Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
joso79
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 07.08.2019 16:49

gusia-s napisał(a):Ktoś coś poczuł? https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/ ... ca-i-solte

Ja nic na Brač ;)
piotrekbeti
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 07.08.2019 19:18

Trochę za bardzo jak dla mnie. Kilkanaście sekund? Fajnie się wspomina ale trochę strachu było. Nic się nie przewracało nawet wino w kielichu na trasie bez szkód ale jednak to nieprzyjemna przygoda. Auto z Abycar bez szkód na szczęscie
polibud
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) polibud » 16.08.2019 07:28

Wypożyczamy małą łodke w Breli. Chcemy plynac na Brac. Co polecaci do zobaczenia w ciagu 4h biora pod uwage lodke 5hp?
beatabm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatabm » 16.08.2019 08:34

polibud napisał(a):Wypożyczamy małą łodke w Breli. Chcemy plynac na Brac. Co polecaci do zobaczenia w ciagu 4h biora pod uwage lodke 5hp?

Taką łódką to popływaj wzdłuż brzegu a nie na wyspę.
joso79
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 16.08.2019 12:12

beatabm napisał(a):
polibud napisał(a):Wypożyczamy małą łodke w Breli. Chcemy plynac na Brac. Co polecaci do zobaczenia w ciagu 4h biora pod uwage lodke 5hp?

Taką łódką to popływaj wzdłuż brzegu a nie na wyspę.

Też bym się nie odważyła...ale może ktoś ma doświadczenie i wie co robi.
Z Breli najblizej masz Sumartin albo Povlję, co tam można zobaczyć ciekawego wyczytasz w klubie miłośników Povlji i relacjach z Brač, których mnóstwo jest. Ja osobiście wybrałabym Povlję :)

Edit: my w tym roku pływaliśmy łódką z 53hp (info od męża) i ja bym się tym w życiu nie odważyła płynąć na drugą stronę kanału. Pływaliśmy wzdłuż wybrzeża wyspy.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.08.2019 15:36

polibud napisał(a):Wypożyczamy małą łodke w Breli. Chcemy plynac na Brac. Co polecaci do zobaczenia w ciagu 4h biorą pod uwage lodke 5hp?
Wybij sobie to z głowy i tak jak inni radzą ... wzdłuż brzegu jedynie. Pomijając kwestie niskiej mocy silnika nie masz uprawnień aby tyle oddalać się od linii brzegowej, gdybyś miał to domniemuje nie wynajmowałbyś takiej łupiny.
azymut38
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 19.08.2019 22:13

10 dni w Postirze znowu zaliczone :D
Woda ciepła ale mega syfiasta, takiej ilości śmieci nie pamiętam, sami Chorwaci byli zniesmaczeni.
Dodatkowo jarmarczne dmuchańce obok plaży Mala Lozna zniszczyły widoczek na zachód.
Niestety robię przerwę od Braci czy Chorwacji całkiem. Powód - popłynęli z cenami, już pomijam wzrost ceny gałki loda od 8 kuna w 2018 do 10 kuna w 2019 (żebym nie był małostkowy bo gałka jak dwie w Polsce), ale wszystko wyraźnie zdrożało.
Prawda jest taka, że tańsza jest już Hiszpania łącznie z Wyspami Kanaryjskimi. Największa wiocha to ceny napojów w restauracjach, niemal 20 kuna za 0,25 coli dla dziecka zakrawa na żart. Chorwaci ze Splitu, z którymi rozmawiałem, sami stwierdzili, że ludzi jest mniej i będzie jeszcze mniej, bo ceny są z kosmosu. Pierwszy raz, a byłem w Chorwacji 8 razy, widziałem w środku dnia pustki na promie do Supetaru - było jeszcze wolnych miejsc na 30-40 aut, na autostradzie też wyraźnie mniej aut i to nie tylko moja obserwacja, ale też innych znajomych, którzy w tym roku odwiedzili Chorwację !!
Pomyślałem sobie - jest gdzieś granica pazerności i chyba właśnie Chorwaci ją przekroczyli, zapewne pod dyktando Niemców i Skandynawów. Szkoda, bo dla samych Chorwatów nie żyjących z turystyki, jak i dla turystów z krajów takich jak Polska, zrobiło się po prostu na "niefajnie". Wypożyczanie sprzętu sobie odpuściłem, przywiozłem własnego SUP-a z Polski, a znajomi ponton. Sorki za gorzki koment, ale piszę jak czuję.
Na koniec fotka z ukochanej (póki co) Postiry.

P.S. Diesel w przeliczeniu na złotówki 5,90 - 6,00 za 1 litr. W tej hejtowanej Słowacji wyszło 5,30 zł za 1 litr.

Obrazek
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 135
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019