Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.07.2019 12:55

^^
Byłem kiedyś na Farskiej, co prawda nie łódką, a samochodem, ale do tej pory uważam ją za najładniejszą z brockich plaż.
joso79
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 11.07.2019 17:00

Marsallah a no właśnie, a jak dojazd, "normalną" osobówką da się dojechać?
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 11.07.2019 23:23

...bardzo ładne są sutivańskie plaże, na Braću gdzie obecnie przebywam.
Dzisiaj woda jednak była bardzo zimna...
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.07.2019 08:34

joso79 napisał(a):Marsallah a no właśnie, a jak dojazd, "normalną" osobówką da się dojechać?

W 2012 się dało, jak jest teraz - nie wiem, ale nie sądzę, żeby miało być gorzej. O ile nie jest zbyt nisko zawieszona (garb między koleinami musi się zmieścić w prześwicie), to dacie radę spokojnie. Zaparkować należy nad samym zjazdem do Farskiej (tam, gdzie na mapie rozpoczyna się zygzakowata serpentyna).
BraveSirRobin
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 12.07.2019 13:31

joso79 napisał(a):a no właśnie, a jak dojazd, "normalną" osobówką da się dojechać?

Dojazd do Farskiej jest w tej chwili bardzo dobry, byle nie od strony Bolu. Z głębi wyspy, drogą na Vidovą górę, później skręt w prawo w stronę Pustelni Blaca...prowadzi tam nowy asfalt, łącznie z serpentynami (później wrzucę zdjęcia, bo dopiero się rozpakowuję). Tym asfaltem dojeżdża się do końca serpentyn, a następnie jest rozjazd w lewo szutrówką w stronę Bolu, a w prawo dalej prowadzi ten nowy asfalt w stronę zatoki i Farskiej. Asfalt kończy się od rozjazdu po jakiś 40 metrach i dalej jest już stara żwirówka. My zjechaliśmy nią jeszcze ze 200 metrów do znaku zakazu wjazdu. Tam stały inne samochody, jest miejsce do zawrócenia i na zaparkowanie dla jakichś 4-6 samochodów. Pozostaje tylko krótki spacer w dół (nie za stromy) i w prawo wzdłuż skarpy ścieżką do plaży. Do plaży nie idźcie w dół/prawo żwirówką bo jest dalej, tylko wybetonowanym zejściem prosto w dół.
Plaża jest świetna, taka "hvarowa" :) bardzo duża, mało ludzi, polecam.
Natomiast jeśli chodzi o zatoki od Murvicy do Farskiej to też są ładne (veli zagradac, mali zagradacv) ale ich nie zwiedziliśmy. My jechaliśmy od strony Bolu, a od Murvicy zaczyna się kiepska żwirówka. Do przejechania osobówką, ale uważając na kamienie. My planowaliśmy zejść do Mali Zagradac, ale było mało miejsca do parkowania (stały już dwa samochodu Czechów), a poza tym trochę zestresowało mnie mijanie na tej "drodze" dwóch betoniarek :) Na szczęście spotkaliśmy się przy małych zjazdach, gdzie mogłem się schować, bo oni nie zamierzali mi ustąpić :) ....my jechaliśmy Seatem Leonem Combi. Dał radę. P.S. droga jest porównywalna z drogą Sv.Nedjelja - Hvar (przed remontem).
Zdjęcia wrzucę później :)
KrakenQ
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrakenQ » 12.07.2019 17:37

A tak z innej beczki wjazd,parking na "Vidova Gora" jest całkowicie darmowy ? Chciałbym zobaczyć widoki a nie będę miał dużo czasu, więc planuje podjechać samochodem tak wysoko ja się da :lol:
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 12.07.2019 19:05

KrakenQ napisał(a):A tak z innej beczki wjazd,parking na "Vidova Gora" jest całkowicie darmowy ? Chciałbym zobaczyć widoki a nie będę miał dużo czasu, więc planuje podjechać samochodem tak wysoko ja się da :lol:

Tak, jest darmowy :D
BraveSirRobin
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 12.07.2019 22:04

Tak wygląda dojazd do Farskiej

DSC_5278.JPG

A tak Farska z góry

DSC_5196.JPG

DSC_5273.JPG

i plaża

DSC_5202.JPG

DSC_5217.JPG
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 12.07.2019 22:24

Ja pierdziele :roll: jaka droga 8O 8O 8O
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.07.2019 22:54

lotnikwsk napisał(a):Ja pierdziele :roll: jaka droga 8O 8O 8O

W ubiegłym roku tylko u góry był asfalt, potem tylko szuter.
joso79
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 13.07.2019 09:33

Marshallah BraveSirRobin Majeczka dziękuję! Można na Was liczyć! :mrgreen:
A czy na Farskiej jest jakaś knajpka?
Majeczka a ogólnie jak pogoda, wieje? Dziś rano zajrzałam do Splitu, Supetaru i na Hvar przez HAK i jakoś pochmurno wszędzie i zimno tzn 20stopni podają :roll:
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 13.07.2019 11:22

... rankiem na plaży, wracając ze Studenaca naliczyłam aż 15 osób.
Niestety jest duże zachmurzenie i spadły krople deszczu.
Świetna pogoda na zwiedzanie lub czytanie :D
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.07.2019 11:44

O tej drodze piszą w Slobodnej Dalmacji.
https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmac ... joj-opcini

Wymowny tytuł - Oto bračka droga za 30 milionów kun, która wiedzie od nigdzie do niczego.
joso79
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 13.07.2019 13:08

Bravik napisał(a):

O tej drodze piszą w Slobodnej Dalmacji.
https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmac ... joj-opcini

Wymowny tytuł - Oto bračka droga za 30 milionów kun, która wiedzie od nigdzie do niczego.

No jak, do Farskiej prowadzi :D :D
Czyli są to ostatnie chwile aby tam we względnym spokoju poplażować ;)
joso79
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 15.07.2019 14:25

majeczka napisał(a):...Jesteśmy do połowy lipca.

Cześć :) jeśli dysponujesz aktualnymi zdjęciami albo informacjami jak wyglądają przykładowe ceny w knajpach za np pizzę, ryby, napoje - byłabym wdzięczna ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 133
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019