Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.04.2017 12:54

Vjetar napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Obrazek


To czarne to jakaś rzeźba czy tylko boja. A może zupełnie coś innego?


To boja :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.04.2017 17:16

Wygląda to jakoś dziwnie... Dzięki. :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.04.2017 20:56

Vjetar napisał(a):Wygląda to jakoś dziwnie... Dzięki. :)


Wygląda jak pięść w rękawicy bokserskiej wystająca z morza :P Ale jak zrobię zbliżenie na kompie, gdzie mam fotkę w dużej rozdzielczości, to ewidentnie jest to boja (sprawdziłam też na innych zdjęciach z inną perspektywą) :)
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 02.04.2017 21:31

CROnikiCROpka napisał(a):
tomekkulach napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):CZĘŚĆ XV. Dzień w raju

Kierunek :arrow: Proizd.

Autko stawiamy na parkingu przy porcie, płacimy 50 kun za cały dzień. Dobra cena.

Ludzi przybywa, przybywa i przybywa.



Witam :D

Myśmy autko zostawili przy markecie Tommy:
http://tiny.pl/gf1zg
W łódce oprócz nas była para
Chorwatów oraz rodacy(też parka)
z mazowieckiego :oczko_usmiech:
Baliśmy się ,że z sześcioma osobami na pokładzie w ogóle nie popłyniemy :|
(no tak,ale to było 20-tego czerwca)
Potem na wyspę jeszcze "ktośtam"dopłynął innymi środkami transportu
Między innymi coś a'la "ekipa z wa-wy"
(6 osób w pontonie 2-osobowym :mrgreen: )
Ale "ci dodatkowi"skupiali się raczej na Batalo i Veli Bili Bok
Ogólnie dla nas plaża naj to Donji Bili Bok :boss:

Pozdrawiam :papa:



Jak zazdroszczę! To w zasadzie mieliście wyspę tylko dla siebie :hearts:

A Donji Bili Bok - magia 8O jakim cudem ja tam nie dotarłam :roll:


to na początku czerwca wogóle chyba rejsów nie ma????
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 03.04.2017 10:41

Od połowy czerwca pływają na pewno, bo była tu relacja ArliJ (tutaj znajdziesz opis z wyprawy na Proizd) i oni płynęli w drugiej połowie czerwca na wyspę.

Wydaje mi się, że i na początku czerwca, za odpowiednią opłatą, popłyną :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 05.04.2017 00:31

Część XIX. Przerwa w ładnej pogodzie


Niestety prognozy pogody się sprawdziły. Do ostatniej chwili miałam nadzieję, że może jednak wiatr rozgoni chmury. Jednak rano obudził mnie taki widok z okna:

Obrazek

Obrazek


Jeszcze nie pada, jest ciepło, ale z plażowania dziś nici. Nawet nie ma co siedzieć i czekać na to, że się przejaśni, bo widać wyraźnie, że na razie nie ma na to żadnych szans. :(


Jestem trochę smutna, ale pocieszam się myślą, że na tak długi urlop (18 dni) to dopiero pierwszy dzień z niefajną pogodą (a mamy dzień nr 15), także statystyki i tam mamy bardzo dobre. 8)


Wczoraj wieczorem zaplanowaliśmy sobie dwa najbliższe dni. Na dziś – z okazji brzydkiej pogody – zwiedzimy tą część wyspy, do której jeszcze nie dotarliśmy, i do której pewnie byśmy nie dotarli, gdyby było piękne słońce :P Jeśli chodzi o dzień kolejny – plan jest ambitny i dziś jedziemy na chwilę do Korculi, aby rozpocząć jego realizację :twisted:


Z racji tego, że widok zza okna nie napawa optymizmem, jakoś niezbyt spiesznie wybieramy się z apartamentu. W końcu jedziemy. A po drodze jak nie lunie… :roll:

Co jak co, ale potrafi w Cro walnąć strugą deszczu. Z tej okazji na drodze do Korculi wzięliśmy autostopowicza - uczeń, który jechał do szkoły (pewnie się spóźnił na jakiś transport lokalny). Żal się nam go zrobiło, że tak moknie. Był zdziwiony, że akurat turyści się zatrzymali, chyba trochę wystraszony, bo całą drogę za dużo nie udało się pogadać, no ale na pewno chłopaczek zadowolony, że nie musiał gaci wykręcać, a my mieliśmy dobry uczynek na koncie :mrgreen: może z tej okazji pogoda będzie dla nas łaskawa jutro? :wink:


Dojechaliśmy do Korculi i akurat przestaje padać. Auto stawiamy na parkingu na dachu marketu Tommy. Koszt to 5 kun, ale dwie pierwsze godziny są za darmo, także mamy parking za free :mrgreen: I taki widok w gratisie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przy ładnej pogodzie, to pewnie bym walnęła emotkę z serduszkami, a tak tylko będzie uśmieszek: :)


Idziemy najpierw na zakupy, a potem załatwić pewną sprawę :wink: i na krótki spacer. Kupiliśmy jeszcze dwie pocztówki i zmykamy. Musimy nakarmić Dusterka na stacji w Domince, a potem obieramy kierunek :arrow: Blato.


Z dojazdem, jak i z zaparkowaniem, nie ma żadnego problemu. Autko stawiamy tutaj i idziemy „w miasto”. Parking jest bezpłatny, nie ma parkometrów ani parkingowych, którym można byłoby zapłacić.

Obrazek
widok z naszego miejsca parkingowego :)

Obrazek

Obrazek
bardzo ładny park


Pogoda jakby trochę lepsza, nawet się przeciera, co sprawia, że mój humor automatycznie się poprawia. Poza tym – cholera – ładne to Blato :D Zobaczcie sami :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jak widać jest pusto, nie ma turystów. Można się spokojnie poszwędać. I taki właśnie mamy „plan bez planu”, czyli idziemy przed siebie gdzie nas nogi poniosą. I docieramy w takie ciekawe uliczki:

Obrazek

Obrazek
jedynymi osobami, które spotykamy są zakonnice

Obrazek


Blato jest naprawdę ogromne, gdzie się nie obejrzymy, tam widok na miasto, uliczki, uliczki, które poganiają inne uliczki – istny labirynt!

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Co nas jeszcze urzekło w Blato?

:arrow: piękne szyldy:

Obrazek


:arrow: ciekawe nazwy instytucji kultury:

Obrazek


:arrow: ale najlepsze są uliczki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


:arrow: siedziba gminy (Urząd Gminy?) też robi wrażenie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I ostatni rzut oka na Blato:

Obrazek

Obrazek


Powiem Wam, że Blato jest naprawdę urokliwe. Widać też, że to bogate miasto. Jest bardzo zadbane, nawet jak się wejdzie gdzieś w wąskie uliczki to jest czysto, schludnie, nie ma śmieci. Naprawdę byliśmy zaskoczeni aż takim porządkiem, zagospodarowaniem miejsc wypoczynku dla mieszkańców – super, super i jeszcze raz super :) Pół dnia by nie starczyło, aby obejść wszystkie zakamarki tego miasta. A mam wrażenie, że warto byłoby to zrobić. Może kiedyś? :wink:


Na razie jedziemy dalej, kierunek :arrow: Prigradica.


Droga malowniczo wije się to w górę, to w dół. W końcu dojeżdżamy. Stawiamy auto w porcie i idziemy na rekonesans.

Obrazek

Obrazek


Z okazji pogody chyba wszyscy w apartamentach siedzą, bo cicho, pusto, ani żywej duszy. Prigradica w moim odczuciu jak Zavalatica, bardzo podobny układ domów.


Ale co mi się najbardziej podobało – linia brzegowa. Super :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I to było ostatnie zdjęcie. Potem szybki powrót do auta, bo znowu zaczęło padać. Hmm.. padać to za mało powiedziane – lać jak z cebra :evil:


Jedziemy jeszcze na zwiad do Prizby. Liczymy, że po drodze przestanie padać. Niestety… Pozostaje nam zwiedzanie z auta, bo ciągle pada. Przejechaliśmy więc przez Prizbę, Smokvicę i wracamy. Nie ma sensu tłuc km, skoro nawet nie można wyjść z auta.


Siadamy na tarasie. Ewidentnie się zaniosło:

Obrazek

Obrazek


Nuda. Jak ja nie lubię tak marnować czasu…. :roll: Ale cóż – wzięłam się za segregowanie zdjęć, filmików z GoPro, żeby czas mi szybciej leciał.


Na szczęście jesteśmy w Chorwacji. Zdjęcia z naszego tarasu były z godziny 14:40. A teraz zdjęcia z 18:30 :mrgreen:

Obrazek

Obrazek


:papa: paskudna pogodo i witaj słoneczko :hut:


Idziemy uczcić zmianę pogody na lepsze do Konoby Albert. Zamawiamy rybkę, winko – jest dobrze :hearts:


Czas spać i przygotować się na jutrzejszą przygodę :twisted:


I żeby dopełnić CROnikarskiego obowiązku:
- dziś tylko 11 335 kroków
- przeszliśmy 7,41 km
- spaliliśmy 355 kalorii


:)


A co w następnym odcinku?
- przygoda, która nam o mały włos bokiem nie wyszła


Do zobaczenia :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.04.2017 08:39

CROnikiCROpka napisał(a):... A co w następnym odcinku?
- przygoda, która nam o mały włos bokiem nie wyszła...
Hoho ... powiało grozą 8O
Blato ładniusie i jakie opustoszałe :)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 05.04.2017 08:57

Fakt, Blato jest bardzo urokliwe. Mieszkając w Prižbie robiliśmy tam prawie codziennie zakupy i też lubiliśmy się poszwędać bez celu.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.04.2017 09:02

Chorwacja nawet przy gorszej pogodzie jest piękna :hearts:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 05.04.2017 10:45

gusia-s napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):... A co w następnym odcinku?
- przygoda, która nam o mały włos bokiem nie wyszła...
Hoho ... powiało grozą 8O
Blato ładniusie i jakie opustoszałe :)


W ogóle miałam wrażenie, że tego dnia cała wyspa jest opustoszała 8O Każdy chyba się raczył trunkami w apartamentach :P


Magda O. napisał(a):Fakt, Blato jest bardzo urokliwe. Mieszkając w Prižbie robiliśmy tam prawie codziennie zakupy i też lubiliśmy się poszwędać bez celu.


Nam się bardzo spodobało. Perełka ukryta na środku wyspy - piękne miejsce. Gdyby mieli dostęp do morza, to w ogóle byłoby cudo :wink:


beatabm napisał(a):Chorwacja nawet przy gorszej pogodzie jest piękna :hearts:


Też mam takie wrażenie :mrgreen: nawet jak pada i wieje w CRO to i tak jest tam ładniej, niż gdy pada i wieje w Polsce :P
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 05.04.2017 19:15

Fajnie wygląda to Blato 8O nawet w taką pogodę!
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 05.04.2017 20:12

tyniolek napisał(a):Fajnie wygląda to Blato 8O nawet w taką pogodę!


Co racja to racja. Piękne miejsce. Ciekawe czy tam tak pusto zawsze, czy tylko przy takiej pogodzie. :wink:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.04.2017 20:53

Mam nadzieję, że tłok z silnika nie próbował Wam bokiem wyjść 8O
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 05.04.2017 21:05

słoma79 napisał(a):Mam nadzieję, że tłok z silnika nie próbował Wam bokiem wyjść 8O


Na szczęście Duster jest nie do za...męczenia :mrgreen: Kto inny na nas zastawił swe sidła... 8O
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 06.04.2017 09:02

Fajny widok z parkingu na dachu Tommiego, a i cena za parking bardzo dobra. Już nie mogę się doczekać jak tam wjadę i pomaszeruję do Starego Miasta...

Czekamy na ciąg dalszy, bo zapowiedź jest złowroga :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016 - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone