Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krk 2018 - Pierwszy taki lodzik w ...życiu.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 08.07.2019 15:54

Fajna relacja. Ja za miesiąc wybieram sie właśnie na Krk do miejscowości Silo. Mimo wielu pobytów w Cro tak wysoko na północy jeszcze nie byliśmy, zwykle Dalmacja. Zachęcające te miasteczka, planuję zwiedzić Vrbnik i Starą B. Daj jeszcze jakieś zdjęcia jak masz:)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.07.2019 07:41

Aki napisał(a):.., planuję zwiedzić Vrbnik i Starą B...
A co chcesz zwiedzać w Starej Baśce jak tam nic nie ma do zwiedzenia.
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 18.07.2019 12:42

gusia-s napisał(a):
Aki napisał(a):.., planuję zwiedzić Vrbnik i Starą B...
A co chcesz zwiedzać w Starej Baśce jak tam nic nie ma do zwiedzenia.


A może plażę:) Chciałem tam znaleźć noclegi ale nic ciekawego się nie trafiło.
Co proponujesz na Krk jeszcze odwiedzić, nie znam tej cześci Chorwacji?
dexter2011
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dexter2011 » 02.08.2019 16:35

To juz koniec relacji?
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.08.2019 11:13

gusia-s napisał(a):
Aki napisał(a):.., planuję zwiedzić Vrbnik i Starą B...
A co chcesz zwiedzać w Starej Baśce jak tam nic nie ma do zwiedzenia.

No właśnie, Gusia, skorzystam z okazji w tej relacji. Mam nadzieję, że autor się nie obrazi. Kojarzysz może czy z campingu Škrila (z tego co pamiętam na nim stacjonowaliście) jest jakaś w miarę wygodna ścieżka do centrum Starej Baski? Wiem, że centrum w tej wiosce to dość górnolotne stwierdzenie, ale jakieś knajpki są, żeby coś przekąsić. Pytam dlatego, bo tak powoli klaruje mi się przyszłoroczny urlop i mam na oku apartament bliżej campingu niż centrum wioski, więc czasem na jakieś żarełko chcielibyśmy się przejść nie ruszając auta. Myślisz, że będzie to do zrobienia?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.08.2019 16:16

agata26061 napisał(a): No właśnie, Gusia, skorzystam z okazji w tej relacji. Mam nadzieję, że autor się nie obrazi. Kojarzysz może czy z campingu Škrila (z tego co pamiętam na nim stacjonowaliście) jest jakaś w miarę wygodna ścieżka do centrum Starej Baski? Wiem, że centrum w tej wiosce to dość górnolotne stwierdzenie, ale jakieś knajpki są, żeby coś przekąsić. Pytam dlatego, bo tak powoli klaruje mi się przyszłoroczny urlop i mam na oku apartament bliżej campingu niż centrum wioski, więc czasem na jakieś żarełko chcielibyśmy się przejść nie ruszając auta. Myślisz, że będzie to do zrobienia?
Jeśli bliżej kempingu to raczej niewiele bo w jego najbliższej okolicy nie ma żadnych budynków. Pierwsze domy zaczynają się już w Starej Basce maksymalnie 1200 m od centrum (porcik), do którego prowadzi tylko jedna tzw. główna droga użytkowana przez pieszych i auta. Droga nie ma pobocza praktycznie i możliwości mijanki jeśli nie ma akurat wolnego miejsca parkingowego naprzeciw któregoś z apartmanów. Jest na niej ograniczenie prędkości coś 20 lub 30 km/h i zakaz wjazdu ciężarówek, kamperów, przyczep. Jak ja byłam ruchu praktycznie nie odczuwało się, co prawda codziennie tamtędy nie przechadzałam się. W mojej relacji z drugiego dnia jakieś tam fotki wstawiałam z tej trasy. Brzegiem morza przejścia suchą stopą nie ma :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.08.2019 22:55

Dzięki. Na Google Street view już sobie trochę podgladalam trasę do Starej Baski i faktycznie widać, że jest wąska ale myślę, że dalibysmy radę. Jeśli nie ma na niej zbyt dużego ruchu to bez problemu moglibyśmy się nią do centrum przespacerowac, ale najbardziej interesują mnie plaże w okolicach Starej Baski. W Twojej relacji te plaże bardzo mi się podobają, ale muszę jakieś plywadlo chyba zorganizować, bo wiem, że niektóre tylko dostępne od strony wody
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.08.2019 10:12

agata26061 napisał(a): ... najbardziej interesują mnie plaże w okolicach Starej Baski. W Twojej relacji te plaże bardzo mi się podobają, ale muszę jakieś plywadlo chyba zorganizować, bo wiem, że niektóre tylko dostępne od strony wody
eeee, na większość plaż koło SB dotrzecie autem lub pieszo od Oprny aż po tą na południe, na jedną plażyczkę u podnóża SB ... materacem i wpław jak rodzinka, którą opisywałam u siebie w relacji. Natomiast warto wypożyczyć jakieś pierdziadełko w SB i popłynąć wzdłuż brzegu na te plaże w kierunku Punat m.in. Golden Beach ale i przed nią i za nią jest kilka ciekawych miejsc na plażowanie niedostępnych zupełnie z lądu.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.08.2019 10:29

gusia-s napisał(a): eeee, na większość plaż koło SB dotrzecie autem lub pieszo od Oprny aż po tą na południe, na jedną plażyczkę u podnóża SB ... materacem i wpław jak rodzinka, którą opisywałam u siebie w relacji. Natomiast warto wypożyczyć jakieś pierdziadełko w SB i popłynąć wzdłuż brzegu na te plaże w kierunku Punat m.in. Golden Beach ale i przed nią i za nią jest kilka ciekawych miejsc na plażowanie niedostępnych zupełnie z lądu.

Dzięki za rady. Szczególnie interesują mnie właśnie te niedostępne z lądu. Mam taką cichą nadzieję na bezludne plażowanie, ale nie wiem czy się uda. Oczywiście kolejni znajomi chcą z nami jechać, którzy tak jak my chcą ciszy i spokoju na urlopie przyszłorocznym. Mają SUPa, więc gdzieś tam można się nim ruszyć, ale raczej z dziećmi i ich "bardzo potrzebnymi rzeczami" może być ciężko tą deską się przemieszczać, ale jak są te małe pierdziaweczki w Starej Basce, to my z chęcią sobie jedną wynajmiemy. Co roku niemal to robimy i zawsze jesteśmy wtedy bardzo zadowoleni :D
Dzięki za rady. Jeśli będzie mnie jeszcze coś nurtować, to pozwolę sobie napisać na priv :mrgreen: :papa: :smo:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.08.2019 11:45

agata26061 napisał(a): Dzięki za rady. Jeśli będzie mnie jeszcze coś nurtować, to pozwolę sobie napisać na priv :mrgreen: :papa: :smo:
Albo w relacji to może i inni skorzystają kiedyś ;)
Plażyczkę, o której wspominałam, że można do niej dotrzeć jakimś materacem ;) opisałam w tym odcinku
Dzieciaki i manele np. na SUPa a reszta wpław, choć bezpieczniej by było mały pontonik i tam dzieci wsadzić. Podobną technikę widziałam na Pagu, w przemieszczaniu się między Rucicą a Beretnicą, rodzinka zamiast trochę męczącej przeprawy przez góry tak właśnie się przemieszczała - morzem, morzem wzdłuż skałek.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.08.2019 12:35

Dzięki za link. Mam Twoja relacje cała do powtórzenia więc przypomnę sobie dokładnie Wasze poczynania na wyspie. Mamy ponton w domu dość spory, 4 osobowy. Zajmuje dużo miejsca więc go do cro nie wozimy i myślę że chyba go na ten kajak zamienimy bo pontonem jednak jest zdecydowanie ciężej wiosłować niż kajakiem. Może zimowa pora trafimy na jakieś wyprzedaże pontonowe więc może coś się uda upolować :wink:
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 26.08.2019 13:18

agata26061 napisał(a):Dzięki. Na Google Street view już sobie trochę podgladalam trasę do Starej Baski i faktycznie widać, że jest wąska ale myślę, że dalibysmy radę. Jeśli nie ma na niej zbyt dużego ruchu to bez problemu moglibyśmy się nią do centrum przespacerowac, ale najbardziej interesują mnie plaże w okolicach Starej Baski. W Twojej relacji te plaże bardzo mi się podobają, ale muszę jakieś plywadlo chyba zorganizować, bo wiem, że niektóre tylko dostępne od strony wody


Witam, tydzień temu wróciłem z Krka. W Starej B. byliśmy a włściwie chcieliśmy być na małym zwiedzaniu ale, że stacjonowaliśmy w Silo a to kawałek drogi więc dotarliśmy tam dosyć późno i powiem, że po kolei wszystkie plaże odpadały ze względu na brak miejsc parkingowych. Chcielismy zaliczyć Oprna Bay ale droga wyglądał tak na przestrzeni killku km:
Obrazek
Sama plaża z góry wygląda dosyc fajnie:
Obrazek
i tak z braku miejsc dojechalismy na Zala Beach ale tam było jak we Wladysławowie na plaży w sezonie:
Obrazek
dlatego faktycznie jakieś pływadełko było by wskazane jeśli chcecie w spokoju spędzić czas na plaży.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.08.2019 17:05

Aki napisał(a): ... po kolei wszystkie plaże odpadały ze względu na brak miejsc parkingowych ...
Niestety nie widać Twoich fotek 8O
Tłok na plażach spowodowany jest sierpniowym pobytem na 100% bo to szczyt szczytów a lokalizacja wyspy dogodna bo blisko więc tłumy. Oprna i Zala są bardzo popularne bo jest przy nich gdzie zaparkować więc i zatłoczone. W Starej Basce praktycznie nie ma miejsca na parkowanie więc plaża miejska jest luźna bo na niej plażują turyści mieszkający w SB, minus ci co wyjechali szwendać się po wyspie ;)


Piszesz, że wszystkie plaże ... czyli które, bo wymieniłeś tylko 2. Między plażą Oprna a kempingiem Skrila są 2 kolejne. Nastepne są przed Starą Baską i w niej samej. Potem jest Zala i za nią jeszcze jedna duża i 2 malutkie dostępne autem.
Skoro na Oprnie i Zali był taki tłok, to ciekawe jak było w samej Basce :twisted:
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 27.08.2019 09:50

Hmmm.., dziwne bo ja je widzę nawet jako niezalogowany użytkownik. Mam problemy z wrzuceniem zdjęć i męczę się z tym od jakiegoś czasu.
Co do plaż to tak jak mówię, jechałem i zatrzymałem się dopiero na Zali bo po drodze nie było miejsca na zaparkowanie. Jak było na tych po drodze nie wiem bo nie dotarłem:(
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.08.2019 13:33

Aki napisał(a):Hmmm.., dziwne bo ja je widzę nawet jako niezalogowany użytkownik. Mam problemy z wrzuceniem zdjęć i męczę się z tym od jakiegoś czasu.
Nadal nie widać zdjęć a po kliknięciu i otwarciu w nowym oknie przenosi pod taki link https://lh3.googleusercontent.com/YH-Qk ... 9-h1139-no

Coś źle linkujesz, fotki możesz wgrywać również na serwer cro, pisząc post poprzez opcję dodaj zdjęcia lub załączniki poniżej okienka odpowiedzi. Po dodaniu wstawiasz w odpowiednim wierszu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Krk 2018 - Pierwszy taki lodzik w ...życiu. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone