Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych.

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013
Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 30.06.2016 18:53

Na forum jest kilka tematów dotyczących lodówek i przewożenia żywności do Chorwacji.

Np. Lodówka turystyczna - jaką wybrać??
Lodówka turystyczna
jest też kilka informacji w wątku "Campingowe patenty i caravaning".


Z racji kolejnego rajdu po kempingach proszę Was o informacje dotyczące lodówek kompresorowych (tradycyjnych z czynnikiem chłodzącym).
Kilkukrotnie widziałem turystów (nie z Polski) korzystających z tradycyjnych lodówek.
Czy sprawdziła Wam się taka lodówka? Zasilacie ją podczas transportu? Jak długo Wam służy? Czy nie jest problemem temperatura na kempingu?


Jadę tradycyjnie pod namiot w najbardziej ciepłym okresie (przełom lipca i sierpnia). W ciągu wyjazdu bywam na 3-5 kempingach, a nie na wszystkich kempingach jest możliwość wynajęcia lodówki.
Do przewiezienia jakiegoś jedzonka nie jest potrzebna wymyślna lodówka. Odpowiednio spakowana żywność bez problemu znosi kilkanaście godzin podróży. Kłopot sprawia przetrzymanie żywności w gorące dni.
Do tej pory używałem tradycyjnych lodówek turystycznych, ostatnie dwa lata lodówki z ogniwem peltiera (dostałem ją, więc nie marudziłem).
Jadę małym kombi, ale nie wiozę przysłowiowych "kartofli" z Polski więc powinienem się zmieścić. Przyjemnie byłoby bez problemu przechowywać masełko, nabiał i chłodzić coś do picia :wink: .


Proszę by trzymać się tematu - lodówka kompresorowa.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.06.2016 19:43

Prosisz o trzymanie się tematu, a sam płodzisz kolejny wątek poświęcony lodówkom mimo, iż jest kilka innych ?


134054_big.jpg

Używam takiej lodówki http://www.multipino.pl/offer134054.html
Jest ok. wyłącznie na 230 v w czasie jazdy oczywiście nie działa przewożę w niej jedynie trochę żywności ochładzając dwoma piwami zamrożonymi w zamrażarce. Ma ona mały zamrażalnik w sam raz na kostki lodu do drinków. Chłodzi jak klasyczna lodówka, a nie jakies schładzacze. Nie jest duża i od 4 lat doskonale sprawdza się na kempingu. Kosztowała bodajże 400 zł. Woziłem ją w sedanie na tylnym siedzeniu (Toyota Avensis 2000 r) obecnie w mini vanie.
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 30.06.2016 21:36

bluesman napisał(a):Prosisz o trzymanie się tematu, a sam płodzisz kolejny wątek poświęcony lodówkom mimo, iż jest kilka innych ?
Mało tam konkretnych informacji.

Super dzięki za informację.
Dla takiej lodówki nie jest zbyt zdrowe przemieszczanie się. Jednak to najbardziej efektywne rozwiązanie.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.06.2016 21:41

Co jest niezdrowego ?
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 30.06.2016 22:08

Masz rację powinienem napisać:
Chyba dla takiej lodówki nie jest zbyt zdrowe przemieszczanie się.
Lodówki kompresorowe mają olej w agregacie. Z tego powodu np. nie jest zalecane przewożenie lodówki na leżąco.
Zmieniam kilka razy kemping w ciągu wyjazdu (zwykle sporo zwiedzamy) takie trzęsienia i przewożenia nie zaszkodzą?
To chyba niezbyt korzystne? Czy po przyjeździe podłączasz od razu?

Zdarzyło Ci się biwakować w słońcu (chociażby przez część dnia namiot silnie nasłoneczniony)?

Dlatego też założyłem wątek dotyczący tylko takich lodówek. Jeśli moja popracuje 4 sezony będę zadowolony.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.06.2016 22:13

pkucaba napisał(a):Masz rację powinienem napisać:
Chyba dla takiej lodówki nie jest zbyt zdrowe przemieszczanie się.
Lodówki kompresorowe mają olej w agregacie. Z tego powodu np. nie jest zalecane przewożenie lodówki na leżąco.
Zmieniam kilka razy kemping w ciągu wyjazdu (zwykle sporo zwiedzamy) takie trzęsienia i przewożenia nie zaszkodzą?
To chyba niezbyt korzystne? Czy po przyjeździe podłączasz od razu?

Zdarzyło Ci się biwakować w słońcu (chociażby przez część dnia namiot silnie nasłoneczniony)?

Dlatego też założyłem wątek dotyczący tylko takich lodówek. Jeśli moja popracuje 4 sezony będę zadowolony.


Jw. napisałem żadnych problemów :) Jeździmy tylko na kempingi :) lodówka przewożona jest na stojąco :) Podłączana jest możliwie szybko :)
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 30.06.2016 22:24

Dziękuję bluesman, uspokoiłeś mnie.

Zapraszam też innych użytkowników do wypowiedzenia się...
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 01.07.2016 00:00

do usuniecia
Ostatnio edytowano 01.07.2016 08:59 przez Seavolv, łącznie edytowano 1 raz
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.07.2016 00:06

Seavolv napisał(a):A jest taki temat lodowka-turystyczna-jaka-wybrac-t44194.html to nie to samo?
Ja tam mam zwykłą lodówkę turystyczną i też daje radę, może nie mrozi do zimnego ale do spożywki wystarcza, zresztą czy turystyczna czy zwykła to są to lodówki małe więc nie napakujesz tam bóg wie ile jedzenia. Ja kupuje ogólnie co mi potrzeba na bieżąco góra na 1-2dni a do tego nie jest potrzeba jakaś super lodówka.


Czy Ktoś Cię pytał o to co masz ? o zwykłą lodówkę turystyczną ? Zadałeś sobie odrobinę trudu i przeczytałeś temat ? Lodówka jest po to by napakować bóg wie ile ? guzik mnie obchodzi co kupujesz i na ile i, że nie jest Ci potrzebna super lodówka wybacz :hut:

nie było to grzeczne ale niech ludzie czytają to co się pisze ...
Ostatnio edytowano 01.07.2016 00:18 przez bluesman, łącznie edytowano 2 razy
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 01.07.2016 00:12

Dziękuję Seavolv za Twoją opinię. Temat dotyczy lodówki kompresorowej i tego się trzymajmy. Nie zamierzam pakować tam jedzenia tylko przechować je w przyzwoitych warunkach. Żadna lodówka turystyczna w kwocie do 400 pln nie wytrzyma przez cały dzień na kempingu w namiocie.
Jadąc jak ja, bez rezerwacji, nie zawsze mam miejsce w cieniu drzew. Nie zawsze jest dostępna lodówka na kempingu.

Proszę czytajcie pierwszy post, podałem najbardziej popularne na forum tematy dotyczące lodówek.
Ten temat ma dotyczyć doświadczeń z lodówkami (chłodziarkami) tradycyjnymi.

edyta: Dziękuję bluesman, byłeś szybszy...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.07.2016 00:17

Dodam jedno przy silnym nasłonecznieniu namiotu lodówka była okrywana zmoczonymi ręcznikami :)
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 01.07.2016 00:22

bluesman napisał(a):Dodam jedno przy silnym nasłonecznieniu namiotu lodówka była okrywana zmoczonymi ręcznikami :)
O i to jest informacja na miarę mokrego prześcieradła...
Takie właśnie patenty pozwalają całkiem komfortowo i przyjemnie spędzać urlop w ciepłym kraju. Bardzo dziękuję za podpowiedź.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.07.2016 00:26

pkucaba napisał(a):
bluesman napisał(a):Dodam jedno przy silnym nasłonecznieniu namiotu lodówka była okrywana zmoczonymi ręcznikami :)
O i to jest informacja na miarę mokrego prześcieradła...
Takie właśnie patenty pozwalają całkiem komfortowo i przyjemnie spędzać urlop w ciepłym kraju. Bardzo dziękuję za podpowiedź.


Ważne też by namiot nie był szczelnie zamknięty. Z prawej i lewej strony boki przedsionka były podnoszone do połowy by przynajmniej był minimalny ruch powietrza. Jak dotychczas lodówka bez awari i co wieczór lód był :papa:


p.s. zaletą tej lodówki jest jej cicha praca :)
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 01.07.2016 00:29

do usunięcia
Ostatnio edytowano 01.07.2016 08:58 przez Seavolv, łącznie edytowano 1 raz
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 01.07.2016 00:50

Dziękuję Seavolv za Twój aktywny udział w dyskusji. Jeśli łaskaw będziesz zwrócić uwagę pytam o lodówki kompresorowe nie o absorbcyjne.

Chcę tylko nieco podnieść swój komfort na urlopie. Zasięgam Waszych opinii i doświadczeń z małymi lodówkami kompresorowymi.
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone