Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2008 11:27

taurus napisał(a):
smoki3 napisał(a):
Mam pytanie, czy auto z przyczepą tamtędy przejedzie ? Jak strome są
górskie podjazdy ? Pozdrawiam. :papa:


Witam

Raczej spokojnie przejedziesz. Za przejściem granicznym po słoweńskiej stronie parę zakrętów i podjazd ale spokojnie do zrobienia z przyczepką.

Ogólnie droga przyjazna chociaż nie za szybka.

pozdrawiam


Serdeczne dziękuję. :lol:
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 18.04.2009 12:23

Mnie spotkał korek w drodze powrotnej przy granicy ze Słowenią...2 godziny w potwornym upale...

Jakiego dnia tygodnia jechales z Chorwacji?
Pozdrawiam.
maniek74
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 02.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek74 » 19.04.2009 22:48

cchhee napisał(a):
Mnie spotkał korek w drodze powrotnej przy granicy ze Słowenią...2 godziny w potwornym upale...

Jakiego dnia tygodnia jechales z Chorwacji?
Pozdrawiam.
wystarczy zjechać z autostrady 1 zjazd wcześniej na Durmanec i starą drogą do granicy ze Slowenią, a jechać najlepiej nocą i jest bez korków . Pozdrawiam
majkello
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkello » 30.04.2009 11:53

Witam,

w 2009 miały być zakończone prace związane z budową drugiej nitki tunelów Mala Kapela i Sveti Rok. czy ktoś z forumowiczów posiada informacje na ten temat ? czy ktoś jechał wspomnianymi tunelami w tym roku? bedę przejezdzał tamtędy 6-tego czerwca 2009, czy powinienem spodziewać się korków? czy początek czerwca jest raczej mało "korkowy"?

pozdrawiam i dzieki z góry za wszelkie info.

w 2008 stałem w korkach na potęgę w tych tunelach (w sumie kilka godzin).
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 30.04.2009 12:01

Poczytaj tutaj...Przejazd Tunelami
:D :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.04.2009 12:32

majkello
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkello » 30.04.2009 13:24

dziękuję :)

czy na początku czerwca będą korki w mariborze i na granicy ? to początek sezonu...moze zaryzykowac i nie jechac objazdem przez Lenart ? w 2008 jechalem objazdem ale wolałbym tego uniknąć, mam małe dziecko, w zeszłym roku niestety źle zniósł podróż objazdem.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.04.2009 13:38

majkello napisał(a):...w zeszłym roku niestety źle zniósł podróż objazdem...
Spróbuj i już
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.04.2009 13:41

majkello napisał(a):dziękuję :)

czy na początku czerwca będą korki w mariborze i na granicy ? to początek sezonu...moze zaryzykowac i nie jechac objazdem przez Lenart ? w 2008 jechalem objazdem ale wolałbym tego uniknąć, mam małe dziecko, w zeszłym roku niestety źle zniósł podróż objazdem.

Ja kiedyś dojechałem do Mariboru w sobotę kolo 11-ej i na nic się nie załapałem.
Jeżeli możesz, to jedź w inny dzień tygodnia.
W tym roku jadę w drugiej połowie lipca i wczasy zaczynam od poniedziałku. Taki jest luzik w kwaterach; cena niższa, niż rok temu, ale ja stary klient jestem... :wink:
majkello
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkello » 30.04.2009 13:51

nie moge w innym terminie. wszystko juz zapięte.

chyba faktycznie spróbuję.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.04.2009 14:00

majkello napisał(a):nie moge w innym terminie. wszystko juz zapięte.

chyba faktycznie spróbuję.

A skąd-dokąd jedziesz?
Może coś pomogę?
majkello
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkello » 30.04.2009 14:46

5 CZERWCA WAWA-CIESZYN-MIKULOV (NOCLEG) (wg.moich obliczeń 580km)
6 CZERWCA MIKULOV-BRELA (wg.moich obliczeń 870km)

chyba z mikulova trzeba będzie wcześnie wyjechać....z dzieciakiem na pokładzie trzeba się niestety więcej zatrzymywać.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.04.2009 15:29

Przeczytaj info z tego linku, później ew. pytaj...
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=227 ... sc&start=0
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 11.05.2009 08:28

majkello napisał(a):Witam,

w 2009 miały być zakończone prace związane z budową drugiej nitki tunelów Mala Kapela i Sveti Rok. czy ktoś z forumowiczów posiada informacje na ten temat ? czy ktoś jechał wspomnianymi tunelami w tym roku? bedę przejezdzał tamtędy 6-tego czerwca 2009, czy powinienem spodziewać się korków? czy początek czerwca jest raczej mało "korkowy"?

pozdrawiam i dzieki z góry za wszelkie info.

w 2008 stałem w korkach na potęgę w tych tunelach (w sumie kilka godzin).



Mozna spokojnie jechac tunele już otwarte wiec korkow nie będzie :lol: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=213 ... &start=195
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 11.05.2009 09:00

Całe szczeście, że już otwarte. w zeszłym roku do Chorwacji jechaliśmy na koniec czerwca w niedzielę. były odcinki na autostradzie, że przez 30 min. nikogo nie było. Myslelismy, że z tymi korkami to lekka przesada. Jednak jak wracaliśmy w sobotę drugi tydzien lica to już wiedziałem, że to jednak prawda. Korek na wyjezdzie z jardanki do autostrady 20min. Póżniej tunele ponad 2 godziny w korku (wedle informacji na tablicach jedynie 8km).
Teraz już wiem, że każdy dzien bule nie w sobotę jak jest zmiana turnusów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone