Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PiotrekO
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekO » 13.03.2024 22:18

Dzięki za wszystkie pomysły i podpowiedzi. Trochę się przeraziłem tym brakiem spokoju, my zwykle nocowaliśmy w miasteczkach, ale już na plaże jeździliśmy mniejsze. Więc w razie co dojazdy mamy we krwi ;)
Tak czy tak miejscówka zarezerwowana, taras z widokiem na może jest a to już połowa urlopu ;)

Przy okazji - zwykle z wakacji przywozimy oliwę - polecacie jakąś konkretną na Hvarze? (na Braci mam takie miejsca, na Istrii również, na Peljesacu mimo, że byłem z 3 razy nie mam żadnego). A z Hvaru nie pamiętam :)
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 13.03.2024 23:22

PiotrekO. W ID. wypoczywam od 2008 roku więc jeśli mogę postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Wiele cennych uwag już tu zamieszczono ale dodam coś od siebie. Faktycznie, dzisiejsze Ivan Dolac to już nie to sprzed lat. Rozbudowało się sporo domów, a co za tym idzie przybyło wczasowiczów. Jednak jak dla mnie ma swój klimat i nie jest to w dalszym ciągu miasto z deptakami, restauracjami i tłumami turystów. Dużo zależy od pory pobytu. Ja preferuję po testowaniu różnych opcji, od początku czerwca do końca września jednak końcówkę sezonu. W tym roku będzie to nawet przełom września i października. W sezonie plaża tzw. miejska przy Slavince ma duże obłożenie. Trochę jak nasze plaże nad Bałtykiem. Polecam w tym sezonie traktować ID jako bazę wypadową na inne plaże zarówno z jednej jak i drugiej strony wyspy. Pisze o nich mchrob ale więcej informacji znajdziesz w tym wątku we wcześniejszych postach. Polecam dla lubiących piesze wypady wędrówki na Sv. Nikola czy chociażby nad tunel Pitve. Objazd samochodem , zwiedzenie wsi imiasteczek Hvaru to też ciekawe doświadczenie. Nie tylko zabytki i typowa śródziemnomorska architektura ale nieraz zaskoczenie, dla mnie np. gdy w małym Svirće dowiedziałem się że chodzę po drodze budowanej jeszcze przez Rzymian. W ID faktycznie są dwie restauracje: Slavinka i Rot przy drodze do Śv, Nedeli, W sezonie działa bar/ bistro Mareto. Na przerwę w plażowaniu polecam lody, piwo lub lampkę wina w klimatycznym Vartalu przy głównej plaży. Odpoczynek w cieniu drzw z widokiem na Jadran to jest to. W ubiegłym roku powstał nowy Śanpierin Beach bar wzorowany na klimatach karaibskich. Polecam na wieczornego drinka. Jeśli chodzi o zakupy to w sezonie działa jeden sklepik samoobsługowy ( drogo ) piekarnia i buda z pieczywem. Jeden stragan owocowo-warzywny z prawdziwego zadarzenia i drugi uboższy będący własnością ciągle podchmielonego chorwata, częstującego klientów swoją rakiją. Często zresztą działający na zasadzie samoobsługi ( to się nazywa zaufanie) Trunki wysokoprocentowe i wino są dostępne w wielu domach i z tym jest najmniejszy problem. Tunel Pitve to też nie problem. Sygnalizacja działa . Przez te lata chyba dwa razy trafiłem na nie działające i trzeba było jechać na,,czuja". Jeśli nie żal Tobie samochodu i nie boisz się szutrowych serpentyn polecam przejazd górą nad tunelem. Piękne widoki. Można też odbić na górze na Humac i zwiedzić tą piękną, klimatyczną wioskę . Kończąc, dodam że osobiście łączę aktywne plażowanie z wypadami i zwiedzaniem miasteczek i plaż Hvaru. Mimo tylu wyjazdów na Hvar mam tam jeszcze wiele do zobaczenia. Wybór zależy od preferencji i zainteresowań. Życzę trafnego wyboru i przyjemnego wypoczynku
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 14.03.2024 14:23

PiotrekO napisał(a):Przy okazji - zwykle z wakacji przywozimy oliwę - polecacie jakąś konkretną na Hvarze? (na Braci mam takie miejsca, na Istrii również, na Peljesacu mimo, że byłem z 3 razy nie mam żadnego). A z Hvaru nie pamiętam :)


O oliwę najlepiej pytać gospodarzy. Ja zawsze kupuję w ten sposób.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 14.03.2024 15:11

Kompozitor .JPG
Polecam oliwę o gospodarza Kompozitor w Zastražišće.Super oliwa najwyższego gatunku.Wybór aż 4 rodzaje.Jakość sprawdzona osobiście. Polecam również wina.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.03.2024 16:09

PiotrekO napisał(a):Przy okazji - zwykle z wakacji przywozimy oliwę - polecacie jakąś konkretną na Hvarze? (na Braci mam takie miejsca, na Istrii również, na Peljesacu mimo, że byłem z 3 razy nie mam żadnego). A z Hvaru nie pamiętam :)

P https://horahvar.com/
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 16.03.2024 17:01

kaeres napisał(a):Osobiście nie nocowałem w ID ale byłem raz aby odwiedzić plaże. Zrobiłem tylko zawrót na rondzie przy niej i pitałem czym prędzej :)
Więc z ciszą i spokojem pomimo tej małej i spokojnej w teorii miejscowości może być po prostu trudno.
Ale z drugiej strony będzie to tłoczek "swojski" - sami turyści ID.


Miejscowość urocza, ale z plażowaniem tam bardzo cienko.
Co do ciszy i spokoju - raczej tego nie ma.
Ja tam łódkę "slipowałem" - bardzo niewdzięczne miejsce.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 16.03.2024 18:47

A czy ktoś wie może jak wyglądają plaże w miejscowości Zavala czy jest tłoczno w lipcu?Pierwszy raz jadę do tej miejscowości i na wyspę Hvar mam nadzieję że z miejscem na plaży nie będzie problemu.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 17.03.2024 20:06

W Zavali byłem w 2021. Najmniej ludzi było na tej plaży, przy której miejscowi cumują łódki. Bardzo często w ciągu dnia była niemal pusta. No i najspokojniejsza woda tam była.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 17.03.2024 23:45

grab56 napisał(a):W Zavali byłem w 2021. Najmniej ludzi było na tej plaży, przy której miejscowi cumują łódki. Bardzo często w ciągu dnia była niemal pusta. No i najspokojniejsza woda tam była.

Dzięki bardzo kiedyś mi tłumy nie przeszkadzały ale z wiekiem wolę już mniejsze bardziej kameralne miejsca w tym plaże.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 18.03.2024 00:12

Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 417
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone