Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 11.05.2009 09:25

dlatego ja zawsze jeżdżę w nocy tunele mijałem ok 5-6 rano tylko zwolnic trzeba było ale to już przeszłość :lol: teraz luzik człowiek nie będzie myślał czy trafi na korek czy nie :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.05.2009 09:45

ufokking napisał(a):dlatego ja zawsze jeżdżę w nocy tunele mijałem ok 5-6 rano tylko zwolnic trzeba było ale to już przeszłość :lol: teraz luzik człowiek nie będzie myślał czy trafi na korek czy nie :wink:

Nie zalapiesz się w tunelach, to na pewno na bramkach... :lol:
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 26.05.2009 20:29

A ktoś może ma taką wiedzę gdzie i jakich godzinach są największe korki? Co prawda tunele już nieaktualne, ale pozostają jeszcze bramki (trasa przez Budapeszt). Konkretnie w sobotę w jakich godzinach jest najwieksze natężnie ruchu (w tamtą stronę 18.07). Zawsze jeżdziłem w nocy, ale mam teraz plan wyjechać z Krak koło 4 rano.
Kris@#
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris@# » 27.05.2009 11:40

pam napisał(a):A ktoś może ma taką wiedzę gdzie i jakich godzinach są największe korki? Co prawda tunele już nieaktualne, ale pozostają jeszcze bramki (trasa przez Budapeszt). Konkretnie w sobotę w jakich godzinach jest najwieksze natężnie ruchu (w tamtą stronę 18.07). Zawsze jeżdziłem w nocy, ale mam teraz plan wyjechać z Krak koło 4 rano.


Kris@# napisał(a):
mia741 napisał(a):Witam

Ja również zamówiłem z podanej strony i otrzymałem co następuje (wszystko opatrzone nadrukami 2009 - naprawdę aktualne):
- mapa drogowa Chorwacji, mapę traktować można jako mini przewodnik po krainach chorwackich oraz jako orientacyjną mapkę poglądową
- przewodnik po kampingach łącznie z aktualnym cennikiem
- przewodnik po hotelach plus aktualny cennik
- przewodnik po Chorwacji, opisujący w podstawowy sposób wszystko co nurtuje początkującego turystę
- super mini kompedium wiedzy o podstawowych sprawach dotyczących Chorwacji (taka broszurka)
- przewodnik po kwaterach prywatnych, według klucza, że podawane sa strony internetowe, gdzie i w jakiej miejscowości te kwatery znaleźć

Reasumując, nie ma sensu kupować przewodnika w księgarni, sam się przymierzałem ale to co otrzymałem oraz zasób wiedzy na tym forum całkowicie wystarczają.

Pozdrawiam.


Witam. Wybieram się razem z rodzinką (4 osoby) pierwszy raz do Chorwacji. Od pół roku czytam to forum i na swój pierwszy raz, zgodnie z wieloma radami, wybraliśmy:
- wczasy zorganizowane,
- okolice Makarskiej, a konkretnie Baska Voda
- zrezygnowalismy z dojazdu autokarem, dostaliśmy zniżke od biura turystycznego w cenie minus 800 zł i jedziemy autem.
Zaopatruję się w wiele rzeczy podanych jako niezbędne. W zasadzie brakowało mi tylko przewodników i skorzystałem z rady wysyłając prośbę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Maila wysłałem 17 maja i dziś dostałem kopertę, a właściwie ponad kilogramową paczkę z materiałami jak w cytowanym poście. Paczka była oklejona taśmą i opieczętowana informacją, że z Warszawy nadeszła uszkodzona. Na szczęscie niczego nie skradziono.
Jestem bardzo zadowolony z zawartości i za chwilę zagłębię sie w lekturze.
Należy podziękować Chorwatom za tak wspaniałą promocję swojego kraju i ukłon do polskich turystów.
Polecam niezdecydowanym początkującym cromaniakom skorzystanie z prośby o materiały. To działa i na dodatej dostaje się coś "cieplejszego" niż najnowsze polskie wydania map i przewodników. Jako początkujący jestem bardzo zadowolony.
Ciekawe, czy Polska też tak potrafi?


W załączonych informatorach jest tabelka przedstawiająca datę w tym roku oraz natężenie ruchu i jego kierunek w Chorwacji. Powinno pomóc w planowaniu trasy.
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 27.05.2009 11:45

Kris@# napisał(a):W załączonych informatorach jest tabelka przedstawiająca datę w tym roku oraz natężenie ruchu i jego kierunek w Chorwacji. Powinno pomóc w planowaniu trasy.

czyli chodzi o to
http://pl.croatia.hr/Arrival/Entry.aspx ... ument=3392
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 27.05.2009 11:57

SoftRM napisał(a):
Kris@# napisał(a):W załączonych informatorach jest tabelka przedstawiająca datę w tym roku oraz natężenie ruchu i jego kierunek w Chorwacji. Powinno pomóc w planowaniu trasy.

czyli chodzi o to
http://pl.croatia.hr/Arrival/Entry.aspx ... ument=3392


No właśnie - ale to jest 2008 rok.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2009 12:04

pam napisał(a):No właśnie - ale to jest 2008 rok.


A niby skąd dziś (w maju) mają wiedzieć jak będzie w 06/07/08/2009 roku :wink:

W każdym roku jest w weekendy podobnie, ale dokładnie nikt Ci nie powie gdzie i na jaki korek trafisz podczas Twojej jazdy do Cro.
To trochę podobnie jak z prognozą pogody. :wink:
Wystarczy np. jakiś groźny wpadek i już stoisz albo skierują Cię na objazdy.
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 27.05.2009 14:15

Janusz Bajcer napisał(a):
pam napisał(a):No właśnie - ale to jest 2008 rok.


A niby skąd dziś (w maju) mają wiedzieć jak będzie w 06/07/08/2009 roku :wink:

W każdym roku jest w weekendy podobnie, ale dokładnie nikt Ci nie powie gdzie i na jaki korek trafisz podczas Twojej jazdy do Cro.
To trochę podobnie jak z prognozą pogody. :wink:
Wystarczy np. jakiś groźny wpadek i już stoisz albo skierują Cię na objazdy.


Myślałem, że jak to jest tzw planner to sobie planują jak ma być z wyprzedzeniem. Może się pojawi w czerwcu nowa wersja?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.05.2009 14:28

Aż z ciekawości sprawdzę w domu jakie korki i gdzie są zaplanowane na 2009
mariusz1234
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1234 » 27.05.2009 14:50

Gorzej będzie jak zaplanowany korek przesuną w czasie z powodu nagłego remontu drogi
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.05.2009 16:53

Tak jak myślałem - we wspaniałych materiałach nadesłanych przez ChWT nie jest napisane, że to rozpiska na 2009 rok.
Czyli jest pokazany tylko trend.
Tak więc podejrzewam, że nie ma dużej różnicy jeżeli ktoś ma taką tabelkę z zeszłego roku.
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 28.05.2009 10:26

JacYamaha napisał(a):Tak jak myślałem - we wspaniałych materiałach nadesłanych przez ChWT nie jest napisane, że to rozpiska na 2009 rok.
Czyli jest pokazany tylko trend.
Tak więc podejrzewam, że nie ma dużej różnicy jeżeli ktoś ma taką tabelkę z zeszłego roku.

Jest napisane na Okładce że to 2009
Obrazek
i to raczej jest prognoza na 2009 różni się od tej na stronie internetowej gdzie jest data 2008
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 28.05.2009 11:05

Z tego co zawsze tutaj bylo pisane na forum,a zagladam tu od 2002 roku,to omijac termin wyjazdu do Chorwacji w piatek,bo w soboty jest tloczno z powodu wymiany turnusow,ale to rada dla tych co jada w ciemno...
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 28.05.2009 13:51

To wygląda, że jak wyjadę z Krakowa 18.07 koło 4 rano to po południu, jak doczłapię pod Zagrzeb już się będzie luzowało.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2009 16:55

pam napisał(a):To wygląda, że jak wyjadę z Krakowa 18.07 koło 4 rano to po południu, jak doczłapię pod Zagrzeb już się będzie luzowało.


Czy 18.07. będzie się luzowało jak się po południu doczłapiesz pod Zagrzeb przekonasz się sam.
Prawdopodobnie trochę postoisz przed bramką w Lučko, bo do niej dojeżdżają samochody z trzech kierunków.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone