Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.12.2023 20:35

nenek napisał(a):Widzisz ile osob tyle opinni . Mi najbardziej sie podoba w Milnie na prawo jest jedna z najladniejszych plaz na Hvar i jest prawie pusta .Kto nie przeszedl 2 km w lewo i 2 w prawo to mozna powiedziec ze w danej miejscowosci nie byl.Wiem Wiolek ze lubisz Stari Grad bylem pospacerowac ze 2 razy no i do tego tylko sie ta miejscowosc nadaje moim zdaniem no i nikogo ze znajomych tu nie wysle bo codziennie nikt jezdzic autem nie zamierza. :oczko:


Zrozumiałam, że polecasz Zavale ;)
nenek napisał(a):To i ja dorzuce 3 grosze :D Dla mnie osobiscie jezeli ma byc plaza bar to tylko Zawala.


W Milnie przyznam szczerze nigdy nie byłam, miałam w tym roku grubo w planach, ale "odstraszyło" mnie brak miejsc parkingowych, które jak czytałam są płatne :boss: ( na wyspach nie płacę :lool: ) zatłoczone plaże głowne i te cudne dalsze oddalone właśnie o 2 km 8) Tyle to nawet na cliffbase chyba nie jest ze SN :chytry:
Może sprawdzę w przyszłym roku, w maju bez tłumów :usmiechkrzywy:

A SG tak jak piszesz nadaje się do spacerowania, i dlatego dla nas jest najbardziej optymalnym miejscem stacjonowania, bo codziennie jeździmy na rózne plaże, nie ma dnia bez auta, a wieczorem jest się gdzie ruszyć 8)
Spaliśmy w robinsonadach przy plaży, nie pamiętam czy wytrzymaliśmy 2 dni bez ruszania auta, dzień się zdarzał, chociaż rzadko, ale 2 chyba nigdy :lool:
Więc właśnie jak kto lubi, u nas auto jest po to żeby móc go totalnie wykorzystać i nam nie pszeszkadza, mąż przeżyje, że nie wypije piwa na plaży :lool:

Natomiast, gdy ktoś się mnie pyta o Hvar, zawsze podkreślam, że to jest wyspa, gdzie albo sie jest w miasteczku i trzeba dojeżdzać do plaż, albo siedzi w zatoce czy wiosce i na spacery czy jedzenie trzeba dojechać do miasteczka ( podobno kompromisem jest Vrboska, ja nie planuje testować, bo zwyczajnie mi miasteczko nic nie urwało, pomimo paru podejść :| )

Także Brač w tej kwestii jest bardziej przyjazna :usmiechkrzywy:
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 17.12.2023 22:47

Vrboska na wypoczynek stacjonarny zupelnie sie nie nadaje najblizsza plaza to chyba ze 2 km przy hotelu Labranda wszedzie trzeba autem podjechac To samo Jelsa czy Stari Grad bo w nim plaze przypominaja zbiegowisko nawet nie bylem tylko zerknałem na zdjecia z netu.Uwierz ze bylem w Ivan dolac z moim dobrym klientem i oni 2 razy ruszyli auto przez 11 dni po to zeby zaopatrzyc lodowke :coool: Co do Vrboski mnie zaskoczyla na plus bo bylem łodzia motorowa polecam dla plywakow. Pod nosem stacja benzynowa fajny ten kanalek ,20 km do Pokrivenika swietny bar na wyspie Zecevo rzut bereten na Bol czy Plaze na Murvicy Bylismy nawet w Makarskiej u znajomych godzinka plyniecia Swietna lokalizacja ,duzo sie dzieje wieczorami mimo ze to naprawde mala wioska.Ale ta Milna i okolice mnie zaskoczyły.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.12.2023 23:02

wiolek_lp napisał(a):
piekara114 napisał(a):Osobiście stacjonowałam w Jelsie, no ma to co ja potrzebuję, czyli ścisłe centrum bez ruchu samochodowego, promenadę, knajpki, sklepiki, lodziarnię, sklep rybny i market. No i to dobry punkt wypadowy do zwiedzania, choć pojazdy to plaż i tak zajmą Ci 20-50 min go tych popularnych. Tylko Jelsa jest dużo większa niż Pakostane, bardziej wioskowa będzie Zavala.


Dlatego właśnie polecam SG bo ma to wszystko co wyżej wymieniłaś w Jelsie + klimat, którego już w Jelsie niestety nie ma :cfaniak:
Jelsa jest dużo większa od porównywalnego Pakostanu a SG jeszcze większy, więc raczej SG nie pasuje do oczekiwań @wikpa. No i jeśli @wikp'owi pasowało Pakostane, a tam pełno Polaków, to raczej z tym problemów nie będzie miał (jak ja byłam na Hvarze to więcej Polaków było w mieście Hvar i w ST, w Jelsie nie było ich specjalnie słychać - jak się trafi)....
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 17.12.2023 23:11

Chyba nigdy nie dawalem tu zdjec nie pamietam :verryhappy:
Załączniki:
IMG_0114 nowy.jpg
Plaza w Milnej w poczatek lipca czego chciec wiecej
IMG_0122 nowy.jpg
Widok na łodki
IMG_0129 nowy.jpg
Z boku
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 18.12.2023 16:28

Jak to mówią " nie ważne co ładne, ważne co się komu podoba". Serce Lawendowej Wyspie oddałam kilkanaście lat temu i od tego też czasu moim number 1 jest i pozostanie Jelsa. Nigdy nie pociągała mnie zatunelowa część wyspy z Zawalą Ivan Dolac czy Sv. Nijedelą razem wzięte. Umarłabym tam z nudów bo nie samą plażą człowiek żyje. Stari Grad jako baza noclegowa też jakoś do mnie nie przemawia choć są w nim miejsca w które szczególnie lubię zaglądać tj ryneczek i Pałac Hektorowica. Miasto Hvar gdzie króluje szpanerski klimat dobry dla mnie na poszwędanie się po uroczych uliczkach i popodziwianiu wypasionych jachtów ale nic poza tym (niestety na drinki w Carpe Diem mnie nie stać). Więc Jelsa i tylko Jelsa. Dobra baza wypadowa do zwiedzania całej wyspy i innych niż miejscowych plaż. Dwa duże markety, Tommy i Plodine. Trzy małe: Konzum, Ribola i Studenac w pobliżu Rivy. Sporo fajnych knajpek w tym Konoba Turan swego czasu reklamowana przez Roberta Makłowicza, trzy lodziarnie sklep rybny, stragany owocowo-warzywne, kilka piekarni. W parku jest małe boisko dla dzieciarni. Blisko parku jest szkoła gdzie jest boisko na którym można pograć np. w kosza. Liczne animacje dla dzieciarni. W ostatni weekend Sierpnia odbywa się w Jelsie słynne Święto Wina (super dwudniowa impreza). Jelsa z roku na rok staje się coraz piękniejsza. Widać że unijne środki są tu dobrze wykorzystywane. To jest moje zdanie jeśli chodzi o zalety Jelsy jako bazy wypoczynkowej. Parę słów na temat plaż. Sama Jelsa nie ma może jakichś spektakularnych plaż. Jest plaża miejska jest plaża Grebisce (dobra dla małych dzieci) I kilka innych. My lubimy jeździć na różne plaże. Lubimy plażyczki Zatoki Soline w Vrbosce , Plaże w Pokriveniku i kilka innych.
Ale to jest nasz wybór. My wszyscy tu będziemy zachwalać różne miejscówki na Wyspie ale wyboru musi dokonać niestety osoba pytająca. Mam nadzieję, że choć trochę nasze opinie Ci w tym pomogą.
Przy okazji życzę wszystkim Klubowiczom Zdrowych i Spokojnych Świąt a w Nowym Roku samych udanych wędrówek po Chorwackich drogach. :)
wikp
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikp » 18.12.2023 22:56

Dziękuje za liczne rady ;)
nie sądziłem ze tyle otrzymam.
Jeżeli chodzi o mnie to w Chorwacji coś już zobaczyłem przez 18 lat ;) od Baski Voda, wyspie KrK, Pakosatne, Primosten, Orebiciu Sutivanie itp ;)
Jak wspomniałem zależy mi na dobrej bazie noclegowej gdzie rano bez problemu zrobię zakupy na śniadanie a wieczorem z dzieciakami wyjdę na miasto żeby ich trochę zmęczyć by poszły spać o 20 :D bym mógł spokojnie zamówić kolację na wynos :D
Plaże w mieście nie są dla mnie priorytetem ani odległość do nich od kilku lat jestem zwolennikiem podjeżdżania autem pod bardziej kameralne plaże ;) ... dzieci potrafią wstać o 6 rano :D dlatego mam czas na dojazd a po plażowaniu na powrocie można zwiedzić zawsze jakiś punkt widokowy czy inną atrakcje ;)
W tamtym roku stacjonując w Sutivan na wyspie Brac tylko pierwszego dnia byliśmy na lokalnej plaży reszta na wyjazdach ;) swoją drogą plaże mają super i wcale nie mam na myśli tych w miejscowości BOL
Wracając do Hvaru nigdy nie byłem na tej wyspie i widzę że dużo jest fajnych miejsc do plażowania gdzie nie ma walki o miejsce, Dlatego dzięki Waszym radom przeglądnę propozycję apartamentów w Stari Grad, Jelsie, Milna aczkolwiek mam już kilka propozycji w Jelsie i ceny noclegów zwalają z nóg miedzy 120-180 euro/ doba za 4 osobową rodzinne :D
Jak nie znajdę nic ciekawego poniżej 90e pewnie zostanę drugi raz z kolei na wyspie Brać na której liczba turystów jest znacznie mniejsza niż na lądzie ;)

dzięki raz jeszcze za pomoc :D
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 18.12.2023 23:16

Az z ciekawosci spojrzalem na ceny w Jelsie i nie wiem jakie masz wymagania ale bez problemu widze 70 euro za 4 osoby to nawet z basenem :rotfl: Zobacz na VISIT HVAR 8)
wikp
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikp » 18.12.2023 23:55

nenek napisał(a):Az z ciekawosci spojrzalem na ceny w Jelsie i nie wiem jakie masz wymagania ale bez problemu widze 70 euro za 4 osoby to nawet z basenem :rotfl: Zobacz na VISIT HVAR 8)

Właśnie z tej strony korzystałem i w odpowiedziach otrzymuje takie ceny od 120-200 e / doba....
Mozliwe ze majac czas z perspektywy Chorwatów moze złowią kogos na taka cene noclegu :D przecież do sezonu dobre 6msc :D jak sie nie uda to w marcu opuszcza do 80 euro:D tak to sobie tłumaczę :)
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 19.12.2023 09:46

Raczej marne szanse do marca juz bedzie wszystko prawie zarezerwowane o cenach przed pandemi mozna zapomniec. Jednego nie rozumiem skoro cena na stronie jest taka to podaja ci inna?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.12.2023 10:03

nenek napisał(a):Az z ciekawosci spojrzalem na ceny w Jelsie i nie wiem jakie masz wymagania ale bez problemu widze 70 euro za 4 osoby to nawet z basenem :rotfl: Zobacz na VISIT HVAR 8)

Który to dokładnie obiekt? i cena z jakiego okresu?
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 19.12.2023 12:51

Pierwsze z gory za lipiec 2024 apartament 4+1 kosztuje 70 a 2+2 60 https://www.visit-hvar.com/apartments-v ... rnja/10829
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.12.2023 13:26

No i wszystko jasne... podana cena za lipiec jest za 2 osoby, jak jest więcej to cena wzrasta (mimo, że tego nie zaznaczą w tej tabelce). Przerabiałam to nawet dokładnie z tym noclegiem w 2017 r.... Moje obserwacje cen z tej strony (i podobnych), to takie, że w wielu przypadkach cennik na www, a w korespondencji jest inny i to w obie strony.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 19.12.2023 15:54

70 euro kosztuje 4 osoby czytaj uwaznie bo glupota wychodzi pozniej https://www.visit-hvar.com/apartments-v ... rnja/10828
Takze nic nie jest jasne.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.12.2023 16:46

Licz się ze słowami...
Pod linkiem, który jako pierwszy podałeś
nenek napisał(a):Pierwsze z gory za lipiec 2024 apartament 4+1 kosztuje 70 a 2+2 60 https://www.visit-hvar.com/apartments-v ... rnja/10829
jest apartament AP4 2+2, i cena jest za 2 osoby podana
AP4.png
więc mam rację... raczej Ty tu strzeliłeś głupotę....

A teraz podajesz link do innego app AP3 i tu jest rzeczywiście cena za 4 osoby.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 19.12.2023 17:32

Apartament za 60 euro o ktorym piszesz to 2 osoby dorosłe plus 2 dostawki wiec dzieci za ktore nie ma dodatkowej oplaty natomiast kolejny za 70 to 4 dorosle osoby plus jedna dostawka za ktora nie ma oplaty Ja tu nie widze zadnego babola z mojej strony proste jak drut .Porownaj inne apartamenty w innych domach tam sa doplaty za dostawke np 10 euro.Pozatym jest pelno innych apartamentow ponizej 90 euro za 4 osoby nie tylko w Jelsie ale i w calej Chorwacji no moze pomijajac Brele czy Primosten bo tam ceny sa grube.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 415
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone