Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikp
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikp » 19.12.2023 19:43

fakt jest taki że napisałem kilka wiadomości do właścicieli i ceny nie pokrywają się z tymi ze strony.
podając 2 osoby dorosłe i 2 dzieciaków (4 i 8 lat) ceny na wyspie to przedział 120-180e / doba :D oczywiście w mieście typu Jelsa w małych wioskach pewnie cenny niższe ;)

270e https://www.visit-hvar.com/apartments-v ... elsa/12404

240e https://www.visit-hvar.com/apartments-v ... elsa/12630

gdyby ktoś miał sprawdzony nocleg w cenie 80-90e proszę o info ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.12.2023 21:59

Dużo mam wciąż do powiedzenia i o cenach na Hvarze i o noclegach, ale ponieważ brak czasu to tylko
wikp napisał(a):gdyby ktoś miał sprawdzony nocleg w cenie 80-90e proszę o info ;)

https://www.visit-hvar.com/apartments-h ... ents/11705
Sprawdzony trzykrotnie :oczko_usmiech:
Dzielę się, bo sama w przyszłym roku planuje Hvar na maj, więc na lato bardzo polecam, za taki standard jedne z niższych cen w sezonie gdziekolwiek, a dom jest cudny :hearts:
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 19.12.2023 23:51

Nie wiem czy mnie ktoś za to nie zbanuje ale poszukaj na airbn apartamentów Palaversic w Jelsie. Może on będzie miał coś w pasującej
Ci cenie. Apartamenty w 100% sprawdzone. Jak coś to pytaj mnie na priv.
PiotrekO
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekO » 10.03.2024 11:25

Witam serdecznie,
wybieramy się w tym roku na wyspę Hvar (rozważamy jeszcze Brać). Zwykle byliśmy w miasteczkach, jeździliśmy na różne plaże. W tym roku rozważamy coś mniejszego - chcemy spróbować wioski i raczej pobytu stacjonarnego (dużo książek do nadrobienia ;)) Patrzymy na np. Ivan Dolac - widzę, że jest piekarnia, jest sklep i dwie restauracje - czyli zakłądam, że da się tam przeżyć bez codziennego jeżdżenia autem.
Jak to wygląda w praktyce? Czy w sezonie tam się coś więcej dzieje, czy jest cisza i spokój?
A może ktoś kojarzy apartament Matija, tuż obok Villa Conte, nie mogę znaleźć żadnej informacji o nim poza opisem?
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 10.03.2024 12:01

Na pewno więcej się dzieje w Jelsie. Co prawda nigdy nie stacjonowałam w Ivanie ale z moich jedynie plażowych tam pobytów to jest tam raczej cicho i spokojnie.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 10.03.2024 15:31

Ja w tym roku mam rezerwację w Zavali też się zastanawiam czy będę musiał często jeździć do Jelsy na zakupy.Dopatrzyłem się 3 restauracji jednego małego sklepiku i piekarni.Wie ktoś czy jest tam jakąś lodziarnia i stragan z owocami?I pytanie drugie czy przez tunel pitve przejeżdża się w miarę płynnie czy w sezonie mogą tworzyć się korki?
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 10.03.2024 16:23

Tunel Pitve żaden problem z przejazdem. Owoce to pewnie w tym sklepiku co znalazłeś. Niestety tego nie wiem.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 10.03.2024 16:51

Wieksze zakupy tylko Jelsa lokalne sklepy bardzo drogie a tunel w czasie dnia to korki moze byc nawet kilkadziesiat minut stania.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 10.03.2024 16:54

PiotrekO napisał(a):Witam serdecznie,
wybieramy się w tym roku na wyspę Hvar (rozważamy jeszcze Brać). Zwykle byliśmy w miasteczkach, jeździliśmy na różne plaże. W tym roku rozważamy coś mniejszego - chcemy spróbować wioski i raczej pobytu stacjonarnego (dużo książek do nadrobienia ;)) Patrzymy na np. Ivan Dolac - widzę, że jest piekarnia, jest sklep i dwie restauracje - czyli zakłądam, że da się tam przeżyć bez codziennego jeżdżenia autem.
Jak to wygląda w praktyce? Czy w sezonie tam się coś więcej dzieje, czy jest cisza i spokój?
A może ktoś kojarzy apartament Matija, tuż obok Villa Conte, nie mogę znaleźć żadnej informacji o nim poza opisem?

ID stał się bardzo popularnym miejscem wypoczynku. Na plażach w sezonie ścisk. W ID byłem 2x. Chyba 11 i 9 lat temu. Od tego czasu przybyło tam trochę apartamentów. Pierwszy raz byłem na uboczu - Damir Gurgulic. Drugim razem w apartamentach Zora. Blisko Conte. Dużo niezależnie od miejsca zależy od sąsiadów. Jeśli trafisz na imprezowe towarzystwo gdzieś obok, to wiadomo. Wtedy wieczorami wokół była prawdziwa cisza i spokój. Jakieś jedynie ciche rozmowy z tarasów. Ten mały sklepik swego czasu już został zamknięty, nie wiem jak obecnie. Wtedy jeszcze był czynny, obok tego były 2 restauracje, kawiarnia, winiarnia sklep, piekarnie dwie (jedna taka jeśli dobrze pamietam obwoźna), stoisko z owocami/warzywami, informacja turystyczna z kantorem. Przez tunel jazda płynna dzięki sygnalizacji, chociaż zdarzało się, że ktoś naprzeciw wjechał na czerwonym, z tego powodu 1x był korek na jakieś 25 min. Ogólnie bardzo ładne miejsce, piękne bogate dno morskie (nie piszę o plaży przy restauracji „w centrum”, z tej nie korzystałem), niebo wieczorami pełne gwiazd z widoczną drogą mleczną, można pospacerować chodnikiem wzdłuż morza. Bardzo dobre wspomnienia.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 10.03.2024 17:04

nenek napisał(a):Wieksze zakupy tylko Jelsa lokalne sklepy bardzo drogie a tunel w czasie dnia to korki moze byc nawet kilkadziesiat minut stania.

To widać w ciągu lat przybyło samochodów. 11 i 9 lat temu czekaliśmy po prostu na zielone światło, bez korków, bez dłuższych przestoi. Z wyjątkiem 1 razu, kiedy ktoś wjechał na czerwonym i się zakorkowało.
Zakupy robiliśmy w Tommym przy drodze Jelsa - Stari Grad. Ale czytałem, że od tego czasu w przy wjeździe do Jelsy powstał jakiś duży market.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 10.03.2024 18:58

PiotrekO napisał(a):Witam serdecznie,
wybieramy się w tym roku na wyspę Hvar (rozważamy jeszcze Brać). Zwykle byliśmy w miasteczkach, jeździliśmy na różne plaże. W tym roku rozważamy coś mniejszego - chcemy spróbować wioski i raczej pobytu stacjonarnego (dużo książek do nadrobienia ;)) Patrzymy na np. Ivan Dolac - widzę, że jest piekarnia, jest sklep i dwie restauracje - czyli zakłądam, że da się tam przeżyć bez codziennego jeżdżenia autem.
Jak to wygląda w praktyce? Czy w sezonie tam się coś więcej dzieje, czy jest cisza i spokój?
A może ktoś kojarzy apartament Matija, tuż obok Villa Conte, nie mogę znaleźć żadnej informacji o nim poza opisem?

Wg mnie w ID to są już tłumy, ścisk na plaży i hałas. Jeśli od tego chcesz odpocząć to polecam zatoki w Gdinj. Torac albo Tvrdni Dolac. Dojazd bezproblemowy asfaltową drogą, na miejscu sklepik z pieczywem i najpotrzebniejszymi artykułami. Jest też knajpka, druga 30 minut piechotą w innej zatoce. A zakwaterowany jesteś na samej plaży gdzie jest kilka lub kilkanaście osób w szczycie dnia. Wada - po tygodniu tęsknisz za tłumami ;)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 10.03.2024 19:41

Andrzej3777 napisał(a):Ja w tym roku mam rezerwację w Zavali też się zastanawiam czy będę musiał często jeździć do Jelsy na zakupy.Dopatrzyłem się 3 restauracji jednego małego sklepiku i piekarni.Wie ktoś czy jest tam jakąś lodziarnia i stragan z owocami?I pytanie drugie czy przez tunel pitve przejeżdża się w miarę płynnie czy w sezonie mogą tworzyć się korki?

W sklepie słaby wybór owoców i ceny kosmos. Przyjeżdża facet do portu z owocami. Tunel płynnie, bez obaw. Do Jelsy masz rzut beretem, także zakupy to nie problem. Polecam konobę we Vrisniku i w Dol. W Zavali nie jadłem nigdy w
konobie. Byliśmy 3 ostatnie lata, naprawdę super wspominam.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.03.2024 11:41

Osobiście nie nocowałem w ID ale byłem raz aby odwiedzić plaże. Zrobiłem tylko zawrót na rondzie przy niej i pitałem czym prędzej :)
Więc z ciszą i spokojem pomimo tej małej i spokojnej w teorii miejscowości może być po prostu trudno.
Ale z drugiej strony będzie to tłoczek "swojski" - sami turyści ID.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 11.03.2024 13:54

Ta plaża przy rondzie jest jak na ID wyjątkowo mało atrakcyjna. Jest kilka bardzo ładnych skałkowych zatoczek, ale ludzi dużo.
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 12.03.2024 17:47

Jakby kogoś interesowała sprawa większych zakupów to w Jelsie aktualnie są dwa duże markety Tommy i Plodine poza tym zostały jeszcze mniejsze w centrum: Ribola Konzum i Studenac, sklepik rybny i stragany owocowo-warzywne oraz dwie czy nawet trzy piekarnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 416
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone