Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.07.2009 06:07

Najgorszy, możliwy termin...
Wszędzie może być ciasno, choć nie musi...

Począwszy od Wiednia, przez Graz i Zagrzeb kończąc...

Np. kidyś w piątek po południu przez Wideń przemknąłem bez żadnego zwalniania z wyjątkiem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach... :D
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 09.07.2009 13:41

WujekNiespodzianka napisał(a):Aha, oczywiście w ramach protestu nie mam zamiaru zasilać budżetu Republiki Słowenii o ciężko zarobione 35 ojro :) postaram się również ominąć Maribor z daleka...

dzięki z góry za jakiekolwiek info...


Po pierwsze nie 35Euro a 15Euro lub 30Euro.
Jak jedziesz na tydzień - 15Euro jak na dłużej 30Euro ...

Nie wiem gdzie jedziesz , ale policz sobie aby się nie okazało że w ramach protestu zapłacisz więcej na chorwackich autostradach ...

Lub wjedziesz w drogę płatną w Słowenii i zapłacisz jedyne kilkaset Euro + masa problemów gratis ;)
jaceks
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceks » 15.07.2009 08:22

A ja właśnie jestem w Puli i jechałem przez Bratysławe, Wiedeń, Graz,Maribor Ljubljane i uważam, słoweńskie autostrady to nalepszy kawałek drogi. Zero korków, a wyjechałem z domu (centrum Polski) w piątek ok 12.00.
Może droga jest słoweńska winieta ale uważam że warto :)
hexapus
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 31.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hexapus » 15.07.2009 09:56

jaceks napisał(a):A ja właśnie jestem w Puli i jechałem przez Bratysławe, Wiedeń, Graz,Maribor Ljubljane i uważam, słoweńskie autostrady to nalepszy kawałek drogi. Zero korków, a wyjechałem z domu (centrum Polski) w piątek ok 12.00.
Może droga jest słoweńska winieta ale uważam że warto :)


to jak jesteś 15tego w Puli a wyjechałeś w piatek :D
to długo jechałeś do Chorwacji .....
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 15.07.2009 10:33

Witam.
Wyjeżdźam do CRO w sobotę 25.07 rano (5 - 6 godz). Jadę z Warszawy przez Barwinek, autostradą węgirską od Miszkolca, obwodnicą Budapesztu, z noclegiem nad Balatonem. W niedzielę rano (8 godz), dalsza część podróży do CRO. Zjadę z autostrady chorwackiej na węźle Sestanowac na wysokości Pisaka. Czy należy spodziewać się korków na Węgrzech i rano w niedzielę w Chorwacji? Wiem, że to wróżenie z fusów ale chyba lepszy termin wyjazdu wybrałem, niż 24 godziny wcześniej czyli w piątek.
tadeusz40
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.07.2009
przejście graniczne Slo-Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz40 » 17.07.2009 09:05

FUX napisał(a):Najgorszy, możliwy termin...
Wszędzie może być ciasno, choć nie musi...

Począwszy od Wiednia, przez Graz i Zagrzeb kończąc...

Np. kidyś w piątek po południu przez Wideń przemknąłem bez żadnego zwalniania z wyjątkiem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach... :D

Witam ,
Czy dostępne są dla nas przejścia graniczne na wschód od Macelj, Jazbina droga nr.690 i Zlogonje dalej na wschód ?
Szura
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szura » 24.07.2009 19:18

Witam

Jade na CRO 4 sierpnia na Hvar mam do wyboru dwie drogi przez Ostrawę na Ołomuniec Brno Wiedeń lub Cieszyn Żylinę Bratysławę Wiedeń.
Wyjeżdzam około godziny 15 może ktoś wie która droga jest lepsza, generalnie, którą szybciej dojadę do Wiednia.

Pozdro
Piotr
enti
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) enti » 26.07.2009 18:22

do wiednia szybciej przez czechy mam rodzine we wiedniu i jechali kazda z tych drog i najlepiej cieszyn wieden :D ja tez jade 4 sierpnia na hvar tylko ze rano i smigam przez wegry nocleg plitvice powodzenia
slawek_116
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek_116 » 26.07.2009 20:49

Do Wiednia to najlepiej przez Cieszyn, Olomuniec, Brno, Mikulov i z granicy jakies 80 km do Wiednia po normalnej drodze jezdniowej.
Szura
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szura » 27.07.2009 00:02

enti napisał(a):do wiednia szybciej przez czechy mam rodzine we wiedniu i jechali kazda z tych drog i najlepiej cieszyn wieden :D ja tez jade 4 sierpnia na hvar tylko ze rano i smigam przez wegry nocleg plitvice powodzenia


Ja wyjeżdżam około 15, jade bez noclegu prosto na pierwszy prom na Hvar w Drvenicu.
Czyli rozumiem ze Kolega radzi jechać przez Czechy pomimo że od Zyliny na Słowacji jest atostrada D1 do Wiednia przez Bratysławę.
W zeszłym roku jechałem na Hvar przez Czechy (Ołomuniec Brno Wieden), a wracałem przez Słowację Bratysłwa Żylina na czeski Cieszyn i szczerze mówiąc lepiej mi się jechało przez Słowację, tylko że przez Słowację jechałem w środku nocy,a teraz pojadę w dzień. Dlatego zastanawim się na wyborem dorgi, Czechy czy Słowacja ?
Pozdro
kropeczka
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropeczka » 27.07.2009 08:06

Wczoraj wróciłam z Chorwacji, wyjechałam w sobotę 25 rano z Seline, koło Starigradu .Dzięki otwarciu drugiej nitki w tunelach SV Rok i Mala Kapela jazda była płynna w obydwie strony, zatrzymały nas bramki w Zagrzebiu :( , ale tam też starają sie usprawnić, bo jest osobne miejsce do płacenia tylko kartą ,jakieś 3 km wcześniej jadąc do granicy, są oddzielne pasy dla płacących kartą i bramki ustawione sa wcześniej, więc korki sie trochę rozładowują. Na granicy z Węgrami w Goricanie- Letenye, spokój, celnicy znudzeni, zatrzymali dwa samochody z rejestracją Ukraińską załadowane po dach . Przez Węgry autosrada dośc pusta w sobotę wieczorem i w niedzielę rano( nocowaliśmy w Gyor). Omineliśmy Budapeszt . Na Słowacji zero problemów, choć są zwężęnia za Bratysławą-kładą nowy asfalt. Tradycyjnie w Polsce wjeżdża sie w dziury, wjechaliśmy w Zwardoniu i ostrzegam przed utrudnieniami w miejscowości Cisiec, remont drogi , korkuje się nawet w niedzielę.
Dobra wiadomośc ceny paliwa w Cro poszły trochę w dół 95 -7, 44-7,55
Pozdrawiam
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 27.07.2009 09:31

kropeczka napisał(a): Na Słowacji zero problemów, choć są zwężęnia za Bratysławą-kładą nowy asfalt. Tradycyjnie w Polsce wjeżdża sie w dziury, wjechaliśmy w Zwardoniu i ostrzegam przed utrudnieniami w miejscowości Cisiec, remont drogi , korkuje się nawet w niedzielę.


Powiedz ile czasu zajęła Ci trasa Zwardoń > Żywiec lub Żywiec > Zwardoń :?:

w jakie dni jechałeś:?: i mniej więcej w których godzinach :?:

czy są bardzo duże korki na tym odcinku :?:
Aniutka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aniutka » 27.07.2009 12:14

Ja też wracałam w sobotę z Chorwacji i ok. 60 km przed Zagrzebiem był duży korek, który trochę rozładował się dopiero za Karlovacem.
Równiez osoby które płaciły gotówką musiały stac dodatkowo ok 45 minut.
Na szczęście zjechaliśmy w porę na prawy pas do płacenia kartą.
Obrazek
Obrazek
kropeczka
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropeczka » 28.07.2009 14:14

Powiedz ile czasu zajęła Ci trasa Zwardoń > Żywiec lub Żywiec > Zwardoń :?:

w jakie dni jechałeś:?: i mniej więcej w których godzinach :?:

czy są bardzo duże korki na tym odcinku :?:[/quote]

W tamta strone wyjeżdżałam w piatek i bylam w tych okolicach ok 11, przez Bielsko szybko obwodnicą, a Zywiec -Zwardon, ok 2 godzin, głownie zakorkowały ciężarówki z drzewem.
droga powrotna wypadała w niedziele ok 13, więc było luzniej, ok 30 minut stania.
skuter1975
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) skuter1975 » 03.08.2009 00:00

Jechałem 1.08 do Marusici. W Zagrzebiu korek ok 45 km i 3h stania. Masakra. Nie jedzcie w soboty do Chorwacji i nie wracajcie z Niej w niedziele...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone