Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szlakiem korczulańskich plaż...czerwiec 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 26.07.2013 07:53

ZDJĘCIA SUPER NASTĘPNE MIEJSCE KTÓRE CZEKA W KOLEJCE DO ODWIEDZENIA :D :D
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 26.07.2013 10:26

Jak zwykle piękne zdjęcia i skarbnica wiedzy. Przez twoją piękną relacje o wyspie Hvar wyruszamy za 4 dni twoimi śladami :) Czekamy na dalszą część relacji, tylko boję się co będzie za rok :)
Pozdrawiam cię serdecznie.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 26.07.2013 21:31

predatortata napisał(a):Jak zwykle piękne zdjęcia i skarbnica wiedzy. Przez twoją piękną relacje o wyspie Hvar wyruszamy za 4 dni twoimi śladami :) Czekamy na dalszą część relacji, tylko boję się co będzie za rok :)
Pozdrawiam cię serdecznie.


Przyznaje się do winy i cieszę się że przeze mnie poznacie Hvar, udanej wyprawy i odkrywania życzę:)


anubis2423 napisał(a):ZDJĘCIA SUPER NASTĘPNE MIEJSCE KTÓRE CZEKA W KOLEJCE DO ODWIEDZENIA :D :D


Polecam:)



Pauletta napisał(a):Aż pachnie Chorwacją. :D


:)




-Katka- napisał(a):Piękne kolory mają Wasze fotki.
Czekam na cd. :D


dziękuję;)....kolejny odcinek niebawem:)


CROberto napisał(a):Podążanie po Waszych "śladach" jest dla mnie wielką przyjemnością , zawsze przy okazji odkrywacie przede mną jakieś zjawiskowe miejsca.... 8)
Obecność obowiązkowa :!: :D


i równie wielką przyjemnością jest fakt, że relacja ma swoich czytelników;), zwłaszcza, że my podążaliśmy Twoimi szlakami na Hvarze:)

JoannaG napisał(a):Arli :D
Jestem też tutaj ;)

Z tym aparatem, robieniem zdjęć i marudzeniem męża też tak czasem mam...

Kolejna zatoczka cudna, no i znowu spacer po Korculi, którą tak miło wspominam :) Już się nie mogę doczekać kolejnego odcinka :)


witaj:)

u nas jest generalnie wszelkie zrozumienie ale są dni kiedy nagle aparat staje się wrogiem nr 1:)...hehe niby na zdjęciach mu nie zależy ale codziennie sprawdza czy wkleiłam kolejny odcinek i jakie zdjęcia;)





AniaJ. napisał(a):Narobiłaś smaku na Badiję, a tu taka zmyłka :wink:
Mam nadzieję, że co się odwlecze...
Ale zatoczka koło Lumbardy też ładna...chybą zweryfikuję plany, Lumbardę miałam pominąć... tyle pięknych plaż na Korculi, że przyjdzie nam wybierać...nie damy rady zobaczyć wszystkich w ciągu marnych dwóch tygodni :wink:


tak mogę potwierdzić że podjęliśmy próbę ponownie;)

sama Lumbarda i Przina nie w moim stylu ale ta zatoczka i te mini plażyczki były fajne..dalej skały więc odpadało ale jak się trafi w wolne miniplażyczki to już nabiera innych barw:)




longtom napisał(a):Ujęcia, kadry b. fajne. Zresztą w zeszłym roku było podobnie.
Ale nasycenie kolorów trochę za bardzo podkręcone.
Przynajmniej na moim monitorze. :D

pzdr :wink:



dzięki longtom:) a nasycenie całkiem możliwe...na laptopie mam wszystko ok a na monitorze w pracy oboje z mężem mamy za mocne więc widać i u Ciebie też tak wygląda....
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 27.07.2013 00:23

anubis2423 napisał(a):ZDJĘCIA SUPER NASTĘPNE MIEJSCE KTÓRE CZEKA W KOLEJCE DO ODWIEDZENIA :D :D

tak, zgadzam się z Toba!
a na marginesie Anubis, jak patrzę na Twego awatarka, to...widzę obraz, który mam na ścianie :) jakie to miejsce???? :lol:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 27.07.2013 16:29

Dopiero teraz dołączę do tak długo wyczekiwanej relacji i muszę nadrobić zaległości po urlopie nad polskim morzem :( ... ciekawi mnie ta Korcula... no i termin czerwcowy bo w przyszłym roku chcemy sie wybrać na przełomie czerwca i lipca... pewnie będę miał jeszcze sporo pytań...

Pozdrawiam :papa: :papa:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 27.07.2013 22:17

mariusz_77 napisał(a):Dopiero teraz dołączę do tak długo wyczekiwanej relacji i muszę nadrobić zaległości po urlopie nad polskim morzem :( ... ciekawi mnie ta Korcula... no i termin czerwcowy bo w przyszłym roku chcemy sie wybrać na przełomie czerwca i lipca... pewnie będę miał jeszcze sporo pytań...

Pozdrawiam :papa: :papa:


to dobrze trafiłeś bo właśnie będzie zaraz kolejny odcinek:)

a namiary na apartament doszły?

pozdrawiam :D
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 27.07.2013 22:32

Dzień 5 – sukcesy plażowe, trochę szutru i drogowe odkrycia

Tradycyjnie news o poranku:) – dziewczynki biją własne rekordy, śpią do 9-tej!Lena tak spała tylko w czasach noworodka po porannym dokarmieniu.....z wieczornych rozważań nie urodziło się nic więc nadal nie wiemy co dziś robimy....wszystko (śniadanie, wybieranie) z opóźnieniem przez poranne dosypianie:)

Potworki późnym rankiem:)

Obrazek



....myślimy o czymś bliskim w miarę i pewnym pod kątem wyluzowania plaży....zapada decyzja, że podejmujemy próbę relaksu plażowego w uvali Vaja, obok wcześniej odwiedzonej U. Samograd.




Zavalatica z rana...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po trasie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek





Planujemy też przetestować pewną trasę, brak jej na mapie a raczej oznaczenie jest jako ścieżka ale wracajać z Racisce widzieliśmy kierunkowskaz wyraźnie na Pupnat 5km, byłby to świetny skrót dla nas jadących z Zavalaticy...skoro więc od tamtej strony jest przejazd to od Pupnat też....od drugiej strony nie ma takowego wskazania...szacujemy która to może być trasa i jedziemy jak nas instynkt kieruje. Przecież skoro kierują to przejazd jakiś całkiem w miarę musi być;)

Po chwili asfalt zamienia się w szutrówkę ale nawet miły więc jedziemy ale niestety droga coraz gorsza...

Obrazek

Obrazek

Idę na zwiad ale wystające już spore kamienie to na pewno nie ta trasa więc trzeba zawrócić...ale widoki piękne więc na chwilę odpływam w foceniu....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rok temu Dusterem łyknęlibyśmy ten szuter ale Kia nie jest terenówką z wysokim zawieszeniem :D więc...wracamy, straciliśmy troszkę czasu ale cóż....widzieliśmy coś innego... 8) :hut:

Obrazek


Kilka fotek z urokliwych Racisce...gdyby nie Zavalatica to tutaj podobało nam się najbardziej pod kątem ciszy, spokoju i klimatu:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

podjeżdżamy więc do u.Vaja od Racisce, trasa wzdłuż morza i tuż przy wyjeździe z miasteczka mocno w górę i wjeżdżamy w pierwszą drogą , kolejna to na Samograd ,to jest jakiś 1 km od miasteczka Racisce, cały czas asfalt, gdy się kończy parkujemy.

Na parkingu stoją Słoweńcy..mają foteliki 2 więc z dziećmi...pod Nadię...ścieżka troszkę stroma ale krótka więc właściwie bezproblemowa, Nadia sama zeszła i wyszła z powrotem.



I jak? Podoba się?:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pewnie, że się podoba bo plaża jest piękna, woda krystaliczna...

Co nas zaskoczyło....że wszędzie pisze się o Vaji jako plaży FKK, że poleca się itd. a tu sami tekstylni..no wiem, że kilka osób ale...nie takie mieliśmy oczekiwania...no cóż...


Obrazek

Obrazek

Ponieważ Słoweńcy z dziećmi właśnie się zwijają postanawiamy się nie przejmować i opalać po swojemu...jakie było nasze zaskoczenie kiedy jak na zawołanie Ci co zostali zaczęli też wpasowywać się w klimat..potwierdziło się, że niejednokrotnie klimat plaży tworzą Ci pierwsi którzy przybyli...reszta się dostosowywuje lub akceptuje inny styl....fajne to jest...
zostały 2 pary, każda daleko usadowiona więc czuliśmy się bardzo komfortowo...no może poza tym, że moje ukochane sandały mi się rozwaliły...jak ja wrócę na górę???:)


Po kapeluszu ją poznacie....

Obrazek

Obrazek


Woda jest krystalicznie czysta, pływamy wielokrotnie bo upał daje się we znaki....tylko kamienie nie są typowo otoczakami, bardziej takie kanciaste i ostrzejrze...




Plaża warta zobaczenia ale osobiście u. Samograd lepiej nam spasowała...łagodniejsze kamienie i jednak jakby mniejsza liczba ludzi....tutaj też pustki ale tam to praktycznie nikogo....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Widok ze ścieżki


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy na górę...Nadia wyszła sama ale upał jest tak duży, że najpierw włączamy klimę w aucie a potem w cieniu „obalamy“ Nestea i wodę....ja sandały zreperowałam do samego wyjścia Nadulki frotką do włosów ...dobrze, że zawsze mam w aucie zestaw zastępczy ciuchów dla wszystkich i dla siebie klapki:)


Obrazek

Obrazek

I jeszcze kilka fotek urokliwej mieścinki Racisce...tak...ładniejsza niż Zavalatica ale za to z zupełnie innym widokiem...powrót na nasz taras z widokiem na pełne morze jest kojący...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...klima to cudny wynalazek.....:)

Ok trzeba zrobić małe zakupy...może Studenac w Lumbardii, całkiem dobrze był zaopatrzony wczoraj a i klima tam działa świetnie:)

Ale zanim tam zajedziemy chcemy sprawdzić od strony Racisce trasę na Pupnat która nam rano nie wyszła

Wspinamy się w górę bardzo dobrą asfaltową drogą...podziwiamy widoki i zastanawiamy się kiedy zacznie się szutr....

Zatoka Kneza

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ku naszemu zaskoczeniu ale i zadowoleniu, że jednak kierunkowskazy prowadzą ku drogom w tradycyjnym znaczeniu a nie ścieżkom, wyjeżdżamy tuż przed główną trasą przebiegającą przez wyspę od Korculi do Vela Luka, we wschodniej części miasteczka i tak się trzeba kierować jadąc od Pupnatu...w uliczkę na wschód...super odkrycie bo oszczędność km spora.

W końcu trafiamy do Studenaca, lody i spacer ale Lumbarda jest mało ciekawa więc po zjedzeniu lodów zwijamy się...tu jest więcej turystów niż w innych częściach wyspy...i dużo Polaków więc miejscowość kompletnie nam nie przypadła do gustu...

Obrazek

Obrazek

Powrót w atmosferze muzycznej imprezki...to patent na to żeby nam w samochodzie nie zasnęły wieczorem:)

Nakarmione, umyte idą spać a my? Podziwiamy księżyc na tarasie, smakujemy wino, temperatura 25C i marzymy o deczko lżejszym w temperaturze dniu...
Ostatnio edytowano 31.07.2013 21:34 przez ArliJ, łącznie edytowano 1 raz
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 27.07.2013 22:48

ArliJ napisał(a):
to dobrze trafiłeś bo właśnie będzie zaraz kolejny odcinek:)

a namiary na apartament doszły?

pozdrawiam :D


cieszę się :lol: :lol: a namiary oczywiście dostałem :)
dziękuje serdecznie :D

Pozdr :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 27.07.2013 23:29

Trzeba było kupić Dustera a nie KIAnkę ;)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 27.07.2013 23:39

EithelAmarth napisał(a):Trzeba było kupić Dustera a nie KIAnkę ;)


na wakacje jedziemy raz w roku...wolę Kijankę najogólniej rzecz ujmując;):)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 28.07.2013 00:27

Już nadrobiłem zaległości :)
Piękne te zatoczki Korczulańskie... :papa:

Czekam na więcej :papa:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 29.07.2013 14:43

Coś mi ostatnio czasu brakuje, nie ujawniałem się, ale zaglądam tu do Was :)
Myślę, że czerwiec to dobry czas na urlop :!: Dopóki dziewczynki przedszkolne :wink:

pozdr
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 29.07.2013 22:38

janusz.w. napisał(a):Coś mi ostatnio czasu brakuje, nie ujawniałem się, ale zaglądam tu do Was :)
Myślę, że czerwiec to dobry czas na urlop :!: Dopóki dziewczynki przedszkolne :wink:

pozdr



no właśnie zastanawiałam się czy jeszcze bywasz tu:)...bardzo mi miło że zaglądnąłeś mimo braku czasu:).
przekonaliśmy się do czerwca, wcześniej mieliśmy mieszane uczucia ale wrzesień i czerwiec są ok:)

a przedszkolne to juz niedługo...niestety reforma szkolna zmusza nas do wcześniejszego rozpoczęcia edukacji czyli możliwe, że za rok...zostaje 1-2 wyjazdy takie...ale i tak będziemy wyjeżdżać przynajmniej ostatni tydzień czerwca/lipiec...żeby uniknąć tłumów...zobaczymy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2013 23:20

Oj chyba często towarzyszył Wam stukot klik-klaków :lol:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 30.07.2013 23:06

Arli a jak temperatura wody w czerwcu... ? bo jest to dla mnie bardzo ważny argument przy wyborze terminu kolejnego wyjazdu do cro...

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szlakiem korczulańskich plaż...czerwiec 2013 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone