Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Majówka na Istrii - Cervar Porat - Poreć - Rovinj - Pula

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gaga87
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.05.2009
Majówka na Istrii - Cervar Porat - Poreć - Rovinj - Pula

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaga87 » 10.05.2010 13:30

Postanowiłam zamieścić moją pierwszą relację tutaj, a co mi tam ;)

Wyjechaliśmy 29 kwietnia, spowrotem byliśmy w domu wieczorem 4 maja.
Nie obyło się bez problemów :( Mieliśmy jechać w 4, pojechaliśmy we 3. Jeden z uczestników podróży się rozchorował na grypę żołądkową. Podróż byłaby dla niego jedną wielką męczarnią, gdyby się zdecydował, a i tam pewnie byłby za słaby, żeby zwiedzać. W ramach rekompensaty, że został sam w Pl planujemy może wrześniowy wyjazd bardziej na południe Cro, by w końcu mógł zobaczyć Chorwację po raz pierwszy (dla mnie był to już 2 raz) :)


Noclegi zarezerwowaliśmy wcześniej, w Cervar Porat. Fajna mała miejscowość, nastawiona na turystów. Myślę, że to miejsce może się spodobać zarówno osobom starszym, jak i rodzicom z dziećmi. Nam również się podobało, chociaż nie jesteśmy ani osobami starszymi, ani rodzicami z dziećmi - ot młodzi ludzie :D
Cisza, spokój, z dala od zgiełku, wszystko na miejscu (ze 4 piekarnie, 3 supermarkety, restauracje, poczta, kawiarnie itd. w jednym miejscu). Ludzie przemili, ale odnoszę wrażenie, że wszyscy Chorwaci tacy są ;)
Poniżej kilka zdjęć z Cervar Porat:

1) Port wieczorową porą
Obrazek

2)
Obrazek

3)Oliwkowo
Obrazek

4) Nawet chorwacka fauna dała się sfotografować ;)
Obrazek

5) i widok z góry na port
Obrazek

Myślę, że to tyle z Cervar Porat... :)
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 10.05.2010 13:36

No brawo..!! Czekamy na dalszy ciąg bo sądzać po tytule jeszcze masz inne miejscowości do opisania :lol:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5196
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.05.2010 13:38

Zaraz obok jest camp Ulika na ktorym bywalismy wielokrotnie, rowniez w ostatnie wakacje. Gaje oliwne i czerwona ziemia sa bardzo rozpoznawalne :D

Gratuluje ciekawego wyjazdu

Jakie temperatury (dzien, noc, woda, powietrze)?
gaga87
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaga87 » 10.05.2010 13:45

Teraz czas na Poreć. Bywaliśmy tam często, z racji tego, że jest to chyba najbliższa większa miejscowość w pobliżu Cervar Porat (jakieś hmm 7km? )

Poreć bardzo mi się podobał, zwłaszcza wieczorem. Niestety nie mam wielu wieczornych zdjęć, gdyż mój aparat na trybie nocnym nie daje rady, a statywu nie posiadam :(
Malownicza miejscowośc, ma swój urok bez wątpienia. Wąskie uliczki, charakterystyczne budownictwo, jest czym nacieszyć oko :)

6) chyba pierwsze co rzuca się w oczy ;)
Obrazek

7) zdjęcia autorstwa mojej przyjaciółki (myślę, że się nie obrazi ;) )
Obrazek

8 ) flagi
Obrazek

9)
Obrazek
Ostatnio edytowano 10.05.2010 13:53 przez gaga87, łącznie edytowano 1 raz
gaga87
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaga87 » 10.05.2010 13:51

piotrulex napisał(a):Zaraz obok jest camp Ulika na ktorym bywalismy wielokrotnie, rowniez w ostatnie wakacje. Gaje oliwne i czerwona ziemia sa bardzo rozpoznawalne :D

Gratuluje ciekawego wyjazdu

Jakie temperatury (dzien, noc, woda, powietrze)?

zgadza się, w pobliżu jest camp Ulika :)

Czerwone ziemie bardzo mi się podobały, świetnie odznaczają się na tle bujnej zieleni :)

Temperatura powietrza oscylowała ok. 22-24 stopni, jednak temperatura odczuwalna była dużo wyższa :) Przez pierwsze 2 dni słonko nieźle przygrzewało! Trzeciego dnia niestety było pochmurno i nieco chłodniej, przez pół dnia padał deszcz. Czwartego dnia słonko wróciło, ale już nie było tak mocne jak na początku. Ostatniego dnia, czyli w dzień wyjazdu było pochmurno... ale dla nas, na podróż to chyba lepiej. Bo od klimatyzacji w poprzednie dni bolało mnie już gardło ;)

Wieczory chłodne, ale w końcu to początek maja... Na pewno cieplejsze, niż wieczory teraz w Polsce :roll:

Dokładnej temperatury wody nie znam, ale dla mnie była za zimna, żeby zamoczyć się w całości ;) Skończyło się na zamoczeniu nóg, ale z tego co widziałam, znalazło się kilku śmiałków, w tym dzieci :)
Ostatnio edytowano 10.05.2010 13:55 przez gaga87, łącznie edytowano 1 raz
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 10.05.2010 13:52

Hehe,
Czyli dałaś się namówić :)
Czekamy na więcej i więcej.
tj_jankes
Croentuzjasta
Posty: 298
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tj_jankes » 10.05.2010 14:09

Zasiadam do czytania. :D :D :D

Mam nadzieje, że w relacji znajdzie się też wzmianka o trasie, którą jechaliście.... :D
gaga87
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaga87 » 10.05.2010 14:17

Kolejnym miastem, które odwiedziliśmy było Rovinj. Przywitało nas chmurami, a pożegnało... deszczem ;)

Miejscowość również klimatyczna, dużo turystów... Jednak spodobała mi się mniej niż Poreć chociażby ;)

W natłoku wąskich uliczek nietrudno się pogubić :roll: Dotarliśmy charakterystycznego dla tego miasta kościoła z figurą na wieży. Gdy nacieszyliśmy oko pięknymi widokami i budowlami chcieliśmy wracać do samochodu, jednak to wcale nie było takie proste :lol: Pogubiliśmy się w tych uliczkach i za każdym razem gdy wydawało nam się, że wychodzimy "na prostą" ciągle znajdowaliśmy się w niedalekiej odległości tegoż kościoła :lol: Skończyło się na tym, że wróciliśmy okrężną drogą, którą tam przybyliśmy :D

Do kościoła dotarliśmy akurat gdy msza się skończyła. Wyglądało na to, że odbywała się tam wcześniej jakaś uroczystość - pierwsza komunia? bierzmowanie? ciężko nam było stwierdzić, ponieważ "dzieci" miały ok. 14 lat może a dziewczyny ubrane były często wyzywająco. Mieli świece i robili pamiątkowe zdjęcia ;) może Wy wiecie jaka uroczystość mogła to być?


10) widok na miasto
Obrazek

11) widok na morze (zdjęcie wykonane z placu koło kościoła :) )
Obrazek

12) Jedna z uliczek z widokiem na wieżę kościoła
Obrazek

13) łuk Balbi (zjdęcie obcięte, ze względu na osoby na nim ;) )
Obrazek
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.05.2010 14:27

gaga87 napisał(a):.... (zjdęcie obcięte, ze względu na osoby na nim ;) )


Po co tyle trudu....osoby mogą być. Mnie przynajmniej nie przeszkadzają. :wink: :lol:
gaga87
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaga87 » 10.05.2010 14:35

Ostatnim miastem, które postanowiliśmy zwiedzić była Pula.

Muszę przyznać, że podobało mi się najbardziej ze wszystkich odwiedzonych miast, chyba ze względu na budowle nawiązujące do starożytności.

Tą miejscowość trzeba koniecznie zobaczyć, ja bynajmniej nie umiem znaleźć odpowiednich słów by opisać swoje wrażenia z krótkiego, jednodniowego pobytu w tej miejscowości...

Ale może kilka zdjęć, które zobrazują conieco ;)

14) Amfiteatr
Obrazek

15) wnętrze amfiteatru
Obrazek

16) i jeszcze raz
Obrazek

17) Forum
Obrazek

18 )
Obrazek

19) Łuk
Obrazek
Ostatnio edytowano 10.05.2010 14:53 przez gaga87, łącznie edytowano 1 raz
gaga87
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaga87 » 10.05.2010 14:48

tj_jankes napisał(a):Zasiadam do czytania. :D :D :D

Mam nadzieje, że w relacji znajdzie się też wzmianka o trasie, którą jechaliście.... :D


Jechaliśmy spod Krakowa, kolejno: Żylina, Bratysława, Wiedeń, Graz, Lubliana, a dalej... piękna Chorwacja :)

Jako że byłam zwykłym tylnosiedzeniowym pasażerem, mogłam sobie umilać 12h podróż spaniem :) Droga bardzo fajna, jechało się spokojnie, a co najlepsze... nawigacja nam nie działała, coś nie stykało w gniazdku. W ruch poszła zwykła mapa :) Jedynym krajem, w którym się nieco pogubiliśmy była... Polska :D No i jakości naszych polskich dróg nie pobije nic 8) Gdyby były lepsze, to w drodze powrotnej bylibyśmy conajmniej godzinę szybciej. Ale cóż zrobić :) Dojechaliśmy szczęśliwie w obie strony i to najważniejsze, chociaż do małej kolizji, nie z naszej winy było blisko.

W pobliżu Żywca w drodze powrotnej zastała nas okropna mgła, nie było prawie nic widać momentami, a jakiś śmiałek wziął się za wyprzedzanie na moście i o mały włos, a wjechałby na czołówkę z autem z naprzeciwka i przy okazji nas zawadziłby bokiem. Ale na szczęście nic się nie stało :)

woka napisał(a):
gaga87 napisał(a):.... (zjdęcie obcięte, ze względu na osoby na nim ;) )


Po co tyle trudu....osoby mogą być. Mnie przynajmniej nie przeszkadzają. :wink: :lol:
chodziło o osoby z mojego wyjazdu, które mogłyby mieć coś przeciwko umieszczaniu ich zdjęć w internecie. Zresztą ja też nie lubię się tak ujawniać, dlatego zamieszczane przeze mnie zdjęcia to zdjęcia widoczków i zabytków ;)


I właściwie to tyle... jak widać zdjęcia to amatorszczyzna, opisy ubogie :P ale to wszystko trzeba zobaczyć. Wspomnienia piękne, mimo że czas pobytu krótki :) Ale ja lubię się dzielić, więc postanowiłam podzielić się z Wami krótko moim majowym pobytem w Cro.

A teraz zmykam, bo burza dociera nad moją miejscowość :evil:

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Majówka na Istrii - Cervar Porat - Poreć - Rovinj - Pula
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone