Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 23.06.2023 16:11

dids76 napisał(a):Ten Tommy dosyć spory jak na tutejsze warunki, więc i na większe zakupy się nada :wink:

Mariusz, wiem, że jesteś teraz w Selcy. Jak będziesz miał możliwość podesłałbyś zdjęcia cen w restauracjach w których będziesz? Pozdrawiam i udanego urlopu! :) P.s. trasa przez Węgry?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.06.2023 19:56

Postaram się porobić fotki z menu. Trasa przez Czechy, Austrię z winietami i Węgry bez winiet.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 23.06.2023 22:24

dids76 napisał(a):Postaram się porobić fotki z menu. Trasa przez Czechy, Austrię z winietami i Węgry bez winiet.

Wrzucałeś może screen trasy w wątku samochodowym? Z miłą chęcią bym się zapoznał.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.06.2023 23:02

dids76 napisał(a):Trasa przez Czechy, Austrię z winietami i Węgry bez winiet.

Ja w tym roku jadę Twoją starą trasą czyli przez Dolga Vas, Mursko. Rok temu jechałem i było bardzo przyjemnie.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 24.06.2023 08:00

yzedef napisał(a):Ja w tym roku jadę Twoją starą trasą czyli przez Dolga Vas, Mursko. Rok temu jechałem i było bardzo przyjemnie.

My z Gdańska zawsze tamtędy. ale w tym roku polecimy już na Letenye. Nie ma już granic, € też w Chorwacji, więc jazda przez Lendavę nie jet już konieczna ;) .
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 24.06.2023 12:31

sviva napisał(a):Dzięki za pomoc! A jest w Povlji piekarnia?

W Povlji nie ma piekarni .
Ale chleb kupisz w Studenacu i w Nivexie.
Najbliższa piekarnia w Sumartinie - polecam :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 25.06.2023 09:15

Dzięki wszystkim za pomoc :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 28.06.2023 20:58

Witam, potrzebuję szybkie kompendium (uprzedzam, jestem w trakcie czytania relacji :))
1. Sumartin - plaża i konoba z jedzeniem (dobrze i niedrogo). Myślałem u Punticy albo Jezero. Gdzie kupię ryby na grilla?
2. Puciśca , Supetar - zwiedzanie ( co zobaczyć?). Plaża i konoba (wymogi powyżej)? Z plaż myślałem o Likvie i Lovrencinie tak aby zobaczyć obie.
3. Vidova Gora. Plaża Murvica, Zlatni Rat (muszę dzieciakom pokazać) Gdzie zjeść? Coś zobaczyć jeszcze w okolicach?

Ponadto. Gdzie w Povlji i okolicach kupię dobrodziejstwa Chorwacji, czyli prosek, wino, rakija, prsut? :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 28.06.2023 23:11

Hmmm z całym szacunkiem, ale jedziesz we wrześniu, nie potrzebujesz szybkich instrukcji...Które dostajesz w sumie od dłuższego czasu, mam wrażenie, że nikt jeszcze nie dostał tak kompleksowej obsługi wakacji :lol:
Wiec właśnie skup się może teraz na relacjach i na końcu na pytaniach, na które jeszcze odpowiedzi nie było, bo wydaje mi się, że te które aktualnie zadałeś, były już w większości odpisanie 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.06.2023 00:17

sviva napisał(a):Witam, potrzebuję szybkie kompendium (uprzedzam, jestem w trakcie czytania relacji :))
1. Sumartin - plaża i konoba z jedzeniem (dobrze i niedrogo). Myślałem u Punticy albo Jezero. Gdzie kupię ryby na grilla?
2. Puciśca , Supetar - zwiedzanie ( co zobaczyć?). Plaża i konoba (wymogi powyżej)? Z plaż myślałem o Likvie i Lovrencinie tak aby zobaczyć obie.
3. Vidova Gora. Plaża Murvica, Zlatni Rat (muszę dzieciakom pokazać) Gdzie zjeść? Coś zobaczyć jeszcze w okolicach?

Ponadto. Gdzie w Povlji i okolicach kupię dobrodziejstwa Chorwacji, czyli prosek, wino, rakija, prsut? :)

Jeśli chodzi o plaże to wiele nie pomogę bo z powodu psa chodzimy na plaże w Puntinaku lub pływamy pontonem na "bezludne". Jeśli chodzi o restauracje to nam przypadła do gustu Konoba Top w Sumartnie (nie ma tam pizzy), dosyć drogo ale bardzo smacznie. Pizza i čevapy bardzo dobre w "Kartolinie" na plaży w Puntinaku, dobra pizza też w Selcy w Perivoj.
Do zwiedzania bardzo fajne mini zoo w Sutivanie z podobno dobrym jedzeniem, nie byłem bo moje dziecko już za duże ale słyszałem sporo dobrego.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 29.06.2023 06:03

Co do Perivoja, pełna zgoda. Nie wiem jak w tym roku, ale rok temu i ceny bardzo, bardzo...
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.06.2023 08:06

wiolek_lp napisał(a):Hmmm z całym szacunkiem, ale jedziesz we wrześniu, nie potrzebujesz szybkich instrukcji...Które dostajesz w sumie od dłuższego czasu, mam wrażenie, że nikt jeszcze nie dostał tak kompleksowej obsługi wakacji :lol:
Wiec właśnie skup się może teraz na relacjach i na końcu na pytaniach, na które jeszcze odpowiedzi nie było, bo wydaje mi się, że te które aktualnie zadałeś, były już w większości odpisanie 8)

I właśnie dlatego planuję, czytam i pytam. Relacja to jest pogląd jednej osoby. Jej doznania, jej odczucia, jej upodobania. A ja chcę porownać opinie kilku ludzi. Dla zdjęc moge obejrzec relację z 2013 roku ale jak ona ma sie do rzeczywistosci i obecnych czasów. Skończyłem wczoraj relację @lotnikwsk bo miał nocleg w tym samym apartamencie i mam porównanie jako baza wypadowa. A jest to bardziej rzeczywiste niż kogoś kto spał i rezydowal np w Sutivanie ale to nie oznacza, że muszę robić 1:1 to co @lotnikwsk na wakacjach. Ogólny zarys i rozeznanie już mam. Ale zawsze może znajdzie się ktoś z niebanalną plażą lub miejscem do zobaczenia. Dzięki takim pytaniom znam np taką plażę na Pagu:
received_379304053713415.jpeg

received_998067614323850.jpeg

A nie tylko Rucica, Beretnica, Sv Duh, Prosika. I z racji, że jadę we wrześniu to mam jeszcze czas na planowanie, porównanie i wybranie takich miejsc, które mnie interesują. Jak będę na Braču 5 lub 10ty raz wtedy to pewnie ja komuś w czymś pomogę. Na chwilę obecną pytam o Brač a pomagam o wyspie Pag na naszej grupie na fb.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.06.2023 08:23

Wiem, że podczas kilkudniowego urlopu nie zobaczę wszystkiego i nie zjem we wszystkich restauracjach, które zaplanuję bo dla mnie wakacje to również plażowanie, planszowki z dzieciakami, chwila nad książką i generalnie odpoczynek i czas spędzony z rodziną. Dlatego chcę się dopytać o wszystko z wyprzedzeniem, mieć pokaźną listę i ewentualnie z czegoś zrezygnować niż potem grzebać po Googlach i szukać czegoś czym czas zabić. No ale jeśli to problem to już pytał nie będę :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 29.06.2023 11:59

Ooo :D miło mi że jeszcze ktoś to czyta i może coś się przyda :D
Tak dla ścisłości to drugi raz byłem u Nady w 2021 roku, bo w covidzie nie robiłem rezerwacji a do niej napisałem tydzień przed urlopem i akurat miała wolne. I też było super.
Chłopie pytaj śmiało, po to jest forum. Ale odnośnie konob to rzeczywiście dużo się zmienia. Tak że moja opinia na pewno będzie mało przydatna bo byłem trzy i sześć lat temu.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 29.06.2023 12:04

Odnośnie ryb to w Sumartinie kiedyś była ribarica teraz nie wiem czy jest czynna, w Postirze jest duża przetwórnia rybna i tam było najtaniej tylko po południu mały wybór.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone