Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.06.2019 22:19

AdamZ napisał(a):
travel napisał(a): A to na zachętę. Te kolory , zapachy, morza szum, ptaków śpiew. W Sutivanie czerwiec jest cudowny :hearts:

Dzięki za zachętę, równo za tydzień tam wyruszam więc jeszcze trochę muszę wytrzymać :mrgreen:
Ciekawym czy te afrykańskie temperatury wrócą na swoje miejsce do czasu mojego przyjazdu.
Zazdraszczam Sutivanowych zatoczek i odliczam DDW :hut:
A w międzyczasie na Sutivańskiej stronie śledzę co miasteczko planuje w najbliższych dniach:
PROGRAM STIVANSKOG LITA 2019. ZA LIPANJ // EVENTS IN SUTIVAN IN JUNE 2019.
15.06.2019. Ursula trio – glazba uživo * live music
18.06.2019. Island living i B bend – sajam otočnih proizvoda uz ribarske večeri i promenadni nastup * Handmade and agriculture products from island of Brač, fishermans night and a live music
21.06.2019. Put oko svijeta, Produkcija Z – lutkarska predstava za djecu * Children puppet show
22.06.2019. Završni nastup baletnog studia Renata povodom kraja školske godine * Children ballet performance
23.06.2019. Užežin Sv.Ivana * St.John ceremony by the St. John church
24.06.2019. Glazba na rivi - Dan općine * Live music in the port celebrating the Day of municipality of Sutivan
26.06.2019. Klapa Pastura, promenadni nastup po rivi * Dalmatian a capella group in the harbour
30.06.2019. Otvaranje izložbe Jakov Budeš – Art galery (do 08.07.) * Opening an exhibition in Art galery (until 08.07.)
30.06.- 03.07.2019. FOTO RADIONICA ˝SVIJET U BOJAMA˝ - besplatno za sudionike ( photography workshop ˝A coloured world˝ - free for participants )


Dzięki :D
Będę tu do 19.06 to na pewno skorzystam :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.06.2019 22:27

gusia-s napisał(a):Gdybyś przypadkiem była w zatoce Babin Laž za Supetarem w kierunku na Splitską rzuć proszę okiem na postęp budowy kempingu przy tej zatoce.
Cały czas mam nadzieję, że wyrobią się wcześniej z otwarciem niż dopiero w zapowiadanym sierpniu :(
Może domki będą mieli nie gotowe a z częścią kempingową im uda się wcześniej.
Chętnie bym wpadła na ten kemping, troszkę dalej z niego do miasta niż z Watermana ale stanowiska kempingowe mają bliżej morza i plaża też fajniejsza.


Weszłam teraz na google maps i w tej zatoce jest Boutique Camping Bunja , mają stronę [url]campingbunja.com[/url] - to o niego chodzi , czy coś jeszcze tam budują ? Jak wejdziesz na cennik to zaczyna się od 6.07.2019r . :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 15.06.2019 22:24

travel napisał(a):
gusia-s napisał(a):Gdybyś przypadkiem była w zatoce Babin Laž za Supetarem w kierunku na Splitską rzuć proszę okiem na postęp budowy kempingu przy tej zatoce.
Cały czas mam nadzieję, że wyrobią się wcześniej z otwarciem niż dopiero w zapowiadanym sierpniu :(
Może domki będą mieli nie gotowe a z częścią kempingową im uda się wcześniej.
Chętnie bym wpadła na ten kemping, troszkę dalej z niego do miasta niż z Watermana ale stanowiska kempingowe mają bliżej morza i plaża też fajniejsza.


Weszłam teraz na google maps i w tej zatoce jest Boutique Camping Bunja , mają stronę [url]campingbunja.com[/url] - to o niego chodzi , czy coś jeszcze tam budują ? Jak wejdziesz na cennik to zaczyna się od 6.07.2019r . :papa:


Przejeżdżałam dzisiaj tamtędy i prace są w zaawansowane w nikłym stopniu. Nic tam jeszcze nie ma,wszystko rozryte, pełno maszyn i wątpię ,żeby zdążyli na sierpień. Sama plaża jest odgradzana od drogi betonowym murkiem. :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.06.2019 09:26

travel napisał(a):
travel napisał(a):
gusia-s napisał(a):Gdybyś przypadkiem była w zatoce Babin Laž za Supetarem w kierunku na Splitską rzuć proszę okiem na postęp budowy kempingu przy tej zatoce.
Cały czas mam nadzieję, że wyrobią się wcześniej z otwarciem niż dopiero w zapowiadanym sierpniu :(
Może domki będą mieli nie gotowe a z częścią kempingową im uda się wcześniej.
Chętnie bym wpadła na ten kemping, troszkę dalej z niego do miasta niż z Watermana ale stanowiska kempingowe mają bliżej morza i plaża też fajniejsza.


Weszłam teraz na google maps i w tej zatoce jest Boutique Camping Bunja , mają stronę [url]campingbunja.com[/url] - to o niego chodzi , czy coś jeszcze tam budują ? Jak wejdziesz na cennik to zaczyna się od 6.07.2019r . :papa:


Przejeżdżałam dzisiaj tamtędy i prace są w zaawansowane w nikłym stopniu. Nic tam jeszcze nie ma,wszystko rozryte, pełno maszyn i wątpię ,żeby zdążyli na sierpień. Sama plaża jest odgradzana od drogi betonowym murkiem. :papa:
To się nie spieszą widzę :evil:

Stronkę znam i wiem, że cennik jest od lipca ... ale chyba następnego roku :mrgreen:
dlatego pisałam do nich w połowie maja na Messenger zapytanie, od kiedy ruszają i odp. że od sierpnia ale jak im się uda wcześniej to dadzą znać :mrgreen:
Teraz wiem, że nie ma na co liczyć.

Plaża już była wcześniej tym murkiem odgrodzona od ulicy.

Dzięki za info :)
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 01.07.2019 17:04

Po zakończonej niestety już wczoraj krótkiej wizycie na Wyspie, chciałbym zaprosić chętnych Poszukiwaczy do odnalezienia niewielkiej pamiątki którą ukryłem w Sutivanie. Wskazówki poskładałem w następujący sposób:
Kto w Sutivanie na chwilę zabawi i zapragnie w poszukiwania w pięknych okolicznościach otoczenia się udać, niech zejdzie ulicą Lokalnych Rybaków, po schodach na sam brzeg. A gdy morzu swoje plecy ukaże, wzrok jego padnie na ułożoną w wiecznym cieniu stertę 7 kamieni. Na jej szczycie odkryje jeden przyozdobiony wizerunkiem słońca a w jej wnętrzu przedmiot który i kompas oszuka i kuchnię przyozdobi Sutivańskim wspomnieniem.
Powodzenia w poszukiwaniach.
Poproszę o zgłoszenie sukcesu :hut: :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.07.2019 17:22

AdamZ napisał(a):Po zakończonej niestety już wczoraj krótkiej wizycie na Wyspie, chciałbym zaprosić chętnych Poszukiwaczy do odnalezienia niewielkiej pamiątki którą ukryłem w Sutivanie. Wskazówki poskładałem w następujący sposób:
Kto w Sutivanie na chwilę zabawi i zapragnie w poszukiwania w pięknych okolicznościach otoczenia się udać, niech zejdzie ulicą Lokalnych Rybaków, po schodach na sam brzeg. A gdy morzu swoje plecy ukaże, wzrok jego padnie na ułożoną w wiecznym cieniu stertę 7 kamieni. Na jej szczycie odkryje jeden przyozdobiony wizerunkiem słońca a w jej wnętrzu przedmiot który i kompas oszuka i kuchnię przyozdobi Sutivańskim wspomnieniem.
Powodzenia w poszukiwaniach.
Poproszę o zgłoszenie sukcesu :hut: :papa:
:mrgreen: Już wiem, co jest tym skarbem. Jeśli trafię na wyspę w przyszłym tygodniu ... o kurdę to już TEN tydzień (w niedzielę) to poszukam o ile ktoś mnie nie ubiegnie ... no i o ile nie zmieni się plan, którego w zasadzie nie ma na 100% :mrgreen:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 01.07.2019 22:53

gusia-s napisał(a): Jeśli trafię na wyspę w przyszłym tygodniu ... o kurdę to już TEN tydzień (w niedzielę) to poszukam o ile ktoś mnie nie ubiegnie ... no i o ile nie zmieni się plan, którego w zasadzie nie ma na 100% :mrgreen:

Trzymam kciuki i życzę udanej realizacji planów :)
Dzień od przyjazdu minął więc pora na rozpoczęcie przygotowań do przyszłorocznej eskapady. Zarys się powoli wyłania: Sutivan :mrgreen: , maj, Uvati Vitar na początek jako wsparcie rodzinnego zawodnika :mrgreen: c.d.n. :hut:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 02.07.2019 00:02

...już jestem na wyspie i właśnie dołączam do ekipy poszukiwaczy, spróbuję z moją ekipą od jutra.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.07.2019 00:15

majeczka napisał(a):...już jestem na wyspie i właśnie dołączam do ekipy poszukiwaczy, spróbuję z moją ekipą od jutra.

Yyy to już nie ma po co jechać :mrgreen:
Chyba, że w zamian zostawisz gdzie indziej skarb ;)
Do kiedy jesteście?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 03.07.2019 23:48

...Jesteśmy do połowy lipca. Dzisiaj i wczoraj cały dzień spędziliśmy na plaży. Pogoda jest świetna i woda bardzo ciepła.

... kto wie, może jutro zacznę poszukiwania, a może skarb poczeka jednak na Ciebie :?: :wink:
KrakenQ
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrakenQ » 09.07.2019 15:42

To jak to jest bo szukam informacji na temat "Split - > Brać" i " Brać -> Split " w obu przypadkach ustawiam się w kolejkę a potem dopiero do kasy po bilet?? Czy inaczej to wygląda ? :P
sebula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebula » 09.07.2019 16:18

Tak to właśnie wygląda. Ja powrotny bilet (brač-split) kupowałam pare dni wcześniej.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 11.07.2019 10:07

Można kupić bilet przez internet na stronie Jadrolinii aczkolwiek nie gwarantuje on wjazdu na konkretna godzinę.
Wjeżdża się z kolejki jak są miejsca na promie.
Pracownicy Jadrolinii mają czytniki biletów elektronicznych.
Inaczej się ma wjazd na prom z Makarskiej. Tu kupując bilet elektroniczny mamy zagwarantowany wjazd na prom na konkretną wykupiona godzinę.
arkawroc
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arkawroc » 11.07.2019 11:05

Ja ustawiałem się w kolejkę samochodem i szedłem do kasy po bilety i żadnego problemu nie było.
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 11.07.2019 12:40

Kochani, w tym roku planuję powrót na Brač. Będziemy stacjonować w Postirze, ale kuszą mnie dzikie plaże za Murvicą. Czy ktoś z Was wypożyczał może łódkę w Bolu i odkrył co nieco? Wszelkie rady i sugestie chętnie przyjmę. :D
Pozdrawiam wszystkich miłośników Wyspy Brač :papa:
Jola
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 132
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone