Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych.

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 03.07.2016 18:41

Warto.
Przerabiałem różne patenty najpierw torby izolacyjne (porażka), potem lodówkę turystyczną 12/230V (lepiej, ale to nie to). Od czterech lat wożę lodówkę prawdziwą kompresorową ok. 60 cm wysokości. Komfort pobytu znacząco wzrósł (możliwość wrzucenia do kostki ludu bezcenna). W związku z tym, że będę w tym sezonie jechał z przyczepą zamierzam zakupić większą ok. 80 cm.
zufila
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.09.2008
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) zufila » 03.07.2016 20:51

Posiadałam różne twory lodowkopodobne, niestety moje nie chodziły tak jak zapewnia producent i użytkownicy z sąsiedniego wątku lodówkach. Opcję widziałam jedną - normalna lodówka. Kupiłam mało używaną tego typu http://olx.pl/oferta/mala-lodowka-CID628-IDgnvKJ.html chyba za 250 zł. I to było to! Wozimy się vanem, w 2+2, ale warto znaleźć miejsce na lodówkę. Nie zmieniamy kempingów. Była 3 razy w CRO i działa bez zarzutu. Polecam!
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.07.2016 10:25

Ja co prawda mam tylko chłodziarkę turystyczną, ale kolega zabiera pod namiot sprzęt bardzo podobny gabarytowo, do podanych przez moich przedmówców, jednak jest to niewielka zamrażarka. Jeżeli ktoś bierze z Polski mięso i wędliny, to moim zdaniem lepiej się nada. Przy częstym otwieraniu szybciej też wróci do odpowiedniej temperatury. Jak wrócę do wyjazdów namiotowych, to właśnie taki sprzęt wezmę pod uwagę.
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 17.07.2016 08:35

Czyli jednak wszyscy którzy przeszli przemianę lodówka turystyczna -> tradycyjna lodówka są zadowoleni. Rewelacja.
Dziękuję za dzielenie się doświadczeniami.

Mam i ja - można powiedzieć. Lodówka kupiona pojedzie w tym roku z nami na testy.
clen1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 28.08.2013
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) clen1 » 09.08.2016 22:24

2.jpg
1.jpg
1.jpg
Witam
I ja dodam swoje trzy grosze do wątku. Za pierwszym razem ( pobyt w Chorwacji ) miałem lodówkę turystyczną z zasilaczem podłączanym do sieci. Zasilacz wytrzymał dwa dni, zostaliśmy z plastikowym pudełkiem. Na kolejny wyjazd zakupiłem lodówkę z agregatem
[attachment=1]1.jpg
Okazała się za mała, sprzedałem ją i zakupiłem
[attachment=0]2.jpg
jeszcze jej użytkowałem, ale na pewno jest większa . Oczywiście mam możliwość jej przewiezienia, wysokość lodówki to ok. 80 cm. Posiada agregat. Moi drodzy trzeba zwrócić uwagę na klasę klimatyczną lodówki, i jedna i druga miała klasę ST lodówki ( 18 stopni C do 38 stopni ). Jeżeli macie możliwość bierzcie dużą lodówkę, wygoda, nie trzeba zakupów robić codziennie lub co np. dwa dni.
Ostatnio edytowano 09.08.2016 22:43 przez clen1, łącznie edytowano 1 raz
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.08.2016 22:36

clen1 napisał(a):Moi drodzy trzeba zwrócić uwagę na klasę klimatyczną lodówki, i jedna i druga miała klasę ST lodówki ( 18 stopni C do 38 stopni ). Jeżeli macie możliwość bierzcie dużą lodówkę, wygoda, nie trzeba zakupów robić codziennie lub co np. dwa dni.


Dziękujemy za jakże cenne rady :mrgreen: Jak się domyślasz 95% forumowiczów jeździ ciężarówkami :mrgreen: Lodówkę, która opisałem już jest ciężko przewieźć a co dopiero 80 cm :papa:
clen1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 28.08.2013
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) clen1 » 09.08.2016 22:53

Witaj,
zaznaczyłem wyraźnie, że ja mam możliwość przewiezienia takiej lodówki ( wysokość ok. 80 cm ). Na Chorwację jeżdżę vanem i taki sprzęt mogę swobodnie zapakować. Jeżeli ktoś jedzie dużym samochodem to może sobie na taką lodówkę pozwolić. Podzieliłem się tylko swoim doświadczeniem. Jedni pojadą Pasatem a inni np. Grand Voyegerem czy też Oplem Vivaro. Pozdrawiam :papa:
clen1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 28.08.2013
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) clen1 » 09.08.2016 23:08

Tak vanem, i tu cytat:
Van − typ nadwozia wielozadaniowego samochodu.

Jest to nadwozie jednobryłowe. Samochody te mają różne konfiguracje siedzeń, zazwyczaj 1-4 rzędów, każdy po 2-4 siedzeń.

Jako pierwsze samochód typu van wyprodukowało amerykańskie przedsiębiorstwo pod marką Dodge. Koniec cytatu.
Hm, Od lodówki do vana :D
Przede wszystkim wygoda i komfort jazdy, mój VAN ma już 12 lat. :lol:
clen1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 28.08.2013
Re: Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) clen1 » 09.08.2016 23:22

Witaj,
Cel podróży - Basko Poljie ( kamping )
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi



cron
Lodówka na kemping - dyskusja o lodówkach kompresorowych. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone