Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.05.2009 18:55

SoftRM napisał(a):Jest napisane na Okładce że to 2009
...
i to raczej jest prognoza na 2009 różni się od tej na stronie internetowej gdzie jest data 2008

Na stronie internetowej nie sprawdzałem ale:
1. Faktycznie folder jest firmowany jako 2009
2. Znalazłem taki sam plan za 2004 i porównałem z tym najnowszym - na pierwszy rzut oka (uwierz mi) nie ma dużej różnicy. Gorzej wygląda sierpień.
3. Czy przy planowaniu urlopu tak naprawdę sugerujecie się takimi prognozami? Bo szczerze mówiąc ja wcale.
Wszystkim wyjeżdżającym życzę bezkorkowego przejazdu. :)
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 28.05.2009 20:56

Janusz Bajcer napisał(a):
pam napisał(a):To wygląda, że jak wyjadę z Krakowa 18.07 koło 4 rano to po południu, jak doczłapię pod Zagrzeb już się będzie luzowało.


Czy 18.07. będzie się luzowało jak się po południu doczłapiesz pod Zagrzeb przekonasz się sam.
Prawdopodobnie trochę postoisz przed bramką w Lučko, bo do niej dojeżdżają samochody z trzech kierunków.


Zawsze jeździłem na noc i oczywiscie łapałem nad ranem tłum miejscowych z Zagrzebia. Teraz dzieci podrosły to wytrzymają a przy okazji pooglądają sobie krajobrazy. Może przy okazji przewali się sobotnio-ranna nawała.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2009 21:09

pam napisał(a):Zawsze jeździłem na noc i oczywiscie łapałem nad ranem tłum miejscowych z Zagrzebia. Teraz dzieci podrosły to wytrzymają a przy okazji pooglądają sobie krajobrazy. Może przy okazji przewali się sobotnio-ranna nawała.


Po południu też korek się może trafić niestety (czego oczywiście nie życzę)
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 28.05.2009 21:22

Po południu też korek się może trafić niestety (czego oczywiście nie życzę)[/quote]

Wiadoma sprawa. Przy takim natężeniu wystarczy mała kolizja i już końca korka nie widać. Ale już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć te dwie nitki tuneli.
Kriskaz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kriskaz » 02.06.2009 14:40

Witam
Ja wyjeżdżam 01.08 z Soboty na Niedzielę godz 15.00 z Oświęcimia cel Brela. w tamtym roku tak jechałem korków nie było.Powrót planuję na 14.08.09
Natomiast w drodze powrotnej korki były ogromne wracałem w Sobotę zobaczymy jak będzie w tym roku?
kurush
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 10.06.2009 17:57

Wszyscy jak widzę potwierdzają, że weekend to kicha, jak byśmy nie planowali - rano czy wieczorem, droga przez Austrię i Słowenię będzie w przybliżeniu taka sama.

Dlatego, jeśli już musicie jechać na przełomie tygodnia, naprawdę BAAARDZO polecam drogę przez BiH - świetna nawierzchnia, a to, że góry i zakręty? Po pierwsze nie takie góry i zakręty jak na trasie do CG :-) , a po drugie: lepiej trochę wolniej pojechać i pooglądać cud-krajobrazy, niż wlec się w spalinach Jadranką.

Ja w tym roku jadę trochę naokoło: najpierw do Macedonii, a potem (w tygodniu) przez Albanię do Dalmacji, więc szczęśliwie mam niewielkie szanse na stanie w korkach - może tylko na albańskiej granicy, bo tamtejsi celnicy funkcjonują w swoim własnym tempie... :-)
A powrót - przez mój ukochany Mostar.

Pozdrówka i życzenia błyskawicznego transferu dla wszystkich forumowiczów!
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 10.06.2009 18:01

Lubię drogi przez góry i zakręty ale niesttety moja połowica ma chorobę lokomocyjną i trzeba się wlec Jadranką. :wink:
kurush
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 10.06.2009 21:25

Moja połowica niby lubi drogi przez góry, ale jak kiedyś zjechałem taką wąską serpentyniastą z gór na brzeg Jeziora Szkoderskiego, to było blisko rozwodu i przez jakiś czas byłem "niedoszłym mordercą swojej rodziny" :-)
mar.zag
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 19.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar.zag » 11.06.2009 14:31

U mnie jest podobnie z tym,że dziecko najbardzej zle znosi drogę...

Ja to bym najchętniej przeleciał jeszce raz BiH.Jak kiedyś wracalismy
z Dubrownika nię pamętam kiedy to było,ale dawno temu to w BiH były
momenty na drodze takie,że potrafiło brakować kawałka asfaltu.Widac
było,że to pozostałości po wojnie jeszcze,a aby można było przejechac
to był w skale wyżłobiony otwór 8)

A jak wjechalismy do Banialuki to miejscowi jak nas zobaczyli to
przeprowadzili nas przez całe miasto baterią na klika aut i z siedzącymi
młodymi chłopakami na drzwiach i dachach aut i coś tam krzyczących w ichnim języku :)

Na początku myslelismy,że nie będą nas chcieli przepuscic,ale jak zapytałem o drogę do granicy i dałem im ze stachu jakiś grosz za
pomoc i chyba paczkę fajek bo chcieli to byli najlepszymi ziomalami na świecie :P

Ale fakt widoki tam były przepiękne... 8)


Ja w tym roku jadę już z piątku na sobotę to może nie będzie takich korków...oby :wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.06.2009 19:43

mar.zag napisał(a):U mnie jest podobnie z tym,że dziecko najbardzej zle znosi drogę...

Ja to bym najchętniej przeleciał jeszce raz BiH.Jak kiedyś wracalismy
z Dubrownika nię pamętam kiedy to było,ale dawno temu to w BiH były
momenty na drodze takie,że potrafiło brakować kawałka asfaltu.Widac
było,że to pozostałości po wojnie jeszcze,a aby można było przejechac
to był w skale wyżłobiony otwór 8)

To chyba musiało być dość dawno temu, od kilku lat jeżdżę na Peljesac więc przez BiH, droga jak droga, aż takich niedogodności nie mogę jej zarzucić :)
mkielkowski
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkielkowski » 17.06.2009 12:02

Chcialbym sie dowiedziec o mozliwe problemy na granicach Austria / Slowenia. A szczegolnie okolicach Klagenfurtu i tunelu Karawanken w drodze do, a w drodze powrtonej okolice Mariboru i rozjazdu na Zagrzeb. Nigdy nie jechalem tymi drogami, w ubieglym roku bylismy w Austrii ale jechalismy autostrada polnocna w kierunku Salzburga, nie A2 na Graz i bylo OK.

Czy sa jakies strony gdzie mozna przed wyjazdem sprawdzic przejednosc? I czy niedziela to dobry dzien na wyjazd? Z powodu braku TIRow chyba tak? Powrot niestety bedzie w sobote i tu chyba nie unikniemy korkow.
andriu.polak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriu.polak » 17.06.2009 12:10

Na granicy Austria Słowenia nie ma zywego ducha, chyba że są tam "hitre" słoweńskie bramki autostradowe.
Gryfol
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 15.02.2009
novo mesto - bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gryfol » 30.06.2009 14:09

Cześć,

Czy ktoś z Was jechał takim skrótem jak na załączonej mapce?
Omijamy kawałek autostrady w CRO i zyskujemy jakieś 60-70 km.
Pytanie tylko, czy pokazana na mapce droga jest dobrej jakości no i jaki jest stopień jej trudności

Obrazek
flaminio
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) flaminio » 03.07.2009 14:42

Witam, serdecznie. W temacie korków weekendowych w drodze do i z Chorwacji mogę napisać, że jadąc 20.06 a wracając 26.06 napotkałem na jeden jedyny korek 30 minutowy w drodze powrotnej na autostradzie pomiędzy GRAZ a Wiedniem. Spowodowany był zwężeniem jezdni z dwóch pasów do jednego. Całą resztę udało mi się przejechać bezproblemowo bo ktoś na tym forum napisał, żeby na chorwackich autostradach kierować się do bramek w których jest tylko płatność kartą. Faktycznie jadąc wydzielonym pasem dla "card only" mijałem kilkunastokilometrowe korki samochodów czekających do zapłacenia gotówką. Ważne jest aby w miarę możliwości mieć karty z dwóch różnych banków gdyż na jednej z takich bramek moja karta " nie przeszła" za to karta żony bez problemu zapłaciła ;) Zdaję sobię sprawę, że wakacyjne korki tak naprawdę dopiero się zaczną ale chciałem podzielić się moim spostrzeżeniami. Pozdrawiam
WujekNiespodzianka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WujekNiespodzianka » 09.07.2009 02:30

Witam, mam szybkie pytanie do częstych bywalców trasy do CRO...:) niestety nie dokopałem się do informacji we wcześniejszych postach/tematach...

a mianowicie:

- jak wygląda sprawa z korkami na trasie CZ-A-SLO-HR w nocy z piątku na sobotę w szczycie wakacyjnym?
Decyzja zapadła i planuję wyjechać w piątek (jutro:)) w południe z Katowic... szacowany przyjazd na granicę A-SLO ok 21-22. Dodatkowo jak się ma ten sam problem na bramce Lucko pod Zagrzebiem w sobotę we wczesnych godz. porannych?
Aha, oczywiście w ramach protestu nie mam zamiaru zasilać budżetu Republiki Słowenii o ciężko zarobione 35 ojro :) postaram się również ominąć Maribor z daleka...

dzięki z góry za jakiekolwiek info...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone