Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.07.2019 22:49

joso79 napisał(a):
majeczka napisał(a):...Jesteśmy do połowy lipca.

Cześć :) jeśli dysponujesz aktualnymi zdjęciami albo informacjami jak wyglądają przykładowe ceny w knajpach za np pizzę, ryby, napoje - byłabym wdzięczna ;)

...w Sutivanie mogę polecić trzy miejscówki w których bywaliśmy.
Jest to na pewno, konoba Bokuncin, pizzeria Bracera i zdecydowanie restauracja Dora. Ceny różne w zależności od zamówienia. Porcja ryby z frytkami oborita riba 140 kun, grillowany filet z kurczaka piletina na żaru 80 kun, ćevapćići czy svinjski kotlet 80 kun, sałatka grecka czy caprese 35 kun, sezonska 20 kun, soki, pivo toceno czy karlovacko w granicy 18 - 24 kun.
Dla nas najbardziej klimatyczną i najlepszą okazała się Dora, ok. 80 m z centrum, na pewno z łatwością znajdziesz. Była to o ile pamiętam ul. Radovana Vidovića 35, pozostałe znajdowały się przy promenadzie w porcie.
Wspaniałe zacienione krzewami kwiatowymi miejsce. Świetny klimat, spokoj, ciekawe i różnorodne menu. Za kolację 6 osobową z napojami, koszt wynosił mniej więcej 700 - 800 kun. Podobnie Bokuncin, jednak zdecydowanie tańsza była pizzeria Bracera, mniej więcej o połowę. Zazwyczaj za 3 różnorodne pizze i napoje płaciliśmy 320 kun.

... ewentualnie polecam również Hacjendę, ale w tym roku niestety w niej nie bylam.
joso79
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 16.07.2019 11:51

Majeczko dziękuję bardzo, właśnie o takie informacje mi chodziło, w tym roku będą z nami moje dwie siostry, to ich pierwszy raz w Chorwacji, były ciekawe jakie są ceny a ja oczywiście kompletnie nie pamiętam, raczej nie zbieram paragonów.
W Hacjendzie byliśmy dwa lata temu, ale mi ich jedzenie średnio smakowało. Nie jestem pewna czy jest czynna, ktoś chyba w klubie Povlji pisał, że w czerwcu nie serwowali posiłków.
A czy w Postirze masz jakieś knajpki sprawdzone?
artkrak
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) artkrak » 16.07.2019 21:05

Konoba Gustirna jest świetna tylko czasami trzeba poczekać za stolikiem. Kalmary i spagethi napili najlepsze!!
artkrak
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) artkrak » 16.07.2019 21:09

Natomiast tak jak Majeczka polecam Dorę w Sutivanie, ogólny klimat i obsługa sympatyczna a riblja płata wymiata!
marcin19
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 16.07.2019 21:49

travel..
Rozpoznaję ze zdjęcia ,że stacjonowaliście blisko miejsca w którym, mieszkaliśmy w zeszłym roku :)
Piękne widoki i sam Sutivan ma to coś.
Odwiedziłem kilka miejscówek na Brać i tam podobało mi się najbardziej.
Na samym końcu miejscowości / od strony południowo- wschodniej i północno-zachodniej/jest kilka fajnych plaż , gdzie wejście jest bardzo łagodne z drobnym kamieniem .
Jest tez super asfaltowa droga, tuż przy morzu na której świetnie się jeździ na rolkach :)
Kiedy kończy się asfalt , poranni biegacze i rowerzyści w tym ja :) opanowują szutrową drogę biegnącą w stronę Supertaru.
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.07.2019 07:34

Czy na tej stacji
https://www.google.pl/maps/@43.3790941, ... 3840?hl=pl
jest dostępny w tym sezonie LPG ?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.07.2019 09:33

sdolas napisał(a):Czy na tej stacji

Według fotki z GSV w ubiegłym roku było LPG, stacja jest całkiem nowa więc chyba nie zlikwidowali. :papa:
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.07.2019 09:44

sdolas napisał(a):Czy na tej stacji
To nowa stacja ledwo 2 letnia, na myLPG dostępność dziś potwierdzona - cena 4,55/l
Stary dystrybutor https://goo.gl/maps/jwDottvpHTYQCM2WA również funkcjonuje nadal tylko nie o każdej porze. Można na nim płacić kartą. Cena dziś wg myLPG - 4,49/l.
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.07.2019 11:15

Ostatnio, całkiem nieświadomy, dojechałem w sobotę rano na tą starą "stację" z Povlji, dosłownie na oparach :roll:
Gazu nie było, czekałem na dostawę ponad 2h, a właściciel zrobił mi grzeczność, bo zatankował mnie już po godzinach pracy.
Taka uprzejmość mnie spotkała :wink:

Dzięki za info dobre duszyczki :wink:
W tym roku powinno być bez niespodzianek.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.08.2019 20:15

maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.08.2019 20:32

gusia-s napisał(a):Ktoś coś poczuł? https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/ ... ca-i-solte

2,8 w skali Richtera to dość mało... Raczej trudno to poczuć. Na Śląsku miewamy silniejsze i nie zawsze się to czuje ;)
piotrekbeti
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 02.08.2019 21:01

Mieliśmy 19 lipca 5.2 i sąsiadka wyskoczyła z Apartmana topless z krzykiem. Diabli wiedza czy z sypialni czy spod prysznica.Na zewnątrz spoko ale w środku trochę bujało. Pierwszy raz w życiu trzęsienie ziemi.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.08.2019 21:25

piotrekbeti napisał(a):Mieliśmy 19 lipca 5.2 i sąsiadka wyskoczyła z Apartmana topless z krzykiem. Diabli wiedza czy z sypialni czy spod prysznica.Na zewnątrz spoko ale w środku trochę bujało. Pierwszy raz w życiu trzęsienie ziemi.

Oj, głośno było o tym ateńskim trzęsieniu ziemi... Na szczęście nikomu nic poważnego się chyba nie stało. Jak bardzo buja takie 5.2?
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.08.2019 22:16

maslinka napisał(a):
gusia-s napisał(a):Ktoś coś poczuł? https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/ ... ca-i-solte

2,8 w skali Richtera to dość mało... Raczej trudno to poczuć. Na Śląsku miewamy silniejsze i nie zawsze się to czuje ;)

Wiem, że mało ale i blisko brzegów obu wysp więc możliwe że na ich krańcach coś było czuć.
Ja człowiek z nizin u mnie nic nie tąpa to się nie znam ;)
maranka
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) maranka » 03.08.2019 13:25

[
quote="joso79"]Kochani, w tym roku planuję powrót na Brač. Będziemy stacjonować w Postirze, ale kuszą mnie dzikie plaże za Murvicą. Czy ktoś z Was wypożyczał może łódkę w Bolu i odkrył co nieco? Wszelkie rady i sugestie chętnie przyjmę. :D
Pozdrawiam wszystkich miłośników Wyspy Brač :papa:
Jola
[/quote]

Cześć, jeśli wypożyczysz łódkę w Bolu warto też popłynąć w stronę Sumartina. Cała południowa strona wyspy jest usiana pięknymi zatokami i plażami. Nie potrafię zdecydować czy te w stronę Murvicy, czy w stronę Sumartina ładniejsze. Te w stronę Murvicy i Farskiej bardziej wietrzne są, te w stronę Sumartina bardzej w ląd wcięte więc spokojniejsze. Większość tych w stronę Sumartina dostępna jest tylko z wody. Fala na przesmyku między Braciem i Hvarem jest zazwyczaj w ciągu dnia, jednak ja na Brac zawsze pod koniec września jezdziłam, możliwe, że latem to korzystniej wygląda.
Jeśli chodzi o konoby to ciągle mają ulubioną jest Kopacina w Donji Humac. Jezdziliśmy specjalnie do niej z Bola i Sumartina kilka razy podczas każdego pobytu na wyspie, ceny jak na Brac badzo rozsądne a jedzenie rewelacyjne. Jedliśmy tam większość dań z pominięciem tych rybnych. Można u nich zjeść vitalac - bracki specjał :)
Ceny w Bolu sopro wyższe niż w innych miastach na wyspie, więc i wypożyczenie łodzi będzie pewnie droższe.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 134
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019