Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szlakiem korczulańskich plaż...czerwiec 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.08.2013 21:24

to ja też dobijam post i czekam na kolejny odcinek relacji :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.08.2013 21:25

oooo proszę, udało się :D
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 02.08.2013 21:26

dzięki Dziewczyny:) to śpieszę się z wklejaniem:)
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 02.08.2013 21:40

Czekam, czekam.

Pzd be-ja
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 02.08.2013 22:02

Dzień 7 – wysepkowy tour czas zacząć


Jak planujemy wakacje to zawsze mamy takie wybrane perełki które musowo chcemy zobaczyć, najczęściej zgadzamy się w tym więc jest prościej:)…..taką perełką dla nas miał być Proizd….zachwyceni klimatem i całą jakby atmosferą na Jerolimie przy Hvarze teraz też mieliśmy nadzieję na takie właśnie swoiste poczucie raju, wolności, natury……tak ta wysepka wydawała się spełniać takie oczekiwania…
nieco zmartwieni faktem że przed sezonem może być jak z Badiją trochę problemowo nie nastawialiśmy się na 100% ale nadzieja była.
Widząc dzień wcześniej ogłoszenie że pływają zdecydowaliśmy się to sprawdzić i spróbować popłynąć.
Niestety niesie to za sobą taki oto fakt że spania długiego nie akceptujemy w dniu dzisiejszym…ok…jakoś się z tym wszyscy godzimy:)
Ostatni kurs z VL jest o 11 więc żeby dojechać, zaparkować bez płacenia wybrać się i zdążyć musimy wyruszyć o 10. Tak się staje o dziwo…mamy problem zawsze z wybraniem się na czas…dzieci mają milion życzeń a i tak stoją pierwsze pod drzwiami gotowe do wyjścia…jakim cudem? No tak…matka robot spełnia te życzenia, ich wyrażanie zajmuje mniej czasu:)

No ale do rzeczy…ruszyliśmy, młode śpią w samochodzie…takie pożyją…ja focę..mąż kieruje czyli generalnie wszystko na swoim miejscu:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Parkujemy przy porcie ale nieco wcześniej, wzdłuż głównej ulicy i za darmo.
Jak już wspomniałam nadzieja była ale dla samej nadziei nie będę maneli taszczyć i szukać taxi boat na darmo…mąż idzie na zwiady.
Hurrrra, jest łódka…płyną? Płyną…hurraaa…hmmmm a za ile?????....za tyle ile ogłaszali na plakacie niezależnie od ilości osób…hurrrra..no to możemy akcję „zebranie klamotów” uznać za rozpoczętą!.

Cena – 35 kn od dorosłego, Nadia 20 kun, Lena za darmo. Wsiadamy ale nikogo poza nami nie ma, czekamy jeszcze tak do 11:10 i ruszamy…sami na łodzi to może sami na wyspie????
Ło rajusiu…może być ciekawie:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nasza łajba:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziewczyny mają frajdę…płyniemy 35 minut, mijamy Osjak na który spoglądaliśmy wczoraj w Todorovicy…morze troszkę niespokojne ale płynie się dobrze

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Powoli dobijamy….wyspa bardzo zalesiona i wydaje się być totalnie pusta, tonie w turkusie…
Obrazek

Schodzimy na ląd i od razu zmierzamy ku wcześniej obranemu kierunkowi czyli na plażę Donji Bili Bok. Na wszystkie plaże prowadzą drogowskazy, idzie się piniowym laskiem, w cieniu, bardzo przyjemnie ale tak już chcemy do wody że wręcz pędzimy. Oczywiście- siku, piciu, coś słodkiego a daleko jeszcze???- towarzyszą nam jak zawsze…tego pobyt w raju nie zmienia, to jest nieodłączny element w każdym otoczeniu:)

Jakieś 10-15 minut z powyższym sikaniem, piciem i włażeniem na barana głowie rodziny….szyja czyli mama już zajęta bo taszczy najmłodszego darmozjadka, docieramy…gdzieś….bo im bliżej plaży tym oznaczenia tej właśnie plaży jakby zaginęło…ale co tam…trafimy…duża szansa bo reszta oznakowana:)…..ale to nieważne bo oto naszym oczom ukazuje się….

Obrazek

Obrazek

No tak…to jest to….zostawiam brygadę i ruszam na plażę obok sprawdzić czy na pewno to nasza jest najbardziej rajska, czysta, z turkusową i najbardziej krystaliczną wodą…..

No i równie piękna….ale skalista…jest mała plażyczka z kamyczkow…no wyśmienita ale zajęta przez parę…tak w sam raz dla nich….reszta to skały więc z naszymi dziećmi odpada…ale bosko jest…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracam sobie już brzegiem, mewy latają nad głową, pachnie wszędzie rozmarynem….jest ciepły, konkretny powiew od morza…ale tu fajnie….sama natura…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nadia zachwyca się falami, nie boi się nic…rok temu ryczała jak były fale a teraz jest pierwsza i wyjść z wody nie chce…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Czas się zatrzymał…na 5 minut…chociaż nie….nasze dzieci tylko jak śpią to nie chcą nic przez 5 minut li dłużej….ale mają radochę na tej plaży…Lena wiecznie spogląda na mewy, maluje, piszczy na widok siostry w falach a za chwilę płacze jakby się bała o nią…trzeba ją uspokajać i znów piszczy…kochane łobuzy :oczko_usmiech: :boss:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Popołudniu mamy małe towarzystwo…bo rzecz jasna plaża wcześniej była tylko nasza….tak…Korcula i czerwiec to połączenie wygenerowało najwięcej plaż na których nie spotkaliśmy nikogo albo tylko sporadycznie jakieś osoby ale z dystansem odległościowym do naszego “obozowiska” :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fale coraz większe więc mamy obawy o powrót ale niepotrzebnie….Ekipa Express transfer już na nas czeka, wracamy w liczniejszym składzie – 1 para plus kilku chłopaków nurków, nie kołysze i nie buja jakoś dramatycznie ale na tyle że Lena zasnęła na rękach…
Na wejście i wyjście z łodzi kapitan pomagał Nadii i ją przenosił a ta taka dumna najbardziej zapamiętała z wyprawy na Proizd fale i to przenoszenie…
Obrazek

Vela Luka prawie na wyciągnięcie ręki więc zbliża się koniec wyprawy…warto było, cały klimat i otoczka na wyspie dają poczucie wolności, małego raju….ale tylko poza sezonem…z tłumem ludzi nie wiem jakie miałabym odczucia, uwielbiam klimat dzikiej wyspy, bez ludzi, z piękną plażą i turkusem wokół….to mi daje totalny relaks i utratę poczucia czasu….tak…takie zakątki potwierdzają że warto ruszyć się z jednego miejsca i poszukać takich perełek…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idziemy na pizzę…

Obrazek

Obrazek

Podejmujemy decyzję że zostajemy w VL na ogłaszanym na plakatach występie dzieci..mamy jeszcze czas to może skoczmy sobie na wzgórze Hum:)

I pojechaliśmy…Nadia zasnęła w aucie więc tylko Lena podziwia zachód słońca
Obrazek

Obrazek


Strażnica Firemana

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dzisiaj niestety chmurki na wieczór troszkę nam zepsuły efekt ale wrócimy tu jeszcze :hut:


Występ dzieciaczków podobał się bardzo, wiadomo nie jest to zawodowy taniec ale dzieci włożyły mnóstwo pracy i sił w przygotowanie występu że fajnie było to zobaczyć. Nadia siedziała najpierw jak zaczarowana a potem tańczyła na „widowni”, Lena zaś równo wszystkich obdarzała mega brawami:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Późno już, wracamy do siebie…niestety na syrenie, Lena jest tak zmęczona że zasnąć nawet nie może, na szczęście w apartamencie umyta, z mleczusiem szybko pada. Druga zasnęła w drodze więc szybkie mycie na śpiocha i do łóżka…uff…..czujemy już zmęczenie dzisiejszym dniem…tyle wrażeń i dalekie wycieczki dają znać o sobie więc krótkie tarasowanie i idziemy spać… dużo do zrealizowania i do późna ale zarazem dzień z takich że czujesz że żyjesz;)
Ostatnio edytowano 02.08.2013 23:03 przez ArliJ, łącznie edytowano 1 raz
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.08.2013 22:23

Piękne zdjęcia, nie można oczu oderwać.

Proszę o więcej :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2013 22:54

Aparat kocha te Twoje dziewuszki. Kapitalne ujęcia i dzieci i plaż. :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 02.08.2013 23:09

Cuuuudnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 02.08.2013 23:44

Arli, było fantastycznie, Proizd to cudne miejsce, chcę więcej :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.08.2013 01:41

Kenik napisał(a):Aparat kocha te Twoje dziewuszki. Kapitalne ujęcia i dzieci i plaż. :D


Pełna zgoda 8) Nic dodać nic ująć


Pozdrawiam
Piotr
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 03.08.2013 09:37

Masz grzeczne dzieci,tyle plażyczek zwiedziliście,super:)
Proizd jak marzenie :D
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 03.08.2013 21:16

Uwielbiam klimaty takich wysepek... pięknie...

Ponowię też pytanie o temperaturę wody w czerwcu bo to jest jedyne czego się nieco obawiam planując kolejny wyjazd... :lol:

Pozdrawiam :papa:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 03.08.2013 23:02

mariusz_77 napisał(a):Uwielbiam klimaty takich wysepek... pięknie...

Ponowię też pytanie o temperaturę wody w czerwcu bo to jest jedyne czego się nieco obawiam planując kolejny wyjazd... :lol:

Pozdrawiam :papa:


Mariuszu woda jest deczko chłodniejsza niż wrześniowa ale bez dramatu, mówiąc szczerze jak wyjeżdżaliśmy to dla tych rozpoczynających 1 lipca urlop woda była chłodniejsza niż jak my przyjechaliśmy i jaką mieliśmy...po wietrze....ogólnie też martwiliśmy się o wodę ale różnica jest do zaakceptowania;)



loverosa napisał(a):Masz grzeczne dzieci,tyle plażyczek zwiedziliście,super:)
Proizd jak marzenie :D


to prawda dzieci spisały się na medal, wręcz podobało im się i starsza pytała gdzie dzisiaj jedziemy bo wiadomo że w nowe miejsce;)


piotrf napisał(a):
Kenik napisał(a):Aparat kocha te Twoje dziewuszki. Kapitalne ujęcia i dzieci i plaż. :D


Pełna zgoda 8) Nic dodać nic ująć


Pozdrawiam
Piotr


dziękuję;)


AniaJ. napisał(a):Arli, było fantastycznie, Proizd to cudne miejsce, chcę więcej :D


jesteśmy w połowie więc będzie więcej:)


Aldonka napisał(a):Cuuuudnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!


prawda?:)



Kenik napisał(a):Aparat kocha te Twoje dziewuszki. Kapitalne ujęcia i dzieci i plaż. :D


na fotografowaniu w ogóle a w szczególe dzieci to mam bzika więc z tak wielu ujęć jakieś muszą być ok:)

EithelAmarth napisał(a):Piękne zdjęcia, nie można oczu oderwać.

Proszę o więcej :)


dziękuję:) będzie jeszcze kilka pięknych miejsc....już niedługo kolejny odcinek:)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 05.08.2013 13:09

Arli, spytam jeszcze czy przypadkiem nie pospacerowałaś więcej po wysepce? Tzn czy oprócz plaży na której byliście są jeszcze inne otoczkowe? Chciałabym obrać kierunek jak już tam dopłyniemy, bo chodzenie z całym plażowym ekwipunkiem z dziećmi bywa...hmm...głośne że tak to ujmę :wink:
Plaża Donji Bili Bok bardzo ok, ale może widziałaś inne? Szukam w necie mapki lub informacji, ale jeszcze się nie natknęłam na konkrety z nazwami zatoczek na wyspie. Masz może coś takiego?
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 05.08.2013 20:48

AniaJ. napisał(a):Arli, spytam jeszcze czy przypadkiem nie pospacerowałaś więcej po wysepce? Tzn czy oprócz plaży na której byliście są jeszcze inne otoczkowe? Chciałabym obrać kierunek jak już tam dopłyniemy, bo chodzenie z całym plażowym ekwipunkiem z dziećmi bywa...hmm...głośne że tak to ujmę :wink:
Plaża Donji Bili Bok bardzo ok, ale może widziałaś inne? Szukam w necie mapki lub informacji, ale jeszcze się nie natknęłam na konkrety z nazwami zatoczek na wyspie. Masz może coś takiego?


Już śpieszę ze swoimi informacjami:)

Więc tak:
-pierwsza plaża od przystani jest łagodniejsza i pod dzieci podobno ale nie widziałam jej - nazywa się Batalo

- potem jest Srednji Bili Bok i Veli Bili Bok, obie są skaliste i mało kamieniste, ta bliżej FKK czyli chyba jak dobrze pamiętam Veli Bili Bok ma mini plażyczkę z kamieni, reszta to skalne półki dość strome
na swoim zdjęciu nie uchwyciłam tej mini plażyczki bo akurat ktoś był tam nagi więc z netu zdjęcie

Obrazek

Obrazek



nie widziałam Srednji Bili Bok ale czytałam że obie są dość skaliste

http://www.telegraph.co.uk/travel/bestb ... -Luka.html


a i ogólnie znalazłam przy okazji, może się przyda

http://ss-vela-luka.skole.hr/upload/ss- ... odisej.pdf

i tu jeszcze relacja jedna o Proizd:)
korcula-nasze-bajeczne-wspomnienia-t25358-135.html?hilit=proizd
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szlakiem korczulańskich plaż...czerwiec 2013 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone