Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.07.2019 23:49

joso79 napisał(a):
majeczka napisał(a):...Jesteśmy do połowy lipca.

Cześć :) jeśli dysponujesz aktualnymi zdjęciami albo informacjami jak wyglądają przykładowe ceny w knajpach za np pizzę, ryby, napoje - byłabym wdzięczna ;)


...w Sutivanie mogę polecić trzy miejscówki w których bywaliśmy.
Jest to na pewno, konoba Bokuncin, pizzeria Bracera i zdecydowanie restauracja Dora. Ceny różne w zależności od zamówienia. Porcja ryby z frytkami oborita riba 140 kun, grillowany filet z kurczaka piletina na żaru 80 kun, ćevapćići czy svinjski kotlet 80 kun, sałatka grecka czy caprese 35 kun, sezonska 20 kun, soki, pivo toceno czy karlovacko w granicy 18 - 24 kun.
Dla nas najbardziej klimatyczną i najlepszą okazała się Dora, ok. 80 m z centrum, na pewno z łatwością znajdziesz. Była to o ile pamiętam ul. Radovana Vidovića 35, pozostałe znajdowały się przy promenadzie w porcie.
Wspaniałe zacienione krzewami kwiatowymi miejsce. Świetny klimat, spokoj, ciekawe i różnorodne menu. Za kolację 6 osobową z napojami, koszt wynosił mniej więcej 700 - 800 kun. Podobnie Bokuncin, jednak zdecydowanie tańsza była pizzeria Bracera, mniej więcej o połowę. Zazwyczaj za 3 różnorodne pizze i napoje płaciliśmy 320 kun.

... ewentualnie polecam również Hacjendę, ale w tym roku niestety w niej nie bylam.
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 16.07.2019 12:51

Majeczko dziękuję bardzo, właśnie o takie informacje mi chodziło, w tym roku będą z nami moje dwie siostry, to ich pierwszy raz w Chorwacji, były ciekawe jakie są ceny a ja oczywiście kompletnie nie pamiętam, raczej nie zbieram paragonów.
W Hacjendzie byliśmy dwa lata temu, ale mi ich jedzenie średnio smakowało. Nie jestem pewna czy jest czynna, ktoś chyba w klubie Povlji pisał, że w czerwcu nie serwowali posiłków.
A czy w Postirze masz jakieś knajpki sprawdzone?
artkrak
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) artkrak » 16.07.2019 22:05

Konoba Gustirna jest świetna tylko czasami trzeba poczekać za stolikiem. Kalmary i spagethi napili najlepsze!!
artkrak
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) artkrak » 16.07.2019 22:09

Natomiast tak jak Majeczka polecam Dorę w Sutivanie, ogólny klimat i obsługa sympatyczna a riblja płata wymiata!
marcin19
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 16.07.2019 22:49

travel..
Rozpoznaję ze zdjęcia ,że stacjonowaliście blisko miejsca w którym, mieszkaliśmy w zeszłym roku :)
Piękne widoki i sam Sutivan ma to coś.
Odwiedziłem kilka miejscówek na Brać i tam podobało mi się najbardziej.
Na samym końcu miejscowości / od strony południowo- wschodniej i północno-zachodniej/jest kilka fajnych plaż , gdzie wejście jest bardzo łagodne z drobnym kamieniem .
Jest tez super asfaltowa droga, tuż przy morzu na której świetnie się jeździ na rolkach :)
Kiedy kończy się asfalt , poranni biegacze i rowerzyści w tym ja :) opanowują szutrową drogę biegnącą w stronę Supertaru.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.07.2019 08:34

Czy na tej stacji
https://www.google.pl/maps/@43.3790941, ... 3840?hl=pl
jest dostępny w tym sezonie LPG ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.07.2019 10:33

sdolas napisał(a):Czy na tej stacji
https://www.google.pl/maps/@43.3790941, ... 3840?hl=pl
jest dostępny w tym sezonie LPG ?

Według fotki z GSV w ubiegłym roku było LPG, stacja jest całkiem nowa więc chyba nie zlikwidowali. :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.07.2019 10:44

sdolas napisał(a):Czy na tej stacji
https://www.google.pl/maps/@43.3790941, ... 3840?hl=pl
jest dostępny w tym sezonie LPG ?
To nowa stacja ledwo 2 letnia, na myLPG dostępność dziś potwierdzona - cena 4,55/l
Stary dystrybutor https://goo.gl/maps/jwDottvpHTYQCM2WA również funkcjonuje nadal tylko nie o każdej porze. Można na nim płacić kartą. Cena dziś wg myLPG - 4,49/l.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.07.2019 12:15

Ostatnio, całkiem nieświadomy, dojechałem w sobotę rano na tą starą "stację" z Povlji, dosłownie na oparach :roll:
Gazu nie było, czekałem na dostawę ponad 2h, a właściciel zrobił mi grzeczność, bo zatankował mnie już po godzinach pracy.
Taka uprzejmość mnie spotkała :wink:

Dzięki za info dobre duszyczki :wink:
W tym roku powinno być bez niespodzianek.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.08.2019 21:15

maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.08.2019 21:32

gusia-s napisał(a):Ktoś coś poczuł? https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/ ... ca-i-solte

2,8 w skali Richtera to dość mało... Raczej trudno to poczuć. Na Śląsku miewamy silniejsze i nie zawsze się to czuje ;)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 02.08.2019 22:01

Mieliśmy 19 lipca 5.2 i sąsiadka wyskoczyła z Apartmana topless z krzykiem. Diabli wiedza czy z sypialni czy spod prysznica.Na zewnątrz spoko ale w środku trochę bujało. Pierwszy raz w życiu trzęsienie ziemi.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.08.2019 22:25

piotrekbeti napisał(a):Mieliśmy 19 lipca 5.2 i sąsiadka wyskoczyła z Apartmana topless z krzykiem. Diabli wiedza czy z sypialni czy spod prysznica.Na zewnątrz spoko ale w środku trochę bujało. Pierwszy raz w życiu trzęsienie ziemi.

Oj, głośno było o tym ateńskim trzęsieniu ziemi... Na szczęście nikomu nic poważnego się chyba nie stało. Jak bardzo buja takie 5.2?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.08.2019 23:16

maslinka napisał(a):
gusia-s napisał(a):Ktoś coś poczuł? https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/ ... ca-i-solte

2,8 w skali Richtera to dość mało... Raczej trudno to poczuć. Na Śląsku miewamy silniejsze i nie zawsze się to czuje ;)

Wiem, że mało ale i blisko brzegów obu wysp więc możliwe że na ich krańcach coś było czuć.
Ja człowiek z nizin u mnie nic nie tąpa to się nie znam ;)
maranka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 27.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maranka » 03.08.2019 14:25

[
quote="joso79"]Kochani, w tym roku planuję powrót na Brač. Będziemy stacjonować w Postirze, ale kuszą mnie dzikie plaże za Murvicą. Czy ktoś z Was wypożyczał może łódkę w Bolu i odkrył co nieco? Wszelkie rady i sugestie chętnie przyjmę. :D
Pozdrawiam wszystkich miłośników Wyspy Brač :papa:
Jola
[/quote]


Cześć, jeśli wypożyczysz łódkę w Bolu warto też popłynąć w stronę Sumartina. Cała południowa strona wyspy jest usiana pięknymi zatokami i plażami. Nie potrafię zdecydować czy te w stronę Murvicy, czy w stronę Sumartina ładniejsze. Te w stronę Murvicy i Farskiej bardziej wietrzne są, te w stronę Sumartina bardzej w ląd wcięte więc spokojniejsze. Większość tych w stronę Sumartina dostępna jest tylko z wody. Fala na przesmyku między Braciem i Hvarem jest zazwyczaj w ciągu dnia, jednak ja na Brac zawsze pod koniec września jezdziłam, możliwe, że latem to korzystniej wygląda.
Jeśli chodzi o konoby to ciągle mają ulubioną jest Kopacina w Donji Humac. Jezdziliśmy specjalnie do niej z Bola i Sumartina kilka razy podczas każdego pobytu na wyspie, ceny jak na Brac badzo rozsądne a jedzenie rewelacyjne. Jedliśmy tam większość dań z pominięciem tych rybnych. Można u nich zjeść vitalac - bracki specjał :)
Ceny w Bolu sopro wyższe niż w innych miastach na wyspie, więc i wypożyczenie łodzi będzie pewnie droższe.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 134
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone