Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 22.06.2023 10:12

wiolek_lp napisał(a):Ze swojej strony bardzo polecam Kale, jeśli to są tegoroczne ceny to pięknie :hearts:
Chciałabym mieć takie ceny gdziekolwiek na Hvarze :twisted:
Pamiętam jak w 2021 braliśmy mule za 80, makaron z krewetkami za 80 i litr wina za 80, no taniutko i pysznie :hearts:

Inne 2 konoby totalnie nie polecam słabo było.


Opinia dodana miesiąc temu - ceny już w euro więc chyba w miarę aktualna. A pizzę dla dzieciaków, gdzie znajdę?

povlja.jpg
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.06.2023 10:27

Od biedy w Maslinie, chociaż nic nie urywała, ale może jestem zbyt krytyczna, bo ja pizzę jadam i piekę co tydzień, a preferuje głównie napoletane, wrzucałam swoje wypieki w wątku kulinarnym :wink:
IMG_20210709_134514_copy_600x1067.jpg

W Jadranie też była pizza, ale jedząc inne dania nie zdecydowałabym się 8)
Tuńczyk suchy na wiór, wszystko inne czyli frytki, kalmary, kurczak w jednym smaku, mocno obsypane wstrętną przyprawą do ziemniaków :hut:
IMG_20210704_144015_copy_600x1067.jpg
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.06.2023 11:31

W Povlja byłem ostatni raz temu dość dawno więc zapewne dużo się zmieniło. Kala miała najlepsze jedzenie i cenowo najwyżej pozycjonowane ale na tle innych miejsc nie było tragedii. Wieczorami konieczna była rezerwacja zawsze pełno i na full. Nie pamiętam aby była pizza. Jurova Makina miała jakieś tam jedzenie nawet pizza jumbo ale pamiętam, że nie była to rewelacja. Dania mięsne były w miarę ale jakoś nie przypadło nam to miejsce do gustu. Jest jeszcze jedna restauracja co co roku miała nowego właściciela i nazwę (aktualnie Stara uljara czy jakoś tak) - między Kalą a Jurova Makina i tam była loteria od bardzo dobrego jedzenia bo średnie jak mieli dużo ludzi. Na pewno lepiej niż Jurova Makina no i nie było problemu z miejscem.
Jadran to głównie lody, jedzenie to głównie fastfood i tak trzeba to miejsce traktować. Bardzo sympatyczny właściciel nie raz z nim porozmawialiśmy co słychać - pochodzi z Bośni i na wakacje przeprowadza się do Povlja z cała rodziną.
Pizze dobrą jedliśmy w Sumartinie - to niedaleko autkiem. Obiekt na końcu deptaka za portem miał stoliki nad wodą ale w google nie widzę już tego miejsca aby podać Ci nazwę.
Odnośnie zakupów to duży market to tylko Supetar gdzie jest Lidl i inne. Z Povlja pamiętam to było 45 minut.
Ostatnio edytowano 22.06.2023 12:37 przez yzedef, łącznie edytowano 1 raz
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 22.06.2023 12:10

Maslina? Jadran? Wg Google Maps widzę tylko:Konoba Kala, Konoba Stara Uljara, Jurova Makina.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 22.06.2023 12:16

Jest jeszcze Jadran Grill przynajmniej był 3 lata temu ;) zaraz obok lodziarni . Tam jedliśmy, tanio, dużo i smacznie.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.06.2023 12:29

sviva napisał(a):Maslina? Jadran? Wg Google Maps widzę tylko:Konoba Kala, Konoba Stara Uljara, Jurova Makina.

Przejdź się ludzikiem street view wo zobaczysz :wink:

SebastianM napisał(a):Jest jeszcze Jadran Grill przynajmniej był 3 lata temu ;) zaraz obok lodziarni . Tam jedliśmy, tanio, dużo i smacznie.


To ten Jardan co wyżej opisałam, ja bardzo nie polecam :wink: Tanio racja, dużo też, ale to było chyba najgorsze jedzenie jakie trafiło się nam w Cro :twisted:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 22.06.2023 12:35

wiolek_lp napisał(a):
To ten Jardan co wyżej opisałam, ja bardzo nie polecam :wink: Tanio racja, dużo też, ale to było chyba najgorsze jedzenie jakie trafiło się nam w Cro :twisted:

To ja mam dokładnie odwrotne doświadczenia. Kala dla mnie była porażką ( jest tam z resztą moja opinia) zaś tutaj było bardzo smacznie w sensownych cenach, Jak wspomniałem było to 3 lata temu, mogło wiele się zmienić.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.06.2023 12:38

sviva napisał(a):Maslina? Jadran? Wg Google Maps widzę tylko:Konoba Kala, Konoba Stara Uljara, Jurova Makina.

poprawiłem - w Sumartin miałem na myśli Pizzerię na końcu.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.06.2023 12:44

wiolek_lp napisał(a):To ten Jardan co wyżej opisałam, ja bardzo nie polecam :wink: Tanio racja, dużo też, ale to było chyba najgorsze jedzenie jakie trafiło się nam w Cro :twisted:

Fakt jest specyficzny i trzeba mieć też specyficzne podejście jak do fastfood-a. Lody, ciastka maja przepyszne.
Z jedzenia tylko burger bo dobra cena i sycący reszta średnia.

Jest to mała wiocha, ogarniesz wszystko w 1 dzień i wyrobisz sobie opinie a że wybór niewielki więc siłą rzeczy sam dla urozmaicenia popróbujesz wszystkiego :D
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 22.06.2023 13:34

wiolek_lp napisał(a):
sviva napisał(a):Maslina? Jadran? Wg Google Maps widzę tylko:Konoba Kala, Konoba Stara Uljara, Jurova Makina.

Przejdź się ludzikiem street view wo zobaczysz :wink:

SebastianM napisał(a):Jest jeszcze Jadran Grill przynajmniej był 3 lata temu ;) zaraz obok lodziarni . Tam jedliśmy, tanio, dużo i smacznie.


To ten Jardan co wyżej opisałam, ja bardzo nie polecam :wink: Tanio racja, dużo też, ale to było chyba najgorsze jedzenie jakie trafiło się nam w Cro :twisted:


Jadran znalazłem. Wg GM w miejscu Konoby Stara Uljara pokazuje konobę Maslina.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.06.2023 13:55

W Selcy, tam gdzie była straż pożarna otwarli dosyć sporymarket Tommy, więc na większe zakupy można tam. Pizza I čevapy dobre i w miarę tanie zawsze były w Selcy na deptaku. W Sumartinie polecam knobe Top i Dalmatino ( to ta że stolikami na małym molo). W tym roku jeszcze tam nie byłem byłem więc nie wiem jak z cenami. W kawiarniach i restauracjach na Puntinaku ceny dosyć wzrosły, kawa białą z 12kn na 15kn, piwo lane z 20kn na 28kn a pizza (fakt że bardzo dobra) z 65kn na 90kn.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.06.2023 14:12

Kurczę muszę wrócić znowu na Brač, te ceny dalej są bardzo niskie i konkurencyjne do innych miejsc. Albo mój Hvar zrobił się mega ekskluzywny :twisted: jak już pisałam w innym wątku 8)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 22.06.2023 17:49

Na szybkie zakupy, blisko i dużo taniej aniżeli w Povlji zawsze jeżdziliśmy do Selcy, jest tam studenac, selcanka minimarket a teraz jeszcze chyba Tomiego wybudowali. Na duże zakupy to tylko do Supetara, tam masz przeogromny Tommi, Konzum i Lidl w jednym miejscu z cudownymi widokami na Jadran.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 23.06.2023 07:17

Dzięki za pomoc! A jest w Povlji piekarnia?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.06.2023 10:54

lotnikwsk napisał(a):Na szybkie zakupy, blisko i dużo taniej aniżeli w Povlji zawsze jeżdziliśmy do Selcy, jest tam studenac, selcanka minimarket a teraz jeszcze chyba Tomiego wybudowali. Na duże zakupy to tylko do Supetara, tam masz przeogromny Tommi, Konzum i Lidl w jednym miejscu z cudownymi widokami na Jadran.

Ten Tommy dosyć spory jak na tutejsze warunki, więc i na większe zakupy się nada :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 69
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone