za osobę dorosłą. Nie wiem czy to ceny posezonowe, pewnie tak. W każdym razie uważam, że warto.

Idziemy najpierw laskiem, bardzo przyjemnie, ładne ścieżki, do tego cykady – jest pięknie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Co jakiś czas stajemy, a Pani przewodnik opowiada o roślinności, wyspie, jeziorach. Trochę słucham, trochę się rozglądam. Powoli muszę wrócić do pełnej aktywności i trochę energii nabrać.

Obrazek

Obrazek
rybki trochę mniejsze niż w Plitwicach, ale też jest ich duuużooo


Pierwsze, co rzuca się w oczy, to wszechobecna zieleń. Piękne kolory, piękne kontrasty, faktycznie ma się wrażenie bardzo bliskiego obcowania z naturą.

Obrazek

Obrazek


Dochodzimy do punktu, w którym ładujemy się na łódkę i płyniemy w stronę wysepki św. Marii, która znajduje się na środku Wielkiego Jeziora. Rejs jest krótki, ale przyjemny. Choć nawet tutaj wieje 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piękna willa, podobno jakieś miejsce spotkań, znane osobistości się właśnie tu kwaterują

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W końcu dopływamy. Oczywiście idziemy zwiedzać klasztor. Szału nie ma. Na razie widać, że trochę remontów, coś się starają podreperowywać. Generalnie skromnie. Ale w sumie taki powinien być klasztor, a nie full wypas i Maybach w garażu :evil:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Najpiękniejsza rzecz tam to bez wątpienia ten witraż:

Obrazek


Teraz wychodzimy na zewnątrz i obchodzimy klasztor dookoła. Nie jest to długi spacer, ale miły. Tylko ten wiatr… Powoli zaczynam się martwić, jak wrócimy i już snuję plany Jadrolinja na Plejesac i może taxi boat z Orebica na Korculę. Staram się nie jeść, żeby potem na łódce nie było awarii…


No nic, na razie skupmy się na spacerze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piękne ten Mljet

Obrazek

Obrazek

Obrazek
klasztor od tyłu


Gdzieś mniej więcej w momencie robienia tego zdjęcia poniżej doszliśmy do wniosku, że na Mljet musimy wrócić we własnym zakresie. I tak – w 2018 r. chcemy spędzić tu kilka dni. :hut:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dostajemy od Przewodniczki czas wolny. Możemy się poszwędać sami. Robimy więc kolejne kółko wokół klasztoru.

Obrazek
za klasztorem można znaleźć takie ruiny

Obrazek


A teraz uwaga, nie było ich na Korculi, nie było ich na Badiji, a tu są :mrgreen:

Obrazek
Osiołki!

Obrazek

Obrazek
do puszki można było wrzucić pieniądze na jedzenie dla osiołków, oczywiście – wrzucone :)


Idziemy dalej, a gdyby się ktoś zmęczył to jest na czym posiedzieć:

Obrazek


I na co popatrzeć:

Obrazek


Dochodzimy do miejsca, gdzie ma nas zgarnąć łódka. Mamy trochę czasu, więc idziemy na lody. 1 gałka :arrow: 8 kun. Ale jakie dobre były! Niebo w gębie!

WC przy klasztorze – 7 kun. Ale cóż zrobić, jeśli się chce… :roll:


W końcu ładujemy się, tym razem na katamaranik i płyniemy skąd przypłynęliśmy :wink:

Obrazek

Obrazek
cudnie

Obrazek
o Mljecie dowiedzieliśmy się, że to fajne miejsce do snurkowania, dlatego też jesteśmy bardzo za, żeby wpaść tu na parę dni urlopu

Obrazek
podobno tylko apartamenty trzeba z wyprzedzeniem rezerwować, bo baza noclegowa nie jest zbyt rozbudowana, no i niestety podobno ceny trochę wyższe niż w innych miejscach w Cro, ale nie wiem tego na 100%, bo jeszcze nie sprawdzałam


Jak już nas wysadzili z łódki, dostaliśmy znów czas wolny, aż do samego odpłynięcia naszego statku. Chcemy to wykorzystać na spacer wokół jeziora i narzeczony chciał popływać, bo woda podobno zupa. Niestety, plan spalił na panewce, bo kąpielówki zostały w apartamencie… ehh. To idziemy, może widoki zrekompensują niemożność pokąpania się.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nie mogę się nadziwić tym kolorom


Jedno, na co trzeba uważać, to wszechobecne jaszczurki. Latają jak głupie i są wszędzie.

Obrazek

Obrazek
ta już trochę opalona :D


Widoki nieziemskie, aż by się chciało wskoczyć. Ale jak potem wracać w mokrych gaciach? Można tylko nogę zamoczyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
w tym miejscu jedno jezioro łączy się z drugim


Po 40 minutach wolnego spaceru dochodzimy do punktu wyjścia. Teraz powoli kierujemy się do wyjścia z Parku.

Obrazek
taką dróżką wracamy skąd przyszliśmy :wink:


Przed wejściem do Parku jest masa straganów. Oczywiście kupuję magnesik (25 kun). Idziemy się czegoś napić. Siadamy w beach barze przy porcie, zamawiam colę i sok (38 kun). Cena chyba za lokalizację :D Towarzyszy nam ładny widok i wścibskie osy w ilości sztuk 5. A żeby je… :evil:

Obrazek
widok z baru

Obrazek
to niestety nie nasza łódka

Obrazek
ta ostatnia jest nasza…plusem było, że żeby się do niej dostać, przeszliśmy przez pozostałe cztery, te pierwsze dość ekskluzywne, a my tacy nieubrani, bez garniturów :P


Na wszelki wypadek lokuję się na dolnym pokładzie. Zresztą – wszyscy tak robią. Na górze bujało gorzej, więc dmuchamy na zimne. Najpierw podają nam obiad. Makrela, surówki, chleb, wino etc. Jem mało, wolałabym nie wymiotować rybką :roll:

Zagadują do nas dwie bardzo miłe Panie w UK. Przyjaciółki, są razem na urlopie. Fajnie się gada.

Wypływamy. Na szczęście mniej wieje, morze jest spokojniejsze. Fale są, ale nie takie, jak rano. Trochę nagrywamy, trochę robimy zdjęć.

Obrazek
korci, aby się tam znaleźć

Obrazek


Jedna z Pań z UK idzie na dziób pocykać foty. Wraca cała mokra – przyszła jedna większa fala i zrobiła jej prysznic :lol: Wszyscy się śmieją, morale ekipy wzrasta. Chyba każdy po porannej przygodzie bał się o powrót. Na szczęście jest w porządku :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
na horyzoncie pojawia się już Korcula

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I jesteśmy na miejscu. Mljet piękny, droga do paskudna, droga z – ok. Czyli reasumując wychodzi na plus :mrgreen:


Pogoda ewidentnie się zmienia. Dobrze, że jutro kończymy urlop. I tak by nie było plażowania.

Obrazek
te chmurki upałów nie zwiastują

Obrazek


Idziemy „odebrać” Dusterka z parkingu. Płacimy 50 kun za postój od 8:00 do 18:20. Jedziemy do apartamentu, przebrać się i ogarnąć a potem kierunek :arrow: Vela Luka i konoba Lucica – czas na pożegnalną kolację. Nikt nas tak dobrze i smacznie nie ugościł jak oni, więc wybór był oczywisty :)


Droga do Vela Luki urozmaicona jest piękną grą światła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Korcula zafundowała nam piękny spektakl na pożegnanie :hearts:

Auto stawiamy na parkingu przy porcie, płacimy Pani Parkingowej tylko 16 kun za 2h, więcej od nas nie chce. Widzi naklejkę na aucie, rzuca „Polako, Polako” i macha ręką. Miło :)


Jestem głodna. Od rana jadłam niewiele, a spaliliśmy sporo kalorii. Mnie dziś zjadł stres, więc muszę sobie odbić :D


Nie oszczędzamy się. To nasza ostatnia kolacja. Musi być zupka, musi być ryba, musi być blitva, musi być wino i palacinki. I było. I to nie byle jakie. Rybka jedna z lepszych z karty – żółtogon (czy jakoś tak) 8) I oczywiście jak to w Konobie Lucica – wszystko PYSZNE! :hearts:

Obrazek

Obrazek


A teraz już czas wracać. Przed nami pakowanie a jutro rano wyjazd :(



Gdyby ktoś chciał zobaczyć i poprzeżywać z nami rejs i spacer po Mljecie, to zachęcam do obejrzenia filmiku :)





A z CROnikarskiego obowiązku dodam, że:
- zrobiliśmy dziś 17 908 kroków
- przeszliśmy z buta 11,68 km
- spaliliśmy 573 kalorie


Co w kolejnym odcinku?
- zmiana lokalizacji ale do domu jeszcze nie wracamy
- zmiana temperatury
- zmiana ubrań


Do zobaczenia :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.05.2017 00:22

Poznałem osiołki z zagadki :smo: :lol:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 01.05.2017 07:58

Za jakieś 80 dni zobaczę Mljet na własne oczy, a jest tak pięknie!
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.05.2017 20:03

Janusz Bajcer napisał(a):Poznałem osiołki z zagadki :smo: :lol:


Masz nie tylko dobre oko, ale i super pamięć :oczko_usmiech:


figusek napisał(a):Za jakieś 80 dni zobaczę Mljet na własne oczy, a jest tak pięknie!


Wakacje na Mljecie? :hut:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 03.05.2017 07:40

fajny wypad na Mljet, choć to trochę droga impreza... widzę, że w tym roku bilet do parku w sezonie (od początku czerwca do końca września) kosztuje już 125 kun 8O
w ogóle ceny wstępów w Cro wzrastają bardzo szybko - weźmy taki Dubrovnik, mury w 2017 to koszt 150 kun, w 2015 płaciliśmy 100... no ale są miejsca, które trzeba i warto zobaczyć

nie zazdroszczę bujania, na pewno by się to u mnie źle skończyło :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016 - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone