Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2948
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.05.2024 11:45

No a KOKOT to dlaczego nikt nie wspomina ?
Przecież to jest kult na Hvarze :)
Warto najpierw zadzwonić ale nie powinno być problemu.
Pyszne steki z dzika.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1748
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.05.2024 12:56

kaeres napisał(a):No a KOKOT to dlaczego nikt nie wspomina ?
Przecież to jest kult na Hvarze :)
Warto najpierw zadzwonić ale nie powinno być problemu.
Pyszne steki z dzika.


Ja tam wspomnę, bo to dalej najlepsza dla mnie konoba na wyspie, po kilku pobytach.
Ale muszę znaleźć czas na zrobienie fotorelacji :lool:
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 23.05.2024 17:05

Dla planujących wypoczynek na plaży:
https://www.morski.hr/jutros-plava-a-sa ... i-podgore/
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 871
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 23.05.2024 18:36

piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15829
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.05.2024 19:33

Masakra :!:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1748
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.05.2024 20:30

Niestety nie jest to problem Hvaru, ale wielu miejsc, tylko nie tak często o tym mówią :|
Jest taka fajna strona gdzie można sprawdzić sobie czystość wody w danym rejonie, w zeszłym roku było głośno o syfach w Splicie, ja jak czasem oglądałam mapę to dużo tego było w okolicach Dubrovnika :|
Ja osobiście nie wchodzę do wody kiedy jest "tłusta" a kilka razy taka zdarzyła się na Korčuli, na Hvarze też rok temu jak pamiętam na campie w Vrbosce, szkoda że wtedy nie znałam tej stronki żeby na bierzaco sprawdzić czy coś jest na rzeczy :sm:
https://vrtlac.izor.hr/ords/kakvoca/kakvoca_mm?p_god=2024&p_jezik=
W każdy punkcik można sobie kliknąć i jest opisane z kiedy pomiar :spoko:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15829
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.05.2024 20:51

Dobrze że na Brać bez kropek, bo nie wiem czy bym nie zmieniła miejscówki...choć co chwilę chodzi mi to po głowie....
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 23.05.2024 22:12

Oj tam. Przecież pół wyspy jest bez bieżacej wody, domy mają zbiorniki, które napełnieją strażacy, a szambiarek jakoś nie widać. Zresztą nie tylko na Hvarze.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2049
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 23.05.2024 22:13

Mnie się wydaje, że Chorwaci nie mają narzędzi (albo chęci) do ścigania sprawców. Sama wysokość kar nie odstraszy.
W zeszłym roku na Hvarze w okolicy Cast Away I 3 lata temu w okolicy Lokva Rogoźnica też zauważyłem podejrzane plamy w morzu :/
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1748
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.05.2024 07:39

piekara114 napisał(a):Dobrze że na Brać bez kropek, bo nie wiem czy bym nie zmieniła miejscówki...choć co chwilę chodzi mi to po głowie....


Hmm tylko Brać bez kropek, bo chyba nie prowadzą tam pomiarów :cfaniak:
Bo wszystkie inne kropki w kolorze niebieskim są ok, gorzej jak jest żółta, a syf gdy czerwona :devil:

Fajne jest też to, że klikając daną kropkę podana jest temperatura wody, myślę, że bardziej wiarygodna niż na stronie dhmz - bo tam podają zaniżone, może na większych głębokościach mierzone :oczko:

Bidon napisał(a):Oj tam. Przecież pół wyspy jest bez bieżacej wody, domy mają zbiorniki, które napełnieją strażacy, a szambiarek jakoś nie widać. Zresztą nie tylko na Hvarze.

Nie mam pojęcia jak to rozwiązują, ale 2 razy mieszkałam w takiej robinsonadzie i woda była czysta...
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2049
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.05.2024 11:14

Bidon napisał(a):Oj tam. Przecież pół wyspy jest bez bieżacej wody, domy mają zbiorniki, które napełnieją strażacy, a szambiarek jakoś nie widać. Zresztą nie tylko na Hvarze.

Kanalizację mają. Oczyszczalnie ścieków też.
Tylko czy wszystkie, zwłaszcza starsze, budynki są do niej podłączone.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3845
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 26.05.2024 00:40

... oprócz innych domniemań, ostatnie wiadomości niestety są również dosyć przerażające

https://tvn24.pl/biznes/turystyka/chorw ... -st7930433
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 26.05.2024 13:24

majeczka napisał(a):... oprócz innych domniemań, ostatnie wiadomości niestety są również dosyć przerażające

https://tvn24.pl/biznes/turystyka/chorw ... -st7930433

Mam nadzieję że to się nie sprawdzi może jest ktoś teraz na Hvar i potwierdzi lub zaprzeczy jak to jest w rzeczywistości. I jeszcze jedno pytanko z innej beczki czy ktoś był w miejscowości Zavala czy jest tam lodziarnia i jakiś stragan z warzywami,bo nie mogę się doszukać nigdzie.z tego co widzę piekarnia jest tylko do 10?
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 03.06.2024 22:30

Kolejny artykuł o problemie nieczystości na Hvarze, z którego możemy się przy okazji dowiedzieć, że Hvar słynie z piaszczystych plaży :lol:

https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne ... Id,7542508
Załączniki:
hvar_i_piasek.png
tomaszproblem
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 18.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszproblem » 04.06.2024 08:45

Z uśmiechem co roku zerkam na te newsy zastanawiając się jakie próby zniechęcenia mnie do wyjazdu do Chorwacji będą w kolejnym sezonie... Proszę zwrócić uwagę, że te "newsy" pojawiają się każdorazowo w okresie wiosennym / przed wakacyjnym i próbują odwieść potencjalnych turystów od wakacji w Chorwacji. I pojawiają się doniesienia, że albo plaga węży ze żmijami na czele zalała Chorwacje i jest całkowicie nie kontrolowana. Albo nie przewidywalne pożary pustoszą kraj wybuchając to tu, to tam... albo woda, że jest za słona a słońce świeci inaczej niż u nas...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 418
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone