Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 02.01.2019 22:52

amatus1 napisał(a):He to poodbnie jak u mnie, ten pion mnie drażni w drodze powtornej z plazy...ale dobrze ze droga dobra i autko z pionem lepiej sobie radzi od mojej rodzinki:). Kurde to cena za ten pion jest dosyc wysoka:)


Dawno nie czytałam o Breli, byliśmy tam dwa razy: w 2013 i 2015 we wrześniu - płaciliśmy 60 Euro za 4 (w tym syn nastolatek reszta osoby dorosłe) - dzielnica Stomarica. Teraz spojrzałam na ceny na stronie - w tym czasie, w którym byliśmy 140 Euro, w sezonie 160 Euro, niewielka zniżka w maju i październiku :evil: - 90 Euro :roll: No może w sezonie ok... (tzw. prawo podaży i popytu), ale poza sezonem taka cena (140 Euro) - według mnie to masakra... Apartament bardzo ładny i czysty, nie za duży (pokój dzienny i jedna sypialnia), też malutki basen na wolnym powietrzu (nie korzystaliśmy, bo woda była zimna i wymiary raczej dla maluchów), no ale za taką cenę? , powie ktoś "jak mnie nie stać - nie jadę" - ale tak jakoś ... przykro. :hut:
Chorwację postrzegaliśmy dotychczas jako fajne miejsca za normalne pieniądze. Niestety zmienia się to radykalnie, ale w wielu przypadkach cena nie jest adekwatna do jakości, mam nadzieję, że mniejszy popyt (szczególnie już po sezonie) jednak w pewnej mierze wymusi jakieś "normalniejsze" ceny. :papa:
Ostatnio edytowano 06.01.2019 00:44 przez ZytaS, łącznie edytowano 1 raz
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 03.01.2019 12:41

stachmat napisał(a):Zarezerwowaliśmy noclegi w tej okolicy
https://goo.gl/maps/cwRWKa5n22F2
Jak oceniacie ten wybór? Mamy 2 dzieci i oni co chwilę będą chcieć jeść oraz gdzieś połazić. To nie są typki co na plaży leżą plackiem :-)
Sklep w pobliżu byłby nieoceniony.


Dla typków o takiej charakterystyce to bardzo dobra lokalizacja:) Port, knajpy, sklepy, stragany, place zabaw blisko. W lewo do Baski, w prawo do idealnej promenady, pięknych plaż, słynnej skały. Będą typki zadowolnione:)
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 03.01.2019 12:48

ZytaS napisał(a):
amatus1 napisał(a):He to poodbnie jak u mnie, ten pion mnie drażni w drodze powtornej z plazy...ale dobrze ze droga dobra i autko z pionem lepiej sobie radzi od mojej rodzinki:). Kurde to cena za ten pion jest dosyc wysoka:)


Dawno nie czytałam o Breli, byliśmy tam dwa razy: w 2013 i 2015 we wrześniu - płaciliśmy 60 Euro za 4 (w tym syn nastolatek reszta osoby dorosłe) - dzielnica Stomarica. Teraz spojrzałam na ceny na stronie - w tym czasie, w którym byliśmy 140 Euro, w sezonie 160 Euro, niewielka zniżka w maju i październiku :evil: - 90 Euro :roll: No może w sezonie ok... (tzw. prawo podaży i popytu), ale poza sezonem taka cena (140 Euro) - według mnie to masakra... Apartament bardzo ładny i czysty, nie za duży (pokój dzienny i jedna sypialnia), też malutki basen na wolnym powietrzu (nie korzystaliśmy, bo woda była zimna i wymiary raczej dla maluchów), no ale za taką cenę można znaleźć tańszy, powie ktoś "jak mnie nie stać - nie jadę" - ale tak jakoś ... przykro. :hut:
Chorwację postrzegaliśmy dotychczas jako fajne miejsca za normalne pieniądze. Niestety zmienia się to radykalnie, ale w wielu przypadkach cena nie jest adekwatna do jakości, mam nadzieję, że mniejszy popyt (szczególnie już po sezonie) jednak w pewnej mierze wymusi jakieś "normalniejsze" ceny. :papa:


Zgadzam się w 100%. Przy cenie 160 euro za dobę sam nocleg przy 14 dniach daje ok. 10 000zł! To już mocne przegięcie. Gdzie wyżywienie, atrakcje, inne koszty? A za taką kwotę praktycznie nie dostaje się nic - żadnej infrastruktury, żadnych wartości dodanych.

Oj, coś mi się wydaje, że w tym roku to będzie nasz drugi, ale ostatni raz w Breli:) Ciekaw jestem też, gdzie ich to zaprowadzi - czy wymienią Polaków na Włochów, Niemców, Anglików, czy jednak będą zmuszeni trochę zrewidować swoje plany.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 03.01.2019 16:24

rzdrozny napisał(a):Dla typków o takiej charakterystyce to bardzo dobra lokalizacja:) Port, knajpy, sklepy, stragany, place zabaw blisko. W lewo do Baski, w prawo do idealnej promenady, pięknych plaż, słynnej skały. Będą typki zadowolnione:)


Mam nadzieję, że mnie tym nie obrażasz i w Twoim języku jest to miłe określenie.

Tak racja, potrzebuję infrastruktury bo dwójka moich dzieci usiedzi w miejscu 5minut. Chętnie bym otoczył się całkowitym spokojem lecz miałbym za to...nieustanne wycieczki po coś :roll:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.01.2019 22:32

rzdrozny napisał(a):Oj, coś mi się wydaje, że w tym roku to będzie nasz drugi, ale ostatni raz w Breli:) Ciekaw jestem też, gdzie ich to zaprowadzi - czy wymienią Polaków na Włochów, Niemców, Anglików, czy jednak będą zmuszeni trochę zrewidować swoje plany.

Z moich obserwacji wnioskuję, że nie muszą "nas" na nikogo wymieniać, ponieważ w Breli jesteśmy jednak w mniejszości, no może jako 4-5 nacja turystyczna. Nawet dla Czecha czy Słowaka takie kwoty to inny pieniądz, a co roku jest ich tam najwięcej.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 04.01.2019 13:12

stachmat napisał(a):
rzdrozny napisał(a):Dla typków o takiej charakterystyce to bardzo dobra lokalizacja:) Port, knajpy, sklepy, stragany, place zabaw blisko. W lewo do Baski, w prawo do idealnej promenady, pięknych plaż, słynnej skały. Będą typki zadowolnione:)


Mam nadzieję, że mnie tym nie obrażasz i w Twoim języku jest to miłe określenie.

Tak racja, potrzebuję infrastruktury bo dwójka moich dzieci usiedzi w miejscu 5minut. Chętnie bym otoczył się całkowitym spokojem lecz miałbym za to...nieustanne wycieczki po coś :roll:


Absolutnie nie:) Nawet bardzo mi się to spodobało i to ...wykorzystam do moich typków:) Będziecie zadowoleni z Breli. Myślę, że nie tylko dzieci, ale i Wy. Ta długa promenada wzdłuż morza do jest coś, co robi różnicę. Do tego góry, góry, góry.

Jak typki jeżdżą na deskorolkach, warto zabrać. Trzeba uważać na innych, ale spacer z dziećmi, które mają zajęcie to ...dobra rzecz:)
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 04.01.2019 13:18

te kiero napisał(a):
rzdrozny napisał(a):Oj, coś mi się wydaje, że w tym roku to będzie nasz drugi, ale ostatni raz w Breli:) Ciekaw jestem też, gdzie ich to zaprowadzi - czy wymienią Polaków na Włochów, Niemców, Anglików, czy jednak będą zmuszeni trochę zrewidować swoje plany.

Z moich obserwacji wnioskuję, że nie muszą "nas" na nikogo wymieniać, ponieważ w Breli jesteśmy jednak w mniejszości, no może jako 4-5 nacja turystyczna. Nawet dla Czecha czy Słowaka takie kwoty to inny pieniądz, a co roku jest ich tam najwięcej.


Tak, masz rację. Tylko przy takich cenach to i Włoch, Niemiec zastanowi się czy warto. Chyba, że celują w nowobogackich Rosjan.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 04.01.2019 14:35

Nasi wschodni sąsiedzi póki co masowo ;rusyfikują; Czarnogórę i na Riwierze Makarskiej jeszcze ich tylu nie ma. Byłem tam 5 razy- co prawda w Baskiej Vodzie ale to rzut beretem od Breli i mogę śmiało stwierdzić,że bez nas zrobiłoby się tam bardzo pustawo.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 04.01.2019 15:18

rzdrozny napisał(a):Absolutnie nie:) Nawet bardzo mi się to spodobało i to ...wykorzystam do moich typków:) Będziecie zadowoleni z Breli. Myślę, że nie tylko dzieci, ale i Wy. Ta długa promenada wzdłuż morza do jest coś, co robi różnicę. Do tego góry, góry, góry.

Jak typki jeżdżą na deskorolkach, warto zabrać. Trzeba uważać na innych, ale spacer z dziećmi, które mają zajęcie to ...dobra rzecz:)


Dzięki za pozytywne słowo. Może coś dla nich zabierzemy :-) tylko jak ja to będę miał nosić na plażuchę i na kwaterę to chyba odjadę 8O
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 04.01.2019 17:00

stachmat napisał(a):
rzdrozny napisał(a):Absolutnie nie:) Nawet bardzo mi się to spodobało i to ...wykorzystam do moich typków:) Będziecie zadowoleni z Breli. Myślę, że nie tylko dzieci, ale i Wy. Ta długa promenada wzdłuż morza do jest coś, co robi różnicę. Do tego góry, góry, góry.

Jak typki jeżdżą na deskorolkach, warto zabrać. Trzeba uważać na innych, ale spacer z dziećmi, które mają zajęcie to ...dobra rzecz:)


Dzięki za pozytywne słowo. Może coś dla nich zabierzemy :-) tylko jak ja to będę miał nosić na plażuchę i na kwaterę to chyba odjadę 8O


No to noszenie to jest rzeczywiście bardzo przyjemne:), tym bardziej że w Breli to schody, schody i raczej pod górę:) Ale niech młodzi chociaż swoje manele targają:)
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 04.01.2019 17:01

kibic hr napisał(a):Nasi wschodni sąsiedzi póki co masowo ;rusyfikują; Czarnogórę i na Riwierze Makarskiej jeszcze ich tylu nie ma. Byłem tam 5 razy- co prawda w Baskiej Vodzie ale to rzut beretem od Breli i mogę śmiało stwierdzić,że bez nas zrobiłoby się tam bardzo pustawo.


Tak, w Czarnogórze dało się ich zauważyć:) Taki Tivat z lux portem i lotniskiem podobno przez nich okupowany. Akurat tam nie byłem.
Ejżja
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 06.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ejżja » 04.01.2019 22:50

kibic hr napisał(a):Nasi wschodni sąsiedzi póki co masowo ;rusyfikują; Czarnogórę i na Riwierze Makarskiej jeszcze ich tylu nie ma. Byłem tam 5 razy- co prawda w Baskiej Vodzie ale to rzut beretem od Breli i mogę śmiało stwierdzić,że bez nas zrobiłoby się tam bardzo pustawo.


Jestem tego samego zdania. 2 ostatnie urlopy z rzędu spędziliśmy na Rivierze Makarskiej (Makarska, Brela i wypady do Baski Vody, Promajny, Krvavicy i Bratusia). Na plażach głównie słyszałam język polski. Polskie rodziny z dziećmi. Włosi i Niemcy też byli, jednak nie z rodzinami, a z grupami znajomych ok 30+++. Zabawnie było słuchać, jak "sąsiedzi" z plaży obgadują się nawzajem, nieswiadomi tego, że "Ci drudzy" to słyszą i rozumieją, bo też z Polski :lol: A potem awantura :mrgreen:
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 18.01.2019 16:32

W Breli byłem przez niecałe trzy pierwsze tygodnie września 2018. Przed wyjazdem korzystałem z informacji z tego forum i teraz postanowiłem się podzielić moimi odczuciami. Myślę, że może to się komuś przydać do planowania wakacji. Często pojawiają się pytania o pogodę we wrześniu, ceny, liczbę turystów, a także o podróżowanie z małymi dziećmi itd. Wszystko postaram się opisać, po części z perspektywy podróży z 3-4 miesięcznym niemowlakiem.
W Chorwacji byłem kilka razy i poznałem dość dobrze chorwackie wybrzeże od Zadaru do Makarskiej i Peljesac. Mieszkałem lub odwiedziłem większość miejscowości na tym obszarze, więc jakiś punkt odniesienia mam. Specjalnie odczekałem kilka miesięcy, żeby opisać swoje spostrzeżenia „na chłodno”.
Pogoda:
Początek września – spodziewałem się pogody w kratkę, to znaczy zakładałem kilka dni pogody nie plażowej, może trochę deszczu… Praktycznie cały okres mieliśmy „lampę” – temperatura 27-30 st. Temperatura wody 25-27 stopni przez cały okres pobytu. Jak wyjeżdżaliśmy 20 września to ok. 18 woda miała 26 stopni. Warunki jak dla mnie idealne dlatego polecam wyjazd we wrześniu jak ktoś ma taką możliwość. Jedynym minusem jest krótszy niż w lipcu dzień.

Brela:
Byłem w Breli jeden dzień w 2017 r. i miejscowość mi się podobała, chociaż wtedy tak naprawdę widziałem jedynie odcinek pomiędzy centrum a kamieniem brelskim. Odczucia generalnie mam umiarkowanie pozytywne. Miejscowość na pewno wyróżnia się na tle całego wybrzeża i to na plus. Świetna jest promenada ciągnąca się wiele kilometrów. Piękne widoki. Na plus zaskakuje też infrastruktura – np. toalety co jakiś czas, w części bezpłatne, ale zawsze czyste i nawet papier i ręcznik papierowy był, co w publicznych toaletach jest rzadkością. Generalnie miejscowość bardzo zadbana i doinwestowana, nastawiona na klienta z raczej grubszym portfelem, ale o tym później.
Ludzi jednak naprawdę dużo, nawet we wrześniu. Ceny dość wysokie. Konieczność pokonywania znacznych różnic w wysokości – te niedogodności trzeba brać pod uwagę, jeśli ktoś się decyduje mieszkać w tym miejscu. Na minus moim zdaniem jest również trochę mała ilość knajp i sklepów poza centrum.

Gdzie mieszkać? Przewyższenia.
Jak tu było wiele razy pisane, przy wyborze noclegu odległość od morza nie jest kluczową kwestią, a raczej wysokość od morza. Poza promenadą ciągnącą się wzdłuż morza po Breli poruszamy się góra-dół i jest to jednak znaczna uciążliwość, szczególnie dla osób starszych i z małymi dziećmi.
Centrum – można podejrzeć sobie na mapach googla, typowe centrum z małym portem, restauracje, stragany… moim zdaniem średnie miejsce do mieszkania, ale oczywiście – co kto lubi.
Ulice Scit i Podrace – polecane tu na forum. I to jest punkt, w którym mam trochę inne odczucia od powszechnego przekonania na forum. W jednym się zgadzam. Są to dobre miejsca do mieszkania, lepsze od centrum. Jednak pomiędzy tymi ulicami różnice są ogromne. Mieszkałem na obu więc mam porównanie. Od promenady odchodzi ulica Podrace, która po jakimś czasie przechodzi w ul. Scit. Ma to dwa skutki – Podrace jest położona po pierwsze znacznie niżej (choć wcale nie nisko), a po drugie bliżej centrum (choć wcale nie blisko). Jak się wraca z centrum, a tam generalnie są knajpy i sklepy to trzeba przejść całą ulicę Podrace żeby dojść do ulicy Scit (+10 minut spaceru, pod górę, w słońcu). Ulica Podrace jest droższa i trochę bardziej „ekskluzywna” od ulicy Scit. Moim zdaniem to jedno z lepszych miejsc do mieszkania na wybrzeżu, a na pewno w samej Breli. Dlatego jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem Scit czy Podrace? Zdecydowanie Podrace. Niestety, nie przez przypadek jest to ulica sporo droższa. Na samej ulicy Scit domy są położone na różnej wysokości, najniższe w pierwszej linii od promenady – myślę, że od ok. 80-100 schodów, najwyższe ponad ulicą. Od promenady do ulicy Scit jest 200 schodów, a zejścia publiczne zejścia na plaże są dwa – na końcu ulicy (równo 200 schodów) i ulicą Podrace (ok. 10 minut pieszo). Pozostałe zejścia są prywatne (często pozamykane), choć nam powiedziano, którym zejściem możemy schodzić bez ryzyka zaatakowania przez właściciela ;)
Stomarica? Dalej niż Scit, ale dochodzi się do niej wyłącznie promenadą. Jeśli komuś nie zależy na tym, żeby mieć w miarę blisko do centrum to na pewno ciekawa opcja.

Tłumy
Wybierając się we wrześniu (pierwszy raz byłem w Chorwacji w tym terminie) spodziewałem się jednak znacznej różnicy w oblężeniu plaż, czym się trochę zawiodłem. W pierwszym tygodniu września nie widziałem większej różnicy pomiędzy liczba ludzi w sezonie (a byłem w Breli w lipcu 2017), później może było trochę mniej osób, ale niewiele mniej. Zauważalnie mniej było po 10 września, ale to nie znaczy, że było mało. Wciąż plaże były napchane praktycznie do granic możliwości, choć może to moje złudzenie, bo zwykle wybieram miejsca i plaże mniej zaludnione, nawet w sezonie. Znośnie było po 15 września… Możliwe, że miało to związek z pogodą, która w ubiegłym roku była bardzo dobra. Chorwaci podkreślają, że nie pamiętają takiego września, zarówno pod względem pogody jak i oblężenia. Dobrym przykładem na liczbę osób jest to, że ok. 15 września ok. godz. 20-21 w Plimie (kanjpa położona jakieś 30 minut piechotą od centrum) nie było wolnego miejsca, a przed wejściem czekało od 10 osób. W centrum ogródki w bardziej popularnych knajpach również były wypełnione do ostatniego miejsca. Polaków było sporo na początku września, później – co mnie najbardziej zdziwiło – plaża Podrace została opanowana przez grupki Ukraińców albo Rosjan… których do tej pory w Chorwacji nie zauważałem.
Swoją drogą polecam właśnie plażę Podrace. Moim zdaniem najlepsza plaża w Breli i jedna z najurokliwszych plaż w całej Chorwacji. Wydaje mi się, że w sezonie może być zapchana tak, że ręcznika nie ma gdzie rozłożyć...

Ceny
Noclegi. Rezerwowałem na początku sierpnia, wysłałem ok. 40-50 maili. Ceny za 2+1 (3 miesięczny niemowlak) to ok. 30-40 e (oddzielna sypialnia i salon z kuchnią + łazienka + taras). Zdarzyło się kilka ok 50e, ale i miałem nawet 20-25e. Zarezerwowaliśmy za 35e – Scit 50 – na poziomie ulicy. Miejsce nie do końca spełniało nasze oczekiwania – pokonywanie 200 schodów z niemowlakiem i czasami z ciężkim, głębokim wózkiem to jednak lekka przesada. W wyniku tego i po drobnych nieporozumieniach z właścicielką zaczęliśmy szukać nowego noclegu, niżej i bliżej promenady. Najlepiej żeby nie trzeba było chodzić po schodach. I tak znaleźliśmy nocleg w pierwszym domu przy ul. Podrace. Salon z sypialnią (2+2). Warunki bardzo dobre – wydajna klimatyzacja, czysta, nowa i dobrze wyposażona kuchnia, ładna łazienka, i duży taras z niesamowitym widokiem na morze, kamień brelski i Punta Ratę. Cena 50e wdaje mi się dość atrakcyjna jak za apartament w takim standardzie i w takim miejscu.
W samej miejscowości jest drogo. Poza tym, że mam wrażanie, że ceny w normalnych sklepach rok do roku skaczą o jakieś kilkanaście procent, to w samej Breli też jest znacznie drożej niż w innych miejscowościach – zarówno w sklepach (może trochę mniej) jak i w knajpach. Danie, które będzie kosztowało gdzie indziej 70 kun, w Breli będzie kosztowało ok. 100 kun.
Jednak największy szok (a może raczej rozbawienie) przeżyłem patrząc na ceny owoców na straganach. Może dlatego, że wcześniej byłem w Zagrzebiu… gdzie na targu w samym centrum miasta kilogram winogron kosztował 3-5 kun. W Breli 50 kun :)))) Później – od 10 września - było odrobinę taniej. 20 września winogrona kosztowały ok. 35-40 kun. Rozumiem, że to wybrzeże, że miejscowość turystyczna, że musi być drożej, ale przebitka dziesięciokrotna to jednak trochę przesada.

Wyjazd do Chorwacji z kilkumiesięcznym dzieckiem?
Może wątek luźno związany z samą Brelą, ale mam nadzieję, że moderator nie usunie. Ogólnie polecam, o ile ktoś ma świadomość, że wakacje z takim dzieckiem różnią się od dotychczasowych wyjazdów. My uznaliśmy, że jeżeli mają być jakieś „problemy” to w Polsce też będą. Chorwacja to cywilizowany kraj – są szpitale, przychodnie, lekarze, apteki, nie ma tropikalnych chorób, robactwa i brudu. Generalnie dla nas to nie jest wielka różnica (pod względem ryzyka podróży z takim dzieckiem) pomiędzy wyjazdem nad polskie morze czy góry od wyjazdu do Chorwacji, a wakacje przydadzą się nam, a i bobas będzie na swój sposób zadowolony.
I tak było. My, a przede wszystkim żona, odpoczęliśmy, a synek przeżył pierwszą kąpiel w Adriatyku – co mu się bardzo podobało i spędził w ciepłym klimacie kolejnych kilka tygodni swojego życia.
Jak dojechaliśmy do Chorwacji? Syn jeździć samochodem nie lubi (co może wydawać się zabawne, skoro zrobiliśmy z nim w trakcie wyjazdu ok. 3 tys. kilometrów :lol: ), więc trasę podzieliliśmy na 3 etapy: Warszawa – granica PL-CZ (miejscowość 20 minut od Cieszyna), Granica PL/CZ-Zagrzeb, Zgarzeb-Brela. Jechaliśmy albo w porze drzemek (pierwszy i ostatni etap) albo w nocy – etap najdłuższy do Zagrzebia. Podróż przebiegła generalnie bez problemów, bo była dobrze rozplanowana. Na miejscu też nie było problemów innych niż by były w Polsce – ząbkowanie, nocne pobudki itp. Uważam, że decyzja o wyjeździe była bardzo dobrą decyzją i dziś podjąłbym dokładnie taką samą.
Jednak w Breli, z małym dzieckiem polecam zdecydowanie albo pierwsze domy przy ul. Podrace (brak konieczności pokonywania schodów i dużych różnic wysokości z wózkiem), albo… inną miejscowość.

Podsumowując Brela jest na pewno wyjątkowym miejscem na wybrzeżu Chorwacji, pewnie jedną z najpiękniejszych miejscowości. Piękne widoki, urokliwe plaże, dobra infrastruktura i miejscowość jednak mimo wszystko średniej wielkości. Jednak trzeba też mieć na uwadze, że są też niedogodności - przede wszystkim znaczne przewyższenia i związane z tym ciągłe pokonywanie schodów, wysokie ceny i tłumy. Jeżeli ktoś jest świadomy tych niedogodności i się na nie godzi to będzie na pewno zadowolony.
Ja osobiście również po wakacjach jestem zadowolony, głównie dzięki świetnemu apartamentowi na początku Podrace, który niwelował część niedogodności. Jednak ponownie do Breli pewnie nie pojadę, generalnie do Riwiery Makarskiej nie mogę się przekonać. Jest sporo innych urokliwych miejsc w Chorwacji. Osobiście kolejne na mojej liście są: ponownie Peljesac, Hvar i Istria, na której jeszcze nie byłem.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.01.2019 20:35

Dzięki za wkład i swoją charakterystykę szczególnie lokalizacji Scit / Podrace, jest dokładnie jak piszesz; oczywiście jak z wózkiem to tylko spacer do promenady ze Scit przez Podrace, nie wyobrażam sobie schodzić ze Scit do promandy w Stomaricy schodami z wózkiem 8O .
W sprawie wrześniowej pogody również trafiałem na typowo letnią.
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 19.01.2019 17:43

[quote="Konradk"] Ceny
Noclegi. Rezerwowałem na początku sierpnia, wysłałem ok. 40-50 maili. Ceny za 2+1 (3 miesięczny niemowlak) to ok. 30-40 e (oddzielna sypialnia i salon z kuchnią + łazienka + taras). Zdarzyło się kilka ok 50e, ale i miałem nawet 20-25e. Zarezerwowaliśmy za 35e – Scit 50 – na poziomie ulicy. Miejsce nie do końca spełniało nasze oczekiwania – pokonywanie 200 schodów z niemowlakiem i czasami z ciężkim, głębokim wózkiem to jednak lekka przesada. W wyniku tego i po drobnych nieporozumieniach z właścicielką zaczęliśmy szukać nowego noclegu, niżej i bliżej promenady. Najlepiej żeby nie trzeba było chodzić po schodach. I tak znaleźliśmy nocleg w pierwszym domu przy ul. Podrace. Salon z sypialnią (2+2). Warunki bardzo dobre – wydajna klimatyzacja, czysta, nowa i dobrze wyposażona kuchnia, ładna łazienka, i duży taras z niesamowitym widokiem na morze, kamień brelski i Punta Ratę. Cena 50e wdaje mi się dość atrakcyjna jak za apartament w takim standardzie i w takim miejscu.

Wydaje mi się, że jak na zeszłoroczny pobyt cena za apartamenty niska, tam gdzie my byliśmy (2013,2015 i płaciliśmy we wrześniu 60Euro), jak pisałam wcześniej, na Stomarica - w tym roku we wrześniu 130 Euro (pokój dzienny i jedna sypialnia) 8O 8O Zejście do promenady nie było najgorsze, ok. 50 schodów i dość łagodne przewyższenie, ale do centrum promenadą ok. 30 minut pieszo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone