Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szlakiem korczulańskich plaż...czerwiec 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 10.08.2013 12:13

Alita napisał(a):Arli jak wypada Badija w porównaniu z Proizd? Ze zdjęć ta druga wygląda na bardziej dziką i taką oddaloną od rzeczywistości :-)

W tym roku wybieramy się na Korculę pierwszy raz, do tej pory byliśmy 3 razy w samym mieście Korcula więc wyspa jest nam nieznana. Po Hvarze, Braczu i półwyspie Peljesac przyszedł czas na zwiedzenie właśnie Korculi. Mam pytanie odnośnie miejsca noclegowego, nie mogę się zdecydować ponieważ mam obawy czy tam gdzie zarezerwuje rzeczywiście mi się spodoba. Jestem zakochana w południowej części Hvaru, uwielbiam taki klimat i chciałabym coś podobnego znaleźć na Korculi. Która strona wyspy podobała Ci się bardziej? I jakbyś mogła wypisać Top 5 swoich najlepszych miejsc do noclegu byłabym wdzięczna. Pozdrawiam!


Dokładnie - prozid ma tylko plaże i 1 restaurację, reszta to lasek i skałki...jest dzika i naturalna co czyni ją bardziej rajską. Badija też nie ma zbyt wiele więcej zabudowań ale jest blisko Korculi, więcej łodzi, turystów, blisko Półwysep...generalnie mniej dzika ale czuć powiew takiego oderwania od typowej cywilizacji ale mniej niż na Prozid.
Obie warto odwiedzić, nie umiem wybrać chociaż Proizd miała coś w sobie ciekawszego, ta dzikość ale też duży wpływ miał fakt że była pusta, że byliśmy prawie sami co dodawało uroku, w tłumie ludzie mogłabym mieć inne odczucie;)

My szukaliśmy miejsca noclegowego podobnie jak na Hvarze gdzie w Ivan Dolac mieszkaliśmy czyli zadupie, zacisze, niekoniecznie blisko piękna plaża ale dojazd w miarę w różne strony wyspy, widok na pełne morze więc bardziej środek i wybraliśmy Zavalaticę, generalnie sprawdziła się, nocleg świetny mam do polecenia.

Z obserwacji przy okazji zwiedzania wiem że podobnie a może nawet bardziej podobałyby nam się Racisce na nocleg chociaż tam brakowałoby nam widoku na pełne morze ale miejscówka piękna, Prigradica, Babina też ok.
odpada Brna, Prizba nam średnio podeszła, Lumbarda nigdy w życiu, sama Korcula też nie do noclegu...okolice vela Luki też nie...generalnie okolice Zavalaticy mają też coś ala robinsonady czyli domki nad morzem, dzikie, bez apartamentowego otoczenia...takie coś mogłabym jeszcze polecić bo jest zacisznie.
Z miasteczek to ogólnie na południu za Zavalaticą wybrzeże mało dla nas już ciekawe, sporo apartamentów ciągną się całą drogę...
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 10.08.2013 12:22

truskawka30r napisał(a):
ArliJ napisał(a):Lenka była rok temu już w Chorwacji, miała 7m:) to jej druga podróż;)


Z 7m maluszkiem byłaś w CRO, podziwiam. Mój synek kończy właśnie 9m i miotam się czy jechać do CRO w przyszłym roku, czy jeszcze teraz może we wrześniu. Tylko jak przekonać męża, że i z małym dzieckiem "da się". Uparł się jak osioł, że dziecko będzie marudzić, że tylko kłopoty , ehhhhh , słów mi brak :cry:


ale w czym ma przeszkadzać wiek dziecka? szczerze to teraz łatwiej niż za rok...mało mobilne, dużo śpi, jak karmisz to jedzeniowo elegancko, nie zwiewa, nie ucieka, jest z mamą i tatą i szczęśliwe bo coś się dzieje...moje dziewczyny obie trafiły do Chorwacji zanim skończyły rok, są świetnymi podrożnikami, marudzą czasem jak wszyscy i niezależnie czy są w domu czy w podróży ale nie wyobrażam sobie odpuścić wakacje bo będą marudzić, to jest wspaniaał przygoda dla nich a przede wszystkim świetna okazji do zbliżenia bo jesteśmy razem 24h na dobę.

da się, Nadia była już 4 razy, Lena 2 a mają po niecałe 5 lat i 1,5 roku:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2013 12:42

W ostatnim odcinku córeczkowa ławeczka z tatusiem numer one :)
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 10.08.2013 12:56

Bardzo mi się podoba gdy ludzie podróżują z dziećmi. Dzieciaczki od małego warto uczyć, że świat jest piękny, a podróże wspaniałe. I nóż mi się w kieszeni otwiera gdy słyszę:
-Nacieszcie się wyjazdami puki nie macie dzieci, bo potem już nigdzie nie pojedziecie.
Twoje relacje są doskonałym przykładem na to, że z pociechami też się da. Trzeba tylko chcieć :D .
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 10.08.2013 13:27

witam zazwyczaj to są obawy dorosłych że dzieci nie dają rady i takie tam gadanie.a jak przychodzi co do czego to dzieci dają radę bez problemu.pozdr :D
truskawka30r
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) truskawka30r » 10.08.2013 14:13

anubis2423 napisał(a):witam zazwyczaj to są obawy dorosłych że dzieci nie dają rady i takie tam gadanie.a jak przychodzi co do czego to dzieci dają radę bez problemu.pozdr :D
Magdalena S. napisał(a):Bardzo mi się podoba gdy ludzie podróżują z dziećmi. Dzieciaczki od małego warto uczyć, że świat jest piękny, a podróże wspaniałe. I nóż mi się w kieszeni otwiera gdy słyszę:
-Nacieszcie się wyjazdami puki nie macie dzieci, bo potem już nigdzie nie pojedziecie.
Twoje relacje są doskonałym przykładem na to, że z pociechami też się da. Trzeba tylko chcieć :D .
ArliJ napisał(a):
truskawka30r napisał(a):
ArliJ napisał(a):Lenka była rok temu już w Chorwacji, miała 7m:) to jej druga podróż;)



ale w czym ma przeszkadzać wiek dziecka? szczerze to teraz łatwiej niż za rok...mało mobilne, dużo śpi, jak karmisz to jedzeniowo elegancko, nie zwiewa, nie ucieka, jest z mamą i tatą i szczęśliwe bo coś się dzieje...moje dziewczyny obie trafiły do Chorwacji zanim skończyły rok, są świetnymi podrożnikami, marudzą czasem jak wszyscy i niezależnie czy są w domu czy w podróży ale nie wyobrażam sobie odpuścić wakacje bo będą marudzić, to jest wspaniaał przygoda dla nich a przede wszystkim świetna okazji do zbliżenia bo jesteśmy razem 24h na dobę.

da się, Nadia była już 4 razy, Lena 2 a mają po niecałe 5 lat i 1,5 roku:)

anubis2423
rzeczywiście masz rację, to dzieci dają radę , a rodzice czasem wysiadają. Jak dziecko jest zmęczone, to po dłuższym czy krótszym marudzeniu i tak zaśnie na rękach rodziców czy w wózeczku chociażby by było w gwarnym miejscu.
Magdalena S.
Tak, dzieci trzeba uczyć od małego, że świat jest piękny, a podróże są super.

ArliJ
Jesteś mistrzynią w podróżach z maluszkami. Muszę koniecznie podsunąć mężowi Twoje relacje do przeczytania. Tak karmię jeszcze młodego to wygodne rozwiązanie w podróży. Jak zupka nie smakuje to cyc pomoże, jak humor u dziecka nie taki to cyc pomoże itd. A Dignac, Prosek, rakija poczekają aż skończę karmić. No może tylko liznę jeden łyk Karlovacko, bo chmiel podobno dobry na laktację. I zainwestuje w dobre stopery do uszu dla męża co by go dziecko na syrenie (określenie za ArliJ) nie rozpraszało za bardzo podczas jazdy. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kometa76
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kometa76 » 10.08.2013 14:53

witam. 15 sierpnia ruszamy na Korcule. jedziemy z namiotem. Czy podczas swoich wojaży po wyspie widzieliście może jakieś ciekawe małe campingi, pola namiotowe?
Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 10.08.2013 20:09

Jesteście najbardziej pozytywną rodzinką jaką znalazłam na crorelacjach. :)
Macie piękne córeczki!
I zdjęcia śliczne - ale to już mówiłam :D
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 10.08.2013 21:56

Pauletta napisał(a):Jesteście najbardziej pozytywną rodzinką jaką znalazłam na crorelacjach. :)
Macie piękne córeczki!
I zdjęcia śliczne - ale to już mówiłam :D



dziękujemy pięknie, bardzo miło czytać takie opinie;)

kometa76 napisał(a):witam. 15 sierpnia ruszamy na Korcule. jedziemy z namiotem. Czy podczas swoich wojaży po wyspie widzieliście może jakieś ciekawe małe campingi, pola namiotowe?


z kempingów za wiele nie widzieliśmy bo też aż tak nie zwracaliśmy uwagi, wiem że blisko miasta Korcula jest ich kilka....nie wiem jakie warunki, nie zaglądaliśmy a sami na kempingu mieszkaliśmy na jednym z nich ponad 10 lat temu więc nie wypowiem się o warunkach.

ale znalazłam to: korcula-ri-ala-rnovo-i-pozostale-kempingi-na-korculi-t6202.html


truskawka30r napisał(a):
ArliJ napisał(a):
ale w czym ma przeszkadzać wiek dziecka? szczerze to teraz łatwiej niż za rok...mało mobilne, dużo śpi, jak karmisz to jedzeniowo elegancko, nie zwiewa, nie ucieka, jest z mamą i tatą i szczęśliwe bo coś się dzieje...moje dziewczyny obie trafiły do Chorwacji zanim skończyły rok, są świetnymi podrożnikami, marudzą czasem jak wszyscy i niezależnie czy są w domu czy w podróży ale nie wyobrażam sobie odpuścić wakacje bo będą marudzić, to jest wspaniaał przygoda dla nich a przede wszystkim świetna okazji do zbliżenia bo jesteśmy razem 24h na dobę.

da się, Nadia była już 4 razy, Lena 2 a mają po niecałe 5 lat i 1,5 roku:)

truskawka30r napisał(a):ArliJ[/b] Jesteś mistrzynią w podróżach z maluszkami. Muszę koniecznie podsunąć mężowi Twoje relacje do przeczytania. Tak karmię jeszcze młodego to wygodne rozwiązanie w podróży. Jak zupka nie smakuje to cyc pomoże, jak humor u dziecka nie taki to cyc pomoże itd. A Dignac, Prosek, rakija poczekają aż skończę karmić. No może tylko liznę jeden łyk Karlovacko, bo chmiel podobno dobry na laktację. I zainwestuje w dobre stopery do uszu dla męża co by go dziecko na syrenie (określenie za ArliJ) nie rozpraszało za bardzo podczas jazdy. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Mistrzynią to może nie ale staramy się pokazać naszym dzieciom od małego jak podróże mogą być ciekawe i ile można zobaczyć pięknych miejsc. My to lubimy to pokazujemy dzieciom tak jak Nadię uczymy jazdy na nartach bo sami lubimy itd.:). Oczywiście nic na siłę ale nasze to lubią, Nadia codziennie pytała gdzie dzisiaj jedziemy i na jaką nową plażę...złapała bakcyla;)



Kenik napisał(a):W ostatnim odcinku córeczkowa ławeczka z tatusiem numer one :)



mąż jest zakochany w tej fotce...ale bardziej w towarzyszkach:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2013 22:28

ArliJ napisał(a):
mąż jest zakochany w tej fotce...ale bardziej w towarzyszkach:)


W tej towarzyszce za aparatem również. Przychylam się do opinii Pauletty. :D
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 10.08.2013 22:58

Pozdrawiam trzy przepiękne nimfy tańczące na plażach mojej ulubionej wyspy. (A zwłaszcza na pupnatskiej :-)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 10.08.2013 23:19

ArliJ napisał(a):... szukaliśmy miejsca noclegowego podobnie jak w Ivan Dolac czyli zadupia, zacisza, niekoniecznie piękna plaży, dojazd w różne strony wyspy, widok na pełne morze więc, i wybraliśmy Zavalaticę, generalnie sprawdziła się, nocleg świetny mam do polecenia.



A więc, wprost z Hvaru na Korculę, hmm my podobnie...
Wprost z Bojanic Bad, czyli v/v Ivan Dolac, do Zavalaticy :D


Żitna i pozostałe plaże, nawet co nieco oddalona Pupnatska są na Korculi bardzo fajne, nasi gospodarze również, apartamenty super. :D

Odwiedzamy Korculę czwarty , lub piąty raz; analizuję czego jeszcze na tej wyspie nie widziałam :D
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 11.08.2013 14:37

Piękna relacja. Dotychczasowe odcinki pochłonąłem jednym tchem. Z ocenami pełna zgoda. Na mnie Racisce także wywarło niezapomniane wrażenie.
Pozdrawiam
K
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 11.08.2013 22:27

majeczka napisał(a):
ArliJ napisał(a):... szukaliśmy miejsca noclegowego podobnie jak w Ivan Dolac czyli zadupia, zacisza, niekoniecznie piękna plaży, dojazd w różne strony wyspy, widok na pełne morze więc, i wybraliśmy Zavalaticę, generalnie sprawdziła się, nocleg świetny mam do polecenia.



A więc, wprost z Hvaru na Korculę, hmm my podobnie...
Wprost z Bojanic Bad, czyli v/v Ivan Dolac, do Zavalaticy :D


Żitna i pozostałe plaże, nawet co nieco oddalona Pupnatska są na Korculi bardzo fajne, nasi gospodarze również, apartamenty super. :D

Odwiedzamy Korculę czwarty , lub piąty raz; analizuję czego jeszcze na tej wyspie nie widziałam :D



i znalazło się coś w mojej relacji?:) pewnie trudno o to jak się tyle razy odwiedziło tą wyspę:)


poljako_poljako napisał(a):Pozdrawiam trzy przepiękne nimfy tańczące na plażach mojej ulubionej wyspy. (A zwłaszcza na pupnatskiej :-)


pozdrawiam :hut: my jeszcze ulubionej nie mamy, wciąż poznajemy ale Korcula jest w czołówce;)



Kenik napisał(a):
ArliJ napisał(a):
mąż jest zakochany w tej fotce...ale bardziej w towarzyszkach:)


W tej towarzyszce za aparatem również. Przychylam się do opinii Pauletty. :D


hehe no nie ma wyboru:)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 11.08.2013 22:30

krombocher napisał(a):Piękna relacja. Dotychczasowe odcinki pochłonąłem jednym tchem. Z ocenami pełna zgoda. Na mnie Racisce także wywarło niezapomniane wrażenie.
Pozdrawiam
K


dziękuję:)

Racisce nie poznaliśmy bardzo dokładnie ale będąc tam czułam ze to miejsce ma coś w sobie....tak jak na Hvarze w Stari Grad czułam...nie umiem tego nazwać ale to jest taki mix różnych czynników że czułam się tam dobrze:).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szlakiem korczulańskich plaż...czerwiec 2013 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone