Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.04.2017 14:18

gusia-s napisał(a):Parkowaliśmy zaraz gdzieś na wjeździe do miasteczka, jest tam mnóstwo parkingów ale wszystkie płatne. W okolicznych uliczkach też obowiązują opłaty. Wjechaliśmy, zaparkowaliśmy i już... Są znaki kierujące do parkingów.
Do ukrytej plaży idziesz tym deptakiem wzdłuż portu do końca i tam tuż przed falochronem jest wejście - o tu
DSCN6782a.JPG
DSCN6786a.JPG


dzienks, czyli tak jak myslałem, już mam ogarnięte, pewnie tam zajrzę :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.04.2017 15:53

gusia-s napisał(a):Obrazek


8O

Pierwszy raz widzę coś takiego.
W Konzumie czy gdzie?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.04.2017 16:50

słoma79 napisał(a):Dawno nie zaglądałem...szkoda...na szczęście nadrobiłem jednym tchem :mrgreen: dobrze, że statecznik się znalazł bo tych cudnych plaż by nie było :?
Przed nami jeszcze kajakowa wycieczka na kolejną bezludną i piękną, no i kawałek wyspy jeszcze zwiedzimy a i na Obzovo może pójdziemy :wink:

te kiero napisał(a): ... dzienks, czyli tak jak myslałem, już mam ogarnięte, pewnie tam zajrzę :D
Może Ci się uda z rana kiedy będzie na niej słońce i ludki się jeszcze nie zlecą :)

Vjetar napisał(a): Pierwszy raz widzę coś takiego.
W Konzumie czy gdzie?
W Konzumie :)
O ile ta sieć dotrwa do lata :? to masz szansę kupic. Właściciel sieci ma ogromne problemy finansowe i długów po pachy. Zablokowane ma konta bankowe. Rząd próbuje coś z tym zdobić i negocjuje z wierzycielami. Dostawcy już nie chcą czekać i więcej ryzykować. Zagrozili jakoś wczoraj, że będą dostarczac tylko art. pierwszej potrzeby, ogólnie to słabo z tym. To ogromna sieć w której pracę ma rzesza ludzi. :cry: Jak rząd nie pomoże to będzie pagip. Agrokor poza konzumem jest chyba właścicielem Jamnicy i kilku innych marek.

Na granicach do Cro od wczoraj makabryczne korki w zwiazku z rozporządzeniem Europarlamentu o szczegółowych kontrolach , a przecież to nie sezonz! Co będzie latem, strach pomyśleć.
Konzum na wykończeniu... ech...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.04.2017 16:53

Kajak na wodę i płyniemy na wycieczkę!!! Przebieram nogami z niecierpliwości 8O
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.04.2017 17:44

gusia-s
O ile ta sieć dotrwa do lata :? to masz szansę kupic. Właściciel sieci ma ogromne problemy finansowe i długów po pachy. Zablokowane ma konta bankowe. Rząd próbuje coś z tym zdobić i negocjuje z wierzycielami. Dostawcy już nie chcą czekać i więcej ryzykować. Zagrozili jakoś wczoraj, że będą dostarczac tylko art. pierwszej potrzeby, ogólnie to słabo z tym. To ogromna sieć w której pracę ma rzesza ludzi. :cry: Jak rząd nie pomoże to będzie pagip. Agrokor poza konzumem jest chyba właścicielem Jamnicy i kilku innych marek.

Na granicach do Cro od wczoraj makabryczne korki w zwiazku z rozporządzeniem Europarlamentu o szczegółowych kontrolach , a przecież to nie sezonz! Co będzie latem, strach pomyśleć.
Konzum na wykończeniu... ech...


8O :o :( To tak jak nasza Alma..tylko,że Konzum to wielka sieć sprzedająca artykuły pierwszej potrzeby, a nie delikatesy, masakra. Może Studenac zastąpi co niektóre punkty, to pracownicy zostaną..

Korki, kontrole, Angole (wykupujący grunty tak jak uprzednio w Hiszpanii i Portugalii, spieszmy się kochać Chorwację jaką znamy... :? :(

A...i paliwo podrożało w Cro..

Ja też czekam na kolejny odcinek :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.04.2017 17:49

Wieczorem się coś skrobnie ... znaczy się popłyniemy :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.04.2017 20:13

gusia-s napisał(a):
te kiero napisał(a): ... dzienks, czyli tak jak myslałem, już mam ogarnięte, pewnie tam zajrzę :D
Może Ci się uda z rana kiedy będzie na niej słońce i ludki się jeszcze nie zlecą :)

chciałbym zwiedzić Vrbnik właśnie do południa, by wybrzeże było ładnie doświetlone, podążę Waszym śladem
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.04.2017 21:06

te kiero napisał(a):
gusia-s napisał(a):
te kiero napisał(a): ... dzienks, czyli tak jak myslałem, już mam ogarnięte, pewnie tam zajrzę :D
Może Ci się uda z rana kiedy będzie na niej słońce i ludki się jeszcze nie zlecą :)

chciałbym zwiedzić Vrbnik właśnie do południa, by wybrzeże było ładnie doświetlone, podążę Waszym śladem
W pobliżu Vrbnik są jeszcze co najmniej 2 plaże, o których nie wspominałam bo my na nie już nie dotarliśmy. Jedna to kawałek za Zgribnicą, trzeba przejść pieszo ... oglądnij sobie w googlach czy warto plaża Kozica
Kozica.JPG


Na drugą trzeba autem odbić w prawo jeszcze przed miasteczkiem - plaża Potovosce
Potovosce.JPG


:)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.04.2017 23:42

gusia-s napisał(a):Wieczorem się coś skrobnie ... znaczy się popłyniemy :)
No niestety ... u mnie wieczór o tej porze :mrgreen: Tak więc zasiadam do Obrazek i niebawem się pojawi kolejny odcinek :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.04.2017 01:30

Dzień 10 - 11.07.2016 poniedziałek

Kolejne kajakowanie
:)

Do obiadu byczymy się na kempie i jego plaży. Tom wydłubuje kolce jeżowca, na którego się nadział niechcący :? Ranka nie jest zbyt duża ale trochę boli mimo, że ledwo go dotknął. Rumień utrzymał się do powrotu.
DSC_1599.jpg


Wreszcie łapiemy za wiosła. Kierunek na Starą Baske. Płyniemy, wypatrujemy i lipa :? … późna pora powoduje, że okoliczne zatoczki zajęte :(.
DSCN6824.JPG
DSCN6827.JPG
DSCN6829.JPG


Jest jedna wolna ale malusia :( , w sam raz dla 2 mew.
DSC_1604.jpg


Jednak nie rezygnujemy, kręcimy się w okolicy licząc, że coś się zwolni. W jednej z zatoczek jest kilka osób na brzegu. Wygląda na to, że przypłynęli wpław, z pobliskiej innej plaży. Odpoczywają ale chyba zaraz się wyniosą więc czatujemy :mrgreen: Chwila czekania i tak jak się spodziewałam … odpływają Obrazek
plaża.JPG
DSC_1607.jpg


Uruchamiamy tryb turbo :mrgreen: I mamy to :!:


Cudowny skrawek :hearts: :hearts:
Nad nami skalisty, kilkudziesięciometrowy klif. Na plaży małe otoczaki i drobne perliste kamyczki. Piękny kolor wody, łagodne zejście. Nie potrzeba żadnej karimaty ani nic, można leżeć na samych kamyczkach, które delikatnie masują jak się człek nieco poruszy :) Cudownie Obrazek
DSC_1618.jpg


W zatoczce są 2 takie małe plażyczki oddzielone od siebie stertą zwalonych skał, sąsiednią plażę zajmuje rodzinka. Każdy ma jednak swój intymny skrawek i nie przeszkadzamy sobie wzajemnie.


Tamta plaża jest sąsiadów.
DSCN6849.JPG


A ta jest nasza :hearts: Tom ukrywa się w cieniu, ja jednak wolę słoneczko Obrazek i wodę :)
DSCN6842.JPG
DSCN6856.JPG
DSCN6836.JPG


Obok naszej plażyczki znajduje się jaskinia, na tyle duża, że można do niej wejść a w jaskini chłód jak się patrzy. Tom przymierza się tam zdrzemnąć Obrazek ostatecznie wybrał inną miejscówkę :)
Wejście do jaskini znajduje się kawałeczek za naszym kajakiem.
DSCN6844.JPG
DSCN6838.JPG
DSCN6833.JPG


Przy wejściu do jaskini woda jest wyraźnie chłodniejsza ale jest cudnie przejrzysta. Metr w głąb morza jest spowrotem ciepła jak zupka :).
DSCN6830.JPG
DSCN6835.JPG


Nic nie robimy, po prostu się byczymy Obrazek
DSCN6859.JPG
DSC_1623.jpg
DSCN6869.JPG
DSC_1626.JPG


Obserwujemy ruch na wodzie.
DSCN6875.JPG
DSCN6876.JPG
DSCN6877.JPG


W pewnej chwili na wodzie pojawia się bojka. To nurek a może Roxi ;)
DSCN6885.JPG
DSCN6881.JPG
DSCN6884.JPG


Nic się nie dzieje, aż tu nagle jak się Jadran nie rozbuja ojojoj ale tylko chwilkę.


Nasi sąsiedzi, zbierają się do opuszczenia plaży. Ale jak oni tu dotarli :?: Obrazek Poza pompowanym krabem widocznym na filmiku, nie mają innego pływała. Jednak dla chcącego nic trudnego :mrgreen: Tata, pakuje cały majdan plażowy na kraba i mocuje go sznurami. Następnie zachodzi kraba od tylca i płynie z nim do plaży, widocznej poniżej domku na tej fotce. Pewnie do niej jest jakieś dojście lądowe.
DSCN6872.JPG


Następnie wyładowuje bagaże i zostawia je na tamtej plaży, po czym wraca z krabem. Ładuje na niego dwójkę dzieciaczków i znów holuje tym samym sposobem na brzeg. Mama daje nura i płynie wpław za tatą. Można :?: Można :!: :oczko_usmiech:
Zostaliśmy tylko my i samotna mewa, która nas bacznie obserwuje. Też pewnie nie może się doczekać kiedy się wyniesiemy ;)
DSCN6883.JPG
DSCN6886.JPG


A nam się nigdzie nie spieszy :twisted: Tom ukryty w cieniu drzemie.
Skoro plaża sąsiadów się zwolniła to idę na przeszpiegi :) Też nieźle Obrazek , nie dziwota, że się tak poświęcali aby jednak do niej dotrzeć :)


Wracam do siebie :) zaglądnę jeszcze do jaskini.


Po 18 tej czas się zbierać, żegnamy naszą gościnną plażyczkę Obrazek
DSC_1628.jpg


Wieczorem grzesznie się objadamy Obrazek Potem jeszcze sączymy małe co nieco Obrazek
DSC_1636.jpg


I grzecznie idziemy Obrazek :)

Cdn. … :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.04.2017 09:34

te wredne jeżowce, jak mogą tak boleśnie ranić naszych mężczyzn :evil:
ale zatoczka... 8O .... piękniusia... :)
A ta mewa to wcale nie czekała aż się wyniesiecie, ona czekała na Wasz kajak żeby go porządnie podziobać wredne ptaszysko :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.04.2017 11:45

No to i dobrze, że się w czas ewakuowaliśmy :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.04.2017 12:15

Ojojoj...jak mnie ścisnęło wewnętrznie i skowyt jakiś się wyrwał.. :)

Pokazałaś kwintesencję idealnego plażingu.

A ja muszę czekać aż do września, auuu :cry:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.04.2017 12:27

Kolejna przepiękna plaża. Cudnie! :hearts:

Oj, muszę ten Krk wziąć na poważnie pod uwagę... :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.04.2017 13:23

Katerina napisał(a):Ojojoj...jak mnie ścisnęło wewnętrznie i skowyt jakiś się wyrwał.. :)
Pokazałaś kwintesencję idealnego plażingu.
A ja muszę czekać aż do września, auuu :cry:

Bardzo przepraszam za wywołanie tego stanu :oops: :oczko_usmiech:
Czas zleci zanim się obejrzysz :D

maslinka napisał(a):Kolejna przepiękna plaża. Cudnie! :hearts:

Oj, muszę ten Krk wziąć na poważnie pod uwagę... :D
Choć tych fajnych plaż kilka zaliczyliśmy to ta była naszą drugą topową plażą obok Złotej :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone