Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.07.2019 12:55

^^
Byłem kiedyś na Farskiej, co prawda nie łódką, a samochodem, ale do tej pory uważam ją za najładniejszą z brockich plaż.
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 11.07.2019 17:00

Marsallah a no właśnie, a jak dojazd, "normalną" osobówką da się dojechać?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 11.07.2019 23:23

...bardzo ładne są sutivańskie plaże, na Braću gdzie obecnie przebywam.
Dzisiaj woda jednak była bardzo zimna...
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.07.2019 08:34

joso79 napisał(a):Marsallah a no właśnie, a jak dojazd, "normalną" osobówką da się dojechać?


W 2012 się dało, jak jest teraz - nie wiem, ale nie sądzę, żeby miało być gorzej. O ile nie jest zbyt nisko zawieszona (garb między koleinami musi się zmieścić w prześwicie), to dacie radę spokojnie. Zaparkować należy nad samym zjazdem do Farskiej (tam, gdzie na mapie rozpoczyna się zygzakowata serpentyna).
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 12.07.2019 13:31

joso79 napisał(a):a no właśnie, a jak dojazd, "normalną" osobówką da się dojechać?

Dojazd do Farskiej jest w tej chwili bardzo dobry, byle nie od strony Bolu. Z głębi wyspy, drogą na Vidovą górę, później skręt w prawo w stronę Pustelni Blaca...prowadzi tam nowy asfalt, łącznie z serpentynami (później wrzucę zdjęcia, bo dopiero się rozpakowuję). Tym asfaltem dojeżdża się do końca serpentyn, a następnie jest rozjazd w lewo szutrówką w stronę Bolu, a w prawo dalej prowadzi ten nowy asfalt w stronę zatoki i Farskiej. Asfalt kończy się od rozjazdu po jakiś 40 metrach i dalej jest już stara żwirówka. My zjechaliśmy nią jeszcze ze 200 metrów do znaku zakazu wjazdu. Tam stały inne samochody, jest miejsce do zawrócenia i na zaparkowanie dla jakichś 4-6 samochodów. Pozostaje tylko krótki spacer w dół (nie za stromy) i w prawo wzdłuż skarpy ścieżką do plaży. Do plaży nie idźcie w dół/prawo żwirówką bo jest dalej, tylko wybetonowanym zejściem prosto w dół.
Plaża jest świetna, taka "hvarowa" :) bardzo duża, mało ludzi, polecam.
Natomiast jeśli chodzi o zatoki od Murvicy do Farskiej to też są ładne (veli zagradac, mali zagradacv) ale ich nie zwiedziliśmy. My jechaliśmy od strony Bolu, a od Murvicy zaczyna się kiepska żwirówka. Do przejechania osobówką, ale uważając na kamienie. My planowaliśmy zejść do Mali Zagradac, ale było mało miejsca do parkowania (stały już dwa samochodu Czechów), a poza tym trochę zestresowało mnie mijanie na tej "drodze" dwóch betoniarek :) Na szczęście spotkaliśmy się przy małych zjazdach, gdzie mogłem się schować, bo oni nie zamierzali mi ustąpić :) ....my jechaliśmy Seatem Leonem Combi. Dał radę. P.S. droga jest porównywalna z drogą Sv.Nedjelja - Hvar (przed remontem).
Zdjęcia wrzucę później :)
KrakenQ
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrakenQ » 12.07.2019 17:37

A tak z innej beczki wjazd,parking na "Vidova Gora" jest całkowicie darmowy ? Chciałbym zobaczyć widoki a nie będę miał dużo czasu, więc planuje podjechać samochodem tak wysoko ja się da :lol:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 12.07.2019 19:05

KrakenQ napisał(a):A tak z innej beczki wjazd,parking na "Vidova Gora" jest całkowicie darmowy ? Chciałbym zobaczyć widoki a nie będę miał dużo czasu, więc planuje podjechać samochodem tak wysoko ja się da :lol:

Tak, jest darmowy :D
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 12.07.2019 22:04

Tak wygląda dojazd do Farskiej

DSC_5278.JPG

A tak Farska z góry

DSC_5196.JPG

DSC_5273.JPG

i plaża

DSC_5202.JPG

DSC_5217.JPG
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 12.07.2019 22:24

Ja pierdziele :roll: jaka droga 8O 8O 8O
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.07.2019 22:54

lotnikwsk napisał(a):Ja pierdziele :roll: jaka droga 8O 8O 8O

W ubiegłym roku tylko u góry był asfalt, potem tylko szuter.
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 13.07.2019 09:33

Marshallah BraveSirRobin Majeczka dziękuję! Można na Was liczyć! :mrgreen:
A czy na Farskiej jest jakaś knajpka?
Majeczka a ogólnie jak pogoda, wieje? Dziś rano zajrzałam do Splitu, Supetaru i na Hvar przez HAK i jakoś pochmurno wszędzie i zimno tzn 20stopni podają :roll:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 13.07.2019 11:22

... rankiem na plaży, wracając ze Studenaca naliczyłam aż 15 osób.
Niestety jest duże zachmurzenie i spadły krople deszczu.
Świetna pogoda na zwiedzanie lub czytanie :D
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.07.2019 11:44

lotnikwsk napisał(a):Ja pierdziele :roll: jaka droga 8O 8O 8O


O tej drodze piszą w Slobodnej Dalmacji.
https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmac ... joj-opcini

Wymowny tytuł - Oto bračka droga za 30 milionów kun, która wiedzie od nigdzie do niczego.
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 13.07.2019 13:08

Bravik napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Ja pierdziele :roll: jaka droga 8O 8O 8O


O tej drodze piszą w Slobodnej Dalmacji.
https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmac ... joj-opcini

Wymowny tytuł - Oto bračka droga za 30 milionów kun, która wiedzie od nigdzie do niczego.

No jak, do Farskiej prowadzi :D :D
Czyli są to ostatnie chwile aby tam we względnym spokoju poplażować ;)
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 15.07.2019 14:25

majeczka napisał(a):...Jesteśmy do połowy lipca.

Cześć :) jeśli dysponujesz aktualnymi zdjęciami albo informacjami jak wyglądają przykładowe ceny w knajpach za np pizzę, ryby, napoje - byłabym wdzięczna ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 133
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone